Skocz do zawartości

RappaR vs SlaKB


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

A te opisy nie powinny być wrzucane przez osobę trzecią? Nie wiem RappaR jak można to napisać w 10 minut, ale jeśli Tobie się to udało to szacun. Ja osobiście czekam, aż ktoś wrzuci pierwszy żeby mieć pogląd jak to powinno wyglądać.

Uzgodnić z oponentem i wrzucić razem. To mają być odpowiedzi na 5 pytań, nie gameplany na 10 stron.

Mam 254 słowa, ile coś takiego chcesz pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo napisanie to rzeczywiście zajmuje mało czasu, ale samo stukanie w klawisze nie składa się na całość. Osobiście chciałbym trochę nad tym posiedzieć w szczególności, że za przeciwnika mam mecenasa blackmagica, który ma szeroki wachlarz trików ;)

Wcześniej przeanalizowałem skład SlaKB, potem napisałem kilka pw na ten temat, napisałem te 10 pytań. Wszystkiego na pewno mi nie zajęło więcej niż godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?


 


- RappaR ma całkiem fajny team, ale brakuje mu jakiegoś prawdziwego lidera. Webber wybrany w pierwszej rundzie nie do końca się do tego nadaję, Mourning też nigdy nie był dobrym liderem, a Roy jako gtg mnie nie przekonuje. Oczywiście umiejętności ma świetne, ale w PO w całej karierze zagrał 15 spotkań i nigdy nie był w drugiej rundzie. W ATF świetny jako 3 opcja, ale nie gtg i najważniejszy zawodnik w ataku na obwodzie. Na taki poziomie jaki jest w ATF jakiś porządny lider jest niezbędny, żeby coś wygrać. 


- Pod koszem mam dwóch świetnych obrońców, którzy powinni mocno ograniczyć zarówno Webbera i Mouringa przez co w ataku sobie oni zbytnio nie poszaleją, a z obwodu może to pociągnąć tylko Roy, który z kolei będzie ograniczany przez świetnego Christiego. Lowry jest fajny jako element układanki, ale na tym poziomie nie da rady sam pociągnąć ataku. Iguodala z sezonów wybranych przez Rappara to 13 i 9 ppg, w ataku Andre oczywiście coś potrafi, ale to też nie ten poziom.


- Webber warunki fizyczne ma podobne do Lebrona co umożliwia mi granie Lebronem na PF i smallballem, który znacznie poprawi mój atak, a obrona pozostanie bardzo dobra. Grając smallballem w ataku tworzy się pełno mismatchów przez co drużyna Rappara będzie miała spore problemy. 


- team Rappara jest overrall bardzo dobry, ale nie jest jak na poziom ATF wybitny ani w ataku ani w obronie. 


- tak jak pisał wcześniej Bastillon wydaję mi się, że ten team jest świetny na RS, ale w PO może nie wypalić. 


- Iguodala jest świetny w teamD, ale w 1on1 jest po prostu dobry i Lebron nigdy nie miał problemów z jego obroną, a nie widzę innego zawodnika, który mógłby bronić Lebrona na dobrym poziomie. 


 


2. Gdzie widzisz swoje minusy?


 


- Wcześniej było już to poruszane, głównym moim problemem jest brak prawdziwej drugiej opcji i duża zależność od Lebrona w ataku, mam zamiar trochę to zatuszować grając spore minuty Reddem i smallballem przy którym mój atak powinien wyglądać bardzo dobrze


- niezbyt mocna ławka. Jak na poziom ATF moja ławka jest średnia. To mam zamiar ukryć w ten sposób, że nigdy razem na boisku nie będzie więcej niż dwóch rezerwowych, a najczęściej po boisku będzie biegał tylko jeden rezerwowy.


- team Rappara nie ma większych dziur przez co ciężko jest wykorzystać konkretny match-up. 


 


3. Kto/co bedzie X-factorem?


 


- defense mojej s5. Obrona mojej s5 będzie kosmiczna, Rappar bez prawdziwego lidera będzie miał bardzo ciężko o każdy punkt. Brak lidera u Rappara też będzie bardzo ważny. W PO mecze wygrywają właśnie tacy zawodnicy, a nie widzę w jego teamie żadnego zawodnika, który może sam wygrać mecz w PO. Tak jak pisałem wcześniej, Roy był świetny, ale za mało pograł i osiągnął, żeby uważać, że będzie w stanie pociągnąć drużynę w ATF. Webber zawsze miał lekkie problemy w tych kluczowych momentach i nie dawał rady udźwignąć ciężaru. 


- Ważny będzie też Michael Redd, tu na forum trochę zapomniany i niedoceniany, a koleś przy Lebronie, gdy obrona nie będzie na nim skupiona może rozegrać świetną serię. Jak będzie hot to sam może wygrać 2-3 mecze. ;]


 


4. Czym zaskoczysz przeciwnika?


 


- Długie minuty będzie grał lineup Conley-Redd-Chrisite-Lebron-Sheed. Startował będę tak jak podałem w gameplanie, żeby JO był zadowolony, ale bardzo długo będę grał smallballem. W takim zestawieniu moja obrona dalej będzie bardzo dobra i atak też znacznie się poprawi. Lebron powinien dać radę bronić Webbera (Lebron: 6-8, 240 lbs, Webber: 6-9, 245 lbs) a Webber raczej nie da rady bronić Lebrona. Wtedy Rappar będzie musiał kombinować i albo dać szaleć Lebronowi, albo rzucić Webbera na Christie/Redda co też nie będzie dla niego korzystne, albo zdjąć po prostu Webbera z boiska, ewentualnie grać nim na C. A ja każdą z tych opcji przyjmuję z otwartymi rękoma. Gdy nie będzie na boisku Webbera, tylko jakiś niższy obrońca mający kryć Lebrona to wtedy Lebron gra sporo post-up, w którym w tamtym czasie był świetny. Nie widzę również p'n'r Lebron-Sheed bronionego przez duet Webber&Mourning. :) 


- JO gra dużo swoich minut przeciwko rezerwowym Rappara, a zarówno przeciwko Horfordowi jak i Gibsonowi, otoczony dobrymi partnerami jest w stanie efektywnie punktować + JO grając więcej z second unitem znacznie go poprawia.


- Grając smallballem gram oczywiście Miami w D. 


 


5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?


 


- mam świetnych obrońców na 3 główne opcję ofensywne Rappara, zarówno Sheed jak i JO mogą kryć z powodzeniem C-Webba i Mourninga, Lebron może kryć Webbera, Christie nie da pograć Royowi. 


- gram długie minuty smallballem, dzięki czemu poprawiam sobie zdecydowanie atak, a obrona na tym nie traci. 


- grając smallballem tworzą się mismatche niekorzystne dla Rappara i nie bardzo wiem jak on miałby sobie z tym poradzić.


- tak jak pisałem już wcześniej, brak 100-procentowego lidera u Rappara, który w PO na poziomie ATF jest moim zdaniem niezbędny.


- mój team ma naprawdę świetny defense i jest dobrze dopasowany do Lebrona, poza Zachem wszyscy świetnie tu pasują.


- Redd przy Lebronie może grać naprawdę na wysokim poziomie. Mając takich partnerów:


http://www.basketball-reference.com/teams/MIL/2006.html


http://www.basketball-reference.com/teams/MIL/2007.html


Rozgrywał sezony na poziomie 25 i 26 ppg,  przy jego charakterystyce dobre otoczenie może tylko podnieść jego efektywność. 


- George Hill może na dobrym poziomie bronić Roya.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie widzisz swoje przewagi?
Po pierwsze, mam rewelacyjną ławkę rezerwowych w zabawie, a u SlaKB z tym bardzo kiepsko. Zach, Redd i Okur to słabi obrońcy, Hill broni, ale poza tym nic nie wnosi. Zespół nie ma kompletnie co grać w ataku pod nieobecność Lebrona i pierwszą opcją jest Zach. Zach, który zagrał jedną dobrą serię w karierze przeciw Spurs w 11', a poza tym robił serie w tylu 38 min 11 ppg 35% TS, który został zdominowany przez sophomore Griffina, który w PO ma średni TS 50%, a zawyżył ją sobie grą przeciwko kontuzjowanemu Griffinowi, który grał serię na jednej nodze i bez niej miałby sporo poniżej 50% TS. Taki zawodnik kryty przez Taja Gibsona ma być przez 8 minut główną opcją. Do tego atak jest Lebron centered - kryję go jak Spurs w 13' - niech rzuca jumpery i daje innym grać. Żaden z nich nie jest kreatorem w najmniejszym stopniu, biorę wszystkie jumperki Jermaine, a to gracz z ponad 30% usg, nie zrobi się z niego nagle Tysona Chandlera. Swoje musi rzucić i będzie rzucał.
2. Gdzie widzisz swoje minusy?
S5 i Hill to świetni obrońcy, szczególnie w team defense i pod tym względem będzie mi ciężko atakować. 
3. Kto/co bedzie X-factorem?
Fatalna obrona picków przez Zacha i Okura, całkowite siadnięcie ofensywy pod nieobecność Lebrona i zbyt Lebron-centered atak z nim, gdzie nie ma żadnej drugiej opcji.
4. Czym zaskoczysz przeciwnika?
Obroną Lebrona z finałów 13' - mam do tego świetne duo Iguadola-Mourning i mam jak zamknąć drogę do kosz. Tam poza nim nie ma komu wykreować rzutu, jak mówiłem - biorę każdy post up Jermaine przeciw Alonso czy jego jumperki. 
5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?
Moja ławka rezerwowych, mankamenty w ataku SlaKB

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (Lebron: 6-8, 240 lbs, Webber: 6-9, 245 lbs) a Webber raczej nie da rady bronić Lebrona. Wtedy Rappar będzie musiał kombinować i albo dać szaleć Lebronowi, albo rzucić Webbera na Christie/Redda co też nie będzie dla niego korzystne, albo zdjąć po prostu Webbera z boiska, ewentualnie grać nim na C. A ja każdą z tych opcji przyjmuję z otwartymi rękoma. 

Jako fan Lebrona z miejsca mówię, że on w obronie post upu jest beznadziejny, to jego najsłabszy element gry obronnej. Dużo lepiej go wsadzić na AI3 i kazać pomagać, w czym jest blisko GOATów w tym elemencie. Howard go traktował jak worek ziemniaków, wiem, że to Howard, ale jest powód, dlaczego nawet w smallballu PF z post upem bronił Battier. 

Druga rzecz, Lebron nie gra w obronie jak wysoki, przy moich częstych pickach to jest problem w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko grając smallballem Lebron kryję Webbera, tak to jest na Iguodali i może grać swoje helpD, bo Iguodala zbyt dużym zagrożeniem nie jest, o czym zapomniałem wspomnieć wcześniej. 

 

Myślę, że jednak Lebron lepiej poradzi sobie z kryciem Webbera niż Webber z kryciem Lebrona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko grając smallballem Lebron kryję Webbera, tak to jest na Iguodali i może grać swoje helpD, bo Iguodala zbyt dużym zagrożeniem nie jest, o czym zapomniałem wspomnieć wcześniej. 

 

Myślę, że jednak Lebron lepiej poradzi sobie z kryciem Webbera niż Webber z kryciem Lebrona. 

Lepiej sobie poradzi, bo jest lepszym graczem, ale pozbywasz się z miejca Wallace albo O'Neala na czym traci obrona, do tego z high postu przy jakiejkolwiek pomocy Webber akurat zawsze może podać tak, że jest zagrożenie punktami. Do tego AI3 nie jest graczem do ignorowania. Myślisz, że nie scutuje i nie skończy na pusty kosz czy będzie pudłował trójki bez krycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie poradzi, bo jest lepszym graczem

 

Myślę, że trochę źle mnie zrozumiałeś. Weźmy np. match-up Kobe vs Jordan, wiadomo że Jordan wygra ten match-up bo jest lepszym zawodnikiem, ale Kobe jest w stanie go kryć fulltime i staty Jordana nie powinny się za bardzo różnić od jego średnich. W przypadku Webber vs Lebron wygląda to już inaczej i to, że Lebron wygra ten match-up nie jest podyktowane tylko tym, że Lebron jest po prostu lepszym graczem tylko po prostu jest zbyt szybki i dynamiczny, żeby Webber był wstanie go kryć i Lebron na Webberze może co akcja zdobywać punkty lub tworzyć przewagi. 

 

 

pozbywasz się z miejca Wallace albo O'Neala na czym traci obrona, do tego z high postu przy jakiejkolwiek pomocy Webber akurat zawsze może podać tak, że jest zagrożenie punktami. Do tego AI3 nie jest graczem do ignorowania. Myślisz, że nie scutuje i nie skończy na pusty kosz czy będzie pudłował trójki bez krycia?

 

Wolę, żeby jeden z dwójki Sheed/JO był na parkiecie przez cały mecz niż, żeby oni grali duże minuty wspólnie, ale oczywiście będą też sporo przebywać razem na parkiecie. 

 

To, że Lebron będzie na PF krył Webbera nie znaczy, że Iguodala będzie stał sam i nie będzie go nikt krył. Z Lebronem na PF, Iguodale będzie krył Redd. Mistrzem obrony Redd nie jest, ale Iguodala nie jest też mistrzem ataku, a Redd nie będzie musiał pomagać partnerom tylko skupi się właśnie na tym, żeby Iggy mu nie uciekał i nie stał sam, czy to pod koszem czy za 3pt line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webber jest bardzo szybki i dobry w obronie, nie zbiera akurat za to kredytu, ale to nie jest jakiś Amare. Do tego bronił na poscie Shaqa - Lebron nie ma szans w tym elemencie, wziąłeś jego wersję nie 09-10 tylko 12-13, kiedy to był wolniejszy, mniej atletyczny, ale jednak dodał do arsenału post up. 
Grając Reddem i Lebronem out of position tworzysz dwie luki w obronie dla ataku, który w przeciwieństwie do twojego nie jest oparty na jednym graczu tylko właśnie na zespołowej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlaKB świetny gameplan, jestem pod dużym wrażeniem. LeBron wcale nie jest zły w obronie PFów. Howarda nie pokryje, ale PFów wielokrotnie zamykał jak mieli zbyt dobre serie, pamiętam jak krył Davida Westa w serii z Indianą, a on jest o wiele bardziej fizyczny niż jumperkujący Webber. W dodatku mamy tutaj playoff Webbera... Natomiast jak by wyglądały wtedy matchupy w obronie - kosmos jak dla mnie. Webber kogo kryje? Christiego? Bo chyba nie LeBrona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.