Skocz do zawartości

ATFpost Jordan blackmagic-SlaKB


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

 

- Tradycyjnie już;), mam świetnych obrońców na wszystkie opcję ofensywne blackmagica. Sheed vs LMA, O'Neal vs Gasol, Conley vs Baron, Christie vs George. Żaden z nich nie będzie miał łatwej serii i na pewno nie będą jej miło wspominać. W takiej sytuacji nie wiem na kim BM mógłby oprzeć swój atak. 

- Dodatkowo każdy z tych czterech wcześniej wymienionych zawodników lubi sobie pograć na mid-range, a jak wiemy nie są to najbardziej efektywne rzuty w koszykówce. Dodatkowo przy moich obrońcach te rzuty będą dużo trudniejsze więc atak blackmagica nie będzie dobrze funkcjonował.

- Gracze blackmagica nie zdobywają zbyt dużo punktów spod kosza, za 3 też żaden z nich dobrze nie rzuca więc to kolejny problem ataku BM.

- Problemem blackmagica będzie też na pewno to, że jego gracze potrzebują piłki w rękach i lubią sobie porzucać. Dodatkowo z ławki wchodzi Ellis, Cousins, Brandon i Granger. Każdy z nich też lubi sobie porzucać. W sumie u BM przydałyby się 3 piłki co najmniej, a takiego prawdziwego superstara na poziomie all-time nie ma. 

- Baron jest świetny, ale trochę zbyt mało razy pokazywał swoje umiejętności w PO więc brakuje takiego prawdziwego lidera. 

- Prince w ataku jest przeciętny/słaby dzięki czemu Lebron będzie mógł się skupić bardziej ma helpD, a w helpD jest elitarny nawet na poziomie ATF.

- Prince jest dobrym obrońcą, ale zatrzymanie Lebrona to praca całej drużyny, a przede wszystkim wysokich. LMA i Gasol są w obronie nieźli, Gasol nawet dobry, ale myślę że to za mało na Lebrona i zagra on dobrą serię.

- Ogólnie w tej serii szykuję się w teamie blackmagica masa rzutów z mid-range co na pewno nie jest zbyt dobre.

- Gracze BM operują w tych samych strefach boiska więc nie są zbyt dobrze dopasowani i nie będą mieli zbyt dużo miejsca na grę w ataku.

 

2. Matchupy i minuty.

 

Rotacja:

 

PG: Conley 36/Hill 12

SG: Christie 36/Redd 12

SF: Lebron 32/Redd 16

PF: Sheed 28/Lebron 8/Zach 12

C: JO 34/Sheed 8/Okur 8

 

- Zach gra tylko wtedy gdy na parkiecie jest ktoś z dwójki JO/Sheed

- Okur gra tylko wtedy gdy na parkiecie jest ktoś z dwójki JO/Sheed, a na SF gra Lebron

- Hill gra większość minut wtedy gdy gra Lebron

- Gdy na boisku nie ma Lebrona to zawsze jest duet Conley&Redd

- Na parkiecie zawsze jest ktoś z dwójki Sheed/JO

 

Matchupy:

 

Conley-Davis

Christie-George

Lebron-Prince

Sheed-LMA

JO-Gasol

 

- Gdy na boisku jest Redd to kryję najsłabszego ofensywnie obwodowego przeciwnika.

- Lebron też w miarę możliwości kryję najsłabszego obwodowego w ataku, żeby móc skupić się na helpD. Chyba, że inni nie dają sobie z kimś rady to wtedy może przejąć go LBJ.

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

 

 - Moja obrona i ograniczenie wszystkich ofensywnych opcji BM.

- Festiwal mid-range j w ekipe blackmagica.

 

- Lebron grający więcej w helpD dzięki czemu mój defens będzie jeszcze bardziej kosmiczny. 

 

- Lebron vs Prince. Nie ukrywam, że cały mój atak oparty jest na Lebronie więc dużo będzie zależeć od tego jak on sobie poradzi w ataku.

 

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

 

 

- mniejsze minuty smallballu. Nie mam za bardzo na kim ukryć Lebrona na PF więc nie gram dużo smallballu, żeby nie ryzykować zbyt dużych strat w obronie. Mimo tego trochę tych minut z Lebronem na PF będzie. Podkręcam wtedy tempo do maksimum zarówno w obronie jak i w ataku. Więcej jest transition i trapów. Lebron jedzie wtedy oczywiście tak jak może ze swoim matchupem na PF.

 

- mniejsze minuty Okura. Nie chcę, żeby jego obrona była uwidoczniona przez LMA, Gasola czy DMC.

 

- Większe minuty duetu JO&Sheed. Będą oni w tej serii grać dużo więcej razem więc obrona będzie wyglądać jeszcze lepiej. Dodatkowo Lebron łatający wszystkie dziury w helpD oraz Conley i Christie zatrzymujący swoich przeciwników.. Wyobrażacie sobie tą obronę? :)

 

 

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

 

 

- gdy co raz więcej oglądam mój skład jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że moja obrona będzie kosmiczna. 

 

- mam odpowiedź na wszystkie ofensywne opcję BM. Każdy jego zawodnik ma przeciwko sobie świetnego obrońce. 

 

- Lebron w tej serii może sobie pozwolić na więcej helpD w której jest świetny.

 

- pod koszem BM ma LMA&Gasola, w obronie są dobrzy, ale raczej nie powinni stanowić większej przeszkody dla Lebrona.

 

- drużyna blackmagica może się niezbyt dobrze dogadywać. DMC będzie miał pewnie problem z wchodzeniem z ławki. Baron lubi grać pierwsze skrzypce, a tu będzie musiał oddawać dosyć często piłkę George, Ellisowi, Grangerowi, LMA, DMC czy Gasolowi.

 

- piłka jest tylko jedna, a u blackmagica kandydatów do jej klepania i rzucania jest moim zdaniem zbyt dużo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Gdzie widzisz swoje przewagi?

 

- okresbez lebrona, gdy nie będzie miał kto prowadzić gry

- defensywa rezerwowych wysokich – zach i okur

- brak drugiej opcji u SlaKB

- zabieganie przeciwnika – zgodnie z rozpiską 6 graczy gra duże minuty a reszta razem 30 min: nie dość że s5 będzie wykończona po kilku spotkaniach to jeszcze mogą być kwasy jak ktoś gra 5 minut

- brak firepower w s5

- przewaga fizyczna BD nad Conleyem

- moi wysocy operują na mid range i robią dużo miejsca dla Davisa i ścinających George’a i Prince

 

  1. Założenia lineupów i matchupy

 

Baron Davis – 36/ Terrel – 12

 

Paul George – 38/ Monta – 10

 

Prince – 33/ Granger – 15

 

LMA – 35/ Cousins / Prince (zależy kto na pf u przeciwnika)

 

Gasol 30-38/ Cousins  10-18

 

W obronie

Davis – Conley

George – Christie

Prince – LBJ

LMA – Rasheed

Gasol – JO

 

Staram się bronić Princem LBJ, gdy go nie ma to Georgem.Nie będę odkrywczy jeśli chodzi o obronę to skupiam się na Lebronie. Prince ma podobne warunki co kawhi i tak też będę starał się bronić zacieśniając środek.

 

http://www.sbnation.com/nba/2013/6/12/4421720/lebron-james-spurs-vs-heat-nba-finals-2013

 

Ogólnie mam jeszcze jeden pomysł na obronę, ale o tym za chwilę.

 

Poza LBJ brakuje w s5 pewnej opcji –Christie to świetny roles ale to koleś na 10 pkt w meczu, JO jest mega nieefektywny, RW swoimi trójkami na 32% też tej serii nie wygra. Zostaje Conley który ma bardzo trudny match up i będzie wymęczony bronieniem Davisa. Mike zresztą to też słaba opcja ofensywna na tym poziomie, dodatkowo słabiej grająca w PO.

 

W ataku gram swoje wyciągającSheeda i JO spod kosza. Jedyne zmiany to próby wyfaulowania JO przez DMC, który na przestrzeni ostatnich 2 sezonów wymusza prawie 5 fauli w 18 minut. Druga to proste pnr gdy zach będzie na boisku bo rusza się powolnie w obronie.

 

  1. Kto/co bedzie X-factorem?

 

- w kolejnej już serii będę korzystał z przewagi fizycznej mojego rozgrywającego. 6 cm i 15 kg to duża różnica

- każda minuta z okurem gdy gram na niego by uwidocznić jego FATALNĄ defensywę

- gdy jest Zach to staram się grać przeciwko niemu p’n’r

- crème de la crème – TS zawodników s5 z PO w wybranych sezonach

               Conley – 49% TS

               Christie – 50% TS

               Rasheed – 49% TS

JO – 49% TS

- po skupieniu się na obronie LBJ to ci gracze mają wygrać serię

 

  1. Czym zaskoczysz przeciwnika?

 

Obrona w tej serii z mojej strony będzie wyglądała inaczej, czym zmuszę SlaKB do atakowania bandą nieefektywnych scorerow wybijając jednocześnie z rytmu LBJ. Będę skupiał obronę na LBJ ale robił to zamiennie – opcja 1 opuszczanie na dystansie i zachęcanie do rzucania przy jednoczesnym zaciśnięciu środka aby nie miał miejsce na penetrację. Opcja druga – trapowanie i zmuszanie LBJ do oddania piłki. Chcę w ten sposób ograniczać możliwości prowadzenia gry przez LBJ i zmuszenia przeciwnika aby inni gracze kreowali grę.

 

Będę próbował wyfaulować też JO by jak najwięcej minut na boisku spędzali okur i zach.

 

Zamykając pomalowane zmuszam SlaKB do grania półdystansu i z dystansu gdzie JO i Conley są słabi (dla przypomnienia w wybranych latach conley za 3 w PO ma skuteczność 11(!!!)% a w całej karierze 28%)

 

Nie sądzę, żeby SlaKB postawił na smallball bo zostałby zniszczony na deskach i pod koszem.

 

Gdy okur jest na boisku na C to też DMC go niszczy pod koszem.

 

  1. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

 

Mój oponent ma bardzo Lebronesque atak, gdzie poza nim nie bardzo ma kto kreować ani zdobywać punkty. Do tego kilka punktów zapalnych w obronie, brak second banana i nieskutecznych w PO graczy. Słabych obrońców na pozycjach podkoszowych z ławki. Dodatkowo staram się by nie mogli grać tego co lubią w ataku i przestawić LBJ z rozgrywającego na midrange scorera co pozwoli mi wygrać serię. Dodatkowo przy takiej intensywnościnie wierzę że jego podstawowi gracze wytrzymają tę serię grając po prawie 40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzien to pokusze sie oszybka odpowiedz. Matchupy z lekka przewaga dla slakb klocic sie nie bede bo lbj jest nie do zatrzymania w pojedynke a faktycznie obronca na lma zacny.

 

Moim zdaniem dzieki taktyce ktora obralem bylaby ta przewaga zniwelowana nie wiem czy do zera ale imo gameplan mam lepszy. Od poczatku pisalem ze slakb ma bardzo silny sklad i gdyby mial inna lawke to po drafcie gralibysmy tylko o 2 miejsce.

 

Moj team nie jest jumperkujacy. To znaczy mozecto robic ale jest wiele opcji na granie pod koszem. Po to wlasnie wybralem wysokich zeby rozciagali obrone i robili miejsce na wjazdy i cuty pod obrecz. Gasol na high post jest nieoceniony i swietnie podaje czy to po pnr czy pnp. Wallece swietnie by bronil iso na lma ale stojac na 6m przy nim nie bardzo moze pomagac podobnie JO.

 

Conley w zyciu by nie wybronil 1na1 davisa bo w swoim krotkim prime byl one man heavy iso army - szybki i silny z dobrym rzutem. Taki maly lebron :)

 

Skupiajac swoja obrone na lbj w przedstawiony sposob imo zmusilbym go jumperkowania albo rozgrywania ataku przez innych zawodnikow. Slakb nie ma nikogo wsrod nich kto bylby w stanie samemu wygrac serie. Ba zadnym z jego zawodnikow oprocz redda nie opieral sie atak druzyn w kotrych grali a to imo dyskredytuje ich do robienia rozpierdolu w ataku na poziomie atf.

 

Btw. Sam lebron nigdy na poziomie PO niecstworzyl swietneh ofensywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW żaden z Twoich zawodników nic świetnego w PO nie osiąnął, za wyjątkiem Prince, który był conajwyżej 5 zawodnikiem do reszty.

Jak twoim zdaniem finaly konferencji nic nie znacza to rozumiem ze tylko mistrzostwa sie licza? Bralem ludzi ktorzy potwierdzali w PO ze potrafia grac na wysokim poziomie nie tylko w zasadniczym. Byli wiodacymi postaciami w swoich zespolach poza princem. To ze odpadli to nie ich wina tylko kwestia reszty skladu. Co mial davis wygrac z georgem przy takiej grze kompanow? Co mial wygrac lma jak portland nie mialo lawki? Gasol w zespole bez strzelcow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdze ze oni mi w pojedynke robia gre tylko jako kolektyw ze wzgledu na to jak do siebie pasuja i jak dobralem taktyke by ich zalety uwidocznic.

 

Uwazam ze majac takich defensorow i obrone ukierunkowana pod lbj to moge ogranczyc poczynania lbj a imo na pozostalych pozycjach mam co najmniej rownowaznych graczy a kilku nawet lepszych. Dodatkowo zapomina sie chyba ze wszyscy sa bardzo dobrymi obroncami zespolowymi i kilku gralo w swietnych defensywnych teamach - stones pacers grizz

Jak patrzyłem kilka razy na Suns z nim w składzie, zawsze byli inni gracze na parkiecie.

Ale on powodowal ze byle noname gral jak zawodnik nba i mimo braku gwiazd jego ofensywy byly w czolowce ligi.

Ile ofensyw cavs bylo w czolowce ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią się dowiem czego Amare brakuje w ofensywie. Pdoobnie takiemu JJ czy Marionowi :smile:

Zdefiniuj czołówkę.

 

Sorry ze tak pozno.

Np. top5 PO to imo czołówka.

 

Nash robił najlepszą ofensywę ligi w PO jak miał obok siebie w s5 raja bella tima thomasa diawa i mariona. To nie jest ofensywny zestaw asów.

W tym samym roku LBJ prowadził 13 ofensywę PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak pozno.

Np. top5 PO to imo czołówka.

 

Nash robił najlepszą ofensywę ligi w PO jak miał obok siebie w s5 raja bella tima thomasa diawa i mariona. To nie jest ofensywny zestaw asów.

W tym samym roku LBJ prowadził 13 ofensywę PO.

Lebron miał wówczas 21 lat. Dla porównania Nash nie potrafił w tym wieku poprowadzić nawet 30 ofensywy w lidze czy 16 w PO.

Nash nie zrobił najlepszej ofensywy ligi w PO bez Amare.

Lebron w Cavs z Mo Williamsem i Varejao zrobił 3 i 6 ofensywę w PO. Nash w Suns miał świetny ofensywnie support m.in. Mariona(bez Nasha zrobił 22ppg sezon), Amare(bez Nasha zrobił 25ppg sezon), JJ(także 25ppg sezon). Taki Diaw to także świetny gracz w dobrym systemie, co pokazał potem w Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nash zrobil bez amare w 06 najlepsza ofensywe.

 

W cavs 2009 jak lbj mial 3 ofensywe to troche inni ofensywnie gracze tam grali glowne role niz varejoke i mo

W 06 nie była najlepsza.

 

Ofensywnie trzech najlepszych scorerów to Lebron, Mo i 33-letni Iguaskas z 13 ppg. Więc chętnie się dowiem kto inny tam grał głowną rolę oprócz Mo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 06 nie była najlepsza.

 

 

no to szkoda że hollinger twierdzi co innego

 

http://espn.go.com/nba/hollinger/teamstats/_/year/2006/seasontype/3

 

 

 

Ofensywnie trzech najlepszych scorerów to Lebron, Mo i 33-letni Iguaskas z 13 ppg. Więc chętnie się dowiem kto inny tam grał głowną rolę oprócz Mo.

 

ofensywnie to delonte west tam jeszcze ciupał prawie 14 pkt na dobrym ts.

 

w 2010 miał jescze shaqa i jamisona - wiele o nich można powiedzieć ale punkty potrafią zdobywać. Z nimi doczłapał się do 6. miejsca. Napisałbym kto był pierwszy ale chyba nie muszę.

 

Tak czy siak - lebron sam nie tworzy topowej ofensywy więc tym bardziej nie stworyłby jej sam na poziomie ATF

 

Edit. żeby było śmieszniej - w 2010 cavs mieli 6 ortg w RS i PO z LBJ i Shaqiem

Rok wcześniej w 2009 suns mieli 2 ortg w RS z nashem i shaqiem. Do PO nie weszli choć wykręcili 46W.

 

Shaq z LBJ 12-7 na ts 56%

 

Shaq z Nashem 18-8 na ts 62%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.