Skocz do zawartości

Anime


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

https://anime-odcinki.pl/anime/the-god-of-high-school/1

jak ktoś lubi anime z dużą ilościa bijatyki. zreszta koreańczycy mają niezłe bajeczki

https://shinden.pl/titles/56178-kami-no-tou-tower-of-god to wymiata. ale za to należą się słowa uznania https://translate.webtoons.com/viewer?webtoonNo=174&episodeNo=372&language=POL&teamVersion=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
8 godzin temu, RappaR napisał:

Hunter x Hunter to po FMA najlepszy shonen, jak ktoś nie lubi to może dać z 8/10

Kimetsu no Yaiba dużo lepsze niż HxH, przynajmniej po 2 sezonach. FMA top wiadomo ;) a HxH mogłoby mieć 8/10 gdyby się skończyło na Greed Island arc. Ant Arc był naprawdę czymś złym pod względem prowadzenia akcji, narracji (tragiczny narrator opowiadający co sie dzieje na ekranie), przeciąganie scen i kulminacyjnej walki, która finalnie była rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Widział ktoś live One Piece? Warto dla fana mangi?

W ogóle w Japonii jest to niesamowicie popularne, ale serio. Normalnie w hotelach masz do czytania wszystkie tomy, jak gadałem z Japończykami to praktycznie każdy zna postacie, jakiś gadżetów, rzeczy z tym związanych mnóstwo wszędzie, nawet w miejscach gdzie byś nie podejrzewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

Widział ktoś live One Piece? Warto dla fana mangi?

W ogóle w Japonii jest to niesamowicie popularne, ale serio. Normalnie w hotelach masz do czytania wszystkie tomy, jak gadałem z Japończykami to praktycznie każdy zna postacie, jakiś gadżetów, rzeczy z tym związanych mnóstwo wszędzie, nawet w miejscach gdzie byś nie podejrzewał

Chodzi ci o tego netflixowego? 

Oglądałem jako nie fan i w sumie jak dla mnie to taka całkiem przyjemna dla oka przygodowka ale nic specjalnego - takie do luźnego obejrzenia.

Osoba która jakby siedzi w temacie i która to oglądała powiedziała że całkiem dobrze odwzorowali anime. Jak zbliżona jest manga do anime tego ci nie powiem bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie adaptacja bardzo dobrze wyszła, ale strasznie mi się nie podobają detale.

Ogólnie za dużo Garpa i Codiego - oni zaczynają grać większą rolę dopiero 1000(!) rozdziałów później. Tutaj mamy są głównymi postaciami po Straw Hats, o ile uwielbiam obu, nie wnoszą nic do fabuły. 

Jako manga reader to wiem, ale nie pokazali kim jest Garp. W mandze od razu wiemy, że to jedna z największych, najpotężniejszych postaci, dosłownie przerażająca. Tutaj nie czuć tego, mogli znaleźć kogoś też bardziej napakowana. 

Strasznie niefajnie zrobili ostatnią scenę z imprezą u Shanksa. Red Hairs są podenerwowani odwiedzinamy Mihawka, w mandze to było w bardzo przyjacielskim nastroju

Za mało flashbacków, nie czuć tutaj tej wielkiej przyjaźni Shanksa z Luffym, w mandze dużo lepiej

Arlong tutaj jest przedstawiony jako ktoś wielki, straszny i groźny. W mandze on się schował w East Blue i zdawał sobie sprawę z tego, jak jest słaby. 

Ogólnie netflix zwykle się ogranicza do dwóch max 4 sezonów, by lecieć po kosztach. Tutaj w ten sposób przy założeniu wykasowanie Skypeai dojdą max do Enes Lobby i podejrzewam, że tak planują.

Ale po początkach widzę, że o ile teraz o ile odzworowywali zgodnie z duchem oryginału, sporo drobnych zmian oznacza, że dalej będą musieli wiele zmienić i w sumie podążyć swoją własną fabułą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.