Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Nie będę mieć problemu z obowiązkowym szczepieniem dziecka, jeżeli te lepsze szczepionki firm: Nim...rix czy Pre...nar będą w pełni refundowane, a nie że jest tak, że jak Ci zależy na tej lepszej szczepionce która na zachodzie jest po prostu standardem to musisz sobie wykupić za 330 zł, czy za 260 zł.

Nie wiem czy czasem nie jest tak, że na rotavirusy też jest płatna. W UK, Irlandii nie ma przymusu szczepień, a przez wiele lat mieli poziom szczepień na poziomie minimum 95%, masz w pełni refundowane, w Polsce do drugiego roku życia dzieciak jest kłuty 19 razy, w Irlandii tylko 12 razy.

Jak myślisz dlaczego w Polsce niektóre szczepionki są refundowane, a niektóre nie? Z tego powodu szczepienia powinny być nieobowiązkowe? Na złość mamie, odmroże sobie ucho, albo raczej swoim dzieciom (i po czesci sobie)? 

Tu masz artykuł o wyniku przetargu dla szczepionki na pneumokoki: https://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/153571,przetarg-na-szczepionke-przeciwko-pneumokokom-rozstrzygniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz porównanie jakby to przechodził bez szczepienia?

widziałem w szpitalu dzieci nieszczepione i dużej różnicy nie było

 

 

Ja nie neguję szczepień jako takich neguję szczepienia bez opamiętania

Jaki sens szczepić na coś co ma znikome działanie jak właśnie rota, do tego trzeba jeszcze zapłacić ponad 600 zł

Albo przeciwko grypie skoro wirus mutuje jak pojebany?

 

Krztusiec, Polio czy gruźlica ma sens ale nie powinno się nPierdalac szczepień bez opamiętania, trzeba, bedac rodzicem brać każda ewentualność pod uwagę, trzeba poczytać, posłuchac ludzi (znajomych, nie z telewizora) i świadomie podjąć decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję szczepień jako takich neguję szczepienia bez opamiętania

Jaki sens szczepić na coś co ma znikome działanie jak właśnie rota, do tego trzeba jeszcze zapłacić ponad 600 zł

Albo przeciwko grypie skoro wirus mutuje jak pojebany?

 

Krztusiec, Polio czy gruźlica ma sens ale nie powinno się nPierdalac szczepień bez opamiętania, trzeba, bedac rodzicem brać każda ewentualność pod uwagę, trzeba poczytać, posłuchac ludzi (znajomych, nie z telewizora) i świadomie podjąć decyzję

Jeżeli szczepienie jest obowiązkowe to trzeba szczepić, jeżeli nie jest, to nie. Szczepieniami i decyzjami o tym, które są obowiązkowe zajmują się specjaliści, zawodowo zajmujący się szczepieniami i znają się na tym dużo lepiej niż znajomi.

 

Lata badań nad skutkami ubocznymi szczepień oraz skutkami ubocznymi nieszczepień > A Krzysiu miał po szczepionce wysypkę...

 

Szczepienie, jeśli jest nieobowiązkowe, to nie mam nic do rodziców, którzy nie szczepią, mam problem z nieszczepieniem na obowiązkowe szczepionki, które są obowiązkowe z jakiegoś powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosiłem się do protestu flubera, bo też bym protestował a do dziwnych słów, które wskazują, że przykładowo policja posiadając jakieś podejrzenia, że ktoś może popełnić przestępstwo, nic nie robi, tylko czeka aż je popełni. W normalnym kraju :smile:

To nie są dziwne słowa. Wolność zgromadzeń i wolność słowa to podstawowe prawo człowieka. Muszą być poważne podstawy, aby móc je komuś odebrać. Podejrzenie, że "ktoś może powiedzieć coś brzydkiego publicznie" to jest żadne podejrzenie. To jest tylko wymówka.

 

Nie dostrzegasz konsekwencji takiego precedensu?

 

Dutkiewicz, czy HGW nie są głupi oczywiście i zdają sobie sprawę, że to co mówią i robią jest obliczone na podgrzanie atmosfery i wywołanie wściekłości narodowców oraz liczenie na to, że zrobią coś głupiego. Coś spalą, coś zdemolują, kogoś pobiją. Tylko po to, żeby powiązać ich wszystkich z PIS-em, który się od nich odciął. To jest skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

 

HGW mówi, że za racę rozwiąże publiczne zgromadzenie. 

 

DrWisodXQAghPZ-.jpg

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata badań nad skutkami ubocznymi szczepień oraz skutkami ubocznymi nieszczepień > A Krzysiu miał po szczepionce wysypkę...

Wiesz o tym, że wyśmiewane przeze mnie szczepienia przeciw gruźlicy nie mają żadnego wpływu na zapadalność na tę chorobę?

Tempo spadku zachorowań jest na takim samym poziomie jak w krajach, w których tych szczepień nie ma.

Prawdą jest, że Polska jest taką europejską peryferią, gdzie trafia najniższej jakości jedzenie czy najtańsze rodzaje szczepionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wszystkich być może dotarła ta informacja ale moim zdaniem warto ją promować dotyczącą tego że w Australii dzięki szczepionkom obniżono smiertelnosc raka szyjki macicy.

 

Być może dlugofalowo ten rodzaj raka stanie się marginalnym problemem dzięki programowi szczepień który jest prowadzony od ponad 2 dekad.

 

Nie wyobrazlne dla mnie jest to że czegoś takiego nie ma w Europie.

 

 

https://www.focus.pl/artykul/australia-coraz-blizej-wyeliminowania-raka-szyjki-macicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ja sobie uroiłem tylko tak twierdzi były dyrektor Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Z pewnością większy autorytet w tej dziedzinie niż fluber

Jakakolwiek jest opinia pana profesora na ten temat, to jest sprzeczna z badaniami naukowymi, chociaż widziałem tę wypowiedź i trochę przykre, ile z niej wyniosłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest sprzeczna z badaniami naukowymi,

Z jakimi badaniami naukowymi??? Toż to nawet podawana jako autorytet naukowy przez stow. STOPNOP prof. Majewska ma w swoich dokonaniach przeprowadzone poważne badania naukowe................ Dalej nie będę wchodzić w szczegóły, żeby nie zająć Ci kolejnych 20 minut na szybkim odpaleniu google i znalezieniu pod z góry założoną tezę artykułów dowodzących , że Majewska kłamie.

Jak słyszę, o tym bezmyślnym powoływaniu się na jakieś badania naukowe to już tylko wzruszam ramionami.

Majewska jest jaka jest, manipuluje wieloma statystykami, naciąga fakty, ale w swoim dorobku jednak ma poważną pracę naukową i tylko portalik natemat.pl zakochany w bezmyślnyhm podejściu do szczepionek (czuć tam na odległość poteżnych darczyńców) artykuł o Majewskiej opatrzy takimi oto komentarzami.

 

 

posiadająca rzeczywiście tytuł profesora, ale bez zatrudnienia na jakiejkolwiek uczelni....

Bo ustalenia te z nauką nie mają wiele wspólnego...

Dlatego zwolennicy prawdziwej nauki są tak bardzo oburzeni wykładem....

Tak więc może szanowny fluberze, nawiążesz współpracę z portalikiem natemat.pl. Im bardzo łatwo przychodzi stawanie po stronie "prawdziwej nauki" , ty równie łatwo sprowadzasz czyjeś poglądy do urojeń.

Trochę to przypomina dyskusję o konstytucji z fanatykiem kod-u.

 

Zresztą dalej nie będę ciągnąc tematu gruźlicy, rozwijąć wątków takich, że tylko do  8% zakażonych prątkiem choruje dalej na gruźlicę, o roli higieny, o badaniach Turnera nad tym, że nie ma żadnych dowodów nad tym że bcg chroni przed prątkiem.

Ty jesteś lepszym ekspertem, masz opanowane szybkie odpalanie googla. Moja wiedza na tematy szczepień już mocno wyparowała. Jakiś czas temu dużo na te tematy się dowiadywałem gdy podejmowaliśmy decyzję o szczepieniu dzieci.

Z Tobą nie mogę się równać, nie mam po prostu czasu na dyskusję z kimś, o tym jakie obawy czuje rodzic gdy nakazują mu godzić się aby w pierwszej dobie życia podawać żywą szczepionkę jego dziecku, kto wyśmiewa to zdaniem "A Krzysiu miał po szczepionce wysypkę".

Przepraszam, ale mam trochę więcej na głowie niż tylko dylemat jaką karmę dla kotów dziś kupić.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi badaniami naukowymi??? Toż to nawet podawana jako autorytet naukowy przez stow. STOPNOP prof. Majewska ma w swoich dokonaniach przeprowadzone poważne badania naukowe...............

Super, że Pani Majewska ma przeprowadzone poważne badania. Na temat wpływu alkoholu i narkotyków na człowieka. Pisząc o badaniach naukowych miałem na myśli badania naukowe na temat szczepionek, przeprowadzane przez naukowców zajmujących się szczepionkami. Nie miałem na myśli opinii profesorów zajmujących się zawodowo czymś innym.

 

 

 

Jak słyszę, o tym bezmyślnym powoływaniu się na jakieś badania naukowe to już tylko wzruszam ramionami.

Majewska jest jaka jest, manipuluje wieloma statystykami, naciąga fakty, ale w swoim dorobku jednak ma poważną pracę naukową i tylko portalik natemat.pl zakochany w bezmyślnyhm podejściu do szczepionek (czuć tam na odległość poteżnych darczyńców) artykuł o Majewskiej opatrzy takimi oto komentarzami.

Tak więc może szanowny fluberze, nawiążesz współpracę z portalikiem natemat.pl. Im bardzo łatwo przychodzi stawanie po stronie "prawdziwej nauki" , ty równie łatwo sprowadzasz czyjeś poglądy do urojeń.

Trochę to przypomina dyskusję o konstytucji z fanatykiem kod-u.

 

O prawdziwej nauce nie decyduje portalik natemat, tylko poważne badania naukowe, publikowane w poważnych czasopismach, weryfikowane przez innych naukowców. Te są bezlitosne dla ruchów antyszczepionkowych. Nie mam nic przeciwko działaniom stop nop związanym z wprowadzaniem ulepszanych szczepionek o lepszych składach, czy działaniu. Natomiast jakiekolwiek działania związane z zaprzestawaniem szczepienia powinny kończyć się przymusowym wywozem do Afryki bez szczepień. Może to by ich nauczyło rozumu. Choć już aktualna działalność jest wystarczająca, by to towarzystwo zdelegalizować. Są najzwyczajniej w świecie niebezpieczni.

 

 

 

Zresztą dalej nie będę ciągnąc tematu gruźlicy, rozwijąć wątków takich, że tylko do  8% zakażonych prątkiem choruje dalej na gruźlicę, o roli higieny, o badaniach Turnera nad tym, że nie ma żadnych dowodów nad tym że bcg chroni przed prątkiem.

Ty jesteś lepszym ekspertem, masz opanowane szybkie odpalanie googla. Moja wiedza na tematy szczepień już mocno wyparowała. Jakiś czas temu dużo na te tematy się dowiadywałem gdy podejmowaliśmy decyzję o szczepieniu dzieci.

Z Tobą nie mogę się równać, nie mam po prostu czasu na dyskusję z kimś, o tym jakie obawy czuje rodzic gdy nakazują mu godzić się aby w pierwszej dobie życia podawać żywą szczepionkę jego dziecku, kto wyśmiewa to zdaniem "A Krzysiu miał po szczepionce wysypkę".

Przepraszam, ale mam trochę więcej na głowie niż tylko dylemat jaką karmę dla kotów dziś kupić.

Gratuluję, że udało Ci się zapłodnić samicę swojego gatunku, ale to nie ma żadnego wpływu na zdolności interpretacji badań naukowych. Tym zajmują się naukowcy, na podstawie badań, dzięki którym ustala się zakres szczepień obowiązkowych. Inaczej mówiąc, Twoja wiedza na temat szczepień nigdy nie wyparowała, jej nigdy nie było, poznałeś pewien zbiór informacji i przeprowadziłeś na tej podstawie nieudane wnioskowanie. Zdarza się każdemu. 

 

Szczepienie to nie jest indywidualna kwestia rodzica, bo brak szczepień nie wpływa wyłącznie na rodziców i ich dzieci i stanowisko naukowców w tej kwestii nie powinno budzić żadnych wątpliwości ze strony ludzi, którzy się na tym po prostu nie znają. Fakty mówią same za siebie w kwestii szczepień.

 

Chociaż fakt, że twarzą ruchów antyszczepionkowych w Polsce jest przedsiębiorca z Krakowa bez wykształcenia medycznego, który zaleca mówienie do wody, żeby się ustrukturyzowała, też powinien Cię na coś naprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HGW mówi, że za racę rozwiąże publiczne zgromadzenie.

 

nieprawda.

od 12:55

ze szczególnym uwzględnieniem : 13:17 - 13: 27

 

 

 

swoją drogą, skoro policjanci poszli na chorobowe, a strażacy właśnie idą, to wypadadłoby powołać do ochrony tego marszu WOT, ale w takim układzie : kto wtedy będzie maszerował ?

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.