Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Podpowiedzcie mi, bo jednak mam dylemat czy się pakować w taki zakup, nie mam takiej gotówki, więc tylko jest opcja na raty, ale czy po zakupie łapka za przykładowe 8k nie będę za 3-4 lata narzekał, że technologia poszła zbyt do przodu i już nie będzie to tak dobry sprzęt? 

nie warto za taką kwotę kupować, najlepiej strzelać coś w low-endzie za 3-4k. Typu jakis lapek z RTXem 3050 lub 3060. Generalnie jak nie masz takiej gotówki to tym bardziej nie opłaca się kredytować na taki zakup, bo to po prostu głupota.To już lepiej sobie odmówić i budować jakiś majątek i chociażby kupic jakieś akcje dywidendowe na GPW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Podpowiedzcie mi, bo jednak mam dylemat czy się pakować w taki zakup, nie mam takiej gotówki, więc tylko jest opcja na raty, ale czy po zakupie łapka za przykładowe 8k nie będę za 3-4 lata narzekał, że technologia poszła zbyt do przodu i już nie będzie to tak dobry sprzęt? 

Mój poprzedni komp za 5k służył mi 8 lat, lapek za 4k mam trzeci rok bez problemów

Teraz, P_M napisał:

To już lepiej sobie odmówić i budować jakiś majątek i chociażby kupic jakieś akcje dywidendowe na GPW.

Ja dzisiaj zmęczony

@julekstep wybieram Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Mój poprzedni komp za 5k służył mi 8 lat, lapek za 4k mam trzeci rok bez problemów

Ja dzisiaj zmęczony

@julekstep wybieram Cię

Ja kupiłem 8 lat temu lapka za 3,8k dalej służy i jest zajebisty :)  a z budowaniem majątku chodziło mi o to, żeby nie przewalał 8k na lapka, tylko wlasnie 3, a jakąś resztę odłożył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Ja kupiłem 8 lat temu lapka za 3,8k dalej służy i jest zajebisty :)  a z budowaniem majątku chodziło mi o to, żeby nie przewalał 8k na lapka, tylko wlasnie 3, a jakąś resztę odłożył :)

możesz polecić konkretny model, który powinien podobnie się spisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Podpowiedzcie mi, bo jednak mam dylemat czy się pakować w taki zakup, nie mam takiej gotówki, więc tylko jest opcja na raty, ale czy po zakupie łapka za przykładowe 8k nie będę za 3-4 lata narzekał, że technologia poszła zbyt do przodu i już nie będzie to tak dobry sprzęt? 

 

Ja osobiście bym się nie pakował. Ale to moje zdanie. Jakoś na początku roku kupiłem lapka gamingowego i jestem z niego zadowolony.

Coś takiego ( mniej więcej):

https://www.x-kom.pl/p/724196-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g15-ryzen-5-5600h-16gb-512-win11-rtx3050.html

Takie gry jak elden ring, NBA 2k22 spokojnie śmigają. CP2077 nie wypowiem się ale pewnie też by mi śmigał bez problemu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Na YT są osoby które testują jak dana gra chodzi na lapku/kompie. Może jeśli chcesz ograć jakieś tytuły to może warto pod tym kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

możesz polecić konkretny model, który powinien podobnie się spisać? 

ciezko powiedziec, bo ja wybrałem model 17,3 calowy (https://www.x-kom.pl/p/189486-notebook-laptop-173-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx850m-fhd.html ), który miał na tamte czasy jedno z lepszych chłodzen na rynku i nie miał zadnego problemu z throtlingiem, a to kluczowa sprawa, jezeli chcesz grać dłużej na lapku.

Tak na szybko https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-gaming-3-15ihu6-i7-11370h-16-gb-512-gb-rtx-3050-ti-120-hz-82k100ggpb-11717175/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser&cvrid=CVR.1570.0p004ndgp49u.2788.content-sites..a19f2d02d485e4008e21b89ae3c03597&utm_term=&utm_content=www.digidip.net 

z kodem LENOVO22

3799 pln z darmową dostawą. Natomiast sprawdź sobie testy temperaturowe, bo komponenty w srodku to jedno, a potem jak przychhodzi dzialac, to co z tego ze parametry dobre jak temperatury obcinają wydajnosc o połowę.

@LeweBiodroSmoka https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-RTX-3050-Ti-Laptop-GPU-Benchmarks-and-Specs.527430.0.html
Tak jeszcze informacyjnie zobacz sobie osiągi karty. Elden Ring  FHD na ultra trzyma +50 fpsow. Elex 2 +45 fpsów. Cyberpunk +40fpsów. Także na spokojnie pograsz sobie w obecne tytuły + na przyzwoitej jakości w nowosci z najblizszych 2-3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RappaR napisał:

Ja dzisiaj zmęczony

@julekstep wybieram Cię

akcje srakcje :P

ale faktycznie kupowanie lapka za 10 koła brzmi dziwnie, gdzie za połowę tej kwoty luźno można mieć coś fajnego

 

Ja trochę przed pandemią (więc sprzęt bez load managementu) kupiłem sobie Lenovo Legion 17tkę za jakoś 4-4,5k i dopiero ostatnio miał pierwsze oznaki buntu (wystarczyło* - po raz pierwszy - otworzyć i zdjąć płachty kurzu :) ). Fakt że nie gram w najbardziej wymagające gierki (strzelanki), ale LOL, Cyberpunk czy jakieś NBA 2k22 śmigają git.

 

* to 'wystarczyło' to może trochę zbyt optymistyczne - te nowoczesne lapki są pojebane jeśli chodzi o ich otwieranie -> tak jak kiedyś wystarczyło odkręcić 6 śrubek i voila tak teraz jest to niemalże metafizyczne przeżycie lol)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

 

Ja trochę przed pandemią (więc sprzęt bez load managementu) kupiłem sobie Lenovo Legion 17tkę za jakoś 4-4,5k i dopiero ostatnio miał pierwsze oznaki buntu (wystarczyło* - po raz pierwszy - otworzyć i zdjąć płachty kurzu :) ). Fakt że nie gram w najbardziej wymagające gierki (strzelanki), ale LOL, Cyberpunk czy jakieś NBA 2k22 śmigają git.

Też mam, ja mam jeden problem - psuje się gniazdko do kabla z zasilaniem, działa już tylko w jednej pozycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprzęt tylko i wyłącznie do gier to nie ma sensu kupowania lapka a tym bardziej stacjonarki. XSX czy nawet XSS jeżeli napęd nie jest do niczego potrzebny + gamepass o wiele bardziej ekonomiczna i lepsza opcja. PS5 + PS Plus już trochę gorzej, bo jednak Gamepass>PS Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Reikai napisał:

btw. wlasnie gramy w nowego Coda Warzone 2.0, jest za darmo na steamie. Jakby ktos byl chetny na dolaczenie, to zapraszam, mam 2-3 osoby i mozna grac wlasnie w grupach. Piekna gierka.

Fajne to DMZ, takie nie za trudne i można sobie pobiegać. Od Warzona trochę się poprzednio odbiłem bo ciężko lewelować bronie, gdy szybko dostajesz w łeb od doświadczonych przeciwników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Fajne to DMZ, takie nie za trudne i można sobie pobiegać. Od Warzona trochę się poprzednio odbiłem bo ciężko lewelować bronie, gdy szybko dostajesz w łeb od doświadczonych przeciwników. 

Tryb multiplayer od tego jest. Jak ssie Twoje strzelanie (jak moje) to trochę się trzeba napocić. Pamiętam jak żeby odblokować jakąś broń trzeba było zdobyć ileś tam fragów na przeciwniku przy smoke'u. Wyglądało to tak, że rzucałeś smoke w ciasny korytarz i czekałeś czy ktoś przyjdzie. Straszny czas :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

Tryb multiplayer od tego jest. Jak ssie Twoje strzelanie (jak moje) to trochę się trzeba napocić. Pamiętam jak żeby odblokować jakąś broń trzeba było zdobyć ileś tam fragów na przeciwniku przy smoke'u. Wyglądało to tak, że rzucałeś smoke w ciasny korytarz i czekałeś czy ktoś przyjdzie. Straszny czas :) 

Mnie odrzuca od gier w których muszę długie godziny farmić by móc nawiązać walkę z innymi przeciwnikami. Tu nawet skill nie pomoże jak strzelasz gównem a jesteś na hita. A druga sprawa to znajomość lokacji, która daje potężną przewagę. 

W DMZ kładę NPC w ilościach pozwalających na rozwój broni a w ubijaniu żywych przeciwników w stosunku do śmierci z ich ręki wychodzę na plus  więc jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, kupiłem sobie właśnie kompa, udało się wyszarpać promocyjnie (3,8k) zajebisty konfig  Ryzen 5 5600x, rtx 3070 msi ventus 3x, 16gb ram 3600mhz, 1TB SSD I 750W zasilacz be quieta'i tak chciałbym jakieś fajne, ale casualowe tytuły do popykania solo. Zaczynam z free giveawayami jak SW Fallen Order, death stranding, control UE. Generalnie swego czasu jak skyrima odpalalem jeszcze na lapku to irytowaly mnie wyskakujące z jakichś lochów, szaf czy c*** wie czego potwory. W takim kingdom of amalur grało mi się miło i przyjemnie bez stresu, że coś mnie zaraz znikąd dojedzie, podobnie w SWTOR w solo kampanii było. Także pytanie co polecacie na szybkie i przyjemne granie :)

Co ważne - nie chcę gier na miliony godzin, nie mam cierpliwości i systematyczności w graniu i jak mam dłuższą przerwę w grze to cholernie ciężko mi wrócić do tytułu, bo po prostu już nie pamiętam jak się grało. Tak swego czasu umarł u mnie cień mordoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, P_M napisał:

Panowie, kupiłem sobie właśnie kompa, udało się wyszarpać promocyjnie (3,8k) zajebisty konfig  Ryzen 5 5600x, rtx 3070 msi ventus 3x, 16gb ram 3600mhz, 1TB SSD I 750W zasilacz be quieta'i tak chciałbym jakieś fajne, ale casualowe tytuły do popykania solo. Zaczynam z free giveawayami jak SW Fallen Order, death stranding, control UE. Generalnie swego czasu jak skyrima odpalalem jeszcze na lapku to irytowaly mnie wyskakujące z jakichś lochów, szaf czy c*** wie czego potwory. W takim kingdom of amalur grało mi się miło i przyjemnie bez stresu, że coś mnie zaraz znikąd dojedzie, podobnie w SWTOR w solo kampanii było. Także pytanie co polecacie na szybkie i przyjemne granie :)

Co ważne - nie chcę gier na miliony godzin, nie mam cierpliwości i systematyczności w graniu i jak mam dłuższą przerwę w grze to cholernie ciężko mi wrócić do tytułu, bo po prostu już nie pamiętam jak się grało. Tak swego czasu umarł u mnie cień mordoru. 

Evoland na bank polecam, idealne dla casuala. 

Z takich krótkich i fajnych gierek polecam Terminator:Resistance i Doom. RPG niestety wszystkie są rozwleczone. Ostatnio( w sumie ostatnio to dwa lata temu) przeszedłem Elexa i zajęło mi to z 80 godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, RappaR napisał:

Evoland na bank polecam, idealne dla casuala. 

Z takich krótkich i fajnych gierek polecam Terminator:Resistance i Doom. RPG niestety wszystkie są rozwleczone. Ostatnio( w sumie ostatnio to dwa lata temu) przeszedłem Elexa i zajęło mi to z 80 godzin. 

Tylko trochę mi szkoda na to sprzętu. Jednak chciałbym, żeby estetycznie robiło wow :) :D Swego czasu też miło mi się grało w Ori and the blind forest. Terminator i Doom odpadają, nie lubię zbytnio gier z widokiem FPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P_M napisał:

 

Tylko trochę mi szkoda na to sprzętu. Jednak chciałbym, żeby estetycznie robiło wow :) :D Swego czasu też miło mi się grało w Ori and the blind forest. Terminator i Doom odpadają, nie lubię zbytnio gier z widokiem FPP.

I c***? Grasz dla zabawy czy by się chwalić sprzętem? Evoland mi sprawił sporo frajdy i jest idealny na casuala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.