Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, MarcusCamby napisał:

A ktoś to kwestionuje?

Główny problem emerytur to przeważnie fakt, że schodzisz grubo poniżej kosztów życia do czego ciężko się przestawić mentalnie. Zwłaszcza jak ktoś będąc w swoim prime kombinuje jak najwięcej wyciągnąć, nic przy tym nie inwestując w swoją emeryturę i potem nagle poziom spada mu o 1/4.

Nie wiem od kiedy sledzisz dyskusje ale padaly tu sformulowania w stylu "1500 zlotych za godzine pracy" :)

11 minut temu, darkonza napisał:

Pewnie ze tak, ale jeśli ksiądz zostawi po sobie 200tys, albo dwójkę dzieci i kazde ustawione przez niego to tez nie napisza bo tez nie bardzo będzie o czym.

O takich tez pisza:

https://gazetawroclawska.pl/sad-caly-majatek-ksiedza-irka-dla-jego-syna/ar/11581524

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

Daj

Nie bardzo wiem w sumie co to zmieni w dyskusji i jaki by miało to sens, by upubliczniać dane. Nie jestem nawet pewny czy to zgodne z prawem. Oczywiście jak będzie to konieczne mogę podać na PW.

3 minuty temu, fluber napisał:

Nie wiem od kiedy sledzisz dyskusje ale padaly tu sformulowania w stylu "1500 zlotych za godzine pracy"

Czytałem, że te 1500 to ksiądz rzekomo do kieszeni bierze i wszystko dla Niego. Wiadomo, że się z tym nie zgadzam, bo kościół też ma swoje koszta i potrzebuje ciągłych inwestycji. Na pewno organizacja ślubów, chrztów i pogrzebów niejako wiążę z większą marżą, by od osób, które wpadają tylko od święta wziąć więcej pieniędzy. Kościół to też biznes i musi mieć swoją rentowność. Pod względem biznesowym jest to zrozumiałe, pod względem etycznym i moralnym często problematyczne, zwłaszcza że z księdzem nie sporządzić umowy czy nie poprosisz o fakturę przedwstępną. Znam też sytuacje, gdzie świadek nie miał chrztu i był problem, by pełnił swoją funkcje. Państwo młodzi znaleźli zapis, że jest to zgodne z prawem kościelnym, więc kościół się ugiął, ale za dodatkową opłatą.

Także gryzie się trochę kościół jako przedsiębiorstwo i jako miejsce dla każdego, gdzie teoretycznie ksiądz nie powinien patrzeć na Ciebie jak na klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

No ale sprawa sądowa przez 4 lata, do tego rektor. Gdyby wszystko odbyło się polubownie nie byłoby o czym pisać. No przyznam, że naprawdę cieżko coś szacowac na pojedynczych przypadkach.

Mimo to uważam ze dzisiejszy kościół to jedna z jego najgorszych odmian (ale nie mówie ze zła). Te lepsze zostały unicestwione, bo instytucje oparte na władzy i kasie zawsze zwyciężą "ideowe dobro". Jeśli coś jest dobre to nie ma władzy i kasy a wiec jest bezbronne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Arnold_z_Brescii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Waldensi

i wielu innych których kościół zdołał wymazać z historii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darkonza napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Arnold_z_Brescii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Waldensi

i wielu innych których kościół zdołał wymazać z historii.

Cale szczescie, ze anarchisci tego typu zostali zmarginalizowali i kultura zachodu mogla zostac ta dominujaca.

Deus Vult!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał:
34 minuty temu, RappaR napisał:

 

Nie bardzo wiem w sumie co to zmieni w dyskusji i jaki by miało to sens, by upubliczniać dane. Nie jestem nawet pewny czy to zgodne z prawem. Oczywiście jak będzie to konieczne mogę podać na PW.

Mów mi Tomasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

To jakie masz doświadczenie z emerytowanymi księżmi? 🧐

Czy ich zarobki podczas pracy plus późniejsza emerytura nie wystarcza na godziwe życie?

Mam doświadczenie ze starszymi ludźmi, więc sytuacja "biednych" księży raczej nie różni się od przeciętnego emeryta.

Swoją drogą słabe, że wyciągasz z moich postów tylko część. Pisałem wcześniej też o cennikach czy zawyżaniu umówionych kwot, a tu już odpowiedzi nie dostałem.

1 - osobiste, dosc depresyjna kwestia (szczegolnie wspolczuje im z punktu widzenia osoby totalnie niewierzacej)

Co do cennikow. Moje doswiadczenia:

- slub (katedra praska): na naukach przedmalzenskich juz na pierwszych zajeciach proboszcz powiedzial, ze standardowa kwota to (bodajze) 800 zeta* + dogadanie sie z organista, 'ale jak kogos nie stac to zapraszam po zajeciach, cos wymyslimy'

- chrzciny (u mnie na bielanach - ale tu trzeba zaznaczyc, ze zalatwialem u drugiego ksiedza, bo proboszcz pewnie by mnie wyrzucil xD): na moje pytanie 'ile taka przyjemnosc kosztuje' odp 'co laska' i dopiero sam sie musialem dopytac ile jest standardowo bo sie nie znam (2 albo 3 stowy zaspiewal bodajze)

Strzelam, ze sporo tych 'cennikow' to wlasnie taka kwestia bezboznikow mojego pokroju, ktorzy sami dopytuja bo nie czuja sie pewnie na zakrystii :)

* zakladam ze byles tam, wiec zdajesz sobie sprawe ze 'wynajecie' takiego czegos na godzine za taka kase (dekoracja kwiatowa wliczona) to cena mocno ponizej wartosci rynkowej :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

Cale szczescie, ze anarchisci tego typu zostali zmarginalizowali i kultura zachodu mogla zostac ta dominujaca.

Deus Vult!

Teraz to chyba pisałeś o katarach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzy

do czego oni by doprowadzili to nie wiadomo.

Tacy Waldensi nie byli groźni dla kultury zachodu,  najlepszym dowodem ze przetrwali i funkcjonują na swoich zasadach, a dzisiejszy kosciół przynajmniej oficjalnie jest bliższy ich idei niż tej swojej z czasów gdy waldensi byli zwalczani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Teraz to chyba pisałeś o katarach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzy

do czego oni by doprowadzili to nie wiadomo.

Tacy Waldensi nie byli groźni dla kultury zachodu,  najlepszym dowodem ze przetrwali i funkcjonują na swoich zasadach, a dzisiejszy kosciół przynajmniej oficjalnie jest bliższy ich idei niż tej swojej z czasów gdy waldensi byli zwalczani.

ale co mnie obchodzi idea kosciola? masz mnie za jakiegos flubera? :P

dla mnie liczy sie to ile dobrego KK zrobil w ramach dzialalnosci swieckiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

No i mi chodzi o to ze ten rachunek za waldensów i innych takich mógłby być znacznie lepszy.

No tak. Destabilizowanie Panstw i zastanego porzadku w czasach kiedy co i rusz koledzy ze wschodu przyjezdzali sie przywitac.

Brzmi jak plan.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

No tak. Destabilizowanie Panstw i zastanego porzadku w czasach kiedy co i rusz koledzy ze wschody przyjezdzali sie przywitac.

Brzmi jak plan.

Powtórze sie - destabilozowanie to np. katarzy, ale inne ruchy to bardzie skromność/idea/pokora/sprawiedliwość. - to by nie destabilizowało tylko promowało heroiczne, wzniosłe, bohaterskie zachowania - równiez w obronie przed innymi wyznaniami.

No i przykłąd dla prostych ludzi byłby wiele znaczący, moze dzis wśród nas byłoby wiecej dobrych wspaniałomyslnych ludzi a mniej bezwzględnych cwaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

Powtórze sie - destabilozowanie to np. katarzy, ale inne ruchy to bardzie skromność/idea/pokora/sprawiedliwość. - to by nie destabilizowało tylko promowało heroiczne, wzniosłe, bohaterskie zachowania - równiez w obronie przed innymi wyznaniami.

No i przykłąd dla prostych ludzi byłby wiele znaczący, moze dzis wśród nas byłoby wiecej dobrych wspaniałomyslnych ludzi a mniej bezwzględnych cwaniaków

Nom a jakby Rodzinie udalo sie przebic to moze jeszcze dzis bym polecial w czworokaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Powtórze sie - destabilozowanie to np. katarzy, ale inne ruchy to bardzie skromność/idea/pokora/sprawiedliwość. - to by nie destabilizowało tylko promowało heroiczne, wzniosłe, bohaterskie zachowania - równiez w obronie przed innymi wyznaniami.

No i przykłąd dla prostych ludzi byłby wiele znaczący, moze dzis wśród nas byłoby wiecej dobrych wspaniałomyslnych ludzi a mniej bezwzględnych cwaniaków

jakby w bitwie pod Vouille Wizygoccy arianie pokonali Franków to też fluber musiałby bronić fanatycznie ariańskiego kościoła  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julekstep napisał:

ale resentymenty ida xD

ziomie, nie filozofuj mi tu!

3 godziny temu, julekstep napisał:

Popieram to co tu fluber pisze - zobaczyc jaki hajlajf maja emerytowani duchowni.

bo kosciol to korpo (najlepsza w dziejach!) i nieuzytkami sie nie zajmuje. lepiej zobaczmy jak zyja biskupi. albo chociaz proboszcze. ich nadwaga (srednio) z biedy sie chyba nie bierze? samochody grubo ponad przecietna danej miejscowosci to tez przypadek? zreszta, ze Fluber nie podal nazwy parafii, to bardzo wymowne. bo czy cenniki oficjalne, czy nieoficjalne, to większość z nas sie z nimi spotkala.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lorak napisał:

ziomie, nie filozofuj mi tu!

swoje wiem :P

56 minut temu, lorak napisał:

bo kosciol to korpo (najlepsza w dziejach!) i nieuzytkami sie nie zajmuje. lepiej zobaczmy jak zyja biskupi. albo chociaz proboszcze. ich nadwaga (srednio) z biedy sie chyba nie bierze? samochody grubo ponad przecietna danej miejscowosci to tez przypadek? zreszta, ze Fluber nie podal nazwy parafii, to bardzo wymowne. bo czy cenniki oficjalne, czy nieoficjalne, to większość z nas sie z nimi spotkala.

Serio w 2019 w kraju należącym do UE sugerujesz, że nadwaga jest w jakikolwiek sposób skorelowana z bogactwem? Że się tak wyrażę - GRUBO!

W Polsce jest 135 biskupów wśród 31 tysięcy duchownych (+ 20 tysięcy zakonnic) i ci faktycznie na swoje zjazdy jeżdżą grubymi furami (sam jeden taki zjazd widziałem wychodząc z nauk przedmałżeńskich). To w przybliżeniu 0,26% pracowników korporacji, która ma w kraju kilkadziesiąt milionów klientów. Dalej uważam, że to dość marna ścieżka kariery (masa wyrzeczeń, dużo nauki a szansa na true hajlajf dużo mniejsza niż w innych korpo).

I dla wszystkich hejterów - cytat z klasyka:

Co Cię boli?

Czy aż tak Cię to boli?

Że Ksiądz Rydzyk ma dziś szansę uczciwie zarobić?

....

ZAWISTNY POLAKU!

 

bęc

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.