Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - Grupa C


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

1. mentor:

 

 ddj81j.png

Gianluca Pagliuca (1994-1996) - ma bronić, jeżeli będzie przy tym robił wygibasy i śmiesznie wyglądał to nic nie szkodzi.

David Alaba (2012-2014) - Motór! Ma grać ofensywnie, niech z Riberym będą jak Vincent Vega i Jules Winnfield, jak Flip i Flap, jak Shrek i Osioł.

Fernando Hierro (1996-1998) - z duetu środkowych obrońców to Hiszpan będzie tym od gry piłką jeżeli zajdzie taka potrzeba. Naturalnie przy ofensywnych SFG ma się starać zrobić użytek z głowy albo nogi.

Jürgen Kohler (1995-1997) - uzbrojony w imię z umlautem i Walthera P38 ma być tym złym gliną w obronie. Warunki fizyczne do walki z każdym rywalem zarówno pod swoją bramką jak i w polu karnym rywala przy SFG.

Mauro Tassotti (1992-1994) - defensywnie usposobiony boczny obrońca, oczywiście będzie miał nie tylko bieg wsteczny, ale od fajerwerków i pajacyków są w zespole inni, Mauro ma dobrze i mądrze wyglądać.

Edgar Davids (2001-2003) - krawaty wiąże (słabszą nogą), usuwa ciąże a w mojej pomocy będzie robił to co będzie trzeba. Skoncentrowany nieco bardziej na lewej stronie nie zapomni o asekuracji Alaby, spróbuje się też w ofensywnym trójkącie z Bawarczykami.

Diego Simeone (1997-1999) - zorientowany nieco bardziej defensywnie od Holendra z lekkim wychyłem w prawym kierunku. O ile Tassotti prędzej zostawi zbyt duży napiwek niż dziurę do załatania, o tyle nie mam zamiaru zmuszać Messiego do ciężkiej pracy w defensywie. Jeżeli przeciwnik będzie wyprowadzał kontry po stratach z prawej strony to Diego spróbuje być pierwszy na miejscu zbrodni.

Djalminha (1999-2001) - podczas gry dwójka szatanów będzie odrąbywać nogi, Brazol ma za zadanie pleść wianki i szerzyć dobro. Przede wszystkim w postaci odważnych podań, strzałów z dystansu i pląsów indywidualnych. Z racji tego, że to nieco mniej znane (tak sądzę) nazwisko to pozwolę sobie w drodze wyjątku przypomnieć, że w wybranych sezonach jako pomocnik był bardzo bramkostrzelny - 25 goli.

Franck Ribèry (2011-2013) - pomiędzy rywalami czuje się swobodnie niczym kieszonkowiec w wąskich portowych uliczkach Marsylii. Z czarnym BBK w zębach ma robić robotę na lewej stronie, do spółki z Alabą a nawet Davidsem jeżeli potrzebne będzie wsparcie. Może wedle uznania łamać do środka, grać do linii i podawać albo kombinować na mniejszej przestrzeni w środku. Głównie jednak flanka, w środku rzadziej.

Edinson Cavani (2011-2013) - grot formacji ofensywnej, koledzy mają sadzić i palić a Urus legalizować.

Lionel Messi (2010-2012) - ma być Messim i w ataku robić to co uzna za stosowne. Zwolniony z zadań defensywnych, większość akcji rozpoczyna na prawej stronie, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba/chęć to może się ustawiać też głębiej i bliżej środka pola. Zresztą wiadomo, dosyć znany koleżka.

Kapitan - Mauro Tassotti
Rzuty wolne - do strzałów prawą nogą pierwszy Cavani, lewą nogą Djalminha/Messi albo Alaba z dalszej odległości. Do podań Messi.
Rzuty rożne - Messi
Rzuty karne - Hierro

Dwa słowa o grze, krótko bo mieliśmy się nie bawić w drobiazgowe analizy.

Jak atakuję? Preferuję grę szybką i bezpośrednią, atak pozycyjny to alternatywa/drugi wybór. Ustawiam się szeroko, gram głównie skrzydłami, ale jeżeli uda się dzięki temu otworzyć więcej przestrzeni na środku to Davids z Djalminhą mogą próbować robić z tego użytek. Na lewej flance Alaba bardzo ofensywnie, ciągła współpraca z Riberym. Na prawej nieco inaczej bo Tassotti ma być usposobiony defensywnie więc nie będzie szukał gry kombinacyjnej ani obiegania Argentyńczyka. Messi gra co chce, czyli dużo zejść do środka, jeżeli zajdzie potrzeba to wspomaga pomoc a bliżej prawej strony przesuwa się wtedy lewonożny Djalminha. Cavani również nie zapuszcza korzeni w polu karnym rywala tylko pokazuje się do gry Leo, inaczej niż w przypadku ataków z lewej strony kiedy to ma się jednak trzymać bardziej pola karnego i tam być gotowym na wykańczanie akcji. Zmuszony do ataku pozycyjnego wciąż będę szukał szybszych rozwiązań, indywidualnych zrywów i nie stronił od strzałów z dystansu. Długie akcje nie leżą specjalnie w moim interesie.

Jak bronię? Przede wszystkim pressing/kontrpressing na połowie rywala w pierwszych sekundach po stracie piłki, to element defensywny, ale jednocześnie silnik napędzający bezpośrednią grę i kontrataki. Stąd wybór Davidsa i Simeone w pomocy. Oczywiście pressing to strategia zespołowa, nie będę oszukiwał, że Messi nagle stanie się psem gończym, ale Ribery ma już wystarczająco dużo charakteru i zadziorności a Cavani to też pracuś. Jeżeli nie uda się odebrać piłki albo zmusić przeciwnika do błędu w pierwszych sekundach po stracie piłki, luzuję poślady, cofam się i przyjmuję ataki na spokoju. Nie gram pressingiem na własnej połowie, taka gra wymaga bardzo dużo siły i rodzi faule, nie chcę regularnych SFG rywala w pobliżu własnej bramki. Środkowi obrońcy ustawieni raczej głęboko, skoro nie stawiam na atak pozycyjny i spychanie rywala do obrony to nie potrzebuję tak bardzo wysuniętej do przodu linii obrony, co prawda pomogłaby w skuteczniejszym pressingu, ale kosztem zagrożenia w postaci piłek za plecy i konieczności częstej gry na spalonego. Jeżeli przeciwnik rozpoczyna grę od bramki to Cavani stara się naciskać lepiej wyprowadzającego piłkę ŚO rywala jeszcze zanim ten otrzyma futbolówkę. Jeżeli oponent dysponuje jednym, zdecydowanie wyróżniającym się rozgrywającym to mogę oddelegować do niego plastra w postaci Davidsa lub Simeone. Jeżeli ma więcej niż jednego tego typu zawodnika to rezygnuję z plastrowania.

Stałe fragmenty gry? Przy rzutach wolnych zdecydowanie preferuję bezpośrednie uderzenia, nawet z dalszej odległości (Alaba). Rzuty rożne na różne sposoby, nie mam do tego wybitnej paczki więc trzeba nadrabiać pomysłowością. Pole karne atakuję głównie czwórką Hierro, Kohler, Simeone i Cavani przy czym w ramach różnorodności staram się nie powtarzać wariantów a przynajmniej nie bezpośrednio po sobie żeby nie ułatwiać rywalowi przygotowania się. Bezpośrednie dośrodkowania z piłkarzami ustawionymi w polu karnym, dośrodkowania na całą grupę wbiegającą w pole karne, krótkie dośrodkowania na przedłużenie piłki głową (z reguły rodzą sporo chaosu a chaos we własnym polu karnym to wróg broniącego), krótkie rozegrania z wycofaniem piłki i próbą rajdu w pole karne albo uderzenia z dystansu. Chcę próbować na różne sposoby żeby empirycznie sprawdzić jak sobie radzi rywal z danym wariantem. Do piłki przy rzutach rożnych podchodzi Messi z Riberym (Francuz do krótkiego rozegrania), Djalminha przed polem karnym szuka okazji do strzału, Tassotti, Alaba i Davids cofnięci. Przy rzutach rożnych w obronie wracają wszyscy poza Messim, trójka Kohler-Hierro-Cavani kryją indywidualnie, Ribery i Tassotti pilnują słupków, Djalminha wychodzi do wykonującego próbując utrudnić wykonanie, Davids na skraju pola karnego żeby doskoczyć w razie wycofywanej/wybijanej piłki. Pozostali (Simeone i Alaba) pilnują strefowo gorzej upilnowane obszary albo pozostałych zawodników rywala w zależności od tego jak dużą ilością graczy ten atakuje przy kornerach. Messi wysoko, ale pamiętając o pozycji spalonej, głupi nie jest.

Bankowo o czymś zapomniałem, ale miało być ogólnie to jest ogólnie.

 

2. MarusCamby:

 

Jak widzę swój zespół:

Ronaldinho to kreator i mózg drużyny kontrolujący tempo gry. W drużynie pełni rolę wolnego elektrona. Dostaje pole do popisu i możliwość gry indywidualnej.

Chociaż gra kręci się wokół Brazylijczyka to liczę mocno, że będzie wykorzystywał moje diabelnie szybkie skrzydła napędzane przez Briana Laudrupa i Marca Overmarsa. Holender będzie nieraz schodził ze środka, gdyż Ronnie doskonale czuje się również na lewej flance. Tą stronę napędza również John Arne Riise podłączaj się do każdej gry ofensywnej. Nie będę ukrywał, że ta strona to mój główny motor napędowy akcji ofensywnych.

Szalejącego Norwega ubezpieczać ma mój wojownik Effenberg. Niemiec to doskonały zawodnik box-to-box ubezpieczający tyły, ale również potrafiący doskonale podać. Tu liczę głównie na jego świetnie passy z głębi pola i mocny strzał z dystansu.

Prawa flanka to pole do popisu Briana Laudrupa. Po tej stronie operuje, też bardziej Zola. Ogólnie Laudrup, który w karierze z powodzeniem grał również w ataku będzie stosował wymienność pozycji z "Magic box". Ta strona ma o tyle ułatwione zadanie, że Panuccipełni rolę zdecydowanie bardziej defensywną.

Środek obrony tworzy Nesta i King. Włoch to klasa sama w sobie, elegancko grający obrońca, dobrze grający głową, ale przed wszystkim czytający grę i grający na wyprzedzenie. King to dobry zawodnik, by grać 1 na 1. Mimo doskonałych warunków fizycznych bardzo sprawny i groźny zarówno przeciwko silnie grającym ciałem zawodnikom jak i tym technicznym. Bardzo dobra gra głową. Moim zdaniem powinni się świetnie uzupełniać.

Riise ma także zielone światło na oddawanie swoich petard z dalszych odległości.

Batigol jest moim egzekutorem, kręcącym się w polu karnym rywala. Szybki, nieustępliwy, dobrze grający ciałem z instynktem kilera. Ma szukać gry na granicy spalonego przy podaniach od Ronniego i Efenberga oraz liczę na dobrą grę głową przy wrzutkachLaudrupa i Overmarsa, chociaż więcej będzie płaskich piłek z obu skrzydeł. Obaj moi wingerzy lubią złamać akcje do środka i uderzyć z 16 metra.

 

Cała moja formacja ofensywna jest bardzo dobrze wyszkolona technicznie, co ułatwi szybką i dokładną grę piłką. Żadnej tiki-taki. Szybka klepka, napędzanie ofensywy i szukanie najprostszej drogi do wypracowania pozycji strzeleckich. 

Rzuty karne - Ronaldinho
Rzuty wolne bliżej pola karnego - Ronaldinho, Zola
Rzuty wolne z dalszej odległości - John Arne Riise
Rzuty rożne - Ronaldinho
Kapitan - Oliver Kahn

 

Wariant standardowy:

 

http://oi61.tinypic.com/1z3njfl.jpg

 

Wariant ofensywny:

 

http://oi58.tinypic.com/2vwa91i.jpg

 

Wariant defensywny:

 

http://oi59.tinypic.com/hx447q.jpg 

 

 

3. matek:

 

 David De Gea 13-15

Łukasz Piszczek 11-13
Nemanja Vidic 07-09
Gary Pallister 92-94
Bixente Lizarazu 98-00
Bastian Schweinsteiger 12-14
Luka Modrić 12-14
Paul Scholes 02-04
Eric Cantona 92-94
Luis Suarez 12-14
Radamel Falcao 11-13 

 

Ogólnie moją podstawową formacją jest 4-3-3 (pierwsza z lewej), ale może się zmieniać w czasie meczu i zależnie od przeciwnika na którąś z pomocniczych (środkowa i prawa). 

 

x6qDJOQ.png

 

http://i.imgur.com/x6qDJOQ.png

 

De Gea - refleks, świetna gra na linii i nogami, pewny 1 na 1. Bardzo dokładne wykopy i długie wyrzuty, którymi uruchamia szybkie ataki.

 

Vidić+Pallister - twardy środek obrony, ale nie oznacza to, że drawniany/powolny. Vidić jest tym szybszym, łatającym ewentualne luki. Przy rożnych piłki lecą głównie w ich kierunku. 

 

Lizarazu+Piszczek - boczni obrońcy, skupieni raczej na obronie, ale mocno wspomagają również atak. Piszczek z większym ciągiem do przodu. 

 

Schweinsteiger - najbardziej cofnięty z pomocników. Łącznik między obroną i przodem pomocy, zabezpiecza tyły. 

 

Modrić - cofnięty rozgrywający, wspomaga Bastiego w obronie, dużo krótkiej gry z parą Basti-Scholes, wypuszcza Suareza i Falcao. Jeśli ma dobrą okazję, próbuje strzelać z dystansu. 

 

Scholes - mój mistrz podań, długie przerzuty oraz rozegranie bliżej bramki, współpraca z Cantoną z przodu, uruchamianie Falcao i wspomniane przerzuty do Suareza i Modricia. Jest bardzo niedoceniany, więc polecam sprawdzić, jak wypowiadają się o nim czołowi gracze jego czasów, na czele z Xavim i Zidanem. Groźny z dystansu, lubiący sieknąć zza pola karnego. 

 

Cantona - mój lider, kapitan, duch zespołu nadający charakter. Operuje głownie z przodu na prawie całej szerokości boiska, czasem lekko cofnięty, za plecami napastników. Wspomaga w obronie. 

 

Suarez - "ząb" mojej drużyny, atakujący lekko z dystansu, ścisła współpraca z Falcao i Modriciem oraz czasem wspomagany przez Cantonę i Scholesa. Jak idzie w pole karne, to najczęściej do końca - strzela lub wystawia piłkę w poprzek bramki do Falcao. W razie potrzeby pracuje przy pressingu i wraca po stratach.

 

Falcao - najbardziej wysunięty zawodnik, skupiony praktycznie na samym ataku. Szybki, z pewnym wykończeniem i świetny w powietrzu. Poluje na bezpańskie piłki. 

 

Kapitan - Cantona

Rzuty wolne - Cantona/Schweinsteiger/Scholes/Suarez
Rzuty rożne - Modrić/Schweinsteiger
Rzuty karne - Cantona

 

4. ignazz:

 

 http://lineupbuilder.com/?sk=6l44

 
atak:
 
ustawienie podstawowe gram Pippo na desancie na pograniczu spalonego robiąc miejsce Sukerowi grajacemu lekko z tyłu.....
 
podczas wrzutek (zarówno od Roq jak Becksa) Suker atakuje krótki róg podczas gdy Padlinożerca Pippo liczy na fakt dopitek oraz kiksów których tu w meczu zapewne będzie mało
 
podczas rogów do akcji włącza się Moller na wrzutki lub Xavi na grę krótką
 
obrona poprzez właczenia Cafu często gra w 3 gdzie cała linia przesuwa się w prawo
 
przy wejściu Cafu Becks schodzi na srodek będąc zabezpieczeniem tyłów lub zagrożeniem strzałów z daleka
 
kapitan: Becks
wolne Xavi/Becks przy czym blizsze strzały raczej Xavi dalsze Becks
 
centralną postacią ataku jest Suker (głowa) jednakze Pippo pełni rolę desantu z gra na ryzyku spalonego
 
poprzez linię pomocy przechodzi mnóstwo piłek i staram się zdominować własnie środek majac inicjatywę grając na piłce
 
ustawienie ofensywne majace za zadani wymuszać stałe fragmenty 
 
środek Xavi z przodu pełniący rolę ROZGRYWAJACEGO ale z zadaniami ofensywnymi
 
główny punkt wymuszania fauli
 
 
obrona poprzez ofensywne ustawienie Cafu który włącza się w atak często gra we 3 z Becksem schodzącym na środek
 
Costacurta ma zadania czysto czyszczące ( wtedy Cafu asekuruje) Grek Seitaridis ma przymulać i usypiać przeciwnika
 
ataki "na piłce" z obrony wyprowadza również Pereira jako najlepszy technicznie
 
Dudek ma załatwić mi karne.......

 

5. Ballas:

 

 http://this11.com/play/abISZf8agw.png

Valdes - w wybranych latach 896 minut bez wpuszczenia bramy. mówi samo za siebie ;].
Evra - czasami lubi wyjsc do przodu ale zdarza mu sie to rzadko, a gdy spieprzy jakąs akcje ma nadal Terryego i Abidala do pomocy
Terry - prawdziwy lider, potezne doswiadczenie, swietny defensor. Godny polecenia
Abidal - wysokie IQ na boisku, gdy Evra cos popsuje a Terry usnie Abidal bedzie na posterunku.
Gerrard - też lider ale jedyne mistrzostwo Anglii jakie widział to to na youtube ;] 
Vidal - mocny strzał z dystansu, szybki, energiczny, współpraca z Gerrardem może wyglądac pieknie
Cuadrado - kto oglądał MŚ ten wie ze potrafi odpalic motorek i ruszyc z kopyta. Swoim sprintem zmieni obrone kazdej druzyny w mak ;]
Barnes - mój ulubiony zawodnik z tamtych czasów, bardzo lubie i szanuje ;] 
Henry - potrafił przebiec z piłką 50metrów na pełnym sprincie i wykonczyc akcje albo rozdac asyste. Tego samego oczekuje od niego i tym razem. Cole i Drogba wystarczy ze bedą na odpowiednim miejscu i bramki sie posypią.
Drogba i Cole - w sumie to jest jedno i to samo i atak mogłem bardziej zróznicować ale juz nie ma odwrotu. As w rękawie dla Henry'ego

kapitan - Steven Gerrard

rzuty wolne - Vidal albo Cuadrado
rzuty karne - Henry
rzuty rożne - Gerrard

 

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mentor – ma znakomitą moc w ataku, nawet mimo, że Cavani mi tam średnio pasuje. Dopóki nie trafi na bardzo mocny blok obronny + świetnego bramkarza, to ciężko będzie z nim wygrać.

2. MarcusCamby – minimalnie lepszy od matka, wg mnie zaważyłby błysk geniuszu Ronaldinho oraz linia pomocy ogółem.

3. matek – najchętniej dałbym go również na 2 miejscu, bo obie te ekipy wyglądają mocno, ale u matka trochę nie podoba mi się parowanie Scholesa ze Schweinsteigerem.

4. ignazz – przegrywa z czołową trójką przede wszystkim słabą defensywą – zarówno w środku pola, jak i w samej linii obrony.

5. Ballas – z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mentor

2. Matek

3. MarcusCamby

4. Ignazz

5. Ballas

 

Mentor skleił świetną ekipę, która ma w składzie najlepszego gracza w historii, z najlepszych jego sezonów (chodzi mi o indywidualne osiągnięcia). Nie podoba mi się natomiast fakt, że został sprowadzony bardziej do roli skrzydłowego, bo w Barcie w latach z którymi został wybrany grał jako fałszywa 9. Jeśli chodzi o obronę to jest bardzo mocna z Hierro na czele. Świetne lewe skrzydło prosto z Monachium, które wiadomo, że będzie działać dobrze. Do tego jest jeszcze Cavani z czasów Napoli kiedy to obił sieke w Serie A. A, no i muszę jeszcze wspomnieć o dobrze zabezpieczonym środku pola. Na pierwszy rzut oka ekipa kompletna.

 

 

Zaraz za nim umieściłem Matka, który ma TOP3 atak w zabawie. Suarez, Falcao, Cantona to trio, na które każdy zespół będzie musiał uważać i którego pewnie żaden zespół do końca nie zatrzyma. W środku pola Matek, niczym Real w tym sezonie gra bez klasycznego defensywnego pomocnika i tą rolę pełni tutaj Bastian. Do tego dochodzi Scholes i Modrić, który według mnie jest najważniejszym graczem Realu. Obrona + bramka obsadzona bardzo równo, nigdzie nie widać ewidentnie słabszego ogniwa, które można byłoby wykorzystać podczas ewentualnego pojedynku.

 

 

U Cambyego nie podoba mi się to, że całą pomoc będzie musiał asekurować Effenberg. Tutaj zarówno Matek jak i Mentor będą dominować, zwłaszcza Matek, który ma tak dobraną pomoc, że bez problemu wykorzysta osamotnienie w defensywie Effenberga. Za to muszę przyznać, że skrzydła wyglądają u Cambyego imponująco i wraz z R10 będzie to jego największy atut.

 

 

Ignazz ma za słabą defensywę żeby zatrzymać 3 w/w zespoły. Pomoc jest ok, chociaż dla mnie Xavi jest ustawiony trochę za wysoko.

 

 

Ballas ostatni za brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie zabijecie za skupianie się u wszystkich na mankamentach, ale może chociaż bez szczególnego okrucieństwa z Waszej strony (plis).

 

Kolejność dokładnie taka jak w drafcie:

1. Mentor

2. MarcusCamby

3. matek

4. ignazz

5. Ballas

 

5. Dlaczego Ballas na końcu to chyba jasne (brak gameplanu; trzech obrońców, z czego dwóch bocznych).

 

4. Ignazz:

- brak prawdziwego defensywnego pomocnika; takie zespoły nigdy nie odnosiły sukcesów, nawet gdy były naładowane po brzegi talentem z przodu (patrz chociażby Real post Makelele i Cambiasso)

- Riquelme na lewej  to chyba najwolniejszy skrzydłowy w historii; przypuszczam, że sam JRR, jakby dowiedział się od trenera, że ma grać tak ustawiony, to nie potraktowałby tego poważnie i uznałby, że trener chce się ponabijać z jego braków w szybkości

- w ogóle powolność zawodników to bardzo duży problem tej drużyny (jest tylko jeden Cafu, który totalnie nie pasuje do towarzystwa); totalny standing playing, który zabiegałaby nawet reprezentacja Polski za Janasa ;)

- Xavi i Moller nie na swoich pozycjach; pierwszy woli rozgrywać z głębi pola, a drugi być ustawiony jako OP

- Suker: już w trakcie draftu wspominałem o problemie w postaci spadnięcia Sukera w sezonie 97/98 do roli w sumie czwartego napastnika Realu (za Mijatovicem, Morientesem i Raulem); teraz dochodzi do tego jego ustawienie jako cofniętego napastnika, podczas gdy to typowy łowca goli, a nie żaden cofnięty napastnik

- te wszystkie wady sprawiają, że umieszczam na 4 miejscu ten team

 

3. Matek:

Nie przemawiają do mnie Suarez i Cantona na skrzydłach, to na poziomie ATF IMO nie wypali; dużo lepsze ustawienie pomocnicze z Cantoną za Suarezem i Falcao, mimo że nie ma w nim boków (co też jest wadą)

Słabe stałe fragmenty.

Dalej już większych problemów niby nie ma, a opcja z trzema bardzo uniwersalnymi pomocnikami wygląda ciekawie. Niemniej jednak bez mocnych jak na ATF skrzydeł albo jakiegoś wybitnego wirtuoza w środku pola (przy całym szacunku dla wszystkich umiejętności Scholesa) nie przekonuje mnie atak i stąd nie daję wyższej pozycji w grupie.

 

2. MarcusCamby:

- brak prawdziwego DP (Effenberg był zawsze bardziej ofensywnym pomocnikiem i za sobą miał Jeremiesa i przy całej jego wszechstronnego w roli łatającego dziury na ATF to średnia opcja); który zawsze jest bardzo ważny, a w tej ekipie szczególnie

- braki w linii obrońców: Riise w tym ustawieniu zostawia za sobą dużo wolnego miejsca, a wśród stoperów ogromna dysproporcja: o ile Nesta to jeden z najlepszych na swojej pozycji w drafcie, to King IMHO jest jedną z najsłabszych opcji w drafcie jak na ATF – to będzie duży problem, a w starciu z Mentorem i grającym z prawej strony Messim problem nie do przezwyciężenia

- przy Riise i Overmarsie szalejących lewą stroną Ronaldinho będzie musiał królować w środku, co sprawie, że IMO zabraknie miejsca na wykorzystanie w pełni talentów Zoli

- nie do końca przekonuje mnie B. Laudrup ustawiony na prawej flance, ale też nie wykluczam, że to wypali

Dlaczego MC wyżej od matka? To był ciężki orzech do zgryzienia, bo bardzo rzadko stawiam atak (lepszy u Camby’ego) ponad obronę (lepsza u matka), ale z uwagi na to, że obrona matka aż tak bardzo do mnie nie przemawia i to, że MC ma przewagę w bramce i w stałych fragmentach, to ostatecznie tak wygląda u mnie ranking. Siła Riise i Overmarsa na skrzydle + Ronaldinho + Batigol (wspieranych przez Zolę, Laudrupa i Effenberga) jest jednak w moim odczuciu cholernie duża. Ostatecznie kilka parad Kahna i jakiś gol z wolnego Ronaldinho/Zoli zadecyduje, mimo że z przebiegu gry niekoniecznie będzie wynikać taka kolejność rankingu.

 

1. Mentor skompletował bardzo mocną ekipę i w obronie, i w ataku – świetnie zbalansowaną, która nie powinna mieć problemów ze zgraniem. Nie widzę w niej wad, które mogłyby być jakoś okrutnie wykorzystywane przez przeciwników. Poszukując jednak jakichś słabszych stron to gra w powietrzu nie będzie największym atutem tej paczki. Wskazałbym również na siłę ognia z prawej strony. Skoro Messi ma być Messim, to będzie na pewno dużo grał ze środka, a jednocześnie Tassotti (zwłaszcza 32-34-letni) nie będzie szarżował prawą stroną. Jest tu wprawdzie strzałka dla Djalminhii, ale ta opcja też nie wydaje się do końca przekonująca. Jak już jestem przy Brazylijczyku, to nie wiem czy nie będzie przerostu formy nad treścią z jego strony (już sam coach zresztą przyznał się, że nie mógł oprzeć się tytułowi kultowej piosenki „The show must go on”).

Na koniec dość zaskakująca wątpliwość dotycząca Kohlera. Nie ma wątpliwości, że on był kimś w latach 90-tych. Wątpliwość jednak bierze się z tego, że to obrońca szkolony w systemie z libero (w wybranych latach zresztą grał w takim systemie i w kadrze, i w BvB), czyli w systemie, który już dość dawno temu został odrzucony i nikt obecnie tak nie gra. Również indywidualna technika gry w obronie Kohlera jest archaiczna z punktu widzenia dnia dzisiejszego i stąd wątpliwości, czy to najlepsza opcja na ATSF (tu zupełnie na marginesie dodam, że Niemcy wygrali w wybranym czasie EURO ’96 bez Kohlera, który zagrał na tym turnieju 13 minut ;)). Na to pytanie nie znam tak naprawdę odpowiedzi i nie ma ona znaczenia dla mojego rankingu, ale stwierdziłem, że podzielę się wątpliwością jako IMO w miarę ciekawą.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko,bo czas goni

W grze tak naprawdę w tej grupie były tylko 3 zespoły-Ballas zdyskwalifikował się sam,a zespół ignazza wyraźnie słabszy od reszty.

Wśród tej trójki,która się liczyła wcale nie było łatwo się zdecydować,ale wyszło mi coś takiego:

1.matek-najbardziej jestem w stanie sobie ten zespół w stanie wyobrazić w realnym funkcjonowaniu,plus brak większych słabości w przeciwieństwie do reszty konkurencji.No i jestem od lat fanem Nemanji Vidicia,którego uważam za świetny wybór.Dodatkowo najlepsze imo boki obrony w grupie

2.camby-było blisko,ale imo skład za bardzo ukierunkowany na ofensywę(przydał by się bardziej typowy DM niż Effenberg),plus mam też wrażenie,że zarówno Ronaldinho,jak i Overmars,jak i nawet Zola,najbardziej lubili grać w podobnych sektorach boiska(lewa flanka)

3. mentor-nie przekonuje mnie Tasotti w połączeniu z Messim na prawej stronie,plus schodzący na tamtą stronę Djalminha to też imo nie najlepszy pomysł.Plus sa gracz nie przekonuje mnie w połączeniu z Messim i Riberym.Dodatkowo nie jestem i nigdy nie byłem fanem Cavaniego.Wiadome,że srodek obrony i środek pomocy robi spore wrażenie,plus sprawdzony w realnym świecie wariant Alaba-Ribery na lewej flance,ale imo trochę za mało..

4.ignazz-,Riquelme na skrzydle,Xavi za wysoko,brak defensywnego pomocnika,plus bardzo przeciętny atak

5.Ballas-brak opisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mentor - bardzo solidnie w kazdej formacji, praktycznie brak slabych punktow, nawet ten djalninha wyglada tu ok w tym skladzie :tongue:

super powinna wygladac wspolpraca kohlera z hierro.

 

2. Matek - przekonałem się do tego składu. scholes, basti i modric beda dawac rade, brakuje skrzydel troche ale sa swietnie biegajacy obroncy, choc jeden z nich srednio sie nadaje do all time ;] suareaz z falcao w prime to moze wypalic. vidic i pallister moga miec spore problemy by razem ogarnać gre.

 

3. Marcus Caqmby - Dinho to był dominator, nie za dobrze jak po jego stronie jest jeszcze ktos taki jak Overmars, średnio to widze. Dinho musi miec spacing, nie moze nikt biegac tam gdzie biega on. Jakby w tym skladzie zamiast Zoli byl np paul ince, bylo by kapitalnie, a tak to tutaj 3 ludzi w ogole nie wraca do obrony. Jest świetny bramkarz, ale ta lewa strona obrony King i Rise jedna wydaje się być najslabszym punktem tej druzyny.

 

4. oj ignazz ignazz, moller to najwiekszy steal tego draftu, naprawde tak uwazam, ale kompletnie nie pasuje do riquelme i xaviego. moller to była 10, jak ronaldinho, jak zidane, laudrup, to byl bardziej ofensywny pomocnik niz xavi !! xavi musi w twojej druzynie grac DM bo jako jedyny ma jakies pojecie o grze na DM. lewej strony nie masz, bo riquelme to król gry ale tylko w środku. prawa strona jest potężna tu nie ma żadnego 'ale'. Ale, ale, ale taki messi to ma raj na boisku vs. to co ty tam na niego wystawiasz z lewej. Dudek załatwi karne? tu zadnych karnych nie bedzie :tongue:

 

5. Ballas - wiadomo ze sa tu swietni gracze, ale kompletnie nie wyobrazam sobie by byli druzyna. sporo rzeczy sie tu nie trzyma kupy np. 3 takich samych napastnikow. brak klasycznego DM, dziwna obrona a abidalem na siłe w środku.

Edytowane przez marzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej w tej grupie było o decyzje, żadnych dylematów.

 

1. mentor - świetna, zbilansowana ekipa, tylko Djalminha razi w oczy. Brak prawego skrzydła, bo przecież Messi będzie schodził do środka, a Tassotti nie będzie szarżować.

2. matek - obraz psują ustawienia alternatywne, znacznie słabsze od podstawowego. Świetnie dopasowana formacja ofensywna, ale może brakować odbioru i walki w środku pola. Pallister i Piszczek mnie nie przekonują, ale to były późne picki.

3. MarcusCamby - bardzo ciekawe ustawienie ofensywne, ale z drugiej strony - sam Effenberg w środku pola nie wystarczy. King jest w tej ekipie najsłabszym ogniwem.

4. ignazz - kilka bardzo słabych picków, złe ustawienie Xaviego i Mollera, wręcz zmarnowanie ich najlepszych walorów. Riquelme na skrzydle też mi się nie widzi. Słaba obrona.

5. Ballas - gameplan już jest, ale i tak najsłabiej. Dwóch bocznych obrońców na trzech w ogóle, Abidal na lewej, źle ustawiony Henry, ogólnie bardzo egzotyczna taktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najsłabsza grupa (zdecydowanie), ale tutaj była najcięża walka o awans (o drugie miejsce), lider jest pewny, miejsca 4 i 5 też:

 

1 - mentor: zdecydowany zwycięzca, zdeklasował konkurencję. Tassotti, Cavani i Djalminha to mehy, ale poza tym jest mega. Jak Hormona nie trawię to jego wybór z 6 pickiem to jednak spory steal. Tutaj dodatkowo jest w parze z Riberym...damn

2 - matek: zrobiłem H2H i jednak wygrał matek. Skład i tak mnie jakoś nie podnieca - poza środkiem ofc

3 - mc: bardzo blisko awansu, ale kurde wolę parę psycholi u matka (Cantona/Suarez) niż skrajne niedopasowanie kapitan/najlepszy zawodnik (Kahn/Ronaldinho) u Marcusa. Może tak będzie łatwiej wyjaśnić o co mi chodzi:

image.jpgronaldinho2006-792368.jpg

 

je tego nie widzę w jednym teamie.

4 - ignazz: samego talentu dużo, ale co z tego?

5 - ballas: do pewnego momentu wyglądało to nawet jakoś, od momentu wybrania Andy'ego Cole'a było prawie jak u Hitchcocka - pierdolnięcie a potem jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.