Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - Grupa B


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

1. P_M:

 

 ab_IRn_Jaac_D.png


ab_IRut_Kaf_J.png

 

http://postimg.org/g...8xf5g/0cc91160/

 

1 – David Seaman – Bramkarz – dodam tylko, że Arsenal stracił namniej goli w lidze w wybranych przeze mnie sezonach.

2 – Fabio Cannavaro – obrońca, na pewno warto wykorzystać jego grę głową przy ewentualnych rzutach rożnych.

3 – Ciro Ferrara – obrońca, o podobnym profilu do Cannavaro.

4 – Angelo Di livio – defensywny pomocnik/wing back – może włączać się w atak i pomagać. Szybkość i kondycja.

5 – Frank Rijkaard – kiedy rywal nie ma szybkich skrzydłowych wykorzystują go obok i livio jako defensywnego pomocnika/wing backa, którzy może pomoc w ataku.

6 – Rafael Marquez – przy szybszych skrzydłowych Marquez robi z Di livio za DPM, ze względu na jego szybkość, może rzucić długim podaniem na skrzydło podobnie jak to robił w FCB.

7 – Rui Costa – Kreator gry ofensywnej, ale niekoniecznie gość od „last pass”.

8 – Luis Figo – Skrzydłowy lubiący schodzić do środka, zarówno może kończyć akcje jak i podać.

9 – Dejan Savicevic – kolejny magik technik jako skrzydłowy tylko z drugiej strony, wbrew pozorom podobnie jak Figo bardzo chętnie asystuje.

10 – Raul – napastnik – egzekutor, ale potrafi tez kreowac, najskuteczniejszy z moich graczy.

11 – George Weah – napastnik - potrafi sciagnac na siebie kilku graczy i rozpoczac akcje spoza pola karnego.

 

Gram dość nietypowo bo coś w stylu płynnego systemu 5-3-2 i 3-5-2 za ruchomych obrońców/defensywnych pomocników robią Di Livio oraz Rijkaard/Marquez. W ATF’ie imo kluczem jest obrona, bo talentem naładowanych ekip mamy bardzo dużo. Piątka Cannavaro Ferrara Di Livio Rijkaard Marquez, nie powinna mieć specjalnych problemów. Jest szybkość, są warunki fizyczne, jest gra głową, i bardzo wysokie umiejętności w przechwycie piłki.
 

W ataku mam graczy obdarzonych bajeczną techniką, którzy potrafią podawać i nie są typami samolubnych graczy i praktycznie każdy z nich obdarzony jest wspaniałą techniką.

Kapitan – Fabio Cannavaro

Rzuty karne – Raul

Rzuty wolne – strzal Figo/wrzutka Costa

 

 

2. January:

 

1. Zestawienie

http://pl.tinypic.co...=8#.VSpHVvmsVJx

 

2. Opis graczy

Thibaut Courtois 12-14 – aby nie pisać tego samego ponownie dodam, że większość z tego odnosi się też do Godina. 2013 – 31 goli straconych ledwie w lidze i świetna gra w Copa del Rey (0-0 i 1-1 w finale z Barceloną). + Superpuchar Europy. 2014 – 26(!) goli straconych w lidze, 6(!) goli w 12 meczach przed finałem z Realem w LM. 3 stracone gole w 5 spotkaniach mundialu. Zdecydowanie numer 2 na świecie w tym okresie, po powrocie do Chelsea z marszu wyrzucił z składu Cecha.

Diego Godin 12-14 – jeśli chodzi o klub to samo + puchar UEFA 13 (gdzie Thibo nie grał). Posłużę się opisem Weszło, które przyznało mu 3 miejsce w roku 2014 na świecie (za duetem CR7 i Messi) :

Mielibyśmy w 2014 roku sytuację, która pewnie nigdy wcześniej nie miała miejsca. Środkowy obrońca, czyli człowiek raczej od bronienia niż strzelania swoimi golami zapewniłby klubowi dwa znaczące tytuły: mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów. Wszystko w przeciągu tygodnia, bo ligowy mecz z Barceloną i finał z Realem przedzielało raptem kilka dni. Oczywiście wszyscy znamy tę historię, gol Ramosa mocno plany pokrzyżował, ale w skali roku Godin jest piłkarzem unikalnym. Razem z Mirandą stworzył duet, którego nawet Messi sforsować nie umiał. W poprzednim sezonie Atletico straciło 12 bramek mniej od Realu, w tym ma dokładnie tyle samo. Na plus również bardzo dobra, równa gra na mundialu.

opinia samego Simeone -  Diego Simeone rates him as Atletico Madrid's most important player

Ricardo Carvalho 03-05 – Liga mistrzów 2004. W lidze portugalskiej wtedy 19 goli straconych w 34 spotkaniach. Najlepszy obrońca (wyróżnienie) roku 2004 na świecie.Oczywiście jedenastka marzeń LM i ME 2004 (wicemistrzostwo). Odszedł do Chelsea za 30 mln euro, mistrzostwo Anglii (15 goli ledwie straconych w lidze!), półfinał LM.  Chyba mój top3 wybór w tej zabawie (9 runda)

Roberto Carlos 00-02 – GOAT ofensywnych bocznych obrońców, jego chyba nie muszę rozpisywać… i te rzuty wolne.

Michel Salgado 01-03 – chyba mój jedyny kontrowersyjny wybór. Od razu zaznaczam, nie robię z niego ani 1 tieru (Lahm, Cafu), ani 2 (Alves, Zambrotta, Maicon, Zanetti, Thuram, Neville) w tej zabawie. Potrzebowałem ofensywnego bocznego obrońcy. Regularnie grający w Realu przełomu wieków i reprezentacji Hiszpanii. Taka sama rola jak tam – podłączanie się do akcji ofensywnych i wysoki pressing.

Dunga 93-95 – czyli jedyny gracz, którego nie widziałem na żywo w tych latach. Poczytałem, pooglądałem – twardy „nie brazylijski” skurczybyk z Brazylii. W rankingach w porównaniu z tymi co wybrani zawsze w 10 i  zazwyczaj bliżej 5 miejsca niż 10. Mistrz świata, jeden z symboli Brazylii lat 90, jedenastka turnieju oczywiście.

Frank Lampard 04-06 – fenomenalny box to box player, piłkarz dekady w Premier League, defensywa, podanie, strzał, wbieg -> wszystko! 2 mistrzostwa Anglii i piłkarz sezonu + 2 miejsce w złotej piłce, 29 goli w PL w tych sezonach. Mój ulubiony gracz w moim teamie.

Cesc Fabregas 08-10 – z lat z Arsenalu, wtedy oprócz ofensywy (passing skills, 15 goli w 09/10) także potrafił walczyć w środku pola, euro 08 jako dżoker, na mundialu przegrał rywalizację i grał króciutko. Do Franka i Dungi właśnie takiego zawodnika potrzebowałem.

Arjen Robben 12-14 – genialny w Bayernie (zwłaszcza pod Heynckessem), genialny w Holandii. One man army. Dobrze mieć zawodnika, który wygrywa po prostu pojedynki 1v1 i dzięki niemu pada tyle bramek. Tak wiem, że jest egoistą  ;)

Gareth Bale 12-14 – najdroższy piłkarz świata. W Tottenhamie wymiatał na lewej flance, w Realu mimo mniejszej roli i nie swojej pozycji strzelał regularnie bardzo ważne bramki. Cieszę się, że wraca na lewą stronę boiska, gdzie z Carlosem to strach się bać.

Miroslav Klose 05-07 – regularny w kadrze jak w zegarku, ale to wszyscy wiemy. Typowy wysunięty napastnik, więc naturalnie miał gorsze statsy grając z Tonim. Ale bez przesady, klubowe statystyki : w Werderze 26 spotkań w Bundes, 25 goli, 14 asyst. W Bayernie 31 spotkań 13 goli, 18 asyst. Idealnie pasuje mi do mojego duetu Bale-Robben, kompletując zabójcze trio.

 

3. Zarys taktyczny

 

Ogólna filozofia – to przede wszystkim żelazna defensywa (Courtois, Godin, Carvalho, Dunga), wysoki pressing bocznych obrońców (RC i Salgado) i wsparcie środka pola (świetny Lampard i Cesc z Arsenalu). Dodatkowo pracować mają Klose i Bale, po Arjenie mniej się tego spodziewam. Różnorodność ataku – oczywiste akcje oskrzydlające (Bale, Robben, Carlos, Salgado), zbieganie skrzydłowych, wbiegi Franka. Rozegrać w środku Cesc i Frank też potrafią. Klose jako snajper i zgrywający. Wykorzystanie w pełni całej szerokości boiska. Dużą zaletą będą jednak przede wszystkim błyskawiczne kontry moich zawodników, gdzie szybkość i umiejętność pojedynków 1v1 musi skutkować bramkami. SFG – strzał RC, z prawej Cesc, dalej w kolejności Robben bądź Bale. Wrzutki – lewą Robben, prawą Cesc. Na główkę idą : stoperzy (Godin!), Frank, Bale, Klose. Z tyłu Salgado i ktoś z duetu Dunga/RC.

Uważam,  że pod względem ról na boisku moi gracze pasują do siebie idealnie, a balans między atakiem i obroną mam perfekcyjny. I  to w porównaniu do części zespołów jest moją dużą zaletą.

 

 

3. julekstep:

 

 abIQOJdamw.png

 

1 - Iker Cassilas

2 - Carlos Gamarra

- Typowy środkowy obrońca - wychodzi do przodu tylko przy rożnych i rzutach wolnych 'z boku'.

3 - Paolo Maldini

- Zadania ofensywne dość ograniczone, przy środku boiska ma raczej oddawać piłkę. Wychodzi do rzutów rożnych i wolnych 'z boku'

4 - Dani Alves

- Zadania ultraofensywne, przy schodzeniu Hasslera do środka, cała prawa strona będzie 'jego'. Razem z Mascherano zostają przy rzutach rożnych i asekurują tyły.

5 - Mats Hummels

- Typowy środkowy obrońca - wychodzi do przodu tylko przy rożnych i rzutach wolnych 'z boku'.

6 - Javier Mascherano

- Zadania ultradefensywne, ma łatać dziury w obronie, szczególnie po prawej stronie przy wyjściach Alvesa (stąd ograniczenie zadań ofensywny Maldiniego, który nie może liczyć na dobrą asekurację). Przy rzutach rożnych zostaje z Alvesem z tyłu.

7 - Claudio Lopez

- Gra na pograniczu skrzydłowego i napastnika. Szybkobiegacz szukający prostopadłych podań. Próbuje strzałów z dystansu.

8 - Thomas Hassler

- Często schodzi do środka i pomaga Laudrupowi w rozegraniu. Czasem drybling z prawej strony. W miarę możliwości szuka strzałów z dystansu.

9 - Jurgen Klinsmann

- Główny snajper, praktycznie bez zadań defensywnych.

10 - Michael Laudrup

- Mózg mojej drużyny i zawodnik przez którego ma przechodzić większość akcji. Centralna postać mojej ofensywy.

11 - Jari Litmanen

- Cofnięty napastnik, razem z Hasslerem i Laudrupem ma być odpowiedzialny za zdominowanie przez mój zespół środka pola. Szuka strzałów z dystansu

 

kapitan - Paolo Maldini

rzuty wolne - Thomas Hassler (strzał) / Michael Laudrup (dośrodkowanie)

rzuty rożne - Michael Laudrup

rzuty karne - Jurgen Klinsmann

 

 

4. Sylvinho:

 

 abIRNn2alA.png



1) Claudio Taffarel 93-95

2) Carles Puyol- 08-10 „El Capitano”. Typowy środkowy obrońca. Będzie wychodził do przodu jedynie przy stałych fragmentach gry (rzuty rożne i wolne).
3) Sol Campbell 02-04 -Typowy środkowy obrońca. Będzie wychodził do przodu jedynie przy stałych fragmentach gry (rzuty rożne i wolne).
4) Ashley Cole 03-05 -Będzie tym bardziej ofensywnym bocznym obrońcą. Gdy będzie się „wypuszczał” do przodu jego pozycję będzie asekurował Gennaro Gattuso.
5) Pablo Zabaleta 12-14 -Boczny obrońca o zadaniach bardziej defensywnych. Jego podłączenia się do akcji ofensywnych przez cały mecz będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Gdy jednak będzie podłączał się do akcji ofensywnych jego pozycję będzie asekurował Gattuso.
6) Gennaro Gattuso 05-07 - zadania ultra defensywne. Gdy jeden z moich bocznych obrońców będzie podłączał się do akcji ofensywnych jego pozycję będzie asekurował właśnie Gattuso. Zostaje wraz z Pablo Zabaletą z tyłu przy rzutach rożnych.
7) Clarence Seedorf 06-08 - środkowy pomocnik. Kreator mojej drużyny, profesor. To on będzie często wykonywał ostatnie podanie do lepiej ustawionych partnerów. Będzie także starał się skupiać na sobie uwagę większej ilości przeciwników aby ułatwić „boiskowe życie” swoim kolegom. Często będzie także próbował zaskoczyć bramkarza rywali strzałem zza pola karnego.
8) Eden Hazard 12-14 - lewo skrzydłowy. Będzie często schodził do środka próbując rozerwać jednym podaniem defensywę rywali. W razie potrzeby będzie grał jako fałszywy playmaker dając drużynie większą przewagę w środku pola aby bardziej zdominować rywala.
9) Fredrik Ljungberg 01-03 - prawy pomocnik. Często będzie próbował dośrodkowań na głowę partnerów lub „wcinek” za plecy obrońców. W razie potrzeby będzie wspomagał partnerów w odbiorze piłki.
10) Rivaldo 98-00 - ustawiony nieco za plecami Crespo. Przez niego i Seedorfa będzie przechodzić większość piłek. Będzie szukał często krzyżowych podań/przerzutów oraz strzałów z dystansu.
11) Hernan Crespo 99-01 – Główny snajper. Będzie często miał okazję wykazać się w pojedynkach główkowych. W razie potrzeby będzie pomagał w defensywie przy dośrodkowaniach przeciwnika z rzutów rożnych bądź wolnych.


kapitan – Carles Puyol

rzuty wolne - Rivaldo (strzał) / Rivaldo (dośrodkowanie)

rzuty rożne – Rivaldo
rzuty karne – Eden Hazard

 

 

5. LBS:

 

 http://lineupbuilder.com/?sk=6lx15


1. Fabien Barthez - ma obok siebie świetnych stoperów, którzy będą dbali o to żeby nie musiał podejmować pochopnych decyzji.

2. Marcel Desailly - ostoja mojej defensywy jako jedyny ze stoperów będzie zapuszczał się głębiej w pole w celu skutecznego wyprowadzenia akcji.

3. Samuel Kuffour - nie ustępujący fizycznie Francuzowi z zadaniami typowego stopera bez wycieczek daleko poza własne pole karne 

4. Sergi - bardzo ofensywnie usposobiony obrońca, liczę na jego szybkość i strzał z dystansu.

5. Petrescu - podobnie jak jego kolega z lewej mańki bardzo skuteczny w ofensywie z zadaniami bardzo zbliżonymi do Sergiego. Bardzo twardy i zdeterminowany defensor.

6. Vieira - z racji tego, że boczni obrońcy będą często zapuszczać się na połowę rywala Patrick ma asekurować przede wszystkim te strefy które pozostaną wolne. Viera to mój kapitan i buldożer w jednym, ma wybijać przeciwnikowi z głowy wszelkie harce w środku pola, nierzadko przekraczając przepisy. Istotne jest też aby jak najlepiej współpracował z Balakovem co będzie napędzało mój atak.

7. Balakov - Maestro środka pola, piekielnie mocny strzał z lewej nogi, świetny kreator. Jeśli środek pola przeciwnika będzie zagęszczony jego rolą będzie błyskawiczne uruchamianie skrzydeł. Etatowy wykonawca stałych fragmentów gry.

8. Pires - jeden z najlepszych skrzydłowych w historii piłki. Znakomity zawodnik z bajeczną techniką. Pomimo faktu, że jest prawonożny zazwyczaj był ustawiany po lewej stronie i tak też będzie grał w mojej ekipie, choć zamierzam czasami zamieniać swoim skrzydłowym strony aby w ten sposób nieco zaskoczyć rywala.

9. Neymar - Wolny elektron. Jego przypisanie do skrzydła jest tylko umowne. Często będzie atakował ze środka pola lub ścinał w kierunku bramki. 

10. Bebeto - Bajeczna technika i zmysł do zdobywania bramek. Nie jest natomiast typem samoluba. Romario z brazylijskiej kadrze większość bramek strzelał po podaniach Bebeto właśnie - w drugą stronę już to tak nie działało.

11. Stoichkov - Legenda europejskiego futbolu, firmowy zwód "na zamach", genialne przyspieszenie i strzał z obu nóg w arsenale. Z Bebeto powinien świetnie współpracować, . Nie ma się tu za bardzo co rozpisywać, kto nie wiem jak grał Hristo powinien jak najszybciej to nadrobić.

kapitan - Patrick Viera
rzuty wolne - Balakov (strzał) / Balakov/Pires (dośrodkowanie)
rzuty rożne - Balakov/Pires
rzuty karne - Balakov/Stoichkov  

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. julekstep

2. P_M

3. January

4. Sylvinho

5. LBS

 

Strasznie ciężko było, różnice pomiędzy TOP3 minimalne w moim odczuciu.

 

Ostatecznie julekstep na pierwszym miejscu bo praktycznie wszystko mi tam pasuje, nawet do Lopeza się przekonałem chociaż musiałem nad tym chwilę posiedzieć.

 

P_M ciekawie zakombinował z ustawieniem, drugi wariant IMO lepszy i mamy naprawdę dobrą obronę oraz materiał na kontry w ataku. Ma to sens.

 

January ofensywnie fajnie, przede wszystkim kontry i bezpośrednia gra powinny hulać jak trzeba, ale obrona nieco słabiej moim zdaniem. Musiałem kogoś dać na trzecim miejscu a ten zespół całościowo ujmuje mnie nieco mniej od powyższej dwójki.

 

Sylvinho jednak słabszy zespół od czołowej trójki, prawa strona mnie za bardzo nie przekonuje, Crespo także.

 

LBS nakombinował ostro w ofensywie, ale nie zazębia się to raczej za dobrze. Rozumiem, że Neymar jako wolny elektron nie będzie grał za często na tym prawym skrzydle (słabo tam pasuje), ale nawet gdyby założyć, że lwią część spędzi po przeciwnej stronie to będzie wchodził w paradę Bułgarowi, który nie był klasycznym napastnikiem i korzystniej dla drużyny byłoby gdyby stwarzali zagrożenie w różnych miejscach, nie grali zbyt blisko siebie. Nie kupuję też środka pomocy z jedynie Vieirą i Bałakowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sylvinho

2. January

3. Julekstep

4. P_M
5. LBS

 

Bardzo ciężko było mi wybrać kto wygrywa tą grupę bo zarówno Sylvinho jak i January skompletowali świetne ekipy, które sądzę, że zajdą daleko w fazie pucharowej (o ile będzie, i o ile nie trafią na jeszcze mocniejszą ekipę). Obie ekipy mają świetne skrzydła, mocny środek obrony oraz napad. Jeśli mam być szczery to o tym, że na pierwszym miejscu jest Sylvinho, a nie January decyduje to, że Puyol to jeden z moich ulubionych graczy ever, a Robbena nie cierpię ;). Najchętniej sklasyfikowałbym was ex aequo.

 

 

 

Julekstep zbudował dobrą ekipę, świetnie zrównoważoną jednak w ataku słabszą niż TOP2 tej ligi. W obronie nie podoba mi się to, że po stronie hasającego do przodu Alvesa gra Hummels, który nie należy do najszybszych zawodników. A jeśli Hazard lub Bale będą mieli choć metr wolnego to mogą zrobić z każdej obrony jesień średniowiecza.

 

 

W składzie P_M'a nie podoba mi się granie na 3 (bądź też 5 obrońców), zwłaszcza z Marquezem/Rijkardem jako graczami wahadłowymi, biegającymi po skrzydle. Do tego Figo, czyli główny motor napędowy będzie grał vs Maldini... I pewnie sobie nie pogra za dużo. Natomiast drużyny Sylvinho i Januarego mają na tyle świetnych skrzydłowych, że 3 osobowa obrona może tego nie wytrzymać przez 90 minut.

 

 

LBS kompletnie pomylił się jeśli chodzi o Neymara. Gość grając na prawej  stronie jest praktycznie bezużyteczny co potwierdził grając na tej pozycji vs City 2-3 lata temu. Do tego dochodzi fakt, że w środku pola przeciwnicy będą mieli za dużo miejsca na rozgrywanie. Barthez na bramce na poziomie all time mnie osobiście nie przekonuje.

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsza dla mnie do oceny grupa, ale jakoś trzeba wybrać...

 

1. julekstep – mnie się nie podoba Lopez oraz sparowanie Litmanena z Klinsmanem, ale mimo wszystko jak dla mnie nr 1 w tej grupie.

2. January – świetne skrzydła, ale para stoperów pozostawia sporo do życzenia wg mnie, przez co z defensywą nie jest kolorowo. Mimo wszystko siła w ofensywie pozwala na zajęcie 2 miejsca.

3. Sylvinho – trójka Seedorf-Gattuso-Puyol robi ogromne wrażenie, a w połączeniu z Rivaldo i Hazardem wydaje mi się być świetną kombinacją. Crespo miał świetny okres, więc jestem w stanie się do niego przekonać. Boki obrony wg mnie jedne ze słabszych niestety.

4. P_M – ciężka decyzja, bo skład jest dość silny, ale mimo wszystko coś mi to nie grało i wydaje mi się, że z 3 powyższymi ekipami P_M przegrywa.

5. LBS – niestety nie wszystko spasowało i zwłaszcza w ofensywie trójka Neymar-Pires-Stoichkov będzie sobie przeszkadzała. Obrona nie jest na tyle silna, by to nadrobić. Barthez też mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sylvinho


2. January


3. julekstep


4. P_M


5. LBS


 


Bardzo wyrównana grupa i chciałoby się niektóre zespoły dać wyżej.


 


1. Sylvinho:


- jedyne co mi się nie podoba to Seedorf w roli rozgrywającego (przecież jedyny moment w jego karierze, kiedy ktoś wpadł na tak szalony pomysł, żeby zrobić z niego rozgrywającego, to jego gra w Interze, kiedy wyglądał najzwyczajniej w świecie źle i został z pocałowaniem ręki oddany za Francesco Coco; nieprzypadkowo odrodził się w Milanie obok Pirlo i Rui Costy/Kaki); ratuje go jednak duże wsparcie w tym zakresie od Rivaldo (gdyby nie to, oceniłbym ten zespół znacznie niżej)


- reszta jest dla mnie ok (łącznie z kontestowanym Crespo całą karierę był nieprzekonujący, ale akurat przez te 2 sezony, które wybrał Sylvinho był bardzo konkretnym i wszechstronnym kilerem), a widzę też jedną fajną sprawę niedostrzeganą przez nikogo (łącznie z coachem), mianowicie fajną siłę zestawu Campbell, Puyol i Crespo przy rożnych/wolnych "z boku".


 


2. January:


Duży problem w obronie przeciwko skrzydłom (Sylvinho): boki obrony daleko wysunięte i defensywnie, jak na ATF, kiepskie, a Dunga do łatania dziur tylko jeden; do tego jeszcze ŚO nie na należą do sprinterów, co w tym stanie rzeczy byłoby bardzo pożądane.


Tak wysoko ze względu na dużą siłę ognia (przy całym egoiźmie Robbena i mojej opinii o Bale'u - uważam go za najbardziej przereklamowanego piłkarza ostatnich lat) i w mojej opinii najlepszego bramkarza w grupie.


 


3. Julekstep:


Niechętnie, ale kogoś musiałem wstawić na 3 miejsce:


- zupełnie nie przemawia do mnie Lopez na lewym skrzydle (chciałem się przekonać, ale zupełnie nie dałem rady)


- obrona przeciwko mocnym lewym skrzydłom (January i Sylvinho): przy tak ultraofensywnym Alvesu, a obok powolnym Hummelsie może być z tym niemały problem; mam wątpliwości, czy Mascherano da sobie z tym radę


- nie przekonuje mnie Hassler na prawej ani obok Laudrupa; coś tam wniesie, ale chyba największym profitem z jego strony i tak będą te wolne


 


4. P_M:


- nie podobają mi się ani lata wybrane Savicevicowi (mówiłem już w trakcie draftu jaką dziurą w jego karierze jest sezon 92/93), ani ustawienie go na boisku - nawet przy Bobanie nie grał na skrzydle tylko w środku i był na skrzydło za wolny


- przy Figo przydałby się jakiś napastnik wygrywający pojedynki główkowe - tego mi brakuje


- przy wychodzącym do pomocy Riijkardzie masz obrona jest nie tylko eksperymentalna, ale i na środku bardzo niska, co taki Mirek Klose odbierze z radością (patrz też dośrodkowania ze stałych fragmentów u Sylvinho)


- ale ogólnie propsy za tę nietypową (de facto 5-osobową) obronę, która mogłaby być bardziej obfita w talent (i wspomniany wzrost), ale jest przyjemnie dopasowany ten zestaw (nawet przy Di Livio grającym nie na swojej pozycji, wszak gość potrafił grać w obronie)


 


5. LBS:


- zgadzam się z przedmówcami, że Neymar nijak nie pasuje :/


- przy Piresie uwaga ta co przy Figo, że przydałby się jakiś wysoki napastnik do wygrywania główek


- w tak silnej grupie trochę zabrakło talentu, żeby być wyżej


Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sylvinho - najbardziej zbilansowany sklad, troszeczke inaczej bym to narysował ale ogólnie jest ok. Crespo musi tu miec mnostwo okazji do strzelania goli, bo jest 4 świetnych passerow. Obrona jest bardzo solidna, bardzo fajnie do siebie wszyscy pasuja, plus wariat gennaro. Bramkarz moze i jest najslabszym punktem tej druzyny ale reszta jest naprawde super.

 

2. Julek - Lopez chyba nie pasuje tu kazdemu :P  trio z przodu jest strasznie mocne. gdyby nie maldini w obronie bylo by krucho, ale on jednak daja straszny handicap.

 

3. January - Super bramkarz, mega lewy obronca ale nie widze jego gry z balem. robben to gracz ktory musi miec pilke non stop przy nodze a to oznacza ze ta lewa strona wcale tak bardzo duzo sobie nie pogra. albo jedno albo drugie. lampard i cesc razem to chyba najwieksze pytanie tego draftu, z jednej strony dwaj świetni reżyserzy gry z drugiej czy aby napewno to zadziala? Klose tu akuart pasuje, caly mecz przestoi i bedzie patrzyl co robia jego koledzy :D

 

4. P_M - Nie wierze tu w dwie rzeczy, jedna to ze ten skład bedzie dobrze bronił, druga to że weah i raul stworza az tak potworne zagrozenie. strasznie tu brakuje boków obrony.

 

5. LBS - niestety jak juz poszli bebeto i christo trza bylo im dobrac kogos innego niz neymar, jeszcze ustawiony na prawym skrzydle na ktorym praktycznie w ogole nie gra. balakov i vieira to super goscie ale sami we dwojke w srodku nie opanuja meczu. obrona powinna tworzyc zgrana paczke, ale nie ma za bardzo oprocz vieiry im kto pomagac na tylach. tylko dwoch ludzi do gry głowa, troche mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M sam nie wierzy w swojego Seamana, bo zamiast nazwiska widzimy keepera. Anglik to duży bust i po przeczytaniu kilku for utwierdzam się w przekonaniu, że miałem rację twierdząc, że David może buty Peterowi czyścić wbrew temu co sądzili niektórzy. Mój eye-test tutaj raczej nie zawiódł. Moim zdaniem David to ta sama półka co Paul Robinson czy David James. Miał wielkie chwile, ale był zbyt niestabilny i zdarzały mu się dziwne błędy. 
 
Tak sobie przekonuje mnie linia wspomagająca defensywę. Riijkard ostatnie złote lata rozgrywał w 91, a potem był już stopniowy cofany do defensywy. Tutaj, też pełni funkcje bardziej defensywną i jest to solidny pick, aczkolwiek magia nazwiska na mnie nie działa o czym przekonał się już Lothar Mattheus. Di Livio to kolejny defensywny wyrobnik. Myślę, że było spokojnie kilku bardziej wartościowych graczy niż Włoch.
 
Obrona z Ciro Ferrarą, Cannavaro i Marquezem wygląda bardzo dobrze. Ogólnie biorąc pod uwagę, że tą formacje wspiera dwóch wartościowych graczy od destrukcji to tyły są mocną stroną P_M.
 
Atak zawiera kilku moich ulubieńców i już wcześniej P_M zbierał od mnie propsy za Figo, Raula ( mój ulubiony gracz! ) i Rui Costę. Tu trochę P_M podobnie jak wcześniej Kucio Zidane stawia Rui Costę dość nisko co ja odczytuje, że spada też na Niego więcej zadań defensywnych, a przecież tyły są mocno zabezpieczone. Moim zdaniem takiego playmakera, który nie do końca i tak jest wartościowy w odbiorze powinno się odciążać od powrotów na własną połowę. Do tego nie rozumiem czemu jeden z lepszych passerów w historii ma obok siebie uwagę, że "niekoniecznie last pass". Kto jak nie on? Wychodzi, że jego kreowanie to głównie uruchamianie skrzydłowych. Gdzie byłeś P_M jak pisałem o dyskusjach Zidane - Rui Costa :smile:
 
Figo to najlepszy skrzydłowy tego ATFu i nie mam co do tego wątpliwości żadnych ( chyba, że akurat Ronnie gra na lewym skrzydle to można debatować :smile: ). Z drugiej strony wszechstronny Savicevic, którego pamiętamy głównie z gry na pozycji ofensywnego pomocnika, ale grał też na lewym skrzydle, ataku czy z z rzadka prawym. Ogólnie Czarnogórzec to jeden z bardziej underrated graczy w historii. Nawet są opinie, że Złotej Piłki nie dostał z powodów politycznych. Myślę, że wolałbym go w środku, ale na lewym skrzydle to wciąż wartościowy gracz. Nawet, jeśli nie jest bardzo szybki to ma bardzo dobry drybling i doskonale asystuje.
 
W ataku Raul ze swoją doskonałą techniką użytkową i instynktem rasowego zabójcy. Współpracuje z Weah, więc szykuje się ciężki do upilnowania duet, który nawet między sobą może zagrać niezłą klepę. 
 
January liczy przed wszystkim na swoje zabójcze skrzydła, które nie dość że napędza Bale z Robbenem to jeszcze podwaja to Roberto Carlos i Michael Salgado. W takiej sytuacji ważne jest jak wygląda zabezpieczenie tyłów i tu zacznę od DPŚ.
 
Dunga nie rzuca mnie na kolana. To nie jest, ani jakiś specjalny zawodnik, który wyczyści strefę, ani zawodnik który rzuci ekstra podanie. To był ktoś taki kogo potrzebowała Brazylia tamtych lat. Dobry zawodnik organizujący, mądrze grający i potrafiący uspokoić grę, miał charyzmę i był szanowany. Nie jestem przekonany jednak co do destrukcji Dungi, bo chyba w tej roli widzi go trener, chociaż on sam tego do końca nie określa.
 
Tu lepszą robotę, może zrobić Lampard, który świetnie odnajdzie w roli dwutorowego zawodnika. Ten facet to będą płuca tego teamu, potrafi strzelić i asystować. Wspiera go jeszcze bardziej kreatywny Fabregas.
 
Ogólnie główny zarzut to niepewność mimo wszystko jak Dunga zaasekuruje te boki obrony, zwłaszcza że obaj nie są mistrzami defensywy. Sporo zależy od środka obrony, ale tam będzie na posterunku zapewne profesor - Ricardo Carvalho i partnerujący mu Godin. Courtois to bramkarz jeszcze na dorobku, ale pewniejszy niż Seaman i potrafiący już wykorzystać swój niesamowity zasięg ramion przy zaliczaniu kolejnych kapitalnych interwencji.
 
Atak skrzydłami Bale i Robben wydaje mi się dość podobny i trochę pozbawiony urozmaicenia. Obaj to świetni skrzydłowi, ale chyba wolałbym jednego, który zarzuci chętniej jakiegoś passerka czy dobre dośrodkowanie niż szukał szarży, zwłaszcza kiedy w ataku masz Klose czyli bardzo dobrze grającego głową napastnika. 
 
Niemiec też ze swoimi umiejętnościami do szukania kolegów byłby chyba lepszy, gdyby dostał drugiego napastnika.
 
Julek otacza największym zaufaniem Laudrupa, który był jednym z najlepszych rozgrywających w historii. Duńczyk potrafi w pojedynkę rozmontować jednym podaniem całą linię defensywną rywali. Tu trochę zgrzyt, że w tej tej samej strefie operuje schodzący z ataku Litmanen, a jeszcze dostaje piłki Hassler. Myślę, że Niemiec tutaj będzie musiał godzić się z rolą tego drugiego miotając się, gdzieś między prawym skrzydłem co nie jest jego pozycją, a środkiem, gdzie dyrygował i tak będzie Laudrup.
 
Mascherano to byłby jeden z najlepszych defensywnych pomocników świata, ale Barcelona próbowała swoje niedostatki w defensywie Nim łatać co nieraz odbijało się na jego grze. Tu ma łatać dziury, a przed wszystkim asekurować Alvesa. 
 
Brazylijczyk często daje ciała z tyłu, ale jako ofensywny obrońca jest bardzo wartościowy. Środek obrony z Hummelsem i Gammarą nie rzuca specjalnie na kolana. Największa wartość tej formacji to rzecz jasna Maldini. Włoch na pewno będzie wspierał partnerów ze środka defensywy co wzmocni zdecydowanie tą średnią jak na ATF formacje.
 
Kily Gonzalez to kolejny z tych bardzo szybkich skrzydłowych co raczej biegną do przodu i nie zawsze potrafią wykorzystać lepiej ustawionych partnerów. Skrzydła to nie będzie zbyt mocna siła rażenia drużyny Julka.
 
Ano i Iker wybrany jest w latach, gdzie zaczynało mu się zdarzać coraz więcej błędów. Mniej więcej 2012 to już właściwie początek upadku legendy jaką mimo wszystko pozostał.
 
Co do Klinsmanna to moim zdaniem miał wszystko. Wzorowy napastnik, który skończy nie jedną akcje zapoczątkowaną przez Laudrupa. Dobry strzał z obu nóg i jedna z lepszych główek w historii tego sportu.
 
Sylvinho zbudował chyba jeden z lepszych teamów z zabawie. Największy zarzut to na pewno Crespo, który nie był wybitnym moim zdaniem goleadorem, a do tego za często próbował niekonwencjonalnych zagrań w tym jego słynnych bramek krzyżakiem. co nieraz kończyło się łapaniem za głowę.
 
Bardzo mocny i pewny środek obrony. Tam wygrać pojedynek główkowy to będzie ciężka walka. Może trochę nie budzi we mnie zaufania Zabaleta jako ten destruktor, ale powinien czuć wsparcie w Ljunbergu. Gattuso czyści niemal każde zagrożenie, a wspiera go jeszcze Seedorf, który do dobrej defensywy na pewno rzuci kilka extra passów. 
 
Nad personaliami mógłbym wypowiadać się w wielu superlatywach, zespół wydaje się być bardzo mądrze zbudowany, ale niektóre decyzje budzą moje kontrowersje. Holender to zawodnik, który słynie z inteligencji i wszechstronności. Tu powinien zostać wykorzystany, by wymiennie grać z Hazardem czy Ljunbergiem niż robić z Niego mistrza ostatniego podania. On byłby wartościowy jako gracz drugiego szeregu, ale nie jestem pewny na ile poprowadzi grę, chociaż cenię go w tym elemencie wyżej niż Kily.
 
Rivaldo jest moim zdaniem bardziej kreatywny. Tutaj on powinien dyrygować formacją ofensywną. U Ciebie wydaje się być twój najlepszy zawodnik wykorzystany w może 60-70%, ale z drugiej strony to może dać mu większą siłę w ataku. Mimo to mogłeś dać mu trochę więcej swobody. Podoba mi się w bramce Taffarael.
 
LBS trochę zaskoczył z tym Balakovem, aczkolwiek jest to zawodnik kreatywny i z mocnym strzałem. Nie nazwałbym go bustem, a raczej ciekawym, zapomnianym zawodnikiem nieźle wyłowionym przez twój scouting ;) Obronę masz bardzo silną fizycznie, a sam Desailly to chyba TOP5 na swojej pozycji. Przed Nimi jest Vieira, którego zawsze wolałem od Keane, bo oprócz tytanicznej defensywy więcej dawał w ataku.
 
Boki obrony nastawione są ofensywnie, więc sporo będzie zależało w tej strefie od byłego lidera Arsenalu.
 
Z przodu zrobiłeś trochę dziwny miszmasz. Stoichkov i Bebeto są uniwersalni i Bułgara mógłbyś nawet dać na prawe skrzydło kosztem Neymara. Ogólnie kosztem jednego z Nich postawiłbym kogoś na szpicę. Trochę mi to wygląda na taki atak kataloński, gdzie nie gra nominalny napastnik. Trochę bym tu inaczej dobrał personalia, a nawet jeśli już tak to inaczej to ustawił. 
 
Ogólnie ten atak można różnie interpretować, bo jednak Bułgar i Brazyljczyk słynęli z dobrej skuteczności i wielu bramek.
 
Barthez mnie nie przekonuje, ale ta grupa nie ma posiada jakiegoś wybitnego bramkarza w mojej opinii, który znacznie zrobi różnicę.
 

1. Sylvinho ( Nie wiem na ile Crespo będzie ładował bramek, ale to jest team na mistrzostwo )

2. January ( Ta ofensywa okazała się nieokiełznana dla mocnych konkurentów, mimo najsłabszej w grupie defensywy ) 

3. LBS ( Zamotałeś, ale twój atak jest zabójczy. No i ten Balakov. Zdobyłeś Nim moje serce wygrzebując tego zapomnianego przez Boga i historię gracza, a przecież zupełnie niesłusznie. ) 

4. P_M ( Ten Seaman z 6 pickiem to był ten chyba decydujący element, że nawet Raul tego nie przeważył. Zbrakło też wybitnego specjalisty od stałych fragmentów gry. Figo był tutaj najsłabszy )

5. Julekstep ( Za duży chaos taktyczny i Mascherano też nie do końca w pojedynkę właściwie udźwignął grę w destrukcji. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Sylvinho zdecydowanie najlepszy. Miejsca 2-3 oraz 4-5 blisko siebie.

 

1. Sylvinho - świetny, zbilansowany skład. Podobają mi się niezwykle waleczni Puyol i Gattuso. Przed nimi bardzo wszechstronny Seedorf. Podoba mi się ofensywny kwintet, ale Ljungberg zdecydowanie odstaje. Bardzo fajny środek defensywy. I znowu mi prawa strona jednak nie pasuje, nie jestem przekonany do Zabalety.

 

2. Julekstep - fajna literówka (podwójna w sumie) w nazwisku bramkarza ;) podoba mi się kwartet defensywny (LB, CB, CB, DM) i jego założenia, zwłaszcza z Marszczerano asekurującym ofensywnie usposobionego Alvesa. Lopez jest imo bardzo dobrym wyborem i jest dobrze ustawiony. Litmanen nie pasuje mi do tej drużyny w ogóle.

 

3. january - minus za Robbena, który zbyt często będzie stawiał własne widzimisię nad dobro drużyny. Klose będzie kończył wszystko co idzie górą, ale z takim rozegraniem za dużo będzie szło dołem jak na jego umiejętności - zmarnuje za dużo okazji. Lampard i Fabregas razem - nie widzę przeszkód, ale są źle ustawieni na mój gust. Bardzo duży plus za świetną formację defensywną (wliczając w to Dungę). Byłby większy, gdyby nie Salgado.

 

4. LBS - podoba mi się ustawienie zawodników, choć razi nieco dziura w środku. Vieira, mimo swoich wielkich umiejętności, na poziomie ATF nie wystarczy. Dużo bramek będzie ta ekipa strzelać, ale i sporo tracić. Kuffour jest słąbym wyborem.

 

5. P_M - przekombinowane ustawienie, a szkoda, bo skład fajny. O ile podobają mi się proporcje między atakiem i obroną, o tyle dziury na bokach obrony będą niemiłosiernie wykorzystywane przez szybkobiegaczy innych drużyn. Zabraknie tam asekuracji, bo środkowi obrońcy ani za szybcy ani za zwinni nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.