Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 6 głosy

Polska scena polityczna w Internecie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13103 odpowiedzi w tym temacie

#13096 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 9076 postów

Napisano dziś, 14:06

Myślałem że to Ty bronisz tego stereotypu.

Nie, ja Ci go cały czas uświadamiam. To ty pisałeś o wielkim Imperium Lechickim istniejącym tysiąc lat przed Imperium Rzymskim i porównywalnym z nim siłą. 

Najlepszy sklep koszykarski

#13097 darkonza

darkonza

Starter

• Użytkownik
  • 620 postów

Napisano dziś, 14:08

Nie, ja Ci go cały czas uświadamiam. To ty pisałeś o wielkim Imperium Lechickim istniejącym tysiąc lat przed Imperium Rzymskim i porównywalnym z nim siłą. 

Pierwszy tekst to była prowokacja. Jak ją porównałeś do we wuz kangs od razu się przeciez zgodziłem.

Dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie teraz pięścią w stół.

#13098 andy13

andy13

Brooklyn Baller

• Użytkownik
  • 1001 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano dziś, 14:13

Nie chce mi się samemu to przekleję z innego forum w odpowiedzi na parę wcześniejszych postów. Islam i chrześcijaństwo jedno zło, jedna "opresyjna" religia?

Zacznijmy od tego, że jest bzdurą mówienie, że ci zamachowcy to wynaturzenie islamu. Nie, to jest ucieleśnienie islamu. Walka zbrojna, a im większe poświęcenie tym lepiej. Nie mówię tu o jakichś wyrwanych z kontekstu cytatach z koranu, tylko o ich najważniejszym wzorze do naśladowania, Mahomecie we własnej osobie, który lwią część życia prowadził po prostu zbrojny dżihad, najeżdżając i ścinając niewiernych. Kryterium kto wiernym jest, a kto nie było dość mało obiektywne - osąd samego wodza, który przybrał tytuł hakima - sędziego. Idol muzułmanów bawił się także ze swoją ekipą w napady na karawany niczym w westernach, co było jego sposobem na życie. Niby nic wobec poprzedniego, ale złamał w tym celu zakaz przelewania krwi w tym obszarze (Nahli). No zajefajny koleś. Serio można go postawić obok innych centralnych postaci wiodących religii i powiedzieć, że to to samo? A z perspektywy lewaka, to naprawdę takie samo zło?

Chrześcijaństwo obrywa na każdym kroku za krucjaty (mimo politycznej inspiracji, ale niech będzie), za palenie wiedźm (chociaż robili to głównie protestanci, a dostaje głównie Watykan), za Hitlera (a jakże) i ukrywanie przypadków pedofilii w koście (a tu bardzo słusznie obrywają). Muzułmanie za to uchodzą za kryształowych. Tymczasem ich największy idol wybrał sobie i na mocy jakieś tam pieczęci zaklepał sześciolatkę, którą rozdziewiczył gdy miała 9 lat. Stare dzieje? Nie, w Iranie teraz wiek zawarcia małżeństwa dla dziewczyn wynosi dziewięć lat. Chłopcy muszą poczekać do 14 roku życia. Inspiracja Mahometa w tym kontekście jest kluczowa.
Homoseksualizm jest grzechem w islamie, ale w sumie dość łagodnym, nieporównywalnie lżejszym niż w tradycyjnym chrześcijaństwie (pamiętacie lewactwo z towarzystw LGBT świętujące ramadan na złość chrześcijaństwu? icon_e_biggrin.gif ). Podczas misji w Afganistanie żołnierze amerykańscy mieli opisywać akty homoseksualne na zniewolonych chłopcach, dokonywane także przez afgańskich sojuszników. Był to jeden z ważniejszych problemów w ich współpracy.

Jeżeli pomyślimy, że krucjaty to wielka zbrodnia to zabraknie w słowniku pojęć na określenie tego, co zrobili muzułmanie w Indiach. Ich podbój jest uważany za najkrwawszy jaki miał miejsce w całej historii, a masakry są bez porównania krwawsze niż Holokaust Żydów z rąk nazistów lub masakry Armeńczyków z rąk Turków, są też zakrojone na szerszą skalę niż rzeź rdzennych populacji Ameryki Południowej z rąk Hiszpanów i Portugalczyków. Co jeszcze ciekawsze, historycy islamscy piszą o nim z dumą.

Także tego. Fajnie jest sobie siedzieć w Polsce, gadać źle na okrutny i nietolerancyjny KK, który niby ogranicza, narzuca i zniewala, a tak naprawdę prawdziwy problem rośnie w siłę w Europie Zachodniej.

nets3a_sig3.jpg

#13099 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 9076 postów

Napisano dziś, 14:13

Pierwszy tekst to była prowokacja. Jak ją porównałeś do we wuz kangs od razu się przeciez zgodziłem.

Siłą uderzeniowa starożytnego imperium spada dośc mocno wraz z odległością od jego centrum no i ta Irlandia to juz było dość daleko, szczególnie że dolicz kanał La Manche powodujący kłopoty z logistyką :smile:

No i właśnie nie wiem, czy to dzisiejsi historycy wszystko czego rzymianie nie podbili nazywają Germanami, czy może dla rzymian wszystko czego nie byli w stanie zdobyć nazywali Germanią.

Wszyscy się jakos przyzwyczaili że ta dzika Germania opierała się Imperium gdy inne cywilizowane krainy padały jak muchy, musieli być nieźli Ci germanie. Moze dlatego że od dawna stawali dzielnie przeciwko innej potędze atakującej na drugim froncie o wiele wcześniej zanim kto o jakimś rzymskim imperium pomyślał.

Zreszta jak czytam na wiki jeszcze o tej grobli, 120 metrów z drewna i kamienia. Stworzona prawie 3800 lat temu i zaraz za tym uwaga że "Najbliższe znane naukowcom duże osiedle współczesne bitwie położone było 350 kilometrów na południowy wschód"

Wiedząc ze takich grobli nie mogło wybudować kilku wieśniaków z własnej woli to widać jak zupełnie nic nie wiemy o tamtych czasach.

#13100 ely3

ely3

Hall of Fame

• Moderator
  • 5032 postów

Napisano dziś, 14:16

Myślałem że to Ty bronisz tego stereotypu.

Ja bronie tego że Mieszko mógł nie być cywilizacyjnie lepszy niz jego poprzednicy na przestrzeni dwóch czy trzech tysięcy lat., a moze i był gorszy, w końcu podobno polował w zasadzie "na swoich" i sprzedawał.

Dopiero chrześcijaństwo które do niego przyszło było (cywilizacyjnie) lepsze

Zakładam,że masz jakiś skrót myślowy ale możesz mi wyjasnić jakim cudem bitwa z Tollense jest na tym samym poziomie cywilizacyjnym co bitwa pod Cedynią

Albo jak lud który głównie używał włóczni i drewnianych pałek jest na tym samym poziomie cywilizacji co zorganizowana zawodowa armia Mieszka? Pomijam już sam  system grodów, które tuż przed Mieszkiem rozbudowano . OK 900-920 roku wszystkie grody Państwa Polan zostały rozbudowane przebudowane i nawet pewnie pierwsze kamienne konstrukcje się pojawiły.

Można by wiele wymieniać ale nadal nie wiem jak wg Ciebie to jest ten sam poziom rozwoju cywilizacyjnego

No i wiesz na terenie Polski mamy Biskupin więc ja nie wiem czy ktoś coś zapomniał tylko że tak naprawdę do 900 roku nie istniało coś takiego jak zorganizowane państwo. system armijny, zbierania podatków. Grody posiadające rózne funkcje( jedne były twierdzą drugie zapleczem rolniczym). Polska w latach 0-900 miała się tak do reszty Europy jak teraz Plemiona Amazońskie do Nowego Jorku

#13101 darkonza

darkonza

Starter

• Użytkownik
  • 620 postów

Napisano dziś, 14:23

@Rappar

No przecież tam daję uśmiech, zaczynam od "może" i to jest post chyba zaraz po tym:

http://www.e-nba.pl/...necie/?p=528276

Jak chcesz mieć ruch w interesie na poczatku musisz włożyć kij w mrowisko :)

Zakładam,że masz jakiś skrót myślowy ale możesz mi wyjasnić jakim cudem bitwa z Tollense jest na tym samym poziomie cywilizacyjnym co bitwa pod Cedynią

Albo jak lud który głównie używał włóczni i drewnianych pałek jest na tym samym poziomie cywilizacji co zorganizowana zawodowa armia Mieszka? Pomijam już sam  system grodów, które tuż przed Mieszkiem rozbudowano . OK 900-920 roku wszystkie grody Państwa Polan zostały rozbudowane przebudowane i nawet pewnie pierwsze kamienne konstrukcje się pojawiły.

Można by wiele wymieniać ale nadal nie wiem jak wg Ciebie to jest ten sam poziom rozwoju cywilizacyjnego

Nie chodzi mi o technikę, a więc epokę kamienia/brąz/żelaza tylko o poziom organizacyjny.

Ludzie z różnych częsci kontynentu walczący na jakiejś (o jakąś?) infrastrukturze technicznej high-tech w tamtych czasach to wymagało jakiejś logistyki, planowania, organizacji, a że w tamtych czasach używano brązu a nie żelaza to normalne.

Gdyby znaleziono żelazną broń to wtedy dopiero byłby szok.

#13102 darkonza

darkonza

Starter

• Użytkownik
  • 620 postów

Napisano dziś, 14:34

No i wiesz na terenie Polski mamy Biskupin więc ja nie wiem czy ktoś coś zapomniał tylko że tak naprawdę do 900 roku nie istniało coś takiego jak zorganizowane państwo. system armijny, zbierania podatków.

O, tego nie byłbym pewien.

Jeśli na poważnie się czemuś stawiam to właśnie takim twierdzeniom.

Rozumiem że to oficjalna wersja historyków , ale moim zdaniem takie odkrycie archeologiczne może tą wersję położyć.

Za mało wiemy by twierdzić ze nic nie istaniało. Istaniała 120 metrowa  grobla z kamienia i drewna a w pobliżu nie znaleźliśmy osad, to raczej nie dlatego ze ich nie było tylko dlatego ze nie umiemy ich znaleźć

Zorganizowane państwo mogło istnieć ale my o tym nie wiemy. Zapiski mogły być prowadzone na korze na deseczkach które do dziś po prostu nie przetrwały.

Kije karbowane kiedyś były pieniądzem (i to świetnym) i nic dziwnego gdyby te pieniadze do nas nie dotrwały.

#13103 ely3

ely3

Hall of Fame

• Moderator
  • 5032 postów

Napisano dziś, 14:50

@ Darkonza

Ale mosty są drewniane i rzadko przetrwały do naszych czasów tak jak takie znaleziska jak Biskupin są rzadkością

Tollense zmienia postrzegania całej epoki brązu i agresywności w czasie jej trwania

Ale zrozum ,że badania sa oparte na 130 szkieletach. To była armia piesza bo szkieletów koni jest tam niewiele. W żadnym poważnym artykule nie ma słowa by walczono o to przejście. Po prostu to było jedyne przejście na przestrzeni wielu mil. Używane przez wszystkich więc pewnie tam zrobiono zasadzkę na tych co łupili okolicę. W dużej mierze są tam osobnicy pochodzący z terenów Germanii ale istnieje jakaś część ( nie wiem jaka bo nie podano) która ma materiał genetyczny albo podwyższoną zawartość azotu świadcząca o tym, że przybyli z południa Europy albo brzegów Morza Kaspijskiego. Mogło być tak ,że jakieś plemię z tamtego rejonu z powodu najazdu Hunów epoki brązu przeniosło się do Centralnej Europy i zaczęło od agresywnego łupienia sąsiadów.

Moim zdaniem przewartościowujesz to wydarzenie.

Państwo Polan jednak była znacznie lepiej zorganizowane. Były osady specjalizujące się w pozyskiwaniu soli, wytapianiu żelaza, Drogi były wykarczowane i utrzymywane w porządku. Były twierdze. Osady stały w miejscach strategicznych a nie tylko jak Biskupin w miejscach trudno dostępnych

Gdyby Ateny albo Sparta miały kaprys i starły się z uczestnikami bitwy pod Tollense to przebieg byłby podobny do bitwy Apaczów z Armią Stanów Zjednoczonych. Ogólnie szanse wygranej niewielkie

Państwo Mieszka I było w stanie się postawić bardzo silnym w tamtych czasach Niemcom i Czechom

Organizacyjnie to jest przepaść. Cywilizacyjnie Polska za Mieszka była bliżej najbardziej rozwiniętych części Europy niż to było za czasów Tollense

#13104 maro

maro

Role Player

• Użytkownik
  • 294 postów

Napisano dziś, 15:04

"A 70 % deklaruje ze nie chce widziec u siebie imigrantow"

trudno, żeby było inaczej, skoro rząd i media dmuchają w jeden gwizdek straszenia ludzi i nazywania uchodźców "terrorystami",

Jakie media? Wydarzenia i Fakty, gdzie bez żadnej refleksji dmucha się w pro imigrancki gwizdek, ogląda zdecydowanie więcej ludzi niż Wiadomości w TVP. PIS z Kukizem dostają w sondażach ~40%, więc to też nie jest tak, że te 70% posłusznie łyka to co Jarek ma do powiedzenia. 

"we Francji..."

no tak, ale we Francji [i w Niemczech - wygląda na to : też] największe poparcie mają partie i politycy, którzy nie są przeciwni

przyjmowaniu. Front Narodowy dośc mocno przegrał, a niemieckie Pegidy zapewne też zapewne zgarną jakieś resztki.

Macron, który przed chwilą wygrał wybory, zapowiada hotspoty w Libii, mające robić odsiew uchodźców od imigrantów ekonomicznych.  Co prawda poparcie mu spada w zastraszającym tempie, ale raczej nie z tego powodu.

nie ma żadnego planu, który można by przedstawić opinii publicznej i uspokoić ją, że są środki, jest pomysł na edukację, rozwój, 

integrację i pracę dla tych ludzi, to wyniki byłyby, wg mnie, znacząco inne.

Często nie chcą się uczyć języka, a Ty im chcesz pracę na siłę w łapy wpychać. Nieładnie! Największe umysły Zachodniej Europy, mające reformować UE, przez parędziesiąt lat nie wpadły na pomysł jak ogarnąć to towarzystwo, a Ty oczekujesz od Polaków - których i tak przecież nikt we Francji słuchać nie będzie - jakiegoś epokowego odkrycia.

Użytkownik maro edytował ten post dziś, 15:11

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych