Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić ;)

 

PS. Fajnie by było wstawić w tabelach po średnich - wynik średni dla ligi (najlepiej nad wynikami standardowymi) dla poszczególnych kategorii i przychylam się do prośby, żeby docelowo były możliwe tabele tygodniowe i za określone okresy, z możliwością filtracji konkretnej kategorii. Wtedy widać dokładnie czy mamy trend wzrostowy czy odwrotnie i jak powrót danego gracza czy wymiana wpływa na ligę - inaczej bez excela się nie obejdzie ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co dzięki za pomoc, rzeczywiście pomogłeś wyłapac błąd koncepcyjny.

Ja założyłem, że standings dla ligi wystarczy policzyć raz dla danego dnia, a potem tylko pokazywać wyniki.

W przypadku manualnego dodania games played - konieczne musi być przeliczenie i to była przyczyna błędu.

Co do propozycji - zapisuję w pamięci. Zapewne dyskusja na temat kierunku rozwoju sajtu i priorytetów nie raz jeszcze wróci. Oby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się i założyłem sobie konto na fb-ninja i nawet już zdążyłem skorzystać z narzędzia do liczenia średnich punktów roto, tylko nie za bardzo rozumiem, dlaczego wyniki na średnich są dzień do tyłu w stosunku do totali. W totalach mam wynik z dzisiaj(437GP), a na średnich z wczoraj (431)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się i założyłem sobie konto na fb-ninja i nawet już zdążyłem skorzystać z narzędzia do liczenia średnich punktów roto, tylko nie za bardzo rozumiem, dlaczego wyniki na średnich są dzień do tyłu w stosunku do totali. W totalach mam wynik z dzisiaj(437GP), a na średnich z wczoraj (431)

 

Sprawdzę. Jaka liga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 EAST tutaj

Dzisiaj z kolei mam zarówno totale, jak i średnie policzone na wczoraj :nevreness:

 No to akurat nie jest dziwne.

Aby liga miała aktualne dane, dowolny z managerów musi dokonać aktualizacji. Bez tego ninja nie ma prawa i technicznej możliwości odświeżyć standingów. Gdy dokonasz update'u - powinieneś zobaczyć dane bieżące.

 

Ale faktem jest, że wszystko to powinno być szczegółowo rozpisane w helpach, do których się zabieramy. Jak pies do jeża, ale się zabieramy!!

 

Ale przyznam szczerze, że ta uwaga średnich z innej daty niż totale mnie zaciekawiła, bo trudno mi sobie wyobrazić taki scenariusz. Ktokolwiek zatem doświadczy czegoś takiego - prośba o natychmiastowe info z nazwą ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No to akurat nie jest dziwne.

Aby liga miała aktualne dane, dowolny z managerów musi dokonać aktualizacji. Bez tego ninja nie ma prawa i technicznej możliwości odświeżyć standingów. Gdy dokonasz update'u - powinieneś zobaczyć dane bieżące.

 

Ale faktem jest, że wszystko to powinno być szczegółowo rozpisane w helpach, do których się zabieramy. Jak pies do jeża, ale się zabieramy!!

 

Ale przyznam szczerze, że ta uwaga średnich z innej daty niż totale mnie zaciekawiła, bo trudno mi sobie wyobrazić taki scenariusz. Ktokolwiek zatem doświadczy czegoś takiego - prośba o natychmiastowe info z nazwą ligi.

Jeżeli masz na myśli Update leage data w zakładce My Leagues, to klikam to za każdym razem, kiedy się ładuję na fb-ninja żeby zobaczyć tabelki. Chyba, że trzeba to gdzie indziej aktualizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli Update leage data w zakładce My Leagues, to klikam to za każdym razem, kiedy się ładuję na fb-ninja żeby zobaczyć tabelki. Chyba, że trzeba to gdzie indziej aktualizować?

Ok, jeżeli odświeżasz i mimo wszystko masz rankingi nieaktualne, to już należy się przyjrzeć bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeżeli odświeżasz i mimo wszystko masz rankingi nieaktualne, to już należy się przyjrzeć bliżej.

Nie za bardzo wiem, jak pobieracie te dane, ale na yahoo mam już wyniki uaktualnione po wczoraj, ale update na fb-ninja nic nie zmienił - wyniki na totalach i średnich nadal mam wczorajsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem, jak pobieracie te dane, ale na yahoo mam już wyniki uaktualnione po wczoraj, ale update na fb-ninja nic nie zmienił - wyniki na totalach i średnich nadal mam wczorajsze. 

 

Brzmiałoby jak problem z keszowaniem standingów. Tzn czyta z archiwum stare, mimo że ma już dane w bazie dla nowych. Powalczymy i damy znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić ;)

 

PS. Fajnie by było wstawić w tabelach po średnich - wynik średni dla ligi (najlepiej nad wynikami standardowymi) dla poszczególnych kategorii i przychylam się do prośby, żeby docelowo były możliwe tabele tygodniowe i za określone okresy, z możliwością filtracji konkretnej kategorii. Wtedy widać dokładnie czy mamy trend wzrostowy czy odwrotnie i jak powrót danego gracza czy wymiana wpływa na ligę - inaczej bez excela się nie obejdzie ;)))

Na dniach otworzymy dla wszystkich uzytkownikow nową funkcjonalność rankingową. "Directions" ma po części spełniać powyższe oczekiwania. Tzn na srednie uzyskane w sezonie, bedzie mozna dorzucić trend krótko, średnio lub długoterminowy i zrobić reprojeckję wynkiów w lidze na koniec sezonu.

Logowanie wyników w rozliczeniu tygodniowym docelowo też powinno być dostępne, ale to funkcjonalność wymagająca nieco gimnastyki, albowiem nasza baza nie ma stałego połączenia z ligami Yahoo, a tylko "na żądanie" użytkownika.

Nie obiecuję, że będzie jutro ani za tydzień, ale to jest temat ktory juz zaczęliśmy omawiać jakiś czas temu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem i dopadła mnie myśl :-)

Działa to bowiem tak, że rankingi za dany dzień są, po wygenerowaniu, zapisywane w bazie tak, by nie było konieczności ich przeliczać ponownie.

I zapewne to był powód - ktoś zrobił aktualizację ZANIM yahoo danego dnia się odświeżyło z ligami i taki ranking ninja pokazywał? Pokazywała? Pokazywało??

Teraz zrobiłem tak - nadal korzystamy z cache, ale dla wszelkiego spokoju za każdym razem dokonujemy sprawdzenia czegoś w rodzaju "sumy kontrolnej" żeby mieć pewność, że nie pojawiły się nowe dane.

Sprawdźcie pls ponownie i dajcie znać. Jeżeli to nie to - będę walczyć dalej.

W ramach nagrody za tropienie uchybień - wdrożyłem w tempie ekspresowym zmianę zasugerowana przez L'e (i poniekąd Washkę) - lista lig zawiera już datę i godzinę ostatniej aktualizacji danych dla danej ligi. O ile ta aktualizacja nastąpiła po wdrożeniu przeze mnie zmiany. Dane dla LM i eNBA 1 odświeżyłem.

 

Niech dobrze służy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.