Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2014/15, czyli przytul miska


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwy skandal na tym forum!Zespół z miasta Elvisa nie ma swojego tematu...Od lat zespół ten nie schodzi poniżej pewnego wysokiego sportowo poziomu... Od lat jakieś długie kontuzje kluczowych graczy rzucają ich do walki na śmierć i życie w wydluzonym okresie bo juz w lutym/marcu gdzie bez HCA potrafią namieszac...Grają dosyć klasyczny ale trudny dla przeciwnika TWARDY basket rodem z KWschodniej. Zachariusz przeżywa swoją "pierwsza" młodość i robi WT., 18 LIS 2014 wpychajac swoje dupsko w coś co nazywamy pomalowanym. Marc ze swoim przeglądem pola jest świetny choć nadal uważam ze mu się nie chce jeszcz tak na maksa...Conley świetny obrońca robi swoje, Lee to samo, Carter z ławki dodaje opanowanie i jak zawsze jedynie pozycja SF jest słabsza co w sumie można jeszcze w sezonie zmieic. Jak dla mnie pocichutku chłopaki dojrzewają aby jak w zdrowiu dojdą do PO aby z HCA pokazać pełnię umiejętności. Pamięta ktoś ich z HCA?

Edit: double double zamienia mi na datę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, stworzyć temat już wczoraj( ale jutro test na uczelni a wcześniej praca) ale mnie ubiegłeś, w sumie dobrze bo nie wiem kiedy bym się do tego zabrał.

Conley to kot, byle ten bark to nie było nic poważnego.

Wspominając o ławce, nie można zapomnieć o Kofusie, który na tę paręnaście minut świetnie zastępuje Marca i o Beno, który czasem biega z piłką i kręci się przy pomalowanym niczym ... Nash? - ale nie ten z ostatnich 2 sezonów.

Edytowane przez Cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Allen, wchodzi w głowę ludziom tak jak Durantowi w ostatnich PO. Tylko, że Tony szybko wczoraj wypadł, po 2 faulach w pierwszej kwarcie, i bronili go na spółę Q.Pondexter i Lee, ale jak wrócił to też nie dał mu pograć. Houston miało 21 strat i większość wygenerowana przez zawodników pierwszej piątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Miski są uzależnione od stylu gwizdania bo zarówno Allena jak i Zacha można łatwo wyfaulowac ale w PO jak gwizdki są "ciezsze" to taki styl gry procentu. Ławka wydaje się w miarę kompletna i do na prawdę mocnego zespołu brakuje IMO zamiana w stylu 2 za 1 gdzie Mem zdobywa ofensywnego SF a Allen biega z SG. Owszem błony kosz nie każdemu się podoba ale ja wolę takie cos niż jakieś 136 do 125 bez obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział Arize, lub Paula Pierce'a, choć u tego drugiego D nie jest tak dobre. Z drugiej strony mają co mają i moim zdaniem Dave Joerger dobrze tym obraca, fajnie to wygląda bo zawodnicy znają swoje miejsce i cele, i to że dziś posiedzą na ławie, a za kilka dni pobiegają więcej nie jest dla nich żadną ujmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizzlies wystarczyłby na 3 W.Chandler i on mi się tam marzy, nic więcej nie potrzebują. Cena, jaką musieliby zapłacić za kogoś lepszego byłaby zbyt wysoka w stosunku do tego, co taki gracz mógłby im dać. 

 

Role są jasno podzielone, tutaj nie trzeba robić wielkiego zamieszania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Memphis to są dwa pytanka od początku tego RS

 

1 - jak długo s5 Miśków jest w stanie rzucać za 3 z 57% skutecznością. Tych trójek nie odpalają za dużo to fakt ale ze wszystkich s5 mają najlepszą skutecznosć w tej lidze. Ba ze wszyskich piątek grających powyżej 50 minut na razie pierwsze 3 miejsca jeśli chodzi o TS to

 

S5 Golden

s5 Jazz ( sam nie wiem jakim cudem)

s 5 Grizzlies

 

2 - Jak długo nie będzie ich boleć to że źle zastawiają własną tablicę. Bo z jednej strony mam wrażenie że ciężko jest cokolwiek zrobic w post przeciwko Marcowi który w obronie gra niesamowicie czy to weźmiemy 1 na 1 czy obronę picków ale kurde oni non stop pozwalają na zbiórki i ponowienia. Na razie jest tak że choć pozwalają na mnóstwo zbiórek ofensywnych to jednak pozwalają na bardzo mało punktów drugiej szansy

 

Niemniej w tej chwili Memphis grają rewelacyjnie a przyszłe lato już możemy ogłosić latem Marca Gasola i jeśli naprawdę San Antonio go skradnie to strach się bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizzlies wystarczyłby na 3 W.Chandler i on mi się tam marzy, nic więcej nie potrzebują. Cena, jaką musieliby zapłacić za kogoś lepszego byłaby zbyt wysoka w stosunku do tego, co taki gracz mógłby im dać. 

 

Role są jasno podzielone, tutaj nie trzeba robić wielkiego zamieszania. 

W 2k15 ... tak w grze właśnie oddałem Stoksa i Princa za Willsona, idealnie się wpasował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - jeśli Vince Carter zacznie tak grać jak w Dallas a mam wrażenie ostatnie 3-4 mecze tak gra to Miśki nie potrzebują nikogo.

 

Vince jest cholernie nie doceniany za swoją obronę a od dwóch lat jest ponadprzeciętny w tej kwestii. Coraz lepiej wchodzi w ofensywę - moim zdaniem im mniej Księcia a więcej Cartera tym lepiej dla Memphis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vince - co widać choćby po dzisiejszym meczu jest strasznie energetyczny i na ławce i na boisku. Ma duży wpływ na wszystkich dookoła. Widać jak drużyna reaguje na niego a on na ławce. Nawet dzisiaj gdy Howard dostał technika za łokieć, Carter sobie do niego podszedł i na luzie pokazał co jest grane. Gość już nie polata ale ma w sobie coś, co może mieć istotne przełożenie na wyniki w PO.

Po takim meczu to każdy jak nic widzi ich minimum w WCF. Jak się nie połamią to zgoda. Z tym, że zachód w tym roku - mam wrażenie - jest znacznie silniejszy niż w zeszłym i tak na dobrą sprawę to jest 6 drużyn, które mogą tam się znaleźć.

 

Temat nie wziął się znikąd, większość chyba tęskni za pięknymi latami 90 i męskim graniem :smile:

 

Z Hardenem dzisiaj zrobili to co ktoś tutaj wczoraj przewidywał w innym temacie.

Edytowane przez Sharif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż np. w nba 2k15 nimi nie pograsz :D Nie da się tego przełożyć na realia wirtualne.

Wrong ! Grając w 2k13 z moim ziomem dobre parę miechów powiem Ci, że Grizzlies to strasznie trudna ekipa do pokonania była. Jak w życiu. Ja nuggs lub cllips on grizz i była sieczka - iso na post do Z-Bo lub Mareczka, na obwodzie niszczący trójami Conley i Pondexter no i oczywiście miażdżący impact w team D. Być może był jednym z niewielu, którzy grali Mem w 2k, ale jak najbardziej są playble.

 

Jest taki gracz w Bostonie.

Że niby Jeff bo chyba nie ET ? Wydaje się, że pomysł matka jest lepszy, no i taniej wyjdzie.

 

Po takim meczu to każdy jak nic widzi ich minimum w WCF. Jak się nie połamią to zgoda. Z tym, że zachód w tym roku - mam wrażenie - jest znacznie silniejszy niż w zeszłym i tak na dobrą sprawę to jest 6 drużyn, które mogą tam się znaleźć.

Ja wiem, że z Szeryfem się nie dyskutuje, ale powiedz mi co to za magiczne 6 ekip widzisz bo jak dla mnie to na dziś mamy takich 3-4 max nie więcej. Poziom zachodu wcale taki porywający nie jest IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem nadal zachwytu nad LAC, bo jeżeli GSW ich wyprzedzi, to łomot w pierwszej rundzie przy pełnym zdrowiu u rywali praktycznie pewny.

Rox też brakuje chyba bardziej ogranego PF na PO, nie narzekam na TJ, ale nie przekonuje mnie, że będzie WOW w tym roku w PO.

 

Może na zapas, ale pamiętajcie o PTB, jeżeli uda im się odeprzeć atak OKC, plus będą zdrowi, plus ławka dalej będzie dawać coś od siebie, to mogą namieszać, ale Dallas jako czarny koń za plecami Mem, Spurs, GSW i OKC (nadal na to liczę) jest pewniejszym typem. Na dziś o widzę to tak:

 

Mem

GSW

Spurs

PTB

Dallas

Rox

OKC

LAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.