Skocz do zawartości

ATFpost Jordan SlaKB - mac


january

Rekomendowane odpowiedzi

LeBron jest broniony przez Geralda Wallace'a który ma za plecami Benka i Duncana

Vince Carter jest broniony przez Christiego który ma za plecami Sheeda i JO

Stockton broniony przez Conleya

Duncan broniony przez Sheeda

JO broniony przez Benka lub Duncana

 

to porzucali do kosza  :nevreness:

dwa teamy które się całkowicie kontrują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac, na kiedy możesz to napisać? 

 

ja już mam w głowie pomysł tylko muszę to ubrać ładnie w słowa.

To może olejmy ładne słownictwo i piszmy jakimś slangiem?

 

BTW nie wiem, na kiedy i jak, ale chyba ogólnie jest jakiś termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie widzisz swoje przewagi?
Mam bardzo dobrą obronę pomalowanego, przez co Lebron będzie miał utrudnione zadanie by grać swoją koszykówkę.

2. Matchupy i minuty
Przewiduję 7 - meczową serię, więc jestem przygotowany na wiele wariantów. Każdy mecz zaczynam s5:

 

0 - 6 || john stockton - - vince carter - gerald wallace - tim duncan - ben wallace, gdzie gram picki Johnem, ze ścinąjącym Wallacem i biegającym po obwodzie Vincem.

 

następnie opcji jest wiele, planuję grać takimi ustawieniami:
john stockton || vince carter || gerald wallace || tim duncan || ben wallace - początek
john stockton || danny green || vince carter || gerald wallace || tim duncan - na pewno spróbuję tego ustawienia z Lebronem na PF, według mnie idealny matchup dla mnie,
john stockton || danny green || vince carter ||  || tim duncan || ben wallace - nie gram przeciw Lebronowi, więc pewnie tylko początek 3 I 4 kwarty(jeśli Lebron będzie wtedy odpoczywał)
john stockton || vince carter || gerald wallace || kevin love || tim duncan - końcówka
john stockton || danny green || vince carter || kevin love || tim duncan - ostatnia akcja
john stockton || danny green || gerald wallace || kevin love || tim duncan - sporo gry na poście Tima, również  GW
john stockton || danny green || vince carter || kevin love || ben wallace - gdy nie ma Tima I LBJa
john stockton || vince carter || gerald wallace || kevin love || ben wallace - gdy nie ma Tima a jest LBS

 

Dodatkowo w każdym lineupie zamiast Stocktona może być Calderon, a zamiast KLove - Udonis Haslem

Główne założenia:
na PG grają Stockton i Calderon mniej więcej 30-32 : 16 - 18 GHill ma w ofensywie nie wykorzysta słabej obronyy Jose
SG - SF w tej serii zdecydowanie więcej będę grać GWallacem niż DGreenem z uwagi na Lebrona. Vince standardowo, a więc:
SG: Vince Carter(18-24min) - Danny Green (20-30min)
SF: Gerald Wallace(24-36min zależy ile Lebron będzie grac na PF) - Vince Carter(18-24min)
PF - C:
Duncan BW na początku meczy
Jeśli Lebron na PF to GW na PF, Duncan na C
Jeśli drużyna przegrywa > 10pktami to wtedy Duncan - Klove
Jeśli drużyna przegrywa > 10pktami, zdobywa sporo pktów, ale tez sporo traci to wtedy Duncan - UHaslem (bdobry midrange jumper i przyzwoita obrona).
Na C zawsze grac ktoś z Duncan - BWallace.

W defensywie kryję
Stockton - Conley
Carter - DC
GWallace - LBJ
Duncan - RW (krył go w finałach 2005)
BigBen - JO

DGreen - Redd


3. Kto będzie x-factorem?
Kilku userów przewiduje wyrównane mecze, więc decydujące może być kto to, jakich zawodników mamy na najważniejsze - końcowe akcje.

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?
Mam skład zbudowany z graczy stabilnych (przez to też trochę mało popularnych - nudnych) i cieszę się, że na parkiecie nie będą robić nic niespodziewanego. Z kwestii, których SlaKB może się nie spodziewać, wymieniłbym takie:
1. Spora rotacja w zależności od wydarzeń na parkiecie.
2. Rzuty za trzy moich graczy (więcej o tym w pkcie 5)
3. LBJ bardzo słabo broni na poście (kojarze go ze świetnej defensywy tylko na PGasolu, ale wtedy bronił na zasadzie nie pozwolenia zająć Hiszpanowi pozycji, jak już ktoś gra z nim tyłem do kosza jest słaby). W związku z tym + chęcią nie pozwolenia na odpoczywani Lebrona w obronie, i spróbuję jakąś akcję (nie za dużo i nie będzie to moja główna opcja) ustawić na post do GWallacea.

5. Na co chcesz zwrócić uwagę głosujących?
Na posiadnaych strzelców zza łuku obu drużyn, aby pokazać że aż tak bardzo w tej kwestii od rywala nie odstaje. Poza poącztkowymi minutami 1kw i 3kw staram się też mieć na boisku dwóch z KLove,DGreen,VCarter
 

Pers36min, dane za b-r:

Mike Conley (13-15)
1.5 - 4.3 ~ 36%
1.7 - 4.4 ~ 39%

Doug Christie (01-03)
1.2 - 3.3 ~ 35%
1 - 2.5 ~ 39.5%

Lebron James (11-13) - tylko to akurat gracz, który chce z tego korzystać, u mnie to TD grający na poście
0.8 - 2.3 ~ 33%
1.3 - 3.2 ~ 36%

Rasheed Wallace (03-05)
1.2 - 3.7 ~ 33%
1-3.2 ~ 31%

George Hill (12-14) - Dobry obrońca, który może kryć z dobrym skutkiem zarówno PG jak i SG. Idealny fit pod Lebrona z którym będzie grał większość swoich minut. Dobrze rzuca za 3 i nie potrzebuje piłki w rękach, żeby być efektywny. Bez piłki czuję się w sumie lepiej niż z nią więc gra z Lebronem będzie na pewno dla niego bardzo korzystna. Idealny role-player na PG/SG.
1.8 - 4.9 ~ 37%
1.4 ~ 3.8 36.5%

Michael Redd (05-07) - zdecydowanie najlepszy shooter, którego zamierzam kryć swoim najlepszym obrońcą na strzelców DGreeme,
1.9~~4.8 ~ 39.5%
2.1-5.4 ~ 38%

Mehmet Okur (05-07)
1-2.9 ~ 34%
1.7-4.4 ~ 38%

 

 

Mac:

 

 

John Stockton
0.4-1.3 ~ 32%
0.6-1.7 ~ 35.5%

Jose Calderon
1.1-2.7 ~43%
1.3-3.1 ~ 40.5%

Danny Green
2.9-6.9 ~ 41.5%
2.8-7.2 ~ 39.5%

Vince Carter
1.1-2.7 ~ 40%
2-4.8 ~ 41%

Gerald Wallace
0.5-1.8 ~ 30%
0.6-1.6 ~ 33%

Kevin Love
2.4-6.5 ~ 37.5%
2-5.5 ~ 36%

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

 

 

- mac ma świetną defensywę, ale kompletnie nie widzę jego drużyny w ataku. Atak ma się opierać na post-up Duncana, ale zawodnik grający post-up, żeby być efektywny musi mieć dobry spacing, a tego w drużynie maca w s5 (Stockton-Vince-GWallace-Tim-Ben) kompletnie nie ma, a Ben w ataku jest nieprzydatny + zabiera sporo miejsca Duncanowi.

 

- Dla ataku maca, nadzieją mógłby być Stockton, ale... 5-6 lat młodszy. Stockton w tym wieku dalej jest ciekawym graczem, ale nie robi różnicy. Główną zagrywką maca ma być p'n'r, a w tych latach Stockton już nie był świetny w tym względzie. W dwóch sezonach wybranych przez maca rzucał też gorzej za 3. Poza tym granie p'n'r przeciwko duetowi Conley&Sheed/JO raczej nie powinno przynieść niczego dobrego.

 

- Duet świetnych obrońców JO/Sheed (w szczególności Sheed) na Duncana, którzy nie dadzą mu pograć, a przy wspomnianym wcześniej braku dobrego spacingu i ataku opartym na Duncanie będą mieli ułatwione zadanie i Tim nie powinien zagrać jakiejś świetnej serii.

 

- Głównym scorerem po Duncanie ma być chyba Vince, ja Carterowi do końca nie ufam i przede wszystkim mam na niego świetnego obrońcę Christiego, który na pewno go ograniczy. 

 

- Sheed nieźle rzuca za 3 dzięki czemu będzie mógł wyciągnąć jednego z dwójki Ben/Duncan spod kosza co ułatwi trochę grę Lebronowi. 

 

- Dzięki temu, że Ben jest słaby w ataku ktoś z dwójki JO/Sheed może szaleć w teamD, a obaj są w tym świetni.

 

- Lebron kryjąc GWallace również będzie mógł bardziej skupić się na teamD, a również jest w tym świetny.

 

- podsumowując mam odpowiedź na każdą opcję ofensywną maca(jak w sumie większości zespołów) i nie wiem w jaki sposób chcę on zdobywać punkty.

 

 

 

2. Matchupy i minuty.

 

 

Minuty:

 

 

PG: Conley 38/Hill 10

 

SG: Christie 36/Redd 10/Hill 2

 

SF: Lebron 24/Redd 24

 

PF: Sheed 24/Lebron 16/Zach 8

 

C: JO 30/Sheed 8/Okur 10

 

 

- Okur gra większość czasu z Lebronem, ale tylko wtedy gdy Lebron gra na SF. 

 

- Gdy nie ma na parkiecie Lebrona jest duet Conley i Redd.

 

- Hill gra tylko z Lebronem

 

- Zach większość swoich minuty gra bez Lebrona

 

- Gdy Lebron gra na PF to na C gra ktoś z dwójki Sheed/JO

 

- Na parkiecie zawsze jest ktoś z dwójki Sheed/JO

 

 

Matchupy:

 

 

Conley-Stockton

 

Christie-Vince

 

Lebron-Wallace

 

Sheed-Duncan

 

JO-Ben

 

 

W przypadku smallballu:

 

 

Conley-Stockton

 

Christie-Vince

 

Redd-GWallace

 

Lebron-Ben Wallace

 

Shedd/JO-Tim

 

- Gdy Lebron gra na PF to kryje Bena.

 

- Okur jest na boisku tylko wtedy kiedy Ben, żeby wykorzystać jego atak nie tracąc przy tym na obronie.

 

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

 

 

- Obrona Sheeda/JO na Duncanie, który ma być główną opcją ofensywną, ale przy takich obrońcach będzie miał ciężko tym bardziej, że nie ma idealnych warunków do gry swojego post-up. 

 

- Obrona p'n'r przez duet Conley&Sheed/JO, który jest wybitny w tym względzie i tu też sobie team maca nie poszaleje. 

 

- matchup Lebron vs GWallace. Ważne będzie jak Lebron sobie poradzi z jego obroną.

 

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

 

 

- Na pierwszy rzut oka przeciwko drużynie maca nie mogę grać smallballem, ale będę to robił. Oczywiście nie będą to tak duże minuty jak przeciwko Rapparowi, ale na pewno nie zrezygnuję ze smallballu, który poprawia mi atak. Lebron będzie wtedy bronił Bena (Lebron: 6-8, 240 lbs, Ben: 6-9 (trochę zawyżone moim zdaniem;)) 240lbs). Wiem, że Ben był bardzo silny, ale w ataku nie potrafił zbyt dużo więc Lebron powinien sobie poradzić. Wtedy albo ktoś z dwójki Duncan/Ben kryję Lebrona (chyba nie muszę pisać jak to się skończy) albo jeden z nich musi zejść, a ta opcja też mi się bardzo podoba, bo wtedy automatycznie robi się więcej miejsca na wjazdy Lebrona. Dodatkowo Duncan, na którym spoczywa większość ataku + będzie kryty przez Sheed/JO może nie mieć siły grać jeszcze na 100% w obronie. Lebron ma też wtedy dobry spacing, bo obok niego grają Conley/Hill-Christie-Redd-JO/Sheed.

 

- Trochę zwiększone minuty Okura. Okur zdecydowanie poprawia mi spacing i wyciąga kogoś z duetu Ben/Duncan spod kosza co też robi mi więcej miejsca dla Lebrona, a w obronie Okur nie powinien być problemem i powinien poradzić sobie z obroną Bena. Poza tym obok Okura pod koszem będzie jeszcze JO/Sheed więc nie powinno być żadnego problemu.

 

 

W obronie chyba nie muszę niczym zaskakiwać, bo mam odpowiedź na wszystkie ofensywne opcję maca, a w ataku trzeba trochę pokombinować, żeby rozbić ten świetny defense maca. ;]

 

 

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

 

 

- Mam świetnych obrońców na Tima (JO, Sheed), Vince (Christie, ew. Lebron), Stocktona (Conley, Hill), więc wszystkie opcję ofensywne maca zostaną ograniczone lub zatrzymane.

 

- Atak maca raczej nie powinien sobie poradzić przeciwko mojej obronie.

 

- Mój atak w smallballu wygląda naprawdę dobrze.

 

- Było sporo zarzutów odnośnie tego, że u mnie w ataku gra tylko Lebron, ale moim zdaniem atak maca wygląda gorzej.

 

- Doceńcie wreszcie trochę Redda! Jest wstanie na poziomie ATF grać serię na poziomie 19-20 ppg. Może nawet więcej.

 

- Stockton to nie był już ten sam zawodnik. Jest fajny, ale nie robi różnicy o czym już wcześniej wspomniałem.

 

- Grając dwójką Wallace mac ma bardzo słaby spacing, a moi zawodnicy mogą wtedy szaleć w teamD i wtedy moja obrona będzie wyglądać jeszcze bardziej kozacko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna para gdzie nie mam wątpliwości i dalej idzie slakb. Przy takich matchupach w defensywie jedyną pewną opcją jest bank shot duncana, którego kryje rasheed wallace...

 

Dodatkowo mac ma 2 wallace'ów na boisku - jak wtedy grać p'n'r przy takich obrońcach?

 

Wg mnie nie potrzebnie slakb gra tyle lebronem na 4 bo poprawia się wtedy spacing maca. Ja bym tam cisnął big ball i zmuszał maca do trzymania s5 jak najdłużej na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac ma najsłabsza ofensywę w zabawie - a praktycznie to nie ma żadnej ofensywy oprócz post upu Duncana i hero ball Cartera.

 

dodatkowo trafia tu na matchup, gdzie wysocy muszą zostać wyciągnięci spod dziury i przymusowo Gerald Wallace musi grać soczyste minuty przy Lebronie (fajny pomysł z graniem Lebron na PF - Sheed na C)

 

4:1 dla SlaKB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo miłości do Duncana początkowo czytając opisy innych kiwalem głową nad słabościami Maca w ataku.

 

Ale spojrzałem na zestaw przeciwnika i wcale tak wielkiej przewagi patrząc na Stocktona nie zauważyłem po zastanowieniu się.

 

Dodatkowo w finale 2005 roku Duncan grał po kontuzji kolana i kostki ( na szybę poskladano to w lutym/marcu) i to był o niebo gorszy występ niż ten z wybranych lat.

 

LBJ zestaw graczy tez ma wcale nie pomagający mu zestaw graczy bo nie wierzę przy jednoczesnym kryciu primę Duncana RW da rade i tu i tu grając dodatkowo na C.

 

Wole oczywiście kolektyw niż parę gwiazd ale w tym formacie gdy w 8 rundzie dobiera się dobrych graczy jednak liczy się przywództwo ciut ciut.

 

Osoby Stocktona i Duncana są w tym zestawie mniej chimeryczne...

 

Mniej kontrowersji.

 

W grze nerwów gamę 7 mac i to akurat zdecydowanie!

 

4:3

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos SlaKB 4:2

 

1) Mac nie ma absolutnie żadnej, ani jednej opcji w ataku, która byłaby tutaj na dłuższą metę sensowna. Spurs w 2005 roku przynajmniej mieli tego Manu który im ciągnął atak. Tutaj zamiast niego jest Carter ze swoim jumperkującym stylem gry (i który nie będzie miał takiej synergii z Duncanem co grający pick and rolle Manu). Jednocześnie dwie główne opcje są kryte odpowiednio przez Sheeda i Christiego. Dla Maca szykuje się seria na poziomie 70 pktów na mecz.

 

2) Small ball mi się tutaj ponownie podoba. SlaKB ma świetny spacing w takiej konfiguracji, a Mac musi zdjąć jednego wysokiego, bo inaczej jest sieczka. Jednocześnie Mac nie jest w stanie wykorzystać tego small ballu bo ma Bena Wallace'a który jest aofensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.