Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

A niby dlaczego nie możnanazwać Mass Efect RPG?

 

No bo to filmy interaktywne z elementami RPG :)

 

Mówisz o UI NPC'ów? To prawda, w czasie walki zachowują się jak idioci.

 

Ale tak jak pisałem - klimat i fabułą się nie starzeją.

 

AI npców to swoją drogą.

 

Cały interfejs jest fatalny i mega nieprzyjemnie się gra przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza lolem(nie wiem czy nawyk czy nałóg)

 

Ehh też bym w lola popykał, ale przy małym dziecku to przejdą tylko turówki i gry z pauzą :)

 

Ale to gra w którą sumarycznie przegrałem chyba więcej godzin niż we wszystkie inne razem wzięte... genialna gra (i model biznesowy - ja jako zatwardziały użytkownik pirate baya wywaliłem - na darmową grę, z zerowym elementem pay2win - pewnie coś w przedziale 500-1000 zeta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh też bym w lola popykał, ale przy małym dziecku to przejdą tylko turówki i gry z pauzą :smile:

 

Ale to gra w którą sumarycznie przegrałem chyba więcej godzin niż we wszystkie inne razem wzięte... genialna gra (i model biznesowy - ja jako zatwardziały użytkownik pirate baya wywaliłem - na darmową grę, z zerowym elementem pay2win - pewnie coś w przedziale 500-1000 zeta).

Jak dla mnie zjebana i ze strasznie zje***ym modelem biznesowym.

Nie wiem sam czemu dalej w to gram i marnuję hajs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Starzeją się i to bardzo. 

 

A to niby w jaki sposób? Dobra, klimatyczna historia taką pozostanie. Czy to co tworzy klimat np. w filmach czy muzyce się starzeje? Czy fabuła się w filmach może zestarzeć? (tak, uważam, że należy gry porównywać z innymi formami de facto sztuki)

 

No bo to filmy interaktywne z elementami RPG :smile:

 

 

Których kryteriów cRPG Mass Effect nie spełnia? że sa przerywniki filmowe? So what, w wielu grach są. Nie powoduje to, że nagle zmienia się gatunek gry.

Edytowane przez Boowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby w jaki sposób? Dobra, klimatyczna historia taką pozostanie. Czy to co tworzy klimat np. w filmach czy muzyce się starzeje? Czy fabuła się w filmach może zestarzeć? (tak, uważam, że należy gry porównywać z innymi formami de facto sztuki)

Ty się serio mnie pytasz czy po prostu Ci się nudzi i mnie podpuszczasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których kryteriów cRPG Mass Effect nie spełnia? że sa przerywniki filmowe? So what, w wielu grach są. Nie powoduje to, że nagle zmienia się gatunek gry.

 

To chodzi raczej o to, że cała "gra" (wszystko co się robi aktywnie) jest raczej przerywnikiem do filmu a nie na odwrót :)

I co za tym idzie spora liniowość itp (jednak pseudo 'otwartość' świata to taki standard w dzisiejszych crpg's - a w ME idzie się jak po sznurku)/

 

I to nie jest zarzut bo wszystkie 3 części (też nie grałem w 4) są świetne a ta liniowość jest w przypadku tej serii zaletą (bo umożliwia opowiedzenie świetnej - chyba najlepszej w grach około crpg - historii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się serio mnie pytasz czy po prostu Ci się nudzi i mnie podpuszczasz? 

 

Serio pytam - w jaki sposób według Ciebie klimat i fabuła gry RPG się starzeją

 

To chodzi raczej o to, że cała "gra" (wszystko co się robi aktywnie) jest raczej przerywnikiem do filmu a nie na odwrót :smile:

I co za tym idzie spora liniowość itp (jednak pseudo 'otwartość' świata to taki standard w dzisiejszych crpg's - a w ME idzie się jak po sznurku)/

 

I to nie jest zarzut bo wszystkie 3 części (też nie grałem w 4) są świetne a ta liniowość jest w przypadku tej serii zaletą (bo umożliwia opowiedzenie świetnej - chyba najlepszej w grach około crpg - historii)

 

To trzeba było mówić od razu, że chodzi o liniowość (przerywniki filmowe nie mają tu według mnie znaczenia, mogły to by być np. scenki z samym tekstem) ;)

 

Tak, zgadzam się, że akurat w przypadku ME to nie razi, bo historia jest bardzo dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio pytam - w jaki sposób według Ciebie klimat i fabuła gry RPG się starzeją

 

 

To trzeba było mówić od razu, że chodzi o liniowość (przerywniki filmowe nie mają tu według mnie znaczenia, mogły to by być np. scenki z samym tekstem) ;)

 

Tak, zgadzam się, że akurat w przypadku ME to nie razi, bo historia jest bardzo dobra.

Rapcio standardowo wyłapał bana i prosił mi o odpisanie Ci, tu cytuję:

 

"Wyjaśnię Ci to w ten sposób:

ostatnio w RPG, w które grałem, był genialny quest. Otóż by pokonać głównego złego, musieliśmy rozwiązać niesamowicie skomplikowany węzeł. I nie uwierzysz co trzeba było zrobić - po prostu go przeciąć. Genialna historia i genialny pomysł, nie zgodzisz się?

 

Tak to w życiu bywa, że jak ktoś usłyszy dobry żart setny raz, to się tylko wkurzy. I nie ważne, ze opowiada to osoba która go wymyśliła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapcio standardowo wyłapał bana

:nevreness: to Rappar tak często bany dostaje? 

 

"Wyjaśnię Ci to w ten sposób:

ostatnio w RPG, w które grałem, był genialny quest. Otóż by pokonać głównego złego, musieliśmy rozwiązać niesamowicie skomplikowany węzeł. I nie uwierzysz co trzeba było zrobić - po prostu go przeciąć. Genialna historia i genialny pomysł, nie zgodzisz się?

 

Tak to w życiu bywa, że jak ktoś usłyszy dobry żart setny raz, to się tylko wkurzy. I nie ważne, ze opowiada to osoba która go wymyśliła"

Jeśli to jest odpowiedź na pytanie w jaki sposób klimat i fabuła gry może się zestarzeć to ja nie kapuję sensu tej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest odpowiedź na pytanie w jaki sposób klimat i fabuła gry może się zestarzeć to ja nie kapuję sensu tej wypowiedzi.

Jak grales w x gier w ktorych zerznieto x pomyslow/motywow z gier starszych/klasycznych to te pomysly/motywy w ťych pionierskich grach az tak Cie nie jaraja (szczegolnie jak jestes z mlodszego pokolenia i te gry nie maja dla Ciebie wartosci sentymentalnej).

 

Chyba maksymalnie lopatologicznie :)

 

Dlatego imo tak ladnie bronia sie Planescape i BG2

 

Planescape - bo tam jest tyle tak mocno zakreconych motywow ze starczyloby na 40 lat zzynania

 

BG2 - bo tutaj nie fabula jest clue sukcesu (po prostu ta gra ma wywazone wszystko co tylko sie da w sposob mistrzowski - proporcje biatch!)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 3 zdecydowanie słabsza od 1 i 2. Pierwsze dwie mnie bardzo wciągnęły, trójka już tylko dlatego, że byłem ciekawy dalszej części historii.

 

Z innej beczki na który przyszły cRPG czekacie najbardziej? Fallout 76, Elder Scrolls 6 czy może Pathfinder: Kingmaker? A może coś mnie jeszcze ominęło z dużych zapowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli to jest odpowiedź na pytanie w jaki sposób klimat i fabuła gry może się zestarzeć to ja nie kapuję sensu tej wypowiedzi.

Jeśli ktoś wpadł na oryginalne pomysły fabularne i rozwiązania, podbił serca graczy i stał się popularny. Z tej popularności zarobił ogromne pieniądze, więc inni postanowili skopiować jego pomysły. Jeśli ktoś urodził się później i szczególnie w przypadku gier, spotkał te pomysły zrobione lepiej, a na pewno z lepszą grafiką i interfejsem i odczuwa to jakby ktoś próbował mu sprzedać ksero. Nie ważne, że to było pierwsze - dla niego to motyw, który widział już wielokrotnie i jest dla niego wtórny.

 

Ale mówisz tutaj o rozwiązaniach, pomysłach czy questach, a ja mówię o klimacie, który jest składową takich czynników, których kombinacji nie da się powtórzyć.

Jest składową czynników i jeśli te czynniki widzisz po raz kolejny, nie wczuwasz się, tylko widzisz wtórność.

 

Z innej beczki na który przyszły cRPG czekacie najbardziej? Fallout 76, Elder Scrolls 6 czy może Pathfinder: Kingmaker? A może coś mnie jeszcze ominęło z dużych zapowiedzi?

Na nic.

Pillars of Eternity, Kingdoms of Amalur, Skyrym, Two Worlds 2,. Neverwinter Nights 2, KOTOR, Wiedźmin 2, Jade Empire, Dark Souls, Dark Souls 3, Lords of Fallen, Mount and Blade, Mount and Blade: Warband, Tales of Zestiria.

To lista samych RPG, które mam i nie przeszedłem/nie ograłem nawet zbytnio. 

No i Elex, który kupię przy pierwszej fajnej obniżce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wmawialem sobie, ze odstawie gry komputerowe na dobre...
wiec kupilem sobie konsole i szukam gier konsolowych... :)

 

Pare stron temu byla zywa dyskusja o najnowszym dziecku nintendo.

Co polecacie oprocz must-have Zeldy (ktorej troche sie boje, tego ogromu, przerostu, nie nudzi sie takie bieganie bez celu?)?  

Wczoraj wieczorem chwile popykalem w demo ARMS i strasznie podoba mi sie zabawa z motion controls (od reki kupilem Just Dance), pelna wersja ARMS tez pewnie niedlugo wpadnie. Sa jeszcze inne ciekawe tytuly z motion controls ktore warto sprawdzic? 
 

Co z Mario jest must-have? Tennis, odyssey, kart?

Moze jeszcze cos innego?

 

Szukam czegos raczej single lub online multiplayer na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.