Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rozmawiałeś kiedyś z myśliwym o łowiectwie ? Czy wiesz w ogóle jaki jest zakres obowiązków myśliwych ?

Czy wiesz jak wygląda sytuacja z pogłowiem dzików w Polsce ? Czy wiesz, że rolnicy skarżą się na potęgę na szkody przez nie wywołane ?

 

Ja znam wielu myśliwych i żaden z nich nie jest wariatem biegającym z bronią między domami i strzelającym do wszystkiego co się rusza. Ale oczywiście zdarzają im się sytuacje nieprzyjemne. Spowodowane przez ludzi, którzy po pierwsze nie mają świadomości po drugie uważają, że w lesie są sami.

 

Niestety zielone szaleństwo nie przyjmuje żadnych argumentów. I w sumie racja - nie trzeba zwierząt leśnych w ogóle zabijać. Niech sobie bezpiecznie żyją. Niech sejm przegłosuje taką ustawę. Z jednym warunkiem - niech zieloni wezmą na siebie odpowiedzialność zarówno finansową jak i karną za szkody i wypadki spowodowane przez dzikie zwierzęta.

 

Jakoś jestem absolutnie pewien, że - w dobie dzika kukurydzianego - za kilka lat sami będą wzywali do podjęcia odpowiedniej gospodarki leśnej.

Nie wiem jak to jest w polsce ale wiem jak jest u mnie w gminie. Populacja dzików rośnie, dziki nie tylko niszczą uprawy, to akurat problem rolników i oni sobie jakoś radzą przynajmniej u nas, ale atakują ludzi, gdyż ich stałe trasy prowadzą przez drogi i osiedle. Po zmroku strach wyjść. A co robią myśliwi? Odstrzeliwują sarnę bo "wygląda nieporadnie" - sytuacja dosłownie z wczoraj. Z dzikami nie robią nic. Może to patologia, nie wiem. W każdym razie takich gmin w polsce znam kilka.

 

Dla mnie jeśli komuś przyjemność sprawia zabijanie, nawet zwierząt, to znaczy, że nie ma co gościowi do końca ufać. A większość myśliwych poluje dla przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w polsce ale wiem jak jest u mnie w gminie. Populacja dzików rośnie, dziki nie tylko niszczą uprawy, to akurat problem rolników i oni sobie jakoś radzą przynajmniej u nas, ale atakują ludzi, gdyż ich stałe trasy prowadzą przez drogi i osiedle. Po zmroku strach wyjść. A co robią myśliwi? Odstrzeliwują sarnę bo "wygląda nieporadnie" - sytuacja dosłownie z wczoraj. Z dzikami nie robią nic. Może to patologia, nie wiem. W każdym razie takich gmin w polsce znam kilka.

 

Dla mnie jeśli komuś przyjemność sprawia zabijanie, nawet zwierząt, to znaczy, że nie ma co gościowi do końca ufać. A większość myśliwych poluje dla przyjemności.

 

Czytałem, ze w ostatnich latach trochę zaniedbano odstrzał dzików i dopiero od Szyszki coś się bardziej ruszyło w tej kwestii. Kiedy liczono populację dzików ostatnio w sezonie łowieckim 15/16 oszacowano ich liczbą na około ćwierć miliona sztuk, tymczasem zalecenia Unii Europejskiej mówią wyraźnie, że populacja dzików nie powinna przekraczać 0,5 sztuki na kilometr kwadratowy, co oznacza, że dzików powinno być około 130 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś sposób na zaszachowanie stanowiska Izraela w sprawie ustawy. Polska w odwecie powinna uznać Jerozolimę za stolicę Palestyny.  :panda:

 

najpierw to powinna w ogóle uznać Palestynę :tongue: (i to jak najbardziej powinna zrobić - przy całej mojej sympatii dla Żydów to syjoniści to siusiaki)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla PiS-u i jego fanów. #GermanDeathCamps 1mln , #polishdeathcamps 30 mln wyświetleń

 

 

Geniusze

 

Świat już dawno wydał wyrok, wystarczy poczytać zagraniczną prasę.

 

Hank Frank nie miał racji, nie trzeba było 100 lat by zapomnieć o niemieckiej zbrodni. Jeszcze Polacy, którzy przeżyli Holocaust żyją, a już jesteśmy uznani za winnych. Niemcy i Żydzi napisali historię na nowo. Ci pierwsi z wiadomych względów, Ci drudzy dla pieniędzy. Nie chcą się dzielić zyskami z bycia jedynymi ofiarami Holokaustu, a jeszcze od Nas można sporo wyciągnąć przy aplauzie całego świata.

 

Czekam tylko jak wpadnie Ely i powie, że powinniśmy spuścić głowę i zapłacić wszystkie roszczenia, bo na zagranicznych konferencjach mówi się tylko źle o Polakach i z polskimi nazistami nikt nie chce handlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat już dawno wydał wyrok, wystarczy poczytać zagraniczną prasę.

 

Hank Frank nie miał racji, nie trzeba było 100 lat by zapomnieć o niemieckiej zbrodni. Jeszcze Polacy, którzy przeżyli Holocaust żyją, a już jesteśmy uznani za winnych. Niemcy i Żydzi napisali historię na nowo. Ci pierwsi z wiadomych względów, Ci drudzy dla pieniędzy. Nie chcą się dzielić zyskami z bycia jedynymi ofiarami Holokaustu, a jeszcze od Nas można sporo wyciągnąć przy aplauzie całego świata.

 

Czekam tylko jak wpadnie Ely i powie, że powinniśmy spuścić głowę i zapłacić wszystkie roszczenia, bo na zagranicznych konferencjach mówi się tylko źle o Polakach i z polskimi nazistami nikt nie chce handlować.

 

świat wydał wyrok to niech PiS jeszcze dokłada do pieca.

 

dlatego żenująca jest polityka PiS w tej sprawie, w dodatku najbardziej żenujący jest Jaki ,który przyznaje się, że został wych**any przez ambasador Izraela , jak dajesz dupy to dymisja lub Canossa a nie pi****lenie nadal. Niemcy i Żydzi mają prawo prowadzić polityką jaką chcę i jeśli taka patriotyczna partia jak PiS pomaga im w tym to oznacza , że wszystkich sympatyków robi w ch**a bo gra do innej bramki , w tym wypadku teorie spiskowe Michalkiewicza jak najbardziej układają się w całość ,że PiS to stronnictwo żydowsko-amerykańskie

 

jeśli jest się głupim to wtedy da się z Ciebie zrobić i osła i nazistę

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska PISowska chciała być kundelkiem Ameryki, ale zapomniała, że Ameryka to tylko mniejszy brat Izraela, więc deptanie mu po palcach niweczy wszelkie starania.

 

Nie wystarczyło posmarować kasą za amerykański szrot na zbrojenia przed mitycznym "zagrożeniem ze strony Rosji". Ameryka wie, ze polskiego lokaja może pogrzebaczem walnąć przez plecy, bo zawyje, ale zaraz przyczołga się do nogi, gdyż nie ma innego wyjścia. 

 

komizm Polski PISowskiej polega na tym, ze swoim nierozgarniętym wyborcom wmawia, ze 'wstała z kolan' i że jest mocarstwem regionalnym", ale w praktyce : płaci Ameryce za wątpliwą ochronę, niczym wietnamski sprzedawca pietruchy karkom z Wołomina, liże tyłek mikroskopijnym Węgrom, od których zależy czy Unie Polskę ustawi w kącie, czy nadal będzie tylko izolować jak pasażerowie kloszarda w komunikacji miejskiej, a jak trzeba Rosji wrak odebrać, to kandydat na kundelka dostaje kopa. 

 

Tyle Polska może realnie, czyli z determinacją i zaangażowaniem lizać dwa tyłki 

 

 

"Niemcy i Zydzi napisali historie na nowo"

 

histeria.

co roku świat z przytupem obchodzi kolejne rocznice wybuchu i końca II wojny światowej, podczas których nawet najmniej lotny obywatel 87 razy na dobę przez parę dni dowiaduje się : kto rozpoczął wojnę, kto jest winien, kto był ofiara i kto ją wygrał.

 

w instytucie Yad Vasheem polskie zasługi dla ratowania Żydów są bardzo eksponowane i wyliczone z wielką starannością.

 

powstały tysiące filmów, opracowań historycznych, fabuł i innych ksiażek o II wojnie, Holokauście, winie Niemców i zasługach Polaków.

 

Może więc pora skończyć z tymi sakramenckimi bredniami, że Polaków ktoś obwinia o wywołanie wojny, o budowanie obozów, eksterminację Żydów itd itp. Tego NIE MA.

 

Zdarzają się przejęzyczenia "polskie obozy śmierci", ale dotyczą tylko faktu, ze te obozy były na terenie Polski. I niczego innego. Od tego są ambasadorzy, MSZ i inne komórki państwowe, by zabierać głos i ewentualnie wyjaśniać wątpliwości.

 

PIS jest winny, bo nie wiadomo po jaką cholerę wyskoczył z tą ustawą i pseudogodnościowymi zapisami, które odbierane są jednoznacznie : jako próba zamknięcia dyskusji nt polskich win w okresie wojny. Bo takie winy istnieją, a istnienie polskich szmalcowników potwierdził całkiem niedawno Ryszard Czarnecki, wciąz wiceprzewodniczący PE.

 

za Platformy i SLD jakoś nie było wątpliwości. BYły "polskie obozy", ale natychmiast reagowano i wyjasniano, ze z polskiej perspektywy może to mieć niewłaściwy kontekst.

 

jedna 'wpadka" prezydenta Obamy i wyjaśnienia strony polskiej więćej zrobiły dla sprawy pozytywnego niż ta cała PISowska kaleka narracja wstającego z kolan osła. 

 

Izrael nie szumiał, Polska rozliczała się ze swoich szmalcowników, świat co roku przypominał, że Niemcy są winowajcami i było dobrze.

 

Wszedł PIS i rozwalił system. I teraz narzeka, że znów świat się sprzysiągł wobec Polski, łapie się lewą ręką za prawe ucho, żeby złą ustawę znowelizować, w taki sposób  aby złe zapisy zostały, ale jakoś je przykryć. Nie cofnie się, bo byłby to objaw słabości w oczach suwerena, którego PIS takiego postrzegania go nauczył.

 

nawet dobre wyniki gospodarcze nie przebijają się na czoło informacji, moze dlatego ze jak Niemcy mają dobre wyniki i cała Unia, to i Polska je ma. Wyniki godne wzmianki, to miała Polska za Platformy, kiedy wszyscy pełzali, a Polska szła na dwóch nogach. Ale wtedy była "Polska w ruinie", więc się nie liczy. 

 

PIS musi się wyp.. To co te matołki wyprawiają, upewnia mnie, ze pora przestać panikowac z powodu ich bolszewickiej rewolucji. Oni są jak Al Bundy, co pomysł, to spektakularna klapa. Nawet jesli na 10 metrów przed metą wygląda to obiecująco, to wiadomo że na ostatnim musi się wywalić. 

 

w przypadku Bundych jest to zasługa klątwy sprzed wieków. W przypadku PIS - genetycznie niskiego ilorazu politycznnej i kulturowej inteligencji.

 

PS : PISowskie trolle z TVp Info, Ziemkiewicz i ten drugi, trafili do dzienników w Izraelu.

 

PISowskim po prostu sodówa strzeliła do łba : 40 % w sondażach, skaczą po łbie PO i Nowoczesnej, zaprowadzają bolszewickie bezprawie przy nikłych protestach społecznych, gospodarka idzie w górę  - mogą wszystko, zadłużajac się, na kredyt, ale mogą, po nich choćby potop.

 

Zapomneli tylko, ze ich małe  podwórko ma swoje granice, poza nim są zwykłymi leszczami do obijania dla mocniejszych zawodników. Nawet z Madziarem, ktory ich dyma nieprzystojnie, ale tylko przy ważnych okazjach, bo przy wszystkich nieważnych jest wypróbowanym, kumplem.

 

Polska miała u władzy amatorów pożerania ośmiorniczek, a teraz ma Ośmiornicę amatorów pożarcia Polski.

 

zamienił stryjek. 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambasador Izraela w Polsce ma zostać odwołana. Nawet biorąc pod uwagę, że ktoś na siłę może się przyczepić do treści tej ustawy ( a moim zdaniem nie może ), to Izrael przereagowuje na całego. Pytanie, co robić? Można iść na wariant siłowy i:

1. Znieść możliwość karania za kłamstwo oświęcimskie, jako sprzeczne z wolnością słowa ( co Izrael podnosi przy okazji polskich obozów zagłady)

2. Wypowiedzieć ruch bezwizowy z Izraelem z uwagi na antysemickie i neonazistowskie nastroje wśród obywateli i w konsekwencji niemożność zapewnienia Żydom bezpieczeństwa podczas odwiedzania niemieckich obozów koncentracyjnych.

3. Rozpocząć szeroko zakrojone badania IPN na temat szmalcownictwa wśród obywateli żydowskich, kolaborujących z Niemcami i wydającymi Żydów, przecież chodzi o możliwość określenie prawdy historycznej.

 

Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że Andrzej Duda zawetuje ustawę, choć nie powinien. To nie my w tej sytuacji zachowujemy się histerycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni myślał, aż wymyślił...

https://twitter.com/donaldtusk/status/958993407602495489

ale trochę racji ma

Zrobił się szum wokół tego zapisu, za rok mało kto będzie pamiętał w świecie kontekst ale jest duże prawdopodobieństwo że zapamiętaja zwrot

Niestety pis na polu międzynarodowym regularnie daje ciała. Mie wiem na ile to celowe ale oni z nikim nie potrafią rozmawiać

Na naszym podwórku to jeszcze im uchodzi bo opozycja jest w trybie samozaorania, ale na świecie robią to po prostu źle

 

Oczywiście Izrael tu jest równie aktywny, ale oni mają układy więc Polska powinna dialog prowadzić inaczej niż standardowe "zrobimy po swojemu i c***"

Niestety pis nie posiada w swoich szeregach ludzi znających się na dyplomacji

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trochę racji ma

Zrobił się szum wokół tego zapisu, za rok mało kto będzie pamiętał w świecie kontekst ale jest duże prawdopodobieństwo że zapamiętaja zwrot

Niestety pis na polu międzynarodowym regularnie daje ciała. Mie wiem na ile to celowe ale oni z nikim nie potrafią rozmawiać

Na naszym podwórku to jeszcze im uchodzi bo opozycja jest w trybie samozaorania, ale na świecie robią to po prostu źle

 

Oczywiście Izrael tu jest równie aktywny, ale oni mają układy więc Polska powinna dialog prowadzić inaczej niż standardowe "zrobimy po swojemu i c***"

Niestety pis nie posiada w swoich szeregach ludzi znających się na dyplomacji

 

Ja nawet nie twierdzę, że nie ma racji, ale taką wrzutkę to powinien zrobić Schetyna, a nie apolityczny przewodniczący RE. PIS się trochę pogubił, ale fakt, że Tusk nam jeszcze dopieprza wizerunkowo na arenie międzynarodowej napawa mnie obrzydzeniem, bo on to zrobił z pełną premedytacją i świadomością konsekwencji.

 

Jak się daje Solidarnej Polsce i Jakiemu pisać ustawy w parze z Świrskim z tej niby fundacji narodowej, to potem się to tak kończy... No i termin wybrali bardzo niefortunny.

 

Tylko, że Izrael przesadza i to mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na fanpejdzu Kl"A" pojawił się wymowny wpis

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154997349361097&id=170493316096

 

To jest dopiero wiocha i ładny przekaz, który pójdzie w świat

 

 

A Tusk jest tak samo bezpartyjny jak Prezydent Polski (którykolwiek)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na fanpejdzu Kl"A" pojawił się wymowny wpis

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154997349361097&id=170493316096

 

To jest dopiero wiocha i ładny przekaz, który pójdzie w świat

 

spoko - a jest jakiś link do tego oświadczenia gdzie da się cokolwiek przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to wiemy o co chodzi Izraelowi?

Co jest dla nich problemem w tej ustawie?

Pytam, bo nie jestem ostatnio w temacie i czegoś konkretnego z ich strony nie czytałem.

Wiem, że nie chodzi o sam zwrot ,,polskie obozy" czy kłamstwo oświęcimskie, ale czy wiemy tak naprawdę o co im chodzi?

Pomijam oczywiście wewnętrzną politykę, bo tam zaraz wybory i trzeba się wykazać.

Ktoś ma poczęstować jakimś linkiem gdzie konkretnie się wypowiadają o co chodzi i co ich bulwersuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.