Skocz do zawartości

P_M Skład


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

już parę razy pisałem, że E.Jones nie gra u mnie w clutch końcówkach ;)

poza tym gdzie Nash, gdzie.....Fisher (!) ? czemu z 9 zawodników, wśród trójki jaką u mnie wybrałeś jest dwóch graczy o najsłabszej clutch-PO performance opinii w moim teamie (Jones i Malone - chociaż u Malone'a ten choke jest chyba jednak trochę przerysowany przez słabe finały z Bulls - poza tym miewał też świetne serie)

 

pod względem, umiejętności i fitu uważam, że to bardzo dobry zespół w tej zabawie, dodając xfactor jakim jest (wstaw cokolwiek), myślę że mogę wygrać z każdym.

 

 

pokaż kogoś kto tak nie myśli o swoim teamie :grin:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wybranych przez Ciebie sezonach Sheed trafiał oszałamiajace 24,3 % i 33,7%. za 3, W tworzeniu Open looków dla partnerów chyba nie ma lepszej opcji niż Shaq, chyba, że chcesz stosować pojedyncze krycie na Shaqu w końcówkach, ale wtedy to krzyżyk na drogę. Redd prędzej sobie wykreuje rzut, ale na pewno o wiele bardziej sprawdzonym i doświadczonym graczem jest Parker.

 

Nie zawsze trzeba trafić w końcówce za 2. ;] Jak przyjdzie rzucić trójkę to Shaq już Ci pozycji nie wykreuje.

 

Parker trafiał za to oszałamiające 0.5 i 0.6 trójki na mecz. Redd jest może mniej sprawdzony, ale ma naturalny talent rzutowy w przeciwieństwie do Parkera. 

 

No i według linku Koelnera Memo Okur jest legit opcją na końcówki. ;]

 

I żebyśmy się zrozumieli, nie uważam że Twoja drużyna jest jakaś słaba na tle reszty jeśli chodzi o clutch, po prostu zdziwiło mnie trochę przyczepienie się do mojego teamu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koelner jak dla mnie pokazałeś, że Tonik jest co najmniej dobry w końcówkach 47 FG% 50 3FG%, ta produkcja per 48 wygląda genialnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że gra w Spurs :)

 

Dodatkowo Lebron pierwsza opcja u mnie Tony druga. W ogóle dziwne o ile lepszy jest Tony w clutch niż Manu wg tych stats.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner jak dla mnie pokazałeś, że Tonik jest co najmniej dobry w końcówkach 47 FG% 50 3FG%, ta produkcja per 48 wygląda genialnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że gra w Spurs :smile:

 

Dodatkowo Lebron pierwsza opcja u mnie Tony druga. W ogóle dziwne o ile lepszy jest Tony w clutch niż Manu wg tych stats.

 

weź nie sprawdzaj kolejnego sezonu, bo będzie jeszcze większa podnieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M

 

Istnieje jakiś powód dlaczego Parker nie został nawet wybrany w poprzednim ATF dlatego dziwnie brzmi to Twoje kreowanie go na lidera i generała. Parker to idealny trybik w maszynce Popa, który został tak dopasowany aby zamazać jego wady i pokazać zalety. Jednak w skali alltime żaden z jego lider imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M

 

Istnieje jakiś powód dlaczego Parker nie został nawet wybrany w poprzednim ATF dlatego dziwnie brzmi to Twoje kreowanie go na lidera i generała. Parker to idealny trybik w maszynce Popa, który został tak dopasowany aby zamazać jego wady i pokazać zalety. Jednak w skali alltime żaden z jego lider imo.

 

Nie wiem jaki istnieje powód, dla którego TP nie był wybierany (zrzuciłbym to na brak medialności)... Zważywszy na to, że wielokrotnie w draftach wybierani byli rolesi. Wadą i jednocześnie zaletą (zależnie od potrzeb) jest to, że nie rzuca dużo za 3, ale ma fenomenalny midrange, więc też robi spacing.

 

Parker gra w systemie, to prawda, ale u mnie także w nim będzie grał. Jako PG potrafił prowadzić świetne ofensywy, jest dobry w obronie, szybki, ma first step i high basketball IQ. Nie wiem co mam Ci powiedzieć. Przytoczone staty przez Koelnera też mówią same za siebie.

A i Parker nie jest u mnie liderem, tylko jest nim Shaq.

 

weź nie sprawdzaj kolejnego sezonu, bo będzie jeszcze większa podnieta ;)

 

Hah! http://www.82games.com/1314/CSORT11.HTM Szkoda tylko, że tutaj próbka jest dużo mniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepsza paka jezeli chodzi o dopasowanie w atf, spacing jest, ludzie ktorzy dziela sie pilka, pod koszem nie do zatrzymania shaq, tylko ten choker i znikacz parker mi ni c***a nie pasuje

 

poseyem jakbys chcial mozesz jeszcze grac na pf czasami, w bostonie grali z nim taki small ball, posey niezly tur dobre warunki fizyczne ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy nie będę potrzebował hiper spacingu i rywal będzie miał słabego man2man D PF'a mogę nawet w S5 wrzucić Mcdyessa i wtedy koszę post up np. takiego Bosha czy innych tego typu graczy (oczywiście nadal traingle)

Zasadniczo rotację możesz sobie zobaczyc na postawie minut, ktore podalem.

Shaq za wiele odpoczynku nie potrzebuje, tak samo problemu z faulami tez szczegolnie nie miał, ale przy słabszym w O centrze mogę grać duetem Ibaka-Mcdyess, przy silniejszym wstawiam Thomasa ze względu na jego size (6-11 z niskim srodkiem ciezkosci) i man2man defense. Oczywiście nadal gram triangle.

gra bez Parkera, hmmm nadal triangle tylko, że z Wallem, czemu mialbym nie wykorzystywac atutu szybkosci Walla, ktory podobnie jak Parker (the loop), moze grac zippercuty po zasłonach, wjechać pod kosz wykończyć akcję lub odegrać do partnerów. Tym bardziej, że Wall nie ma jakiegoś mega mid-range dlatego triangle pozwoli mu wypracować lepszą pozycje do rzutu.

Z pracy, cieżko mi odpisać coś więcej. Postaram się odnieść do tego szerzej, jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo rotację możesz sobie zobaczyc na postawie minut, ktore podalem.

Z rotacji na podstawie minut widzę tylko, że Parker, Klay, Kawhi i Shaq mają grać ile wlezie, ale nie wiem czy schodzą wszyscy na raz na odpoczynek czy jak. No i widzę Poseya na SG (nie wiem czy to dobry pomysł). Dlatego te 5-man units by nieco rozjaśniły sprawę. Chodzi o te najczęściej wykorzystywane.

 

Shaq za wiele odpoczynku nie potrzebuje, tak samo problemu z faulami tez szczegolnie nie miał, ale przy słabszym w O centrze mogę grać duetem Ibaka-Mcdyess, przy silniejszym wstawiam Thomasa ze względu na jego size (6-11 z niskim srodkiem ciezkosci) i man2man defense. Oczywiście nadal gram triangle.

Shaq w sezonach 99-00 i 00-01 oczywiście pykał po 40 minut, ale u Ciebie też ma tyle grać dlatego warto mieć jakiś plan awaryjny na wypadek większej ilości fauli. W sezonach przez Ciebie wybranych miał odpowiednio 2 i 6 razy po 6 fauli oraz 14 i 9 razy po 5 w RS. A więc odpowiednio w 16 i 15 meczach miał co najmniej 5 fauli. To jest w co 5. meczu. W PO 2000 raz był fouled out, 3 razy 5 fauli. Rok później 2 razy fouled out i 3 razy 5 fauli. Także ja bym tego aż tak bardzo nie marginalizował, bo w ATF jest pełno dobrych w ataku podkoszowych i penetrujących guardów i dziwię się trochę, że nie przygotowałeś specjalnie jakiejś alternatywy, bo "gram triangle" duetem McDyess-Ibaka albo Kurtem Thomasem trudno nazwać alternatywą.

 

gra bez Parkera, hmmm nadal triangle tylko, że z Wallem, czemu mialbym nie wykorzystywac atutu szybkosci Walla, ktory podobnie jak Parker (the loop), moze grac zippercuty po zasłonach, wjechać pod kosz wykończyć akcję lub odegrać do partnerów. Tym bardziej, że Wall nie ma jakiegoś mega mid-range dlatego triangle pozwoli mu wypracować lepszą pozycje do rzutu.

Nie rozumiem. To grasz triangle czy Spurs motion? Bo te loopy na Parkera/Walla nie przypominają mi triangle. Jak ma to w takim razie wyglądać? Raz triangle, raz Spurs motion?

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawhi na poziomie Pippena, Sheed nie nadaje się do grania w playoffs, Bosh na post-up w triangle

 

Ad 1. nie wiem o co chodzi

Ad. 2. Tego nie napisalem, sheed jak najbardziej do PO się nadaje, tylko nie jako GTG i ktoś kto ma rozstrzygnąć mecz w koncówce.

Ad 3. Pierwszy kierunek podania w triangle to zagranie na high-post i próba zagrania pinch'a. Nikt mi nie powie ze Bosh jest fenomenalnym 1man1 obrońcą, Druga sprawa Dyess był wówczas mega atletycznym freakiem. No i sam miał bardzo przyzwoity jumper.

 

Dokładne lineupy i jak będą schodzić zawodnicy mogłbym przedstawić w przypadku konkretnych konfrontacji, w przeciwnym wypadku jest to trochę wróżenie z fusów.

 

Nadal nie rozumiem zarzutu między Spurs motion a triangle.

 

Czy b2b Lakers Kobego grali non stop triangle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie część z odpowiedzi karpika na temat mojej drużyny przenieść tutaj, żeby nie rozwalać jego tematu, a odpowiedzieć na jego pytania.
 

Od Parkera też można znaleźć wielu lepszych obrońców. Chodzi o to, że atakując na pickach parę Parker-Shaq Twoja drużyna ma kłopoty, bo dobry PG zrobi Ci w ten sposób krzywdę i mimo, że masz fajnych Kawhi czy Klaya, to oni nie będą w stanie za każdym razem jednocześnie pomagać parze Parker-Shaq i closeoutować shooterów na obwodzie. Generalnie dobrze postarałeś się zminimalizować tę wadę Shaqa, ale to dalej wada i nie da się z frontcourtem Shaq-Ibaka-McDyess-Thomas mieć dobrej obrony p&r (mówię tu o ATF, w normalnej lidze może udałoby się zrobić tę "dobrą").
 

 

https://sites.google.com/site/rapmstats/2013-rapm-non-prior-informed-updated-march-30

https://sites.google.com/site/rapmstats/2013-rapm-non-prior-informed-updated-march-30/2012-rapm

odpowiednio w moich sezonach ma drapm 1.4 i 3.4

http://www.gotbuckets.com/statistics/rapm/2013-rapm-2/

tutaj 1.06 i 1.16

Są to linki, które podrzuciłeś do danych Dirka.

http://youtu.be/te4svk4vm1I?t=4m48s - Parker jest szybki i potrafi nadążyć do obrońcy i contestować nawet przy takiej akcji.

http://youtu.be/te4svk4vm1I?t=2m43s - Ice pomoże Shaqowi zyskać na czasie tak jak tutaj Gasolowi

 

http://blog.mysanantonio.com/spursnation/2013/03/18/is-tony-parker-a-better-defender-than-we-think/ ten link już przytaczałem, ale zobacz sobie ile obrona Spurs straciła bez Tony'ego. Słowa Popovicha także powinny być tutaj wiarygodne.

 

“But he’s done a hell of a job on that end of the floor guarding difficult players every night. His leadership has been very important to what we’ve done. I trust him the way I used to trust Avery (Johnson). Offensively, you guys have all seen it. So all three of those aspects of the game (defense, offense, leadership) have been apparent all year long.”

 

No a mnie się nie wydaje, bo ani McDyess ani Ibaka nie mają na tyle dobrej pracy nóg, żeby być "najlepszym, co można wystawić w tej zabawie". Bycie długim, szybkim i czarnym z mojego doświadczenia nigdy aż tak bardzo nie pomagało w bronieniu Dirka.
 

Co to jest DBPM?
 

 

 

Wiadomo, że to nie półka KG czy Duncana, ale imho zarówno Ibaka jak i McDyess mają dobrą pracę nóg. Tutaj rozważyłbym także posłanie długorękiego Kawhiego na Dirka. Kawhi jest bardzo silnym graczem, i raczej Dirk by go nie przepchnął, a swoim zasięgiem ramion i rozmiarem dłoni Kawhi mógłby świetnie wypalić na dirku.
Tu mógłbym wyjść "small balem"  Parker-Thompson-Posey-Leonard-Shaq w tym ustawieniu nawet Wall (zastępując Parkera)

ze swoją przeciętną/niezłą trójką nie zaburzyłby spacingu.

 

 

DBPM ▴ -- Defensive Box Plus/Minus
A box score estimate of the defensive points per 100 possessions a player contributed above a league-average player, translated to an average team

 

Skład i otoczenie Shaqa jest oczywiście dobre, zwłaszcza S5, ale mnie ciekawi kilka spraw:

- jak wygląda rotacja? Możesz podać najważniejsze 5-man units?

- co zamierzasz grać, gdy Shaq odpoczywa lub co gorsza jest w foul trouble?
 

 

Na boisku zawsze jest ktoś z dwójki Leonard Thompson.
 

Czyli na pewno mamy 2 unity Parker-Thompson-Posey-Ibaka-O'Neal. i także Parker-Leonard-Posey-Ibaka-O'Neal. Posey raczej na SF w D ale jako SG w ataku (lepiej gra off the screen niż Kawhi, ktory lepiej post-upuje i moze nawet jakieś iso zagrać)

Jeżeli Shaq ma kłopot z Foul Trouble to gram Parker-Thompson-Leonard-McDyess-Ibaka, Jeżeli Ibaka by nie dawał rady z C w obronie to zamiast niego Thomas. Tutaj także zmiennikiem dla Thompsona Leonarda może być Posey.

Wall gra na boisku tylko z Thompsonem.

 

Wspomniany wcześniej Small-Ball Parker-Thompson-Posey-Leonard-Shaq Na pewno chciałbym go wypróbować przeciwko niektórym ustawieniom rywali. Spacing zabójczy, dużo ruchu, cutów, (w końcu trójkaty), a i defensywnie super, w końcu trio Thompson-Posey-Leonard by tutaj wymiatało.
 

 

Obecny Ibaka nie jest żadnym DPOTY i superplastrem. Nawet nie powinien być w All-D team. Jasne, że jest lepszy niż 3 lata temu, ale tzn, że co? Dirk zamiast serii 32 ppg na 70%TS zrobi 28ppg na 65%? Dla mnie to i tak może być.
BTW Po wpisaniu na yt "Dirk Ibaka" można znaleźć:
 

 

Nisko cenisz kogoś o taki wpływie na obronie.

 

http://www.basketballinsiders.com/serge-ibaka-to-win-defensive-player-of-the-year/
http://www.sbnation.com/nba/2014/5/28/5757554/thunder-vs-spurs-nba-playoffs-2014-serge-ibaka-impact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat się zastanawiam dlaczego Parker tak dobrze wypada w DRAPM, tzn ja go ogólnie uważam za dobrego obrońcę (solidny w rotacjach, najwidoczniej bardzo dobrze wykonuje polecenia Popa, ale to i tak nie tłumaczy aż tak dobrego DRAPM. Poza tym dobra obrona Parkera nic nie zmienia w kontekście tego, że para Parker-Shaq będzie miała problemy na pickach. Co innego bronić picki z Duncanem i Splitterem, a co innego z Shaqiem.

 

Wiadomo, że to nie półka KG czy Duncana, ale imho zarówno Ibaka jak i McDyess mają dobrą pracę nóg. Tutaj rozważyłbym także posłanie długorękiego Kawhiego na Dirka. Kawhi jest bardzo silnym graczem, i raczej Dirk by go nie przepchnął, a swoim zasięgiem ramion i rozmiarem dłoni Kawhi mógłby świetnie wypalić na dirku.

Tu mógłbym wyjść "small balem"  Parker-Thompson-Posey-Leonard-Shaq w tym ustawieniu nawet Wall (zastępując Parkera)

ze swoją przeciętną/niezłą trójką nie zaburzyłby spacingu.

Co do Kawhi na Dirku, to sam nie wiem. Dirk już nauczył się radzić z niższymi graczami. Poza tym dziwne, że Pop w ostatnich PO wolał rzucać na Nowitzkiego Splittera i Diaw, prawda?

 

Gdyby Ibaka czy McDyess mieli dobrą pracę nóg, to byliby zayebistymi obrońcami i raczej nie poszliby w 5. czy 6. rundzie ATF. Szczególnie Ibaka, jeśli byłby tym, kim chciałbyś, żeby był i go opisujesz - długi, mobilny, shotblocker, dobra praca nóg, 3-point range, to dlaczego poszedł dopiero w 5. rundzie? Po co było brać Bosha, LMA, Odoma, Sheeda, Davisa albo Nene, skoro tutaj dostajemy full-package PF w postaci Ibaki? Z McDyessem i "mógł zostać drugim KG" i "świetny midrange" (cytaty z opisu zespołu jakby co) też przesadzasz. Nie wiem czy to taki PR z Twojej strony czy serio tak myślisz, ale jeśli to pierwsze, to jeśli o mnie chodzi, to efekt jest raczej odwrotny do zamierzonego, a jeśli to drugie, to chyba jest jeszcze gorzej, bo tak naprawdę niespecjalnie wiesz kogo wybrałeś. Pewnie wychodzi właśnie, że się czepiam Ibaki i McDyessa, są to ok wybory jak na rundy w których poszli, ale raczej nie game changerzy.

 

Może podasz tak chętnie użyty w przypadku Parkera DRAPM dla Ibaki zamiast linkowania 2 artykułów, gdzie z jednego nic nie wyniki, a drugi jest analizą na podstawie dwóch meczów?

 

 

DBPM ▴ -- Defensive Box Plus/Minus

A box score estimate of the defensive points per 100 possessions a player contributed above a league-average player, translated to an average team

Ok, uważasz, że to dobra statystyka?

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od lat się zastanawiam dlaczego Parker tak dobrze wypada w DRAPM, tzn ja go ogólnie uważam za dobrego obrońcę (solidny w rotacjach, najwidoczniej bardzo dobrze wykonuje polecenia Popa, ale to i tak nie tłumaczy aż tak dobrego DRAPM. Poza tym dobra obrona Parkera nic nie zmienia w kontekście tego, że para Parker-Shaq będzie miała problemy na pickach. Co innego bronić picki z Duncanem i Splitterem, a co innego z Shaqiem.

 

Imho to jest problem z RAPM, szczególnie tym defensywnym, że zawyża postawę ludzi grających w dobrych systemach.

 

 

Co do Kawhi na Dirku, to sam nie wiem. Dirk już nauczył się radzić z niższymi graczami. Poza tym dziwne, że Pop w ostatnich PO wolał rzucać na Nowitzkiego Splittera i Diaw, prawda?

 

Też mam wrażenie, że na Dirka lepiej jest rzucić wysokiego mobilnego niż skróciaka. To już nie te czasy.

 

A co do Ibaki to na tym poziomie nie jest dobry obrońcą, co najwyżej solidnym.

 

"PR SPOILER" - ibaka ma DRAPM - 0,86 za zeszły rok, mój LMA 2,41 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.