Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ozzy110 napisał:

Ja próbuję ziomków przekonać na nowego warzonea ale oni są multi only 

My chyba w poniedziałek będziemy łupać w tego 2.0 warzone darmowego, wczoraj już chłopaki grali. W weekend odpadam, bo będę kręcił kółka w assetto corsa, ale jakbyś był chętny w poniedziałek to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Sebastian napisał:

A co PS5 wjechała ? :)

niet, po namyślę chcę kupić gamingowego łapka i tak większość interesujących mnie rzeczy wyląduje lub jest na PC 

a cena PS5 jest u nas skandalicznie wysoka, w Niemrach za rogiem można już kupić nówkę za 500E a ledwo śmigane sztuki latają tam za mniej niż 350

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieralem to co bylo praktycznie najlepsze (i dostepne) w danym momencie na rynku (sierpien):
mam wersje z amd r9 6900hs + rx6800s i 32gb ramu LINK

stacjonarnie podpinam do tego 34 ultrawide, na wyjazdach sluzbowych tez jest swietny, bo jest lekki i poreczny, do tego 2 ladowarki (1 full, 2ga usb-C), wiec w krotka podroz mozna sobie ogarnac 'mniejszy' zestaw. Ciezko mi cos zlego napisac o tym lapku, moze jedynie - za szybko wypuszczaja nowe biosy - wiec zanim sie zaakceptuje instalacje i sflashuje warto reddita poczytac + duzo ludzi narzeka na jakosc karty wi-fi w srodku, ja sobie tam dokupilem i wymienilem profilaktycznie to byl koszt 120zl bodajze.

Mialem/mam delle XPS 13'ki, z i7/i9 i grafika geforce, mam thinkpada t480, mialem razera blade adv 2020 - kazdy z tych lapkow mi throttlowal, kazdego ograniczala temp. Nie mialem jeszcze takiego problemu z tym asusem (odpukac) i dla mnie to jest najwazniejsze. Grzeje sie, to fakt > ale przez ponad 4 miesiace uzytkowania jeszcze nie mialem zadnego problemu.

Trzeba troche ustawienia potweakowac, bo niektore funkcje faktycznie moga zbugowac lapka, ale jak sie juz ustawi to maszyna idealna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maju napisał:

Ja wybieralem to co bylo praktycznie najlepsze (i dostepne) w danym momencie na rynku (sierpien):
mam wersje z amd r9 6900hs + rx6800s i 32gb ramu LINK

stacjonarnie podpinam do tego 34 ultrawide, na wyjazdach sluzbowych tez jest swietny, bo jest lekki i poreczny, do tego 2 ladowarki (1 full, 2ga usb-C), wiec w krotka podroz mozna sobie ogarnac 'mniejszy' zestaw. Ciezko mi cos zlego napisac o tym lapku, moze jedynie - za szybko wypuszczaja nowe biosy - wiec zanim sie zaakceptuje instalacje i sflashuje warto reddita poczytac + duzo ludzi narzeka na jakosc karty wi-fi w srodku, ja sobie tam dokupilem i wymienilem profilaktycznie to byl koszt 120zl bodajze.

Mialem/mam delle XPS 13'ki, z i7/i9 i grafika geforce, mam thinkpada t480, mialem razera blade adv 2020 - kazdy z tych lapkow mi throttlowal, kazdego ograniczala temp. Nie mialem jeszcze takiego problemu z tym asusem (odpukac) i dla mnie to jest najwazniejsze. Grzeje sie, to fakt > ale przez ponad 4 miesiace uzytkowania jeszcze nie mialem zadnego problemu.

Trzeba troche ustawienia potweakowac, bo niektore funkcje faktycznie moga zbugowac lapka, ale jak sie juz ustawi to maszyna idealna.

 

Problem grzania się można rozwiązać za 80 zł. Wystarczy kupić odpowiedni wiatrak który będzie sobie wiał na lapka. Nie ma żadnej technicznej możliwości, żeby wiatraki chłodzące w laptopie miały choćby zbliżoną wydajność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Problem grzania się można rozwiązać za 80 zł. Wystarczy kupić odpowiedni wiatrak który będzie sobie wiał na lapka. Nie ma żadnej technicznej możliwości, żeby wiatraki chłodzące w laptopie miały choćby zbliżoną wydajność. 

W starszych lapkach tak, w nowych laptopach masz poblokowane mozliwosci undervoltingu, zabawy z taktowaniem itd.
Podstawki moga Ci dac te 3-4*C mniej, max. 

Duza ilosc sprzetu przewija sie przez moje rece i serio, nowsze lapki jak throttluja, to throttluja. Wymiana past, padow termicznych, modyfikacje napiec (gdzie to mozliwe) rzadko rozwiazuja problem.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał:

Problem grzania się można rozwiązać za 80 zł. Wystarczy kupić odpowiedni wiatrak który będzie sobie wiał na lapka. Nie ma żadnej technicznej możliwości, żeby wiatraki chłodzące w laptopie miały choćby zbliżoną wydajność. 

Przecież te podkładki z wiatrakami od dołu to najszybsza droga do nawiania sobie kurzu we wszelkie wloty/wyloty i sprawić, ze finalnie lapek będzie się grzać tylko szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maju napisał:

W starszych lapkach tak, w nowych laptopach masz poblokowane mozliwosci undervoltingu, zabawy z taktowaniem itd.
Podstawki moga Ci dac te 3-4*C mniej, max. 

Duza ilosc sprzetu przewija sie przez moje rece i serio, nowsze lapki jak throttluja, to throttluja. Wymiana past, padow termicznych, modyfikacje napiec (gdzie to mozliwe) rzadko rozwiazuja problem.


 

Żadnych podstawek, wiatrak 120 mm z boku na kratkę którą lapek wciąga powietrze i sprawa załatwiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Żadnych podstawek, wiatrak 120 mm z boku na kratkę którą lapek wciąga powietrze i sprawa załatwiona. 

Wiekszosc lapkow teraz wciaga powietrze 'dolem', a wypuszcza bokiem/tylem.
Jeszcze nie widzialem rozwiazania zewnetrznego stand-alone wiatraka na lapka, to juz przerost formy nad trescia. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

To nic nie zmienia dalej wtlaczasz gówno do środka. 

No fakt- raz na pół roku trzeba rozłozyć i wyczyścić. Ale normalnie też to robisz przecież. A zmienia o tyle, że laptop jest zimny. Temperatury poniżej 60 na wszystkich wskaźnikach.

Teraz, Maju napisał:

Wiekszosc lapkow teraz wciaga powietrze 'dolem', a wypuszcza bokiem/tylem.
Jeszcze nie widzialem rozwiazania zewnetrznego stand-alone wiatraka na lapka, to juz przerost formy nad trescia. ;) 

Ja tak używam - dokładnie tego https://allegro.pl/oferta/mocny-wentylator-biurkowy-usb-cichy-wiatrak-360-12327963132?snapshot=MjAyMi0wOS0yMlQwOTo1OToyMi4zNzZaO2J1eWVyO2VkYzUyY2QwNDI2MjU1ZmVlMjUyYTc1YzJkZDRhZjA0NjIxZTA5OGJlOGYxOTE1OTFlNjZiMTZkNTUzMzM2YzU%3D

Mam Legiona - on wciąga bokiem. Ale to nie ma znaczenia bo jak postawisz z boku wentylator to i dołem powietrze wwieje. To jest zupełnie inna wydajność wiatraka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.