Skocz do zawartości

ATF POST JORDAN GLOSOWANIE 1 RUNDA


january

Rekomendowane odpowiedzi

blowout na Rapparze chyba największą sensacją pierwszej rundy. Co ciekawe pogrąża go jego własny ulubieniec LeBron James. Niby na tym forum często znienawidzony, a jak przychodzi co do czego to okazuje się, że w pojedynke niszczy lepiej zbilansowany zespół :)

 

Trochę szkoda, bo widziałem tutaj zespół na miarę mistrzostwa. To chyba kiepski prognostyk też dla Hawks przed prawdziwymi bataliami ;)

 

Zostaje LL, ale faworytem będzie ktoś z pary julekstep - karpik, gdzie rywalizacja jest godna finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kucio nie ma talentu w ofensywie, ma wygrać Robinson 19 ppg na ~52% ts, Nene z 11 ppg i Boozer pod koszem? No chyba nie. Brand ofensywnie zjada całą trójkę. Propsowałem skład Kucia, ale nie w sytuacji kiedy ma tylko Raya, a poza Rayem to każdy ma 7 opcję lepszą od jego drugiej opcji. Gregorius, którego składu nie lubię, jednak idzie dalej.

 

To chyba jednoznacznie oznacza głos na Gregoriusa co nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Lorak nie lubi, bo obrażam LeBrona! A tak serio to mi bez różnicy. Ja mogę też opis da gry w OT gamę seven!

:'(

 

ja też mogę dać opis opis OT w siódmym meczu. Dla zespołu Kucia przywieziono Respiratory ponieważ nie mieli już siły latać za moimi zawodnikami, Nene się zjarał, Raef połamał. Przed dogrywką w moim zespole doszło do małej scysji pomiędzy TMaciem i Grantem Hillem o to który ma prawo cały mecz stać na połdystancie 2m 31 cm 45 stopni od kosza. Hill znany zabijaka wyszedł z tej potyczki jako zwycięzca. Niestety w miedzy czasie okazało się że dogrywka już trwa i w tym miejscu parkiet toczy się walka miedzy Paytonem i Kirilenko ale ten ostatni ogłosił niepodległość  tej klepki parkietu i poprosił Nowitzkiego z Parkerem o rozmowy pokojowe. Niestety dla Kucia przewody od respiratora były za krótkie i po festiwalu rzutów z pod własnego kosza pierwsza dogrywka zakończyła sie wynikiem 0 : 0.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zagłosować?

 

jako, że tak naprawdę liczą się już głosy w parach karpik-ja, kucio-gregorius i ustalono, że lorak ma rozstrzygnąć (jako zaufany user, który dość dużo się udzielał w tym atf) to w tej rundzie już chyba nie bardzo. Od kolejnej jak najbardziej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucio ma lepszą S5 i ogólnie fajnie zbalansowany skład pod względem ról, ale FATALNĄ ławkę (tylko Boozer nadaje się do tej zabawy). do tego wyłuskał niedocenianego Russella (który jest jego najlepszym obwodowym defensorem - tak, lepszym od Kidda, który po operacji kolana nie był już tak dobry) i zamiast go lepiej rozreklamować oraz grać nim sporo, to ogranicza jego minuty kosztem Jalena, który jest zawodnikiem z negatywnym wpływem na grę.

 

z kolei Gregorius ma mocną ławkę, a i S5 źle nie wygląda (brawo za odkopanie Ratliffa, który wtedy w D był tak dobry jak Mutombo), ale trzej obwodowi (+Penny z ławki) są zbyt podobni do siebie (do tego bardzo wysokie usage), co będzie rodziło problemy w ataku, szczególnie przeciw tak dobremu zespołowi w D. poza tym nie podoba mi się przecenianie niektórych zawodników: Payton był już wtedy co najwyżej ok w obronie, a Hill po prostu słaby oraz nie miał rzutu za trzy (bo trudno za taki uznać 30% przy niecałej próbie na mecz przez te dwa sezony).

 

matchupowo podoba mi się pomysł Gregoriusa z szybkim graniem oraz agresywną obroną, co powinno odbić się na składzie Kucia wobec braku alternatywy dla Kidda na rozegraniu (Williams jest tutaj non factorem, Jalen podobnie). mam też wątpliwości na ile skupienie ataku pod koszem przez Kucia to tutaj dobry pomysł, bo poza Boozerem to twoi wysocy są tacy sobie na low post (szczególnie DRob, który przede wszystkim zależy od kreowania przez niskich, a Gregorius ma kim bronić picki).

 

rzeczywiście trudny wybór i w takim razie zadecyduje element najbardziej rzucający się w oczy czyli ławka. o ile pierwsze piątki to lekka przewaga Kucia (a może nawet ciut więcej niż lekka biorąc pod uwagę problemy z fitem obwodowych Gregoriusa), to rezerwy wychodzą mi tak trzy razy gorsze! zatem głos na Gregoriusa.

 

jeśli chodzi o drugi pojedynek to jest jeszcze bardziej wyrównany i jak dla mnie szalę przeważyła jedna decyzja Karpika - Dirk na Hibbercie. nie dlatego, że Nowitzki zostanie przez Roy'a zjedzony, gdyż to był znacznie lepszy post defensor niż Bosh, ale z tego względu, iż wtedy obrona p&r ulega pogorszeniu. to Bogut powinien być tym pomagającym oraz broniącym pomalowanego, a nie Dirk i nawet zwiększone minuty Kirka z Varejao nie ratują tu sytuacji. trochę Karpik z tym manewrem to odwaliłeś jak Popovich ze zdjęciem Duncana w finałach ;] głos na Julka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.