Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

no brawo, właśnie odkryłeś pradawny tajny sojusz sędziów z myśliwymi:)

 

A tak serio to mam nadzieję, że kiedyś załapiesz, ze myśliwi to nie krwiożercze bestie zabijające zwierzęta dla przyjemności:) Dalej nie wchodzę w dyskusję, bo sprowadziłeś ją pierwszym zdaniem do absurdu:)

Sa mysliwi i mysliwi.

 

Hobbysci to godne pogardy kutasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś który idzie w nocy na ambone mając broń o zasięgu 1000m, do tego zajebistą lunetę i strzela do zwierzęcia chociaż nie musi w ten sposób zdobywać pożywienia to zapewne robi to z jakiejś wewnętrznej potrzeby a nie dla zaspokojenia swojej chorej przyjemności.

prześledź wyroki dla myśliwych, chore zmiany w prawie, oraz zobacz kto zabija w lesie (nie dla przyjemności) a potem pisz o "tajnym sojuszu sędziów i myśliwych" zastrzel człowieka i powiedz, że myślałeś, że to dzik. dostaniesz 2 lata w zawieszeniu? że też gangsterzy nie zapisują się do kółek łowieckich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś który idzie w nocy na ambone mając broń o zasięgu 1000m, do tego zajebistą lunetę i strzela do zwierzęcia chociaż nie musi w ten sposób zdobywać pożywienia to zapewne robi to z jakiejś wewnętrznej potrzeby a nie dla zaspokojenia swojej chorej przyjemności.

 

 

Powodów jest mnóstwo, poczynając od zarabiania w ten sposób pieniędzy, po regulację populacji zwierząt na danym terenie.

 

Co to za teza, że nie musi w ten sposób zdobywać pożywienia? Nie musi, ale może. Tak samo jak nie krowy nie muszą być codziennie tarmoszone za cycki, żebyś mógł się napić mleka, albo zjeść plasterek sera, ale to znowu jest sprowadzanie dyskusji do absurdu.

 

Widać, że mieszkasz w mieście i nigdy nie miałeś problemów z dzikami, czy sarnami, nie wiesz o czym mówisz, kompletnie. 

 

 

 

prześledź wyroki dla myśliwych

 

No jak widać orzecznictwo w tej sprawie jest stabilne i spójne, więc wciąż sugerujesz jakiś tajemny pakt.

 

 

 chore zmiany w prawie

Liczba posłów głosujących przeciwko tym zmianom: 0, ZERO! Ustawa przeszła jednogłośnie. Może to da ci do myślenia?

 

 

 oraz zobacz kto zabija w lesie (nie dla przyjemności) a potem pisz o "tajnym sojuszu sędziów i myśliwych" zastrzel człowieka i powiedz, że myślałeś, że to dzik. dostaniesz 2 lata w zawieszeniu? że też gangsterzy nie zapisują się do kółek łowieckich

 

Najwyraźniej są łatwiejsze sposoby na zabijanie ludzi niż zapisanie się do kółek łowieckich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiejsze, ale ,potem prokurator chce 20 lat. a myśliwy dostanie  w zawieszeniu. 

ależ mi argument. banda osłów wspierająca chore żądze swoich koleżków. sejm nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem

myśliwy prokurator z sędzią myśliwym "skazują" innego myśliwego.  i tak od wielu lat jak zauważyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiejsze, ale ,potem prokurator chce 20 lat. a myśliwy dostanie  w zawieszeniu. 

ależ mi argument. banda osłów wspierająca chore żądze swoich koleżków. sejm nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem

myśliwy prokurator z sędzią myśliwym "skazują" innego myśliwego.  i tak od wielu lat jak zauważyłeś.

Tak samo prawdziwe, jak prokurator-komunista razem z sędzią - komunistą nie tykają Zandberga, bo wspierają jego chore żądze:)

 

A jak masz jakieś inne pomysły na walkę z afrykańskim pomorem świń, które nie wymagają chodzenia w nocy do lasu z bronią, to daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suwerenie, jest niedziela, tu twoje radio !

 

suwerenie, towarzysz Prezydent wstał, więc i ty wstań !

 

towarzysz Prezydent gimnastykuje się, więc i wy, towarzysze, zacznijcie się gimnastykować !

 

towarzysz Prezydent je obiad, więc i wy towarzysze coś zjedzcie !

 

towarzysz Prezydent własnie wsiada do samolotu i leci do Rzymu na zakupy, a wy towarzysze... połóżcie się

wcześniej spać, bo jutro przed robotą albo po robocie będziecie musieli 2 godziny ekstra zap...ać po sklepach !

 

 

"w dobie akcji #metoo"

 

akcja metoo polega na tym, że kobiety oskarżają mężczyzn, a sądy kapturowe automatycznie ich kastrują. co ma jedno z drugim wspólnego - nie wiadomo.

 

"prawackie okreslenie brzydkiej laski jako brzydka laska to gorsze niz nieznajoma wyzywac od k.rew"

 

a u was Murzynów biją. jesteś lotny jak furmanka w tych swoich "ripostach".

 

poza tym, co dla jednych jest normą, to dla drugich wynaturzeniem : na tym polega zasadnicza róznica.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 żubrów, łosie, sarny. to też walka z APŚ?

Nie, to nie jest walka z Afrykańskim Pomorem Świń. Żubry, jako gatunek zagrożony wyginięciem podlega ciągłej kontroli, aby umożliwić temu gatunkowi warunki do odpowiedniego odrodzenia się, dlatego myśliwi odstrzeliwują co jakiś czas osobniki chore bądź odstające od stada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest walka z Afrykańskim Pomorem Świń. Żubry, jako gatunek zagrożony wyginięciem podlega ciągłej kontroli, aby umożliwić temu gatunkowi warunki do odpowiedniego odrodzenia się, dlatego myśliwi odstrzeliwują co jakiś czas osobniki chore bądź odstające od stada.

Zapewne stosuje się podobne kryteria jak przy wycince puszczy. Tylko chore drzewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suwerenie, jest niedziela, tu twoje radio !

 

suwerenie, towarzysz Prezydent wstał, więc i ty wstań !

 

towarzysz Prezydent gimnastykuje się, więc i wy, towarzysze, zacznijcie się gimnastykować !

 

towarzysz Prezydent je obiad, więc i wy towarzysze coś zjedzcie !

 

towarzysz Prezydent własnie wsiada do samolotu i leci do Rzymu na zakupy, a wy towarzysze... połóżcie się

wcześniej spać, bo jutro przed robotą albo po robocie będziecie musieli 2 godziny ekstra zap...ać po sklepach !

 

 

"w dobie akcji #metoo"

 

akcja metoo polega na tym, że kobiety oskarżają mężczyzn, a sądy kapturowe automatycznie ich kastrują. co ma jedno z drugim wspólnego - nie wiadomo.

 

"prawackie okreslenie brzydkiej laski jako brzydka laska to gorsze niz nieznajoma wyzywac od k.rew"

 

a u was Murzynów biją. jesteś lotny jak furmanka w tych swoich "ripostach".

 

poza tym, co dla jednych jest normą, to dla drugich wynaturzeniem : na tym polega zasadnicza róznica.

lepsza norma w postaci okreslania brzydkich lasek mianem brzydkich lasek niz wynaturzenia polegajace na bezpodstawnym wyzywaniu od kurew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne stosuje się podobne kryteria jak przy wycince puszczy. Tylko chore drzewa.

Stosuje się kryteria oparte o nauke a nie o chorą zieloną ideologię. Jakby ci zieloni musieli zmagac sie ze zniszczeniami jakie robia dzikie zwierzeta rolnikom dla ktorych ziemia i jej owoce to jedyne zrodlo dochodu to przestaliby pieprzyc jak potluczeni, zwlaszcza jak zaczeloby brakowac produktow do ich weganskich obiadkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne stosuje się podobne kryteria jak przy wycince puszczy. Tylko chore drzewa.

 

 

Czy rozmawiałeś kiedyś z myśliwym o łowiectwie ? Czy wiesz w ogóle jaki jest zakres obowiązków myśliwych ? 

Czy wiesz jak wygląda sytuacja z pogłowiem dzików w Polsce ? Czy wiesz, że rolnicy skarżą się na potęgę na szkody przez nie wywołane  ? 

 

Ja znam wielu myśliwych i żaden z nich nie jest wariatem biegającym z bronią między domami i strzelającym do wszystkiego co się rusza. Ale oczywiście zdarzają im się sytuacje nieprzyjemne. Spowodowane przez ludzi, którzy po pierwsze nie mają świadomości po drugie uważają, że w lesie są sami. 

 

Niestety zielone szaleństwo nie przyjmuje żadnych argumentów. I w sumie racja - nie trzeba  zwierząt leśnych w ogóle zabijać. Niech sobie bezpiecznie żyją. Niech sejm przegłosuje taką ustawę. Z jednym warunkiem - niech zieloni wezmą na siebie odpowiedzialność zarówno finansową jak i karną za szkody i wypadki spowodowane przez dzikie zwierzęta. 

 

Jakoś jestem absolutnie pewien, że - w dobie dzika kukurydzianego - za kilka lat sami będą wzywali do podjęcia odpowiedniej gospodarki leśnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że chyba nie czuję takiej pogardy wobec nikogo, co wobec ludzi z greenpeace, wwf czy przeciw myśliwym, którzy chodzą w Nike'ach szytych przez dzieci w Bangladeszu za dolara dziennie i mówią o sobie wrażliwi i dobrzy ludzie. 

Kompletne zera i śmiecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że chyba nie czuję takiej pogardy wobec nikogo, co wobec ludzi z greenpeace, wwf czy przeciw myśliwym, którzy chodzą w Nike'ach szytych przez dzieci w Bangladeszu za dolara dziennie i mówią o sobie wrażliwi i dobrzy ludzie. 

Kompletne zera i śmiecie. 

 

 

To nieprawda. Nie pisz tak. Wiesz, z tymi Nike'ami to nie do końca jest tak. Bo wiesz ten dolar dziennie daje tym ludziom życie. Oczywiście wiem, że to wyzysk i wstyd dla cywilizowanego świata ale obwiniajmy o to firmy a nie ludzi którzy noszą szyte tam buty czy ubrania. Bo świat jest tak obecnie urządzony, że nie bardzo masz wybór. 

 

Polecam lekturę "Głodu" Caparrosa, nie tylko Tobie ale wszystkim. Tak naprawdę cały cywilizowany świat jest winny, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda. Nie pisz tak. Wiesz, z tymi Nike'ami to nie do końca jest tak. Bo wiesz ten dolar dziennie daje tym ludziom życie. Oczywiście wiem, że to wyzysk i wstyd dla cywilizowanego świata ale obwiniajmy o to firmy a nie ludzi którzy noszą szyte tam buty czy ubrania. Bo świat jest tak obecnie urządzony, że nie bardzo masz wybór. 

 

Polecam lekturę "Głodu" Caparrosa, nie tylko Tobie ale wszystkim. Tak naprawdę cały cywilizowany świat jest winny, 

 

a c***a tam! po prostu w Bangladeszu nie chcieli wystarczająco bardzo i zostali w swojej strefie komfortu!

 

 

#hopsnaonkologie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ch**a tam! po prostu w Bangladeszu nie chcieli wystarczająco bardzo i zostali w swojej strefie komfortu!

 

 

#hopsnaonkologie!

Ależ nieprawda - tak naprawdę właścicielami tamtejszych fabryk są obywatele Bangladeszu, Indii, Chin itd. Ci właśnie, którzy wyszli poza strefę komfortu. A jak już wyszli to tak sobie ułożyli kraj aby nikt niepotrzebny poza tą strefę nie wyszedł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda. Nie pisz tak. Wiesz, z tymi Nike'ami to nie do końca jest tak. Bo wiesz ten dolar dziennie daje tym ludziom życie. Oczywiście wiem, że to wyzysk i wstyd dla cywilizowanego świata ale obwiniajmy o to firmy a nie ludzi którzy noszą szyte tam buty czy ubrania. Bo świat jest tak obecnie urządzony, że nie bardzo masz wybór. 

 

Polecam lekturę "Głodu" Caparrosa, nie tylko Tobie ale wszystkim. Tak naprawdę cały cywilizowany świat jest winny, 

Ja kompletnie nie o tym mówię. Ja zdaję sobie sprawę, że ja miałem szczęście się urodzić kilka pokoleń później niż ludzie w Bangladeszu.

Ja mówię o tym, że wspomniani ludzi nie dość, że wtrącają się w hobby innych w imieniu swojego hobby, to jeszcze uważają się za tych dobrych i wrażliwych.

Zasrani hipokryci i debile, jakby chcieli faktycznie być jak to mówią, wrażliwi na krzywdę innych, to zamiast kupować sobie drogie smartfony i ciuchy, kupiliby sobie to w hipermarkecie, a resztę przesłali na pomoc, a nie.

Jeszcze uważają, że inni powinni im finansować to.

A teraz Ci wielcy bohaterowie chcą zakazać hodowli zwierząt futerkowych, bo k**** biedne noreczki są słodsze od dzieci w Azji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kompletnie nie o tym mówię. Ja zdaję sobie sprawę, że ja miałem szczęście się urodzić kilka pokoleń później niż ludzie w Bangladeszu.

Ja mówię o tym, że wspomniani ludzi nie dość, że wtrącają się w hobby innych w imieniu swojego hobby, to jeszcze uważają się za tych dobrych i wrażliwych.

Zasrani hipokryci i debile, jakby chcieli faktycznie być jak to mówią, wrażliwi na krzywdę innych, to zamiast kupować sobie drogie smartfony i ciuchy, kupiliby sobie to w hipermarkecie, a resztę przesłali na pomoc, a nie.

Jeszcze uważają, że inni powinni im finansować to.

A teraz Ci wielcy bohaterowie chcą zakazać hodowli zwierząt futerkowych, bo k**** biedne noreczki są słodsze od dzieci w Azji. 

 

 

Z tymi futrami to ja bym się nawet zgodził, to naprawdę nie jest potrzebne.  Ale sztruczne futra to znów plastik a ten jak wiadomo długo się rozkłada :) Nie wiadomo więc co gorsze. Wiadomo jednak co lepiej znaczy gorzej wygląda na zdjęciu. Z tego co kojarzę 200 letniemu plastikowi nikt jeszcze zdjęcia nie zrobił. 

 

A ogólnie problem o którym piszesz  jest problemem raczej ogólny. Do każdej grupy fanatyków przyczepia się ktoś kto czuje w tym biznes. Zazwyczaj jest to ktoś świetnie przygotowany i - w odróżnieniu do fanatyków - gotowy do ddokonywania odpowiednich handelków. Coś typu - przelejcie nam 2 miliony na fundację to znajdziemy jeszcze inne siedliska tego żuka w Polsce i nie będziemy robić sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomniani ludzi nie dość, że wtrącają się w hobby innych w imieniu swojego hobby

 

ten moment w którym myślistwo to hobby a nie praca to właśnie ten moment w którym zaczyna się patola

 

(tak czaję, że odgórnie można patolskie hobby wykorzystać do czegoś pożytecznego - ale dalej typ z takim hobby w 2018 roku będzie patolem)

 

i nie - nie lubię fanatycznych ekologów

Ależ nieprawda - tak naprawdę właścicielami tamtejszych fabryk są obywatele Bangladeszu, Indii, Chin itd. Ci właśnie, którzy wyszli poza strefę komfortu. A jak już wyszli to tak sobie ułożyli kraj aby nikt niepotrzebny poza tą strefę nie wyszedł.  

 

Czyżbyś właśnie wygłosił libertariański manifest? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.