Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu tego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_rzek%C4%85_Tollense

oficjalna historia przedchrześcijańska nie wygląda lepiej niż ta:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolejne-dowody-wskazuja-ze-starozytne-imperium-lechitow-moglo-istniec-naprawde

Ależ nam ten niemiecko-watykański okupant wyprał mózgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu tego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_rzek%C4%85_Tollense

oficjalna historia przedchrześcijańska nie wygląda lepiej niż ta:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolejne-dowody-wskazuja-ze-starozytne-imperium-lechitow-moglo-istniec-naprawde

Ależ nam ten niemiecko-watykański okupant wyprał mózgi

Weź mnie nie rozśmieszaj. To jest poziom we wuz kangs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie rozśmieszaj. To jest poziom we wuz kangs

Zgodzę się, ale poziom oficjalnej historii w świetle tej bitwy jest taki sam, bo onaa twierdzi że takiej bitwy być nie mogło :)

Archeolodzy sugeruja ze to byli zawodowi wojownicy. Chyba trwają badania genetyczne, niech tylko potwierdzą że wojownicy pochodzili z daleka i z różnych stron a będziemy mieli prawie dowód na duzy scentralizowany ośrodek władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, ale poziom oficjalnej historii w świetle tej bitwy jest taki sam, bo onaa twierdzi że takiej bitwy być nie mogło :smile:

Archeolodzy sugeruja ze to byli zawodowi wojownicy. Chyba trwają badania genetyczne, niech tylko potwierdzą że wojownicy pochodzili z daleka i z różnych stron a będziemy mieli prawie dowód na duzy scentralizowany ośrodek władzy.

Nie, nie będziemy mieli. Różnego rodzaju plemiona były w stanie dokonywać dużo większych najazdów niż 2-3 tysiące wojowników, bez scentralizowanego ośrodka władzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będziemy mieli. Różnego rodzaju plemiona były w stanie dokonywać dużo większych najazdów niż 2-3 tysiące wojowników, bez scentralizowanego ośrodka władzy. 

Plemiona tak, ale tu masz coś innego:

"Analizy polimorfizmu DNA i zawartości izotopów w zębach wskazują, że wielu z poległych najprawdopodobniej pochodziło z obszarów odległych bądź bardzo odległych od Tollense, nawet spoza Niziny Środkowoeuropejskiej. Niektórzy z nich dają się w ten sposób powiązać z dzisiejszymi południowymi Europejczykami oraz ludźmi mieszkającymi w współczesnej Polsce i Skandynawii"

Gdyby to byli ludzie z jednego miejsca to ok.

 

No i zastanawiałem się kiedys, czemu Ci rzymianie zajęli dzisiejszą francję i nawet desantowali sie u anglika, ale jakoś za Odrę, czy w rejon dzisiejszych czech im sie nie śpieszyło mimo że mieli dużo blizej

Roman_Empire_Map.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a napady dresiarskie, wypadki samochodowe z winy pijanych kierowców, zabójstwa podczas kłótni rodzinnych i sąsiedzkich, to

co to jest, jak nie terror nasz codzienny ?

 

 

Dokładnie to jest terror. Przyjmowanie uchodźców jest jak dawanie każdemu kierowcy setki przed jazdą. W każdym z tych przypadków robi się wszystko, byle było ich jak najmniej, podobnie jest z przyjmowaniem uchodźców. 

 

Dlaczego mamy przyjmować uchodźców? Bo Pani Merkel kazała?

 

 

więcej ludzi umiera na grypę a tego się nie transmituje

Jebać Powstanie Warszawskie, jebać 2 wojnę światową. Przecież grypa zabiła więcej osób... 

 

 

 

 

TVP Info niby robi misję i pokazuje co należy, ale czy pokazywanie w pętlę przez 20 minut 2-minutowej sekwencji nagrania amatorską

kamerą trupów, rannych i zrozpaczonych na La Rambla, to jest misja ? 

 

Rozumiem, że inne telewizje milczą na ten temat? 

Widzę, że ostatnio zacząłeś więcej oglądać TVP Info:)

 

Lepiej pokazywać w pętlę przez 20 minut utopione dziecko, które pontonem próbowało się przedostać do Europy? Wtedy to jest misja, tak?

 

Odnośnie marszu i jego uczestników. Czy ja dobrze kojarzę, że oddawano cześć bohaterom z 1920, skladano kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego? Tego Piłsudskiego który ONR zdelegalizował? NSZ w czasie wojny zabił więcej Żydów niż Niemców. To chyba pokazuje kto jest wrogiem ojczyzny.

 

W 1986 roku Israel Gutman, ówczesny dyrektor Jad Waszem oświadczył, że udokumentowano JEDEN przypadek zabójstwa Żyda przez żołnierzy NSZ. JEDEN

 

Źródło: 

Unequal Victims: Poles and Jews During World War Two First Edition by Yisrael Gutman (Author), Shmuel Krakowski (Author)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku na świecie z głodu umiera 5 milionów dzieci ( według danych ONZ). 

 

Czy ktoś wysyła te dzieci do Europy? Czy ktoś w Europie chce je przyjąć? Czy młodzi muzułmanie są bardziej potrzebujący od umierających z głodu dzieci? Co 4 lata umiera więcej dzieci niż Syria ma mieszkańców. Co 5 sekund umiera z głodu dziecko. Czy TVN 24 pokazuje dwugodzinne pasma małych czarnoskórych dzieci ze spuchniętymi brzuszkami i łzami w oczach, przerywane zdjęciami martwych zagłodzonych dzieci pożeranych przez sępy, aby wyzwolić w widzach odpowiednie pokłady empatii? Nie. Głodującym dzieciom trzeba przecież pomóc na miejscu wysyłając żywność i wodę, wysyłając wolontariuszy. Pomagając na miejscu. W przypadku Syryjczyków sugestie o pomaganiu na miejscu sprawiają, że lewactwo wylewa falę nienawiści. A dlaczego? Bo nie ma przemytników wywożących umierające z głodu dzieci do Europy, bo umierające z głodu dzieci nie pójdą do pracy w Niemczech, tylko trzeba się nimi zaopiekować, bo dotarcie umierających z głodu dzieci do Europy nie jest dofinansowane przez muzułmańskie emiraty gotowe dofinansować każdą działalność propagującą islam na całym świecie.

 

W Niemczech postanowiono zaprosić muzułmanów, żeby zaradzić niżowi demograficznemu. Przyjechało ich aż nadto, nie chcą pracować, Niemcy mają problem i zaczynają pierdzielić o solidarności europejskiej, a liberalne media im przyklaskują pokazując Bogu ducha winnych topielców w pontonach, abyśmy wszyscy zechcieli przytulić matki z dziećmi, bo przecież tylko one do nas przypływają. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plemiona tak, ale tu masz coś innego:

"Analizy polimorfizmu DNA i zawartości izotopów w zębach wskazują, że wielu z poległych najprawdopodobniej pochodziło z obszarów odległych bądź bardzo odległych od Tollense, nawet spoza Niziny Środkowoeuropejskiej. Niektórzy z nich dają się w ten sposób powiązać z dzisiejszymi południowymi Europejczykami oraz ludźmi mieszkającymi w współczesnej Polsce i Skandynawii"

Gdyby to byli ludzie z jednego miejsca to ok.

 

No i zastanawiałem się kiedys, czemu Ci rzymianie zajęli dzisiejszą francję i nawet desantowali sie u anglika, ale jakoś za Odrę, czy w rejon dzisiejszych czech im sie nie śpieszyło mimo że mieli dużo blizej

Roman_Empire_Map.png

Nie zajęli także Irlandii. Rozumiem, że tam też istniała rozwnięta cywilizacja?

No i nie mieli bliżej - do Irlandii nic ich nie blokowało, żeby dojść nad Odrę najpierw musieli przejść przez German. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli uwazasz ze TK i sad w Polsce sie myla ?"

 

jeśli oceniają statut danej organizacji, spisane założenia programowe i inne papierki, i tam nic nie wzbudza podejrzeń, to

trudno im zarzucać cokolwiek.

 

tyle że organizacje z "narodowym" w tle jedno mają w statucie, dla sądów itp organów kontrolnych, weryfikujących, dopuszczających. - żeby mogły legalnie działać w Polsce, a co innego mówią na codzień. 

 

Nie oceniano statutów tylko wykrzykiwane przez nich hasła na marszach.

 

 

 

im więcej będziesz o tym gadał, tym lepiej dla sponsorów, ideologów, wykonawców [o ile przeżyją] takich akcji.

 

No przecież, w końcu wiadomo, że ci ludzie robią to dla fejmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku na świecie z głodu umiera 5 milionów dzieci ( według danych ONZ).

 

Czy ktoś wysyła te dzieci do Europy? Czy ktoś w Europie chce je przyjąć? Czy młodzi muzułmanie są bardziej potrzebujący od umierających z głodu dzieci? Co 4 lata umiera więcej dzieci niż Syria ma mieszkańców. Co 5 sekund umiera z głodu dziecko. Czy TVN 24 pokazuje dwugodzinne pasma małych czarnoskórych dzieci ze spuchniętymi brzuszkami i łzami w oczach, przerywane zdjęciami martwych zagłodzonych dzieci pożeranych przez sępy, aby wyzwolić w widzach odpowiednie pokłady empatii? Nie. Głodującym dzieciom trzeba przecież pomóc na miejscu wysyłając żywność i wodę, wysyłając wolontariuszy. Pomagając na miejscu. W przypadku Syryjczyków sugestie o pomaganiu na miejscu sprawiają, że lewactwo wylewa falę nienawiści. A dlaczego? Bo nie ma przemytników wywożących umierające z głodu dzieci do Europy, bo umierające z głodu dzieci nie pójdą do pracy w Niemczech, tylko trzeba się nimi zaopiekować, bo dotarcie umierających z głodu dzieci do Europy nie jest dofinansowane przez muzułmańskie emiraty gotowe dofinansować każdą działalność propagującą islam na całym świecie.

 

W Niemczech postanowiono zaprosić muzułmanów, żeby zaradzić niżowi demograficznemu. Przyjechało ich aż nadto, nie chcą pracować, Niemcy mają problem i zaczynają pierdzielić o solidarności europejskiej, a liberalne media im przyklaskują pokazując Bogu ducha winnych topielców w pontonach, abyśmy wszyscy zechcieli przytulić matki z dziećmi, bo przecież tylko one do nas przypływają.

Przyklasnąć. Niezbyt często mam podobne zdanie co ty, ale tu 100% sie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajęli także Irlandii. Rozumiem, że tam też istniała rozwnięta cywilizacja?

 

Siłą uderzeniowa starożytnego imperium spada dośc mocno wraz z odległością od jego centrum no i ta Irlandia to juz było dość daleko, szczególnie że dolicz kanał La Manche powodujący kłopoty z logistyką :)

No i nie mieli bliżej - do Irlandii nic ich nie blokowało, żeby dojść nad Odrę najpierw musieli przejść przez German. 

No i właśnie nie wiem, czy to dzisiejsi historycy wszystko czego rzymianie nie podbili nazywają Germanami, czy może dla rzymian wszystko czego nie byli w stanie zdobyć nazywali Germanią.

Wszyscy się jakos przyzwyczaili że ta dzika Germania opierała się Imperium gdy inne cywilizowane krainy padały jak muchy, musieli być nieźli Ci germanie. Moze dlatego że od dawna stawali dzielnie przeciwko innej potędze atakującej na drugim froncie o wiele wcześniej zanim kto o jakimś rzymskim imperium pomyślał.

Zreszta jak czytam na wiki jeszcze o tej grobli, 120 metrów z drewna i kamienia. Stworzona prawie 3800 lat temu i zaraz za tym uwaga że "Najbliższe znane naukowcom duże osiedle współczesne bitwie położone było 350 kilometrów na południowy wschód"

Wiedząc ze takich grobli nie mogło wybudować kilku wieśniaków z własnej woli to widać jak zupełnie nic nie wiemy o tamtych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą uderzeniowa starożytnego imperium spada dośc mocno wraz z odległością od jego centrum no i ta Irlandia to juz było dość daleko, szczególnie że dolicz kanał La Manche powodujący kłopoty z logistyką :smile:

Odległość do Irlandii to około 2400 km. Podbili taką Syrię, która jest dalej. Ale Ci Hiberyci byli potężni ze swoimi mechami bojowymi i lancami kwantowymi. 

 

No i właśnie nie wiem, czy to dzisiejsi historycy wszystko czego rzymianie nie podbili nazywają Germanami, czy może dla rzymian wszystko czego nie byli w stanie zdobyć nazywali Germanią.

I to jest twój problem. Nie wiesz i gadać zamiast się dowiedzieć. Wypowiadasz się o temacie na który nie masz pojęcia i po prostu zmyślasz. 

Rzymianie Germanami nie nazywali tego czego nie podbili, tylko plemiona germańskie. Jak masz wątpliwości - dokształć się.

 

No i właśnie nie wiem, czy to dzisiejsi historycy wszystko czego rzymianie nie podbili nazywają Germanami, czy może dla rzymian wszystko czego nie byli w stanie zdobyć nazywali Germanią.

Wszyscy się jakos przyzwyczaili że ta dzika Germania opierała się Imperium gdy inne cywilizowane krainy padały jak muchy, musieli być nieźli Ci germanie. Moze dlatego że od dawna stawali dzielnie przeciwko innej potędze atakującej na drugim froncie o wiele wcześniej zanim kto o jakimś rzymskim imperium pomyślał.

I ta potęga nie dała rady pokonać tych dzikich German? Może nie była wcale potęgą w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość do Irlandii to około 2400 km. Podbili taką Syrię, która jest dalej. Ale Ci Hiberyci byli potężni ze swoimi mechami bojowymi i lancami kwantowymi. 

 

Przypominam o kanale który robi róznicę, ale o co ta kłótnia, mieli bliżej do Germanów i próbowali podbic ale nie dawali rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o kanale który robi róznicę, ale o co ta kłótnia, mieli bliżej do Germanów i próbowali podbic ale nie dawali rady

Coś tam podbili. Nawet podbili czasowo coś takiego co nazywamy obecnie Nizinę Czeszką. Żadnych lechitów nie stwierdzili jednak. Smuteczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I to jest twój problem. Nie wiesz i gadać zamiast się dowiedzieć. Wypowiadasz się o temacie na który nie masz pojęcia i po prostu zmyślasz. 

Rzymianie Germanami nie nazywali tego czego nie podbili, tylko plemiona germańskie. Jak masz wątpliwości - dokształć się.

 

Przeciez zadałem pytanie akurat w tej kwestii i napisałem przy okazji że "nie wiem".

Jak widać Ty nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem a chcesz innych pouczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspominając o tej twojej mapce, na których trochę Germanii jest na czerwono.


Przeciez zadałem pytanie akurat w tej kwestii i napisałem przy okazji że "nie wiem".

Jak widać Ty nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem a chcesz innych pouczać :smile:

I dałeś alternatywę dwóch wyborów, które oba są błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, daleko zaszliśmy, od tego że nic tam nie było do tego że byli na tym samym poziomie co imperium rzymskie bo tyle samo osiągnęli :smile:

Trochę mniej. A raczej w pizdu, w pizdu mniej.

I ja nie twierdzę, że tam nic nie było. Po prostu były prymitywne plemiona na poziomie rozwoju Piktów, Germanów, Iberów, Kasków, Illyrów, Daków i tak dalej, i tak dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne że przedstawiłem dwa pomysły i żaden z nich nie okazuje sie prawdziwy. Wszystkie Twoje pomysły (jesli takie masz) zawsze są trafne :smile:

Ja generalnie jeśli czegoś nie wiem, staram się po prostu dowiedzieć, a nie się mądrzyć zmyslając byle tylko coś powiedzieć/napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.