Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli częściowo dostrzegasz problem?

Tak częściowo dostrzegam problem i widze na czym on polega i w zwiazku z tym...

 

...nie popieram generalnego strajku wszystkich nauczycieli w polsce z postulatem podwyzki o 1000 złotych netto dla wszystkich nauczycieli w polsce w terminach egzaminow uczniow.

 

Chyba to logiczne, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę w skrócie. W latach 80-tych Japonia zagroziła pozycji USA bardziej niż obecne Chiny(a przynajmniej tak się wydawało, nie wiedziano o 20 straconych latach).

I została pokonana w niewypowiedzianej wojnie.

http://dylewski.com.pl/menu-boczne/iluzja-pieniadza/usa-vs-japonia/

Chiny są atakowane od 2015 roku, ale pokonanie komunistów nigdy nie przychodziło łatwo i szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strajk strajkiem, każdy ma prawo.

Ale robić to kosztem uczniów i ich egzaminu to srogie przegięcie

I jeszcze dodatkowo próbują twierdzić, że to dla dobra uczniów lol. To w tej całej sytuacji mnie bawi najbardziej. Strajk w egzaminy dla dobra uczniów. Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strajk strajkiem, każdy ma prawo.

Ale robić to kosztem uczniów i ich egzaminu to srogie przegięcie

No ale 1000 netto miesięcznie podwyżki dla każdego to jest postulat nie do zrealizowania. Przecież broniarz musi być tego świadomy że żaden rząd nie podniesie pensji o taką kwotę. To jest dopiero srogie przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że dyskryminacją wobec Ciebie jest fakt, że nie mogłeś uczestniczyć w terapii DDA tylko dlatego, że nie jesteś DDA? Co jeszcze? Przywilejem jest wstrzykiwanie insuliny przez chorych na cukrzycę wobec ludzi, którzy są zdrowi? Jak ja mam z Tobą dyskutować, jak walisz takimi przykładami, że nie wiem, czy trolujesz, czy coś gorszego. Problemy w domu mają zarówno homo, jak i hetero. Takiego ośrodka w Warszawie potrzebują zarówno homo, jak i hetero. Nie można rozpatrywać przywilejów jednej grupy w stosunku do innej grupy zupełnie z nią niezwiązanej, nie rozumiesz tego? Dlaczego nie można było postawić hostelu dla wszystkich dzieciaków z problemami w domu, a postawiono tylko dla tych LGBT+?  Tu masz czystą sytuację obie grupy mają zapotrzebowanie na dokładnie taką samą pomoc, a pomoc otrzymuje tylko jedna z tych grup.

 

Pomoc dla dzieci alkoholików nie dotyczy dzieci abstynentów (które również mogą mieć problemy, ale innego rodzaju), tak samo pomoc dla osób dotkniętych homofobią nie dotyczy osób niedotkniętych homofobią. 

 

Problemy wiążące się z orientacją samą w sobie mają wyłącznie osoby homo. Absurdem byłby tworzenie podobnego hostelu dla osoby hetero, skoro takich osób za samą orientację się nie obraża, nie wyśmiewa ani nie dyskryminuje.

 

Osoby, które mają inne problemy (czyli nie związane z orientacją np. alkoholizm w rodzinie, przemoc domowa) pomaga się w wielu innych formach i co najważniejsze pomaga się od dawna. 

 

Ponadto to nie jest tak, że osoba dotknięta np. przemocą domową jest jakaś niesamowicie empatyczna. Często jest wręcz odwrotnie i taka osoba robi to samo rówieśnikom co ich stary robił jej. Dotyczy to nawet zwykłych rówieśników, a co dopiero gejów. A ty byś chciał ładować osoby z różnymi problemami do jednego ośrodka. Może od razu do tych samych pokoi? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I ten głupawy obrazek ciebie w jakikolwiek sposób dotknął? 

 

Bo ja tu widzę, że raczej się sam zaorałeś, skoro podałeś akurat taki przykład. 

 

To mniej więcej tak jakby powiedzieć, że Małysz w prime był w Polsce obrażany i poniewierany a na dowód zacytować mu komentarz z Onetu o dekarzu, który powinien przestać przynosić wstyd naszemu krajowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dane.

Średnia wieku lekarza w Polsce to 55 lat, nauczyciela 40 lat. W tej chwili w Polsce pracuje ponad 700 tysięcy nauczycieli ( najwięcej w historii z tego co podaje MEN), którzy uczą 4 miliony 915 tysięcy dzieci. W Polsce aktualnie przypada więc 1 nauczyciel na średnio 7 uczniów, a na 1 lekarza przypada średnio 435 pacjentów. Czy to Ci wystarczy, czy szukać dalej?

 

W Polsce jest 700 tysięcy nauczycieli ( w 40 milionowym kraju) i pracują przy tablicy średnio 2h i 42 minuty dziennie

W USA jest 2,8 miliona nauczycieli ( w 320 milionowym kraju) i pracują przy tablicy średnio 6h dziennie. Mają 9 z 10 najlepszych uczelni na świecie

 

Ponadto to nie jest tak, że osoba dotknięta np. przemocą domową jest jakaś niesamowicie empatyczna. Często jest wręcz odwrotnie i taka osoba robi to samo rówieśnikom co ich stary robił jej. Dotyczy to nawet zwykłych rówieśników, a co dopiero gejów. A ty byś chciał ładować osoby z różnymi problemami do jednego ośrodka. Może od razu do tych samych pokoi? xD

 

W sensie osoby homoseksualne dotknięte przemocą domową powinny być specjalnie izolowane od osób heteroseksualnych dotkniętych przemocą domową, ponieważ gdyby byli w jednym ośrodku, to osoby heteroseksualne dotknięte przemocą domową znęcałyby się nad homoseksualnymi???????

Tabela 3. Średnie wynagrodzenia nauczycieli sektora publicznego w porównaniu do przeciętnego wynagrodzenia osób o wyższym wykształceniu w ich kraju (1,00 = 100%)

  przedszkolni szkoły podstawowej gimnazjum szkół ponadgimnazjalnych

Austria 0,77 0,77 0,89 0,97

Estonia 0,59 0,84 0,84 0,84

Włochy 0,63 0,63 0,67 0,73

Luksemburg 1,09 1,09 1,24 1,24

Holandia 0,69 0,69 0,85 0,85

Polska 0,74 0,85 0,86 0,84

Słowenia 0,65 0,86 0,88 0,94

Szwecja 0,76 0,82 0,84 0,88

Stany Zjednoczone 0,65 0,67 0,68 0,71

kraje OECD 0,73 0,80 0,86 0,91

 

 

A tutaj dane w kwestii tego, ile zarabiają nauczyciele w porównaniu do innych krajów. A to są dane sprzed 3 lat, gdzie od tego czasu nauczyciele dostali łącznie 15% podwyżki.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie osoby homoseksualne dotknięte przemocą domową powinny być specjalnie izolowane od osób heteroseksualnych dotkniętych przemocą domową, ponieważ gdyby byli w jednym ośrodku, to osoby heteroseksualne dotknięte przemocą domową znęcałyby się nad homoseksualnymi???????

To zależy. Przemoc domową nad gejem czy lesbijką nie musi wynikać z ich orientacji - wtedy taka ofiara nie różni się od ofiary hetero. Podczas pobytu w jakimś ośrodku dla ofiar przemocy domowej taki gej może nawet nikomu nie zdradzić, że jest gejem (tak samo jak skrajny konserwatysta może nie zdradzić, że nie lubi homo i czarnych). 

 

Co innego gdy od razu wiadomo, że ktoś dostał w ryj za samo bycie homo i dlatego trafił do danego ośrodka. 

 

Generalnie chodzi mi o to, że nie należy wrzucać ludzi z różnymi problemami do jednego worka. 

Średnia wieku lekarza w Polsce to 55 lat, nauczyciela 40 lat. W tej chwili w Polsce pracuje ponad 700 tysięcy nauczycieli ( najwięcej w historii z tego co podaje MEN), którzy uczą 4 miliony 915 tysięcy dzieci. W Polsce aktualnie przypada więc 1 nauczyciel na średnio 7 uczniów, a na 1 lekarza przypada średnio 435 pacjentów.

Z lekarzami to trochę bezsensu porównywać kogokolwiek, skoro wiadomo, że leśne dziadki blokowały dostęp do tego zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekarzami to trochę bezsensu porównywać kogokolwiek, skoro wiadomo, że leśne dziadki blokowały dostęp do tego zawodu.

A jak, wiadomo, to wiadomo :D KOD to stan umysłu :D

 

I ten głupawy obrazek ciebie w jakikolwiek sposób dotknął? 

 

Bo ja tu widzę, że raczej się sam zaorałeś, skoro podałeś akurat taki przykład. 

 

To mniej więcej tak jakby powiedzieć, że Małysz w prime był w Polsce obrażany i poniewierany a na dowód zacytować mu komentarz z Onetu o dekarzu, który powinien przestać przynosić wstyd naszemu krajowi. 

Tak, dotknął mnie.

Podałem po prostu jeden z wielu przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Przemoc domową nad gejem czy lesbijką nie musi wynikać z ich orientacji - wtedy taka ofiara nie różni się od ofiary hetero. Podczas pobytu w jakimś ośrodku dla ofiar przemocy domowej taki gej może nawet nikomu nie zdradzić, że jest gejem (tak samo jak skrajny konserwatysta może nie zdradzić, że nie lubi homo i czarnych). 

 

Co innego gdy od razu wiadomo, że ktoś dostał w ryj za samo bycie homo i dlatego trafił do danego ośrodka. 

 

Generalnie chodzi mi o to, że nie należy wrzucać ludzi z różnymi problemami do jednego worka. 

Czyli rozumiem, że popierasz otwarcie i utrzymywanie w Warszawie za publiczne pieniądze ośrodka, w którym pomoc będą mogły otrzymać ofiary przemocy domowej, której przyczyną jest chęć pójścia dziecka do seminarium lub zakonu? 

 

 

 

Z lekarzami to trochę bezsensu porównywać kogokolwiek, skoro wiadomo, że leśne dziadki blokowały dostęp do tego zawodu.

Ale statystyka robi wrażenie ( btw. skąd wiadomo? Ja nic nie wiem). Poza tym podałem także inne obiektywne dane na temat pracy i zarobków nauczycieli  w Polsce. Nie ma żadnego obiektywnego powodu, aby zrealizować postulat strajkowy ZNP. Chyba, że Ty jakiś widzisz, a ja go nie dostrzegam?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia wieku lekarza w Polsce to 55 lat, nauczyciela 40 lat. W tej chwili w Polsce pracuje ponad 700 tysięcy nauczycieli ( najwięcej w historii z tego co podaje MEN), którzy uczą 4 miliony 915 tysięcy dzieci. W Polsce aktualnie przypada więc 1 nauczyciel na średnio 7 uczniów, a na 1 lekarza przypada średnio 435 pacjentów. Czy to Ci wystarczy, czy szukać dalej?

 

Zastanawiasz się czasami czy to co wrzucasz ma sens? :)

Ile razy statystyczny klient szkoły korzysta z usług nauczyciela a ile razy klient lekarza z jego usług? Ile czasu poświęca dziecku w roku nauczyciel a ile lekarz pacjentowi?

Te 7 i 435 są zupełnie nieporównywalne, ale ładnie wyglądają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiasz się czasami czy to co wrzucasz ma sens? :smile:

Ile razy statystyczny klient szkoły korzysta z usług nauczyciela a ile razy klient lekarza z jego usług? Ile czasu poświęca dziecku w roku nauczyciel a ile lekarz pacjentowi?

Te 7 i 435 są zupełnie nieporównywalne, ale ładnie wyglądają :smile:

To po prostu to zignoruj i spróbujmy powymieniać się bardziej sensownymi argumentami.

 

W USA jest 14 uczniów na 1 nauczyciela, a nauczyciele mają ponad 2 razy więcej godzin tablicowych niż w Polsce, a zarabiają mniej w stosunku do średniej niż nauczyciele w Polsce i mają najlepsze uczelnie na świecie. Jak się ustosunkujesz do powyższych danych w kontekście postulatów strajkowych nauczycieli ( 1000 złotych netto miesięcznie dla wszystkich)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale statystyka robi wrażenie ( btw. skąd wiadomo? Ja nic nie wiem). Poza tym podałem także inne obiektywne dane na temat pracy i zarobków nauczycieli  w Polsce. Nie ma żadnego obiektywnego powodu, aby zrealizować postulat strajkowy ZNP. Chyba, że Ty jakiś widzisz, a ja go nie dostrzegam?

 

Kiedyś omawialiśmy ten temat pod kątem edukacji. Czemu tak mało osób studiuje medycynę, skoro jest tak wielu chętnych.

 

Nie wiem w jakim dużym stopniu to prawda, ale lekarze bardzo dbają o swój wąski rynek pracy, bo mają z tego krocie. Tutaj Artlan ma trochę racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.