Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Lucas napisał:

Musza (?) ich tez zapraszac do Woronicza 17 na TVP :D

Wlasnie słuchałem Bosaka i w tej kwestii się nic nie zmienia. Teraz mieli koło parlamentarne (koło to chyba 3-14 posłów), teraz wciąż będzie koło, a nie klub. Tylko to koło będzie z wyborów, a nie z transferów.

1 minutę temu, josephnba napisał:

A ja już tylko czekam na "sojusz" konfederacji i PiSu

PiSowi to kompletnie niepotrzebne ale konfederacja musi zrobić laskę Kaczyńskiemu żeby nie być jednorazowcem

 

To się nie doczekasz. Tak jak ci, którzy czekali na sojusz "siła złego na jednego" i KO PSL Lewusów i Konfederację przeciwko PiS. Nie kumasz/kumacie, że Konfederacja nie musi się z nikim wiązać w sejmie, wystarczy punktować i prawo i lewo proponując na konferencjach i w programach TV alternatywne rozwiązania. No i schować Korwina.

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

nie do końca rozumiem, ale ich elektorat to też nie tylko 18-29, sam znam więcej ludzi po 30tce na nich głosujących

Największe poparcie w tej grupie - okolice 20%, w reszcie grup wiekowych jednocyfrówka. A jednak frekwencja wg ipsos wczoraj w nocy to 40% w najmłodszej grupie - najmniej pośród grup wiekowych. Dlatego sądzę, że bez stabilnego 5-8% chyba oprócz najstarszej grupy 60+ mogłaby dać znowu 4,47%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKW - dane z 99,5% komisji:
PiS 43,8%
KO 27,2%
Lewica 12,5%
PSL 8,6%
Konfederacja 6,8%

Brakuje np. całej Gdynii (w maju KO miało tam 57%, Wiosna ponad 7), czesci Gdańska i Sopotu, więc jak coś ruszy to raczej KO/Lewica w górę i PiS w dól. Bardzo możliwy brak większości i porażka PiS w Senacie, nie jest najgorzej i zapowiada się najciekawsza od dawna kadencja.

Według wyliczeń Flisa 227 mandatów, IPSOS podawał zaraz po wyborach 239, różnica ogromna, ciekawe kto bedzie blizej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

Ten wynik PIS oficjalnie jest zwycięstwem bo mają większość, ale nieoficjalnie to porażka. Niczego poniżej 45% się nie spodziewali a po cichu mieli nadzieje na 50%.

Żadną kasą więcej głosów się więc kupić nie da.

Nie wiadomo jeszcze czy maja wiekszość, moze im zabraknąć 2-4 mandatów w niektórych wariantach wyliczeń, a raczej będą spływać teraz niepisowskie głosy z większych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy no... Konfederacja to nie jest zbyt stabilny podmiot, bo jednak Korwin i narodowcy, to nie są ludzie z tej samej bajki, więc ja byłbym ostrożny z tymi deklaracjami o braku ewentualnych transferów do innych ugrupowań. Tak czy siak wydaje się to na teraz mało prawdopodobne i prędzej spodziewałbym się podzielenia koła na dwa obozy, niż dołączenia do PiSu. Taki ruch to jednak ogromne ryzyko i bilet w jedną stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Nie wiadomo jeszcze czy maja wiekszość, moze im zabraknąć 2-4 mandatów w niektórych wariantach wyliczeń, a raczej będą spływać teraz niepisowskie głosy z większych ośrodków.

"Państwowa Komisja Wyborcza po godz. 13.30 przekazała dane z 99,49 proc. obwodowych komisji wyborczych. W wyborach do Sejmu dalej prowadzi PiS z 43,76 proc. poparcia, do parlamentu wchodzi łącznie pięć partii. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://stanpolityki.pl/opozycja-wygrywa-senat/?fbclid=IwAR1fmBwDvsDxG4nTkrMTtEHDFv-GfciCpXflfxbK7u3gSaZUfSrOSQz_5jQ :) 

Teraz, darkonza napisał:

"Państwowa Komisja Wyborcza po godz. 13.30 przekazała dane z 99,49 proc. obwodowych komisji wyborczych. W wyborach do Sejmu dalej prowadzi PiS z 43,76 proc. poparcia, do parlamentu wchodzi łącznie pięć partii. "

No wiem, przecież pisalem wyzej...

To, ze maja najwiecej glosow i najwiecej mandatów nie oznacza, ze maja wiekszość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Z kalkulatora mandatów poselskich wychodzi mi, że PiS ma 230.

 

Tam liczy kraj jako  caly okręg chyba, wiec nie wiadomo. PiS powinien miec w przedziale 227 - 232, konferencja mandatowa oficjalna chyba o 21, ale PiS juz ujebał Senat, wiec mam duzo lepszy nastroj niz w momencie wychodzenia z narodowego wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Z kalkulatora mandatów poselskich wychodzi mi, że PiS ma 230.

 

Trudno powiedzieć, taki mamy system że c*** wie. Kulesza z Konfy pisał przy wynikach z 70%+ że mają 11 mandatów, po exit pollu mieli 13, a odkąd PKW podaje wyniki to ciągle im rośnie, kalkulator po 99,5% pokazuje 9 mandatów. Nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna frekwencja powinna być odnotowana jako święto Polaków, demokracji, społeczeństwa obywatelskiego. A ja czytam, że to jego koniec, powrót do PRL-u. Maski kolejny raz opadają. Chodzi jak zawsze o to, że mają wygrywać tylko ci namaszczeni przez Michnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lucas napisał:

PKW - dane z 99,5% komisji:
PiS 43,8%
KO 27,2%
Lewica 12,5%
PSL 8,6%
Konfederacja 6,8%

Brakuje np. całej Gdynii (w maju KO miało tam 57%, Wiosna ponad 7), czesci Gdańska i Sopotu, więc jak coś ruszy to raczej KO/Lewica w górę i PiS w dól. Bardzo możliwy brak większości i porażka PiS w Senacie, nie jest najgorzej i zapowiada się najciekawsza od dawna kadencja.

Według wyliczeń Flisa 227 mandatów, IPSOS podawał zaraz po wyborach 239, różnica ogromna, ciekawe kto bedzie blizej ;) 

Z tego czytałem Palade to PIS ma większość w Sejmie, nie ma większości w Senacia ( 50 posłów ma koalicja PO-Nowoczesna-SLD - PSL, 47 ma PIS i jest 3 niezależnych, ale jednym z nich jest Stanisław Gawłowski, więc można liczyć, że koalicja ma większość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.