Skocz do zawartości

Gregorius vs BlackMagic


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

2nd round of Post Jordan Fantasy Draft:

Gregorius vs Blackmagic

 

Opisy:

http://www.e-nba.pl/topic/3913-gregorius-skład-part-1/

 

http://www.e-nba.pl/topic/3943-blackmagic-crew-aka-złoci-tropiciele-niedźwiedzi-z-indiany/


Gameplan

 

 

1. Lineup

Jako że uważam że decydując się na konkretny s5 w pierwszym opisie dlatego nie będę go zmieniał. W drużynie musi być określony podział ról i nie będę go burzył mimo to że względu na zupełnie inny skład blackmagic'a niż w przypadku Kucia rozkład minut poszczególnych graczy może być zupełnie różny w zależności od ustawień blackmagica. U mnie minuty rozkładają się następująco

PG : Payton 35 min/Penny 13 min

SG : TMac 35 min/Finley 13 min

SF : GHill 30 min/Finley 15 min/AK 47 3 min

PF : AK47 24 min/Brand 24 min

C  : Theo 30 min/Brand 10 min/Raef 8 min

 

założenia:

-W momencie jak na boisku przebywa Cousin i Gasol u mnie gra Brand,a nie gra AK47 jako PF. Nie doprowadzam dzięki temu do dużej przewagi fizycznej pod koszem pary DC i MG.

 

-W przypadku gdy na boisku gra Brandon u mnie pod koszem gra Brand lub Raef ,a na obwodzie kosztem Hilla Finley. Robie miejsce do izolacji i postup'u na Brandonie. Raef to 36% za trzy,Finley ponad 40%.

 

-W przypadku ustawienia na obwodzie u Blackmagica : BD-PG-TP u mnie za Hilla również gra  Finley.

Największą moim zdaniem siłą w obronie Princa to obrona z pomocy. W miejsce Hilla który nie posiada rzutu za 3 wprowadzam Finleya który gorzej nie broni a ma świetny rzut za trzy. Dzieki temu pomoc Princa bedzie szła od zaowdników z bardzo dobrym rzutem za trzy.

 

 

defensywne matchup

Baron i TB  vs Payton lub Anfernee (założenie że tylko jeden z nich przebywa na boisku)

PG vs TMaca lub GHilla

ME  vs TMac lub Finley lub GHill

Danny G vs Hill,Finley,Kirilenko

Prince vs Kirilenko (chyba że Kirilenko gra jako PF a Prince na SF) ,Hill,TMac

LMA  vs Kirilenko,Theo*,Raef* (jeżeli gra również Brand)

Gasol vs  Brand,Theo*,Raef* (Jeżeli nie gra Brand)

DC vs  Brand**,Theo*,Raef* (*Jeżeli nie gra Brand)(Jeżeli DC gra razem z Gasolem to Brand kryje Gasola)

 

 

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

Słabych obrońców na obwodzie u BM tzn: Danny G,Monta Ellis,T Brandon plus dodatkowo bardzo słabe warunki  w obronie T Brandona i Monty Ellisa. Brandon będzie walczył w obronie przeciwko zawodnikom wyższym o 14 lub 21 cm. ME przeciwko zawodnikom wyższym o ponad 10 cm. Obaj będą gwałceni przez moich zawodników pod koszem.

 

W zespole BM brak zawodników zdobywających pewne punkty z pod kosza (podobnie zresztą jak u mnie) i zespoł oparty głównie jest na poł dystansie. Brak również bardzo dobrych strzelców za trzy co pozwoli mi zagęścić obronę.

 

Jestem w stanie utrzymać dużą intensywność gry po obu stronach parkietu dzięki temu że moi rezerwowi dobrze sprawdzają się po obu stronach. U BM wprowadzenie rezerwowych znacznie pogarsza grę.

 

Synergia między graczami. Podobny problem jak u mnie. Większość graczy u BM gra głownie na dystansie, lubi grać z piłka w ręce i oddaje masę rzutów. Tylko u mnie w zespole mam rezerwowych (poza Pennym ) i podkoszowych którzy nie muszą grać z piłka i pogodzą sie z taka rolą w zespole. U BM cała pierwsza piątka potrzebuje piłki (zakładając że wyjdzie DG) + 3 rezerwowych (poza Princem). Dodatkowo u mnie Ci gracze którzy przyzwyczajenie byli do posiadania piłki znani byli również (poza Paytonem) ze swojej inteligencji i bezkonfliktowej naturze. U BM Baron  który musiał posiadać zawsze piłkę, Paul George który jest jednym z winnych rozwaleniu chemii w Indianie plus Danny G który udowodnił o ile jest gorszym zawodnikiem wtedy gdy nie ma statusu niepodważalnej gwiazdy w zespole.

 

2. Gdzie widzisz swoje minusy?

-Bardzo mocna możliwa S5 BM tzn : BD, PG, TP, LA, MG. Kompletna bardzo dobrze broniąca piątka graczy która mimo minimalnej straty na obwodzie (BD>Payton) to ma sporą przewagę pod koszem.

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

 Zbiórki.

- Obrona BM bo z tym może mieć największy problem.

- Ile uda się wymusić strat moją agresywną obroną. Skład BM może bić rekordy w stratach

- Powrót do obrony Gasola i LA. Jeżeli nie będą nadążali z powrotem będę miał okazje do masy łatwych punktów.

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

 - zwiększonymi minutami Branda na PF i ograniczeniem minut Hilla w celu poprawy

 

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

- Gorsza synergie graczy, brak kompletnych rezerwowych i problemy z chemia w zespole u BM.

-Pod koszowi gracze BM mimo swojej przewagi nie będą w stanie zdominować strefy podkoszowej tym bardziej że znowu duże minuty gra Brand.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie widzisz swoje przewagi

 

Gdybyśmy grali w nba2k to skład Gregoriusa byłby jednym z najlepszych – przyznaję z góry. Ogólnie w latach 90. Hill i Penny byli w top5 moich ulubionych zawodników, a sufit T-Maca zawsze uważałem za najwyższy z graczy, których dane mi było oglądać.

W rzeczywistości jednak uważam, że między tym triem nie byłoby synergii i w trójkę byliby słabsi niż wskazuje suma ich talentów. Głównie z tego powodu, że są to gracze bardzo podobni, wszyscy potrzebujący piłki w rękach. Pamiętam nawet jak na realgm była kiedyś dyskusja czyj peak z tej trójki był najlepszy – tak symilarni są ci gracze.

Z tego powodu uważam, że mogę wygrać z tą drużyną bo ci kolesie zawsze mieli piłkę w rękach i z nią czuli się najlepiej, przez co ta ofensywa nie będzie wydajna. Dodatkowo uważam, że Gregorius będzie miał problemy z moim atakiem bo ma kilku słabych obrońców na obwodzie, szczególnie jeśli chodzi o help defense. Ponadto mam dużą przewagę na pozycji PF bo AK47 nie będzie w stanie bronić LMA a wprowadzenie Branda niszczy kompletnie spacing s5.

No i brakuje imo w składzie Gregoriusa kogoś, komu w decydujących momentach można dać piłkę, żeby w pojedynkę wygrał mecz.

 

2.Defensywne matchupy i line-upy

 

Nie wiem jaką s5 chce wychodzić Gregorius – nie czytam jego odpowiedzi. Jego s5 z opisu Payton-McGrady-Hill-Kirilenko-Ratliff

 

Bronię

Payton - Davis,

T-mac - Prince,

Hill - PG,

AK47 – LMA,

Ratliff - Gasol

 

Ciężko będzie tutaj skomponować atak bo 3 kolesi gra z piłką.  Z opisu wynika, że Gregorius w ataku nastawia się na grę z kontry i izolacje plus pick and rolle.

Jeśli chodzi o kontre to tak jak pisałem wcześniej olewam ofensywne zbiórki gdy nie ma Cousinsa i mam szybkich graczy więc nie powinno być problemu z ograniczeniem Transition Offense. Szczególnie że nie mam w s5 żadnych dziur w obronie i świetnych help-defenderów.

Izolacje – jak mniemam na T-maca i Hilla, bo chyba nie na dziadka Paytona. T-maca kryje Prince który jest świetnym man2man defenderem dodatkowo, jeśli np. Hill stoi za łukiem to pomagać może PG bądź Gasol od Ratliffa. Theo ma w wybranym okresie ok. 1 celnego rzutu w meczu z dalszej odległości niż 3 metry więc raczej mnie w ten sposób Gregorius nie zabije w ataku. Spacing pomimo tego co mój oponent pisze ma imo słaby. Co z tego, że każdy z tych kolesi rzuca za 3 skoro robi to na słabej skuteczności.

 

Po kolei

C   : Ratliff - 0

PF : Kirilenko – 29,9% i 30,8% za 3 i średnio 0,55 celnej trójki w meczu

SF : Hill – 0% i 34% i średnio 0,25 celnej trójki w meczu

SG : TMac – 36,4% i 38,6% i średnio 1,8 celnej trójki w meczu

PG : Payton – 34% i 37,5% i średnio 1,8 celnej trójki w meczu

 

Czyli de facto jest 2 zawodników grożących rzutem zza łuku. Dodatkowo obwodowi są przzwyczajeni do gry z piłką więc słabo grają off-ball a Ratliff choć miał wysoką skuteczność z półdystansu to rzucał bardzo mało i nie jest legit threat stamtąd.  

 

Jeśli chodzi o p’n’r to też nie wiem kto ma to grać bo nie kojarzę Theo jako jakiegoś zabójcy jako rollującego ani tym bardziej Raefa.

 

Minuty

Baron Davis – 38/ Terrel – 10

Paul George – 38/ Monta – 10

Prince – 28/ Granger – 20

LMA – 35/ Cousins – 10/ Granger – 3

Gasol 38/ Cousins – 10

 

3. Kto, co będzie x-factorem?

 

Brak obrońcy na LMA w s5 – w związku z tym zmuszam Gregoriusa do zmian w s5.

Lepszy spacing w moim zespole i lepsza help-defense

Podobni zawodnicy (Hill, T-Mac, Penny) operujący najchętniej z piłką i w podobnych obszarach boiska ograniczając prze to atak

Wymuszanie podwojeń gdy gra AK47 na PF

Payton zmuszony do bronienia BD w ataku będzie miał mało sił i pewnie często będzie zmuszany do gry bez piłki bo będzie ją miał hill/t-mac

Słaba obrona T-maca.

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika

 

Jeśli AK47 gra na PF to pcham piłkę pod dziurę do LMA. Wpuszczam też DMC na czwórkę i miażdzę Kirilenkę.

Wpuszczam Prince’a do s5 żeby ograniczył T-maca i wykorzystuję go w ataku do cutów itp. Szczególnie po inbounds game bo wtedy często zasypiał w obronie.

Jeśli Brand gra na czwórce to kryję go Gasolem i rzucam LMA na Ratliffa.

Granger jako lider 2nd unitu gdzie będzie go musiał kryć słaby w obronie finley. Mniejsze minuty dla Monty i TB bo będą odstawać fizycznie od obwodu Gregoriusa.

 

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

Mam przewagę pod koszem – moi gracze stanowią większe zagrożenie w ataku

Jednowymiarowość obwodu Gregoriusa

Brak obrońcy na LMA bądź kiepski spacing z Brandem na pf

Słabi obrońcy na obwodzie – Finley, T-mac

Raef Lafrentz – nigdy nie lubiłem typa ;]

Brak pewnej opcji na ostatnie minuty u Gregoriusa

Słaba zbiórka jego wysokich – AK47, Ratliff, Raef, Brand wszyscy <20% DTRB

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem tego zażalenie odnośnie posiadania piłki. Mylą Wam się zawodnicy jak byli w prime. Penny z Suns to spot up shooter, jakaś kontra, nie forsował gry z piłką bo miał Kidda obok siebie i Kevina Johnsona, pooglądajcie go najpierw, w Magic także był sławny z tego że dzielił się piłką, T-Mac także był orkiestrą w Magic bo grał z d-league ale Darrel Armnstrong nie narzekał na brak piłki, T-Mac w Houston także latał po zasłonach i korzystał ze staggerów. Hill nieco więcej trzymał gałę ponieważ był point forwardem. To nie jest trójka Iverson-Melo-Kobe aby pisać tskie herezje, bardziej LeBron-Wade-George. Nikt sobie nie wyograża tej drugiej trójki jak dwóch z nich jest tylko na boisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-mac biegał po zasłonach jak już był skończonym T-maciem. Penny potrafił grać bez piłki, ale najlepiej się czuł z nią. Hill miał piłkę w łapie non-stop. Do tego dołóż jeszcze Paytona i to całkiem sporo graczy lubicych grać z piłką. Nie napisałem że to dramat będzie, tylko nie aż tak dobrze jak wskazuje sama magia nazwisk.

 

Miami na początku majać LBJ i Wade'a słabo wyglądało w ataku. Jeden klepał a drugi stał bezczynnie.

 

No i Paul George jest przyzwyczajony do grania bez piłki bo biegał obok Hilla i Lance'a, którzy bardzo często rozgrywali w Indy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penny Hardaway wybrany przez Grega nie potrzebował piłki. Gary Payton jak na PG nigdy nie ballhogował, zwykle pozbywał się piłki i nie mial gotomove co wychodziło mu w PO go grał c***nie, to taki padlinożerca z post upem, więc zostaje na boisku t-mac z hillem do pogodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o to wlasnie chodzi ze zostaje payton bez pilki ktory za wiele nie zrobi i np. Tmac ma pilke to co robi hill? Stoi bezproduktywnie i bez sensu za lukiem? Payton ten? Obaj schodza do srodka?

za słówko 'symilarny' uznaję, że gregorius ma przewagę parkietu (przed czytaniem dokładniej opisów)....

Nie znasz takiego slowa? Na jednych moich studiach padalo z ust wykladowcow bardzo czesto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o to wlasnie chodzi ze zostaje payton bez pilki ktory za wiele nie zrobi i np. Tmac ma pilke to co robi hill? Stoi bezproduktywnie i bez sensu za lukiem? Payton ten? Obaj schodza do srodka?

 

Nie znasz takiego slowa? Na jednych moich studiach padalo z ust wykladowcow bardzo czesto

 

skoro tak to musi być bardzo 'wisdomowe' lol

 

btw b.fajny motyw z tym zaznaczeniem "na jednych" c'mon to forum internetowe o koszykówce, serio jest sens szpanować takimi rzeczami? 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Zupelnie nie o to chodzilo. Po prostu kiedys sie z tym spotkalem na studiach i dlatego zdziwilo mnie ze skoro w jezykowo purytanskim srodowisku taka nimenklatura jest stosowana to tym bardziej na forum gdzie co drugie slowo jest spolszczane a wojtek michalowicz ma swoj watek mozna go uzyc. Nastepnym razem postaram sie uzyc bardziej kwiecistego i poprawnego jezyka wyzbytego z kolokwializmow. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January

Przy parze Cousins i Gasol to nie wiem czym mam sie martwic jesli chodzi o rebs przeciez obaj bardzo dobrze zbieraja (dmc ma dtrb 30%!). Jesli chodzi o kontry to wiadomo ze gorzej bo obaj sa silni i wysocy. Tylko primo - obaj sa bardzo mobilni jak na swoje gabaryty (dmc przeciez nawet coast2coast robi) a secundo to gram dmc na pf gdy ak47 go broni wiec nie sadze zeby mozna cos bylo po tym zbierac :)

Minuty monty i tb ograniczam no i oczywiscie nie graja oni razem. No i rzucam ich wtedy na gracza ktory nie wykorzysta tej przeqagi fizycznej (finley np.) Poza tym jak pokazalem wczesniej niektorzy gracze gregoriusa nie sa bardzo grozni z daleka wiec gdyby sie okazalo ze moj niski jest brany na plecy zawsze ktos moze od nich do niego zrotowac. Nalezy tez pamietac ze to dziala w dwie strony bo monta i tb sa bardzo szybcy i moga minac tmaca czy pennego bez kolan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duetem nie ide na deske tylko dmc.

 

W ofensywie staram sie dokarmic dmc. P'n'r i gra miedzy wysokimi. Jak pila idzie do dmc to gasol na high post itp.

Co do obrony kirylenki to roznie bo zalezy jakich graczy bedzie mial przeciwnik na boisku. Jesli byloby to s5 gregoriusa to ja tez wystawiam s5 i wtedy dmc kryje ak47 ale nie wychodzi poza 10 stop. Jesli bylaby tragedia w obronie to moge go zawsze zmienic ale uwazam ze dmc wiecej zyska w ataku niz obronie. Ale tak jak mowie duzo zalezy od lineupu oponenta. Pewnie bylyby tez fragmenty obrony mieszanej i strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.