Skocz do zawartości

barcalover - metlik


metlik

Rekomendowane odpowiedzi

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

- zbyt dużo ważnych graczy u przeciwnika jest ofense only (Melo, Amare, Gordon) bądź defense only (Mutombo, Bowen) co otwiera mi sporo możliwości po obu stronach parkietu

2. Gdzie widzisz swoje minusy?

- Pau Gasol i Dikembe Mutombo to bardzo dobrzy obrońcy na post-up Howarda,
- CP3, Bowen i Barry to dość fajny zestaw na Hardena i Manu

3. Kto/co bedzie X-factorem?

- czy Mutombo nie wpadnie w foul trouble i jak duży damage będzie mi w stanie zadać ustawienie z Amare i CP3 (błąd, nie napisałeś żadnego line-upu, w którym grają razem :)) oraz jak wiele będę mógł oddać kiedy na parkiecie będzie Gordon/Melo/Amare

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

- duże minuty w tym pojedynku będzie grał Jet (głównie kosztem Cassella), i ogólnie jeśli tylko Melo będzie na 4 mając obok siebie Pau bądź Amare to ja wystawiam mój najlepszy ofensywnie line-up (Jet - Manu - Harden - Deng - Howard) i zastanawiam się czy w tym czasie będę miał ORTG 150 czy 170

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

barcalover ma naprawdę dobrych graczy, ale ograniczają oni siebie nawzajem w ataku (Pau + Melo, CP3 + Rose, CP3 + Melo, Mutombo, Bowen) i ma problemy w defensywie kiedy z boiska schodzi Dikembe (Pau jest dobrym obrońcą, ale ma problemy z bronieniem picków; poza tym Melo i Amare to leszcze w obronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

· Przede wszystkim na pozycji rozgrywającego. Cassell ma wiele słabości i mam zamiar je obnażyć dzięki Paulowi. Generalnie trzeba zauważyć, że metlik nie ma właściwie za bardzo kim grać przeciwko CP3, bo wśród guardów ma Cassella, Manu i Hardena (oraz 6 minut Terrego), a wiadomo, że wszyscy trzej są obrońcami średniej klasy.

· Kolejnym plusem dla mnie jest fakt, że Bowen będzie mógł całą swoją uwagę poświęcić na grę obronną.

· Oprócz tego mam zamiar wykorzystać grę obronną Hardena i często szukać pozycji strzeleckich dla Barrego, bo wiadomo, że James lubi się zagapić lub po prostu odpuścić. Taki strzelec, jak Brent skrzętnie to wykorzysta.

· Jeśli Mutombo będzie miał problémy z faulami, mam świetną opcję całkowitej zmiany stylu gry i wpuszczeniem Amar’e na C i przejściem do totalnej ofensywy. Dorzucam do niego strzelców na dystans. Gdy metlik traci Howarda z powodu problemów z faulami, ciężko mu będzie grać dłuższe minuty Millerem na C. Warto zauważyć, że Mutombo zawsze miał o wiele mniej problemów z faulami, niż Howard, który w wybranych przez metlika sezonach ma średnio ponad 5 fauli na mecz (mój Mutombo niecałe 3/mecz).

· Uważam, że mam przewagę pod koszem, gdy będą grać rezerwowi. Brad Miller nie będzie w stanie obnażyć w znaczącym stopniu wad Amar’e, a po drugiej stronie parkietu będzie musiał się pocić nie tylko z Stoudemirem, ale też z wbijającym Rosem.

 

2. Gdzie widzisz swoje minusy?

· Metlik ma opcje, by swoim S5 zatrzymać moją dwójkę podkoszowych. Pau grający przeciwko dwójce Howard/West będzie miał ciężko. Wiem, że moje szanse w próbowaniu opanowania pomalowanego w ataku są małe i nie mam zamiaru się tam pchać na siłę.

· Problemem może się okazać Melo w teamD (niektórzy z komentujących mój skład mieli takie obawy), więc jeśli faktycznie tak się stanie, w jego miejsce wskoczy Barry lub Ben Gordon, którzy jeszcze lepiej rozciągną ofensywę, nadrobią w obronie i umożliwią więcej gry na Gasola w ataku.

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

· CP3 i jego gra po obu stronach parkietu. Mam najlepszego two-way gracza na pozycjach 1-2 w tym pojedynku. I najlepszego kreatora. Każdy wie, jak świetnym jest zawodnikiem, tutaj będzie mógł często korzystać z mid-range’a po zasłonach, bo Howard nie będzie wychodził wysoko, a ewentualne podwojenia, czy próby trapowania zostaną wykorzystane przez Paula świetnym podaniem (każdy wie, jak mało strat popełnia CP3).

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

· Postaram się zawsze wprowadzać Amar’e, gdy na parkiet będzie wchodził Lewis i będę go niemal non-stop atakował, korzystał z jego wad w obronie.

· Hack-a-Howard. Nie będę się bał faulować Howarda, jeśli zajdzie taka potrzeba.

· Będę próbował wymuszać faule na Dengu na początku spotkania, bo właściwie nie ma on zastępstwa na SF. Mam zamiar często na początku spotkania dać Melo kilka post-upów lub 1-on-1 na Luolu właśnie.

 

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

· Przede wszystkim na to, że mam plastra na genialną dwójkę SG metlika – Bowena.

· Mam też znakomitego obrońcę na kolejnego kluczowego gracza metlika, czyli Mutombo vs Howard.

· Melo będzie mógł sobie często odpoczywać w obronie, bo gra przeciwko Dengowi, który będzie notował około 40 minut na mecz. Przy tak szerokiej gamie opcji ofensywnych, jakimi dysponuję, Melo powinien znakomicie wykorzystać ogromne wręcz minuty Luola.

· Metlik w crunch ma zamiar grać dwójką Manu-Harden, więc ja będę starał się odpowiadać CP3-Bowen i zmuszać Hardena do bronienia CP3 jak najczęściej, co powinno się dla mnie dobrze skończyć.

· Jestem lepszy z linii osobistych, co jest często bardzo ważne w PO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cassell ma wiele słabości i mam zamiar je obnażyć dzięki Paulowi. 

Jakie słabości jak obnażyć.

 

 guardów ma Cassella, Manu i Hardena (oraz 6 minut Terrego), a wiadomo, że wszyscy trzej są obrońcami średniej klasy.

 

634675250524145598.jpg

 

 

 

· Kolejnym plusem dla mnie jest fakt, że Bowen będzie mógł całą swoją uwagę poświęcić na grę obronną.

To on ma jakąś inną grę?

 

mam świetną opcję całkowitej zmiany stylu gry i wpuszczeniem Amar’e na C i przejściem do totalnej ofensywy.

Tylko pogrubiam. Obok Pau albo Melo...

 

miejsce wskoczy Barry lub Ben Gordon, którzy jeszcze lepiej rozciągną ofensywę, nadrobią w obronie i umożliwią więcej gry na Gasola w ataku.

Znowu tylko pogrubiam.

 

 

 

Metlika nie ma się kompletnie do czego przyczepić i tutaj pies pogrzebany. Bo nie ma się do czego przyczepić w myśleniu stalinowskim - nie robi błędów ten kto nic nie robi. W zasadzie nic nie napisałeś poza tym, że Melo i Amare jest słaby w obronie. Nie wypunktowałeś wad Barcylovera w żaden sposób, nie zaakcentowałeś swoich przewag. Zostać outcoached przez osobę, która nadrabia obronę Benem Gordonem to sztuka...

 

 

Tak swoją drogą prawdopodobnie właśnie straciłem dwa głosy w starciu z Lebronem SlaKB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie trzeba zauważyć, że metlik nie ma właściwie za bardzo kim grać przeciwko CP3, bo wśród guardów ma Cassella, Manu i Hardena (oraz 6 minut Terrego), a wiadomo, że wszyscy trzej są obrońcami średniej klasy.

 

Manu z moich lat jest bardzo dobrym obrońcą, niewielu jest tu lepszych defensywnie guardów

 

 

· Jeśli Mutombo będzie miał problémy z faulami, mam świetną opcję całkowitej zmiany stylu gry i wpuszczeniem Amar’e na C i przejściem do totalnej ofensywy. Dorzucam do niego strzelców na dystans. Gdy metlik traci Howarda z powodu problemów z faulami, ciężko mu będzie grać dłuższe minuty Millerem na C. Warto zauważyć, że Mutombo zawsze miał o wiele mniej problemów z faulami, niż Howard, który w wybranych przez metlika sezonach ma średnio ponad 5 fauli na mecz (mój Mutombo niecałe 3/mecz).

 

 

 

o nic innego się nie modlę jak o minuty Amare na C, to co nadrobi w ataku straci w obronie (Brad Miller go nie wykorzysta, ale zrobią to moi obwodowi)

 

poza tym te dane z faulami są zmyślone, więc w ogóle trochę śmiech

 

 

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

· CP3 i jego gra po obu stronach parkietu. Mam najlepszego two-way gracza na pozycjach 1-2 w tym pojedynku. I najlepszego kreatora. Każdy wie, jak świetnym jest zawodnikiem, tutaj będzie mógł często korzystać z mid-range’a po zasłonach, bo Howard nie będzie wychodził wysoko, a ewentualne podwojenia, czy próby trapowania zostaną wykorzystane przez Paula świetnym podaniem (każdy wie, jak mało strat popełnia CP3).

.

 

to trochę szkoda, bo myślałem, że Howard jakoś sobie daje radę w bronieniu pick'n'rolli :) zresztą kupuje twojego CP3 jako scorera. dużo bardziej wolę taką wersje Paula

 

 

· Będę próbował wymuszać faule na Dengu na początku spotkania, bo właściwie nie ma on zastępstwa na SF. Mam zamiar często na początku spotkania dać Melo kilka post-upów lub 1-on-1 na Luolu właśnie.

 

 

to mi się podoba, każde zabranie piłki CP3 na rzecz Melo i granie post-up przeciwko Dengowi to średni pomysł dla twojego ataku. poza tym Melo krótkimi momentami może kryć West czy Manu i wiele złego mi się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. barcalover

Manu - fantastyczny obronca,
Grać hack-a-anybody w ATF, to zabójstwo przy 9 zawodnikach w rotacji, rozumiem wybić z rytmu i liczyć na nadrobienie paru punktów, ale to trzeba mieć kilku ludzi okraszonych etykietą mięso armatnie, i rzucić je w danym momencie meczu. Jeżeli grasz hack-a-howard wcześniej niż pod koniec 4tej kwarty, to zmuszasz swoich wysokich do grania soft (bo w głowie będa mieli foul trouble).

Wyfaulować Denga ... Deng ma średnią z kariery 1,7 faulu na mecz, także powodzenia :)

 

Odpoczywający Melo w D przy Dengu... nie widzę tego. Masz do czynienia z atletycznym murzynem, który jest szybki, silny i może łatwo się urwać niezbyt ogarniętemu w team D Melo. Widzę tu sporo łatwych punktów po cutach etc.

Co do reszty to Rappar nieźle wypunktował.

 

Ad. metlik mimo, że krótko, to rzeczowo i właściwie ciężko nie zgodzić się z jego punktami, pytanie czy to wystarczy. Ten matchup pokazuje, jak bardzo Lewis jest Ci zbędny, taki Elton Brand wybrany z późnym pickiem byłby tu o wiele lepszy., mółgłby np. zrobić sobie niezły festiwal grając w czasie gdy Amare jest na centrze. Jego niski środek ciężkości na postupie zrobiłby swoje.

Myślę, że dla dobra dyskusji i nie tworzenia "uprzedzeń/bias", nie podajemy tu swoich głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa fajne składy, ale totalnie kiepskie "gameplany". Metlik nie napisał praktycznie nic, a barcalover napisał tyle dziwactw, że nie chce mi się tego cytować przez najbliższe 35 minut.

 

Dlatego tutaj posłużę się własnym zdaniem na temat tego pojedynku - przed przeczytaniem tego co tutaj naskrobano. Plus oboje mieliście według mnie problemy z ustaleniem optymalnej rotacji.

 

 

Nie lubię składów, gdzie nie ma klasycznej jedynki, zmuszając superstarów do klepania od 24 sekundy do końca zegara. Nie lubię składów, gdzie superstarzy latają poza swoją pozycją, goniąc za legit PG rywala. Co robi metlik? Pisze, że Sam Cassell będzie schowany w jaskini w tym pojedynku...

Manu jest świetnym obrońcą, ale jest różnica użerać się z Wadem czy Kobem, a z Chrisem Paulem. Szkoda, że to nie Chris Paul 2008, bo taka wersja byłaby zbyt szybka i zbyt 'explosive' w ataku nawet dla defensora klasy Ginobiliego.

W każdym razie barcalover chce grać dużo Bowenem, co z jednej strony jest sensowne przy duecie Manu-Harden na obwodzie, a z drugiej strony pozwala ukryć absolutne braki Jamesa Hardena po tej stronie, który będzie mógł się wysrać w obronie i patrzeć na to co zrobił - a Bruce Bowen i tak go nie ukara. Wes Matthews by ukarał. 

 

Dalej, barcalover ma świetny potencjał z duetem Paul-Amare, ale żeby to mogło działać to potrzeba do tego sidekicków w ataku. Melo mógłby być kimś takim, ale niestety gra trochę out of position, a poza tym Amare potrzebuje backup pod koszem (Mutombo). Bowen + Mutombo to już za dużo jak na dobry atak. Pau Gasol pochłonąłby Howarda, ale Amare + Pau przy duecie Manu-Harden to wchodzenie na sektor Legii w trykocie Lecha Poznań.

 

 

gdyby barcalover miał młodszego Chrisa Paula, zamiast Bowena grałby jakikolwiek ofensywny zawodnik - potrafiący bronić (Wes Matthews, Aaron Afflalo) to zestaw top5 ofensywny zawodnik zabawy + top3 defensywny zawodnik zabawy byłby zabójczy. Po prostu elementy układanki niespecjalnie tu pasują (Pau + Amare/Mutombo, Bowen + Mutombo, 4 ball hogerów w drużynie).

 

 

głos: metlik

 

 

 

choć na przyszłość proponuję zastanowić się nad graniem 2-guardami na górze takiej liczby minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei

 

METLIK

 

Lapidarność Twojego opisu godna prawdziwego Spartanina.  Nie napisałeś w sumie nic ale jak się robie 6 zdań odpowiedzi na 5 pytań to ciężko o inny efekt.

 

Masz 1 pg i piszesz, że w tej serii będzie mało grał. Manu i chwilami Harden to fajni kolesie do odciążenia pg ale granie nimi jako kreatorami przez całą serię na tym poziomie to jednak nie najlepszy pomysł. Poza tym duże minuty ma grać jet czyli albo manu/harden siedzą, albo grasz wtedy mega small-ball. Melo 30 minut gra na sf - siedzi wtedy ktoś z pary harden/manu na ławie czy gino broni melo?

 

Rysiek Lewis broniący Gasola albo Amare?

 

Barcalover

 

kwartet Bowen, Melo, Pau i Mutombo w ataku to dramat. Zamrażasz ich wartość w ofensywie w tym ustawieniu. Bowena to można traktować jak rondo, mutombo zasięg kończy się z 3 metry od kosza, Gasol też najlepiej wygląda bliżej obręczy niż dalej i melo także.

 

Rappar wypunktował większość idiotyzmów w Twoim opisie ale ogólnie to z obroną u Ciebie bardzo słabo - rezerwowi w tym względzie to dno i 3 metry mułu.

 

Grając z Amare na C to niscy metlika zrobią Ci jesień średniowiecza. W ogóle ustawienie gordon-melo-amare to ma drtg pewnie 150-200

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BC

 

nigdzie nie napisałem, że Sam Cassell jest chowany w jaskini podczas tego pojedynku. oczywiście Manu nie jest najlepszym obrońcą na Paula, ale kiedy na boisku nie ma pod koszem Mutombo, a jest Melo/Amare/Pau to aż żal nie wykorzystywać line-upu Jet - Manu - Harden, którym będę rozjeżdżał obronę barcy. u mnie nie będzie tak, że superstar klepie 24 sekundy bo każdy z moich guardów może spokojnie przeprowadzać piłkę na zmianę w zależności od tego co jest dla mnie korzystniejsze, to lekka różnica w porównaniu do tego gdy jest jeden taki zawodnik, prawda?

 

 

 

Lapidarność Twojego opisu godna prawdziwego Spartanina.  Nie napisałeś w sumie nic ale jak się robie 6 zdań odpowiedzi na 5 pytań to ciężko o inny efekt.

 

 

dziękuję

 

 

Masz 1 pg i piszesz, że w tej serii będzie mało grał. Manu i chwilami Harden to fajni kolesie do odciążenia pg ale granie nimi jako kreatorami przez całą serię na tym poziomie to jednak nie najlepszy pomysł. Poza tym duże minuty ma grać jet czyli albo manu/harden siedzą, albo grasz wtedy mega small-ball. Melo 30 minut gra na sf - siedzi wtedy ktoś z pary harden/manu na ławie czy gino broni melo?

 

Rysiek Lewis broniący Gasola albo Amare?

 

 

Manu, Harden i Jet to chyba dużo siły do przeprowadzenia piłki (poza tym Cassell będzie tu grał mniej więcej koło 20 minut), więc w sumie mam dużo tych pg :)

 

Manu może spokojnie kryć Melo, nie widzę tu problemu (a raczej korzyści, jeśli Melo będzie chciał grać na nim izolacje podczas pobytu Paula/Amare/Gasola na parkiecie). West podczas jego pobytu na pf też może trochę go pobronić (ale raczej będę się starał wtedy wciskać Denga na czwórkę).

 

Rysiek Lewis vs Amare nie będzie aż tak zły (był wtedy bardzo szybki i dobrze poruszał się po bronionej stronie, a to jest ważne w bronieniu pick'n'rolls)

Rysiek Lewis z moich lat vs Pau to problem. tutaj możliwe podwojenia od Mutombo do którego może zrotować Deng, lub od Bowena (Harden jest niezłym obrońcą jeżeli chodzi o podwojenia - jest agresywny i wymusza dużo strat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Manu nie może imo kryć melo. Ten jest za duży i silny i za dobrze gra post up.

 

Rysiek Lewis odstaje za bardzo pod względem atltyzmu żeby kryć amare

 

oczywiście Manu miałby problemy w obronie Melo, ale iso Melo to stagnacja ataku barcy, a gdy na boisku jest CP3/Rose/Pau/Amare ma on dużo korzystniejsze rozwiązania. poza tym, będę mógł śmiało pomagać czy to od Bowena czy od Mutombo (właśnie dlatego tak duży problem ma barca posiadając graczy, którzy grają tylko po jednej stronie parkietu).

 

odstaje atletyzmem, ale ma głównie bronić picki (śmiało może wyjść wyżej do Derricka/Paula, tak żeby Howard zrotował do Amare) a nie się przepychać na poście (przy jego kryciu Gasola będę trochę podwajał - mam do tego świetne warunki przy Bowenie i Dikembe). poza tym mam Denga i Manu, którzy bardzo dobrze poruszają się w teamD, a to najważniejsze przy obronie pick'n'rolli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melo + Amare nie nadają się do tej ligi. Amare jest produktem Steve'a Nasha i nic nie pokazał bez niego. Jest leszczem tyłem do kosza, a w playoffs bardzo trudno grać przodem do kosza na izolacjach więc nie daje za bardzo opcji na izolację na post-up. W dodatku jest czarną dziurą w obronie, zdecydowanie jeden z najgorszych obrońców jakich kiedykolwiek widziałem. David West wymaga podwojenia natychmiastowo, ale od kogo - CP, Melo? 

 

Głos Metlik, bo przewaga w składach jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zespoły mają porównywalną obronę, a w ataku widzę przewagę Barcy.

 

mam atak oparty na pick'n'rolls

 

u barcy pod koszem grają następujący zawodnicy: Mutombo, Gasol, Amare, Melo

 

mam nadzieje, że zamknąłem temat

 

aha, poza tym Deng jest tutaj chyba niedoceniany - jeden z większych impactów na obronę w ogóle wśród graczy obwodowych (zaryzykuje, że top3 w tej zabawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deng żadnym top3 obrońców w zabawie nie jest. Mimo wszystko, Metlik idzie dalej. Barca Lover kompletnie nie ma obrony, a akurat Metlik ma ogrom talentu ofensywnego by to wykorzystać. Najbardziej do tego kuleje obrona P&R, a właśnie w tym Metlik ma jeden z czołowych składów. Seria, gdzie będzie ogrom punktów, ale na pewno więcej straci Barca Lover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.