Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Anime

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#1 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10195 postów

Napisano 17 wrzesień 2014 - 19:04

Ostatnio naszła mnie straszna chęć na anime, których w większym stopniu nie oglądałem praktycznie od I liceum.

No i pytanie - możecie coś polecić? Bo głównie się skupiłem na katowaniu na pamięć tych anime, które pokochałem wtedy, a jak patrzę nie potrafię znaleźć nic nowego. Kaze no stigma było przyswajalne, a no lige no game nawet fajne, ale poza tym bieda, a jak patrzę na opisy nowości, to jeden bardziej zrypany od drugiego.

Jakby co klasyki w stylu death note, code geass czy fma obejrzałem, więc raczej proszę o mniej oczywiste tytuły. 

Najlepszy sklep koszykarski

#2 P_M

P_M

Super-Star

• Moderator
  • 2657 postów

Napisano 17 wrzesień 2014 - 20:10

Hikurashi no naku koro ni oraz druga seria z dopiskiem kai

Haibane Renmei

Ergo Proxy

Mirai Nikki

Shinrei Tantei Yakumo

Hundred Stories

Claymore

Dobre i bardzo dobre anime raczej mniej oczywiste, więc może coś Ci się spodoba.

Użytkownik P_M edytował ten post 17 wrzesień 2014 - 20:11

Pozytywne transakcje z : ignazz, Me Myself And I

Zapraszam na http://www.lakers.pl

#3 Bogut

Bogut

All-Star

• Użytkownik
  • 1449 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 22:05

Ja z chińskich bajek to tylko parę filmów ze studia Ghibli oglądałem, nawet fajne, Spirited Away nawet bardzo. W sumie nie do końca jestem pewien czy to jest to o czym zamierzacie pisać w tym temacie bo to filmy, nie seriale. Nigdy się w temat za bardzo nie wgłębiałem bo większość znanych mi fanów anime jest dosyć dziwna i boje się że skończyłbym jak oni.

Edit: a i to death note o którym Rappar napomknął ktoś mi już polecał i mówił że genialne, przezajebiste i ogólnie must see. Potwierdzicie?

Użytkownik Bogut edytował ten post 18 wrzesień 2014 - 22:13

#4 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10195 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 09:30

Death Note ciężko liczyć za anime, jest generalnie pozbawione całkowicie tej specyfiki, który wynika po cześci  ograniczen animacji, po cześci z ich uwarunkowań, a po części z targetu. Na pewno warto polecić, na pewno jest to świetny kryminał z sugestywnym klimatem, ja akurat tego anime nie pokochałem, ale jest na pewno dziełem genialnym. 

#5 Lukasevic

Lukasevic

Role Player

• Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 14:56

Ja z chińskich bajek to tylko parę filmów ze studia Ghibli oglądałem, nawet fajne, Spirited Away nawet bardzo. W sumie nie do końca jestem pewien czy to jest to o czym zamierzacie pisać w tym temacie bo to filmy, nie seriale. Nigdy się w temat za bardzo nie wgłębiałem bo większość znanych mi fanów anime jest dosyć dziwna i boje się że skończyłbym jak oni.

Edit: a i to death note o którym Rappar napomknął ktoś mi już polecał i mówił że genialne, przezajebiste i ogólnie must see. Potwierdzicie?

Tak jest przezajebste, nie ma na co czekać tylko oglądać i czerpać przyjemność.

#6 P_M

P_M

Super-Star

• Moderator
  • 2657 postów

Napisano 19 wrzesień 2014 - 14:59

Także potwierdzam Death Note to majstersztyk jeśli chodzi o narrację i sposób prowadzenia fabuły.

#7 Robinson

Robinson

Starter

• Użytkownik
  • 697 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 08:20

Wspomniane Ergo Proxy.

Słyszałem, że Shingeki no Kyojin jest super, ale jeszcze nie miałem okazji oglądać.

#8 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10195 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:12

Widziałem, a co do reszty - nie gustuję w horrorach.

Attack on Titan to kolejny "flagowiec" i każdemu godny do polecenia. Podobnie Steins Gate jest zachwalany strasznie, ale przez początek się nie potrafię przebić i może później obejrzę.

Xamdou teraz oglądam, nawet fajnie, ale strasznie psuje, że niby fabuła jest liniowa, ale jestem przy 18 odcinku i w zasadzie żaden główny wątek się nie zarysował. Dziwnie tak.

#9 Cloud

Cloud

All-Star

• Użytkownik
  • 1623 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:50

Także potwierdzam Death Note to majstersztyk jeśli chodzi o narrację i sposób prowadzenia fabuły.

Ale tylko do końca 1 sezonu, drugi sezon już jest dużo gorszy. Nadal niezły, ale to już nie to samo.

'I'm here in Boston. I'm ready to rip someone's head off' - Jaylen Brown

#10 P_M

P_M

Super-Star

• Moderator
  • 2657 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:59

Nie lubię spoilerów :)

Rappar z tytułów ktore Ci wymieniłem tylko Higurashi to horror i to mocno nietypowy, psychologiczny.

#11 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10195 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:04

Nie lubię spoilerów :smile:

Rappar z tytułów ktore Ci wymieniłem tylko Higurashi to horror i to mocno nietypowy, psychologiczny.

Widziałem go i strasznie mi się nie podobał.

Ergo i Claymore też widziałem, a zreszty jak wklepywałem w google to wyskakiwało, że horrory poza Mirai Nikki, na które może się skuszę.

Na razie męczę Xamdou i zacząłem Beelzebuba, wygląda średnio i nie wiem czy będę oglądał dłużej. 

Skończy się na tym, że wrócę do nauki FMP i Haruhi na pamięć.

#12 P_M

P_M

Super-Star

• Moderator
  • 2657 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:15

Haibane Renmei nie ma nic z horroru, bo to po prostu dramat, Shinrei Tantei Yakumo, to kryminał, Hundred stories to  mroczne anime, ale w żadnym sensie nie horror.

#13 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10195 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 22:36

Haibane Renmei nie ma nic z horroru, bo to po prostu dramat, Shinrei Tantei Yakumo, to kryminał, Hundred stories to  mroczne anime, ale w żadnym sensie nie horror.

Dramatów też nie lubię.
W sumie Xamdou Ci się powinno spodobać. Mimo braków fabularnych, mamy to do czynienia z jednymi z lepszych postaci w anime.

Ale naprawdę wkurza, że seria na siłę stara się nie wyjaśniać niczego. Jak w niektórych seriach/książkach mamy nienaturalne rozmowy, gdzie dwóch noblistów z fizyki zaczyna jak wiesz teoria względności wyjaśniając ją na 3 stronach, tak tutaj not a hint.

Ale dla samych postaci warto, które się świetnie rozwijają, są naprawdę naturalne i nawet można by rzecz dość oryginalne. 

#14 ely3

ely3

Hall of Fame

• Super Moderator
  • 6770 postów

Napisano 02 październik 2014 - 10:32

W sumie to film na bazie anime i to na dodatek samo anime dla mnie porażka ale film jeśli ktoś kocha estetyka anime i lubi japońskie klimaty. Ich poczucie humoru to polecam

Kuroshitsuji ale film z 2014

#15 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10195 postów

Napisano 02 październik 2014 - 10:52

W sumie to film na bazie anime i to na dodatek samo anime dla mnie porażka ale film jeśli ktoś kocha estetyka anime i lubi japońskie klimaty. Ich poczucie humoru to polecam

Kuroshitsuji ale film z 2014

Właśnie anime samo próbowałem oglądać, naprawdę żałosne. Doszedłem chyba do 5 odcinka i raczej więcej już nie dam rady.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych