Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - Grupa D


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

1. the4yeast:

 

Ustawienia:

http://i.imgur.com/gfd4T7R.png

http://i.imgur.com/AKtn5pU.png

 

Opis:

 

Myśl przewodnia przy wybieraniu drużyny - w miarę możliwości brać ludzi wszechstronnych, o wysokiej inteligencji boiskowej.
 
Dwa ustawienia taktyczne - obrona w każdym ustawiona podobnie. Atak również. Różni się pomoc, gdzie w jednym ustawieniu zagęszczamy środek pola i gramy Kaką na rozegraniu za napastnikami, a Luisem Enrique w środku. W drugim ustawieniu Kaka robi swoje z boku, a Luis Enrique gra na swojej ulubionej pozycji skrzydłowego.
 
1 - Julio Cesar
2 - Roberto Ayala
- Klasyczny środkowy obrońca, idzie do przodu tylko przy stałych fragmentach. Nie wybija na oślep, a zaczyna akcję podaniem.
3 - Antonio Benarrivo
- Boczny obrońca, broni boczny sektor boiska. Rzadziej niż Zanetti bierze udział w ofensywie, raczej nie przekracza środkowej linii. Jeśli nadarzy się okazja i ma asekurację, zadania podobne jak Zanetti, zwłaszcza w ustawieniu bez skrzydeł.
4 - Javier Zanetti
- Boczny obrońca, broni boczny sektor boiska. Niezmordowany, kursuje po skrzydle od linii do linii. W ustawieniu bez skrzydeł ma wolny cały boczny sektor boiska. Ze skrzydłami - obiega skrzydłowego lub ścina do środka. Rozegra klepkę ze środkiem, dośrodkuje płasko przed pole karne lub wrzuci w nie górą. Bierze udział w kontrach.
5 - Matthias Sammer
- Klasyczny środkowy obrońca. Może rozpocząć kontrę długim podaniem, wspomaga rozegranie. Idzie do przodu na stałe fragmenty.
6 - Xabi Alonso
- Defensywny pomocnik i rozgrywający z głębi. Kontroluje tempo. Czyści środek pola, przechwytuje piłki. Gra nieco za Pogbą, niezależnie od ustawienia.
7 - David Villa
- Snajper, wykańcza akcje innych, gra na pograniczu spalonego. Jeśli w środku jest za gęsto, schodzi na bok. Może brać udział w rozegraniu szybką klepką. Od niego zaczyna się pressing.
8 - Paul Pogba
- Wspomaga rozgrywanie, atakuje z głębi, uderza zza pola karnego. W polu karnym przy stałych fragmentach. Czyści środek pola, przechwytuje piłki.
9 - Ruud van Nistelrooy
- Klasyczna 9tka - skończy akcję głową i nogami, przyjmie piłkę stojąc tyłem do bramki skąd rozegra do innych. Znikomy udział w rozegraniu.
10 - Kaka
- Gra za napastnikami lub nieco z boku, zależnie od ustawienia. Wolny ptak, robi co chce, rozgrywa, strzela. Ma dla siebie całą atakowaną połowę, inni robią mu miejsce, wychodzą na pozycje, a on ich należycie wykorzysta. Jeśli gramy skrzydłami, może zamienić się miejscami z Luisem Enrique.
11 - Luis Enrique
- Jeśli na skrzydle, atakuje do linii lub ścina do środka. Jeśli w środku pola, zbiega do boku i wbiega w okolice pola karnego. Wspomaga rozegranie. Bierze udział w destrukcji, włączając w to pressing.. Jeśli gramy skrzydłami, może zamienić się miejscami z Kaką.
 
kapitan - Javier Zanetti
rzuty wolne - Xabi Alonso & Kaka & David Villa (strzał) / Xabi Alonso (dośrodkowanie)
rzuty rożne - David Villa
rzuty karne - David Villa

 

2. falcao:

 

 http://lineupbuilder...custom/?sk=6k39

1 - Dida

2 - David Luiz

zadania typowo defensywne, nie zapuszcza sie do przodu, chyba ze przy rzutach roznych, skupia sie na obronie, odbiorze i asekuracji tylu

3 - Marcelo

mega ofensywny obronca, pozwalam mu na akcje ofensywne i czeste wlaczanie sie do przodu, potrafi kiwnac, dograc, ma pozwolenie na strzaly, zostaje i asekuruje tyly podczas rzutow roznych

4- Rio Ferdinand

ostoja mojej defensywy,skupia sie glownie na obronie, podlacza sie praktycznie tylko na rzuty rozne

5- Darijo Srna

skupia sie glownie na defensywie, choc od czasu do czasu tez zapuszcza sie do przodu gdzie bedzie dosrodkowywal, podczas roznych asekuruje tyly

6- Sami Khedira

ma pomagac w defensywie i to jest jego glowne zadanie, od czasu do czasu bierze na siebie rozgrywanie, jesli ma okazje moze tez uderzyc z dystansu, podczas roznych zostaje bardziej z tylu i jesli bedzie szla kontra stara sie to przerwac, jesli moze gra prostopadle pilki do pomocnikow lub na ibre

7 - Toni Kroos

glowny rozgrywajacy i mozg mojego teamu, przez niego przechodzi pilka w wiekszosci akcji, stara sie grac duzo prostopadlych pilek i rozrzucac gre do bokow, gra tez pare dlugich pilek 'na dobieg'  do szeroko rozstawionych bocznych pomocnikow albo ibre

8 - Ryan Giggs

gra ofensywnie gdzie stara sie kiwnac i wrzucic lub uderzyc, ewentualnie wychodzi na prostopadle od moich srodkowych pomocnikow gdzie konczy sam lub dogrywa do ibry zeby ten 'dolozyl' noge

9 - Alexis Sanchez

mega ofensywny pomocnik, duzo kiwa i generalnie robi dym na prawej flance, jesli ma okazje moze tez uderzyc z dalszej odleglosci, lub dograc na nosek do ibry, wychodzi na prostopadle podania z glebi pola

10 - Michael Ballack

duzo uderza z dystansu, czasem tez dzieli sie rozgrywaniem z Kroosem w ataku pozycyjnym, stara sie grac duzo prostopadlych pilek na giggsa i alexisa, bierze tez udzial w odbiorze, rozrzuca gre do bokow

11- Zlatan Ibrahimovic

typowy napadzior, stara sie konczyc wszystko co popadnie w polu karnym, jesli jest osamotniony to przytrzymuje pilke i czeka na nadbiegajacych ofensywnych pomocnikow gdzie odgrywa do nich i  idzie na wykonczenie, strzela z dystansu, pierwszy obronca

 

kapitan - Giggs

rzuty wolne - Ibrahimovic,Ballack(strzal)/ Giggs, Sanchez(dosrodkowanie)

rzuty rozne- Giggs

rzuty karne - Ibrahimovic

 

moje glowne zalozenia to duzo strzalow z dystansu, zeby wyciagnac obroncow rywala poniewaz duzo gram skrzydlami gdzie na prostopadle pilki (kolejne zalozenie - duzo prostopadlych pilek) beda wychodzic moi pomocnicy(giggs, alexis) i beda probowac wjezdzac lub konczyc strzalem albo dorzucac co ma wykonczyc ibra

 

 

3. marzec:

 

 http://oi60.tinypic.com/2r6i338.jpg

 

 

GK: Michel Preud'homme 93-95 - broni wszystko zawsze i wszedzie ;] raczej unika długich wykopów, gre zaczyna z obrona i keanem.

DL: Christian Ziege 95-97 - mniej ofensywny boczny obronca, ale to wcale nie oznacza ze nie ma prawa znaleźć się w niejednej akcji pod sama bramka rywala, w zależnosci od sytuacji, od tego co akuart robi grajacy po jego stronie Nedved, to dosc szybki pilkarz jak na 188 cm, wiec o to ze go braknie w obornie raczej się nie martwimy. Robi
wszystko co potrafi by nie dac się jechac szybki skrzydlowym ktorzy graja po jego stronie.

DR: Branislav Ivanovic 11-13 - uczestniczy w ofensywie kiedy tylko się da, z szybkoscia u niego najlepiej nie jest, więc jeszcze szybciej niż kolega po drugiej stronie wraca do obrony.

DC: Franco Baresi 92-94 - tu bedzie troche inny opis. Powód dla ktorego wybrałem Baresiego.

At 34 years of age, Franco Baresi's dream of winning the World Cup as captain lay in tatters as he limped off the
field against Norway in the first round with a knee-injury. Surgery was needed. The Milan-legend made a remarkable
recovery and was declared fit on the day of the Final. Coach Arrigo Sacchi did not hesitate but added his captain
to the starting line-up against the mighty Brazil with Romario/Bebeto up front.
Baresi responded with one of the finest World Cup performances by a defender ever.



DC: Gerard Pique 11-13 - gra po stronie Ivanovica, pełna asekuracja gdy Serba jakims cudem zabraknie z tylu.

DMC: Roy Keane 98-00 - zadania mocno defensywne, łatanie dziur gdzie tylko potrzeba, rozpoczyna wiele akcji, gra do tylu, gra do przodu, stara się jak najszybciej zagrac piłke do Ozila, Nedveda, nie unika długich piłek do napastników. Ogólnie patrzy co się dzieje na boisku, czyta gre, dostosowuje się do sytuacji. Gra ostro, nie pierdoli sie z nikim, do zółtej kartki moze łamac nogi ;]

MC: Mesut Ozil 10-12 - ma bardzo dużo defensywnych zadan, musi się cofac i pomagac w obronie jak kazdy pomocnik w druzynie, nie ma prawa zapominac o obronie. W ataku poniewaz ma swietny przeglad pola, ogolnie duzo widzi, więc jak tylko się da gra z napastnikami i skrzydłowymi. Sam czasami też może zejsc na skrzydło, szczegolnie prawe, ogolnie moze się wymienic czasem pozycja z Mullerem. Dużo gry kombinacyjnej.

AML: Pavel Nedved 02-04 - moze na boisku robic wszytko. trzyma się raczej lewej strony i srodka. nigdy nie zapomina o obronie, głowny reżyser gry w drużynie. Bardzo mocno wspołpracuje z napastnikami. Strzela, kreuje, rozgrywa, podaje, biega, biega, biega.

AMR: Thomas Muller 12-14 - gra głównie na prawym skrzydle, czasem schodzi do środka przed napastników, duzo malej gry z ozilem i ivanovicem. jak każdy pomocnik nie zapomina o obronie, wraca się i pomaga Ivanovicovi.

FC: Robin Van Persie 11-13 - duzo się cofa do gry z pomocnikami, czasami moze nawet zejsc na prawe skrzydlo w miejsce mullera. jak jest tylko okazja do strzału to strzela.

SC: Romario 92-94 - jako jedyny w druzynie nie musi uczestniczyc w obronie, gra na lini spalonego, czeka na prostopadle pilki, moze się tez czasem cofnac do gry z Nedvedem. moze dryblowac, kiwac, jak jest w sytuacji 1vs1 to raczej się nie zatrzymuje i nie czeka na innych.


kapitan: Franco Baresi
rzuty wolne strzał: Pavel Nedved, Robin Van Pesrie
rzuty wolne dośrodkowanie: Mesut Ozil, Pavel Nedved
rzuty rożne: Mesut Ozil
rzuty karne: Robin Van Persie

Obrona stałych fragmentów: powrót Mullera, i Van Persiego, wszyscy obroncy + Keane. przed polem karnym Nedved i Ozil, z przodu zostaje Romario.
Atak stale fragmenty: Każdy stały fragment ktory da się zamienic na dośrodkowanie, zamieniamy na dośrodkowanie.
w pole karne idą Ziege, Pique, Ivanovic, Muller, Van Persie, Romario.
Zostają Baresi, Keane, wspierani przez Nedveda lub Ozila.

Ogólna taktyka: Raczeje z tym składem, szybkiej piłki nie zagramy. gramy więc zwykłe abc futbolu. staramy się uruchamiać jak się tylko da boki, staramy się grac dosc dokładnie, solidnie i bezpiecznie w środku, Nedved, Ozil, Keane cofajacy się Van Persie, wymieniaja miedzy soba dużo podań.
Wykorzystujemy szybkosc Nedveda, Romario. Obaj mogą wchodzi w dryblingi kiedy tylko chcą.
Podstawa nie zapominamy o obronie, bronią wszyscy pomocnicy i Van Persie do lini srodkowej.
Ponieważ mamy wysoki skład, bardzo mocno skupiamy się na stałych fragmentach, jak tylko się da gramy dośrodkowanie w pole karne.

 

 

4. Koelner:

 

 http://lineupbuilder.com/?sk=6ky7l

Bramkarz:

Gianliugi Buffon

Obrona:

PO, Thuram- prawy obrońca grający agresywnie do przodu po prawej stronie

ŚO, Popescu- środkowy obrońca, który wymiennie spełnia tę rolę z de Rossim

ŚO, Chellini- środkowy obrońca asekurujący tyłu w razie ataku schodzi na lewą obronę

LO, von Bronckhorst- lewy obrońca grający agresywnie do przodu

Pomoc:

DP, De Rossi-wymiennie rotuje z Popescu , organizuje grę na tyłach

ŚP, Yaya Toure- angażuje się w ataku , łata dziury gdy skrzydła ruszają do ataku lub DP i ŚO

ŚP, Essien- spełnia tę samą rolę co Yaya Toure, w razie ataku Thurama łata za niego tyły

OP- Gascoigne- spełnia rolę łącznika między tyłami a atakiem, rozgrywający

Atak:

Del Piero- jest wsparciem Baggio

Baggio- zadanie ofensywne ,snajperskie

 

Kapitan: Popescu

Rzuty wolne: Baggio/ Del Piero

Rzuty rożne: Baggio

Rzuty karne: Del Piero

 

Moja drużyna preferuje styl defensywny aby nie stracić gola. Wyniki 1:0 to co lubię, podjeżdża autobus pod bramkę i Buffon nie wpuszcza bramek zza pola karnego. Obrona skupia się na swoich zadaniach współpracując ze środkiem. Rajdy skrzydłami obrońców , wyprowadzanie ataku przez de Rossiego, Popescu, łatania dziur przez żelazne płuca Essien, odbiór przez Yaya Toure i de Rossiego, rajdy dryblingiem przez Baggio/Del Piero/Gascoigne. Nie forsuję gry atakiem tylko rozgrywanie piłki w „rombie” Gascoigne-Toure-Essien-De Rossi przy współpracy skrzydeł i stopniowe przemieszczanie się pod pole karne. Bezpośrednie podania ze skrzydeł lub Gascoigne do dryblerów Del Piero/Baggio

 

5. Gregorius:

 

 http://lineupbuilder.com/?sk=6ky7q

 

 

GK -  P Schmeichel

DC -  V Kompany

- Typowy środkowy obrońca - wychodzi do przodu tylko przy rożnych i rzutach wolnych 'z boku'.  Zamiennie z Silva wspomaga rozegranie od tył.

DC - T Silva

- Typowy środkowy obrońca - wychodzi do przodu tylko przy rożnych i rzutach wolnych 'z boku'. Zamiennie z Kompanym wspomaga rozegranie od tył. 

DR - P Lahm

- Zrównoważona gra miedzy defensywa i offensywa. W momentach kiedy Boban schodzi do środka wykorzystuje wolny korzytarz i włacza sie do ataku. Zostaje  przy rzutach rożnych i asekurują tyły.

DL - Maxwell

- Zrównoważona gra. Jeżeli Lahm jest ustawiony wysoko zostaje przy linii środkowej asekurując obronę.

DP - F Redondo

- Zadania defensywne, ma łatać dziury w obronie, szczególnie po prawej stronie przy wyjściach Lahma .  Przy ataku może sie do niego podłączyć tworząc przewagę pod bramka. Kiedy mocniej angazuje sie w atak Lahm i Maxwell zostaja na swojej połowie 

AR - William

- Gra jako skrzydłowy . Zbiega do środka i wymienia się pozycjami z Bobanem. ma równiez zadania defensywne

AL - Z Boban

- Często schodzi do środka i pomaga Rai w rozegraniu. Drybling z prawej strony. W miarę możliwości szuka strzałów z dystansu. Zwolniony z wiekszości zadań defensywnych

MC - Rai

- Główny rozgrywający , kontrolujący tempo i sposób prowadzenia gry. Wymienia sie pozycjami z Dennisem. Szukaokazji do strzałów zdystansu.

10 - D Berkamp

- Mózg mojej drużyny i zawodnik przez którego ma przechodzić większość akcji. Centralna postać mojej ofensywy zwolniony z zadań defensywnych

11 - C Vieri

- Wysuniety napastnik, ma być odpowiedzialny za wykańczanie akcji mojego zespołu. Silny fizycznie cały czas czekający na błędy obrony.  

 

kapitan - Dennis Berkamp

rzuty wolne - Rai / D Berkamp 

rzuty rożne - Rai

rzuty karne - zależnie od sytuacji  

 

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. marzec – Ozil, Nedved, Muller, RvP i Romario robią robotę. Obrona jest na poziomie.

2. Gregorius – najlepsza defensywa w grupie (szkoda, że Maxwell), wspomagana Redondo i Schmeichelem. W ofensywie Vieri niekoniecznie super pasuje, ale mimo wszystko kupuję to.

3. Koelner – mocno zagęszczony środek pola, świetny bramkarz. Skrzydła mnie średnio przekonują, podobnie jak dobranie Del Piero do Baggio. Mimo wszystko wystarcza, by zająć 3 miejsce.

4. the4yeast – Jest spora siła w ataku, ale chyba nie wystarczająca, by nadrabiać braki w defensywie. Bramkarz mocno średni.

5. falcao – Przede wszystkim defensywnie falcao nie nadążył za konkurencją w grupie. Gdyby w ataku był ktoś ekstra, byłaby szansa – a tak niestety wg mnie ostatnie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Marzec - najlepszy w tej grupie. Jeden z lepszych ataków + pomoc. Obrona również na wysokim poziomie.

2. The4Yeast - mocna pomoc + solidność w obronie. Do tego dwóch kilerów w ataku.

3. Gregorius - dobra obrona. Świetnie zabezpieczony środek pola, ale Willian i Vieri średnio mi tu pasują.

4. Koelner - nie cierpię drużyn grających na 1:0, do tego zbyt mała siła ognia aby ewentualnie nadrobić straconą bramkę.

5. Falcao - słaba obrona na poziomie all time, do tego dochodzi przeciętny Khedira, który nie powinien się nawet znaleźć w tym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. the4yeast

2. marzec

3. Koelner

4. Gregorius

5. falcao

 

Osobiście nie miałem tutaj większych problemów z wytypowaniem czołowej dwójki. Potem było już znacznie trudniej,

 

Skład the4yeast bardzo mi się podoba, dobrze pasujące do siebie elementy, łatwo mogę to sobie wyobrazić na murawie.

 

Marzec też zacna paka, ale podpadł mi fragmentami dotyczącymi Oezila w opisie :tongue: Gość ma wybitne ostatnie podanie, ofensywnie generalnie super, ale to człapak trochę a tu obfitość zadań defensywnych, ciągłe powroty do obrony po tym jak wcześniej ma szaleć w ofensywie, nawet na skrzydle. To chyba modlitwy a nie zalecenia :tongue: No i wolny ten zestaw trochę, ale autor sam zwrócił na to uwagę.

 

Koelner świetny z tyłu, ale w ataku nie ma komu nadrobić IMO, poza tym duet Baggio - Del Piero słabo dopasowany.

 

Gregorius z tyłu dobrze, ale ofensywa mnie nie porywa. Z Koelnerem przegrywa u mnie też indywidualnościami w ataku

 

Falcao zwyczajnie brakuje jakości, drużyna na pewno będzie miała swoje momenty, ale całościowo jednak wypada gorzej od rywali.

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. the4yeast


2. marzec


3. Gregorius


4. Koelner

5. falcao


 

Falcao odpuścił sobie połowę okresu naszej gry (wszystko co przed 2003 rokiem) i niestety widać to w talencie zespołu. Najbardziej razi słaba defensywa (słabiutki w obronie Marcelo + elektryczny Luiz), do tego nie przekonujący szeroko na prawej Alexis i kiepsko dobrane lata Giggsa. Dlatego mimo rozsądnego planu na wykorzystanie talentów zebranej paczki jest na piątym.

 

Między Koelnerem i Gregoriusem bardzo wyrównane starcie. Obaj dobrze w obronie i gorzej w ataku. Koelner w obronie jeszcze lepszy niż Gregorius, ale z drugiej strony i tak nie widzę jego ofensywy zapisującej się w koszmarach Schmeichela. Postawiłem wyżej Gregoriusa ze względu na większą dozę finezji w środku pola i dużo lepiej dobranych napastników. Chociaż William to mnie mocno razi w tym składzie (gdyby zamiast niego był jakiś boczny z naprawdę dobrym dośrodkowaniem na głowę Vieriego, to skład byłby dużo mocniejszy).

 

Marzec na 2. Wszechstronna paczka z bardzo dobrymi, umiejącymi wiele wykreować sobie samemu, napastnikami. Zgadzam się jednak z Mentorem, że w zakresie licznych zadań obronnych więcej z tym składem jest pobożnych życzeń niż realnego gameplanu (Muller i przede wszystkim Ozil), choć do tych założeń to akurat Nedved spadł mu z nieba (absolutnie nie powinien się ostać do 2 połowy 2 rundy draftu).

Nieszczególnie podoba mi się Ivanović, któremu do asekuracji bym wolał dać kogoś bardziej ruchliwego, a mniej drewnianego niż Pique.

 

The4yeast bardzo fajnie skomponowana ekipa bez dziur, w której Kaka będzie robił różnice, a dostający od niego podania Villa i RvN powinni błyszczeć swoją skutecznością. Mimo istotnych braków w warunkach fizycznych Julio Cesar z wybranego okresu do mnie trafia. Największą wadą tego zespołu są stałe fragmenty gry (poza karnymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocna grupa, dla mnie wszyscy z miejsc 1-3 powinni grać dalej:

 

1 - marzec: początek draftu mega, potem trochę zszedł na ziemię, ale końcówka znów z przytupem (Preud'homme!), ogólnie skład mega - jedyne co bym zmienił to wymiana kogoś z dwójki Muller/Ozil na pomocnika bardziej defensywnego (przy Romario wiesz, że w obronie grasz zawsze bez jednego gracz)

2 - koelner: trochę niedoceniony w głosowaniu a szkoda bo zrobił fajny skład z super mocnym środkiem pola

3 - the4yeast: minimalnie za koelnerem - skład b.fajny/kompletny, brakuje mi tylko wow-factora (mimo, że jestem fanem Milanu to Kaka mnie nigdy jakoś bardzo nie podniecał)

4 - gregorius: chyba jednak wybór Schmeichela w pierwszej rundzie nie był najlepszym pomysłem, generalnie średnio mi się podoba ten team (nie licząc Lahma, który był mega stealem)

5 - falcao: wbrew pozorom skład nie taki meega zły (jak piszą niektórzy), gdyby zamiast Ibry wziął dostępnego wtedy jeszcze Ronaldo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the4yeast ma pewnie wyglądającą defensywę. Ayala i Sammer to jeden z lepszych środków obrony w zabawie, a wspiera to jeszcze Zanetti, chyba nawet w mojej opinii najlepszy prawy obrońca zabawy. Z lewej strony Bennarivo, taki pick bez rewelacji. Włoch jest solidny i uniwersalny, ale to nie jest jakiś wymiatacz dający jakiś większy impact z którejś stron parkietu. 

 

Linia wspierająca defensywę jest zagęszczona, ale moim zdaniem żaden z graczy to nie jest wybitny destruktor. Każdy z Nich wnosi sporą wartość do drużyny, ale wydają się dosyć podobni, zwłaszcza Pogba z Alonso. O Enrique to ten plus, że może zejść i rozciągnąć grę do skrzydła. Trochę jest cofnięty, by nie przeszkadzać Kace. Jestem ciekaw jak się w tym odnajdzie. U Van Gaala to był główny kreator i polemizowałbym czy prawa strona to faktycznie była jego ulubiona pozycja...

 

Kaka dostał sporo swobody. Trener wykorzystuje, że ma za sobą asekurujących partnerów co daje mu możliwość większych popisów w ofensywie. Brazylijczyk to technika, dobry strzał, kreatywność i w swoim peaku najlepszy pomocnik świata.  

 

Atak wydaje się zabójczy i dobrze skompletowany, bo Villa jest szybki i kreatywny, a Van Nisterlooy to typowy super striker którego strzały z pola karnego są zabójcze.

 

Falcao już na początku draftu budził moje wątpliwości. Preferowałbym Ballacka z okresu, gdy był generałem kadry Niemiec i rozgrywał kapitalny sezon w Leverkusen. Podobne zastrzeżenia miałbym do Giggsa wybranego już w bardzo późnym okresie kariery.

 

Nie zbyt pewnie wygląda defensywa, a jeszcze na obrońcę świątyni wybrano Didę co nie wróży zbyt dobrze z tyłu. Nigdy nie byłem też fanem Khediry co nie stawia w najlepszym świetle destrukcji i rozbijania ataków.

 

Jakąś nadzieją tu może być Kroos, ale ten co jest dla mnie niezrozumiałe został głównym kreatorem pozbawiając tutaj szansy Ballacka, mimo że gra za jego plecami. Ogólnie obaj Niemcy są dość dziwnie wykorzystani w taktyce. Chyba bym ich widział w jednej linii bez typowego rozgrywającego.

 

Lubię w tej ekipie Alexisa Sancheza, a sam Ibra w ataku to trochę mało. Dziwna ta ekipa, ale skrzydła są mocne, a duże wsparcie dokłada tam jeszcze Srna i Marcelo.

 

Marzec co pierwsze rzuca mi się w oczy nisko daje Ozila, a przecież chyba po to ma się Keane z tyłu, by zabezpieczał te strefy. Ogólnie totalnie bezsensu Ozil zostaje obarczony zadaniami defensywnymi co jeszcze bardziej go zabije i spowolni rozegranie, a piłek i tak za dużo nie odbierze. Chyba będziesz musiał pożyczyć lasso od Janasa na które łapał Kosowskiego, by ten gameplan dotyczący Niemca Ci wypalił. Duży minus.

 

Nie jestem fanem Pique, a Baresi jest już jednak po najlepszych latach. Mimo wszystko będzie się mieścił w okolicach pierwszej 10 na swojej pozycji. Ziege to nie jest wybitna postać, jeśli idzie o zabezpieczanie tyłów. Ivanovic wydaje się być bardziej wartościowy z obu stron boiska.

 

Na pewno wielką postacią jest tu Nedved. Facet ma tytaniczne zdrowie i będzie dawał ogromny handicap z obu stron parkietu. Nie jestem za to fanem drewnianego Mullera. Ja wiem, że liczby i sukcesy go bronią, ale jest taki jakiś nieprzekonujący mnie zupełnie. Taki nietypowy zawodnik, którego nie potrafię docenić. Aczkolwiek na plus, że potrafi zagrać na kilku pozycjach co daje dużą swobodę w grze i wymienność pozycji z Van Persie.

 

Romario super striker. Keane jest murzynem od czarnej, brudnej roboty. Nie ma nad Nimi co debatować.

 

Koelner postawił na ustawienie defensywne. Oprócz gry czwórką w obronie ma przed sobą kilku specjalistów od twardej, męskiej gry, który mają pomóc zdominować strefę i zadbać w pełni o destrukcje. Popescu to bardziej defensywny pomocnik i tu ciekawe, niespotykane rozwiązanie bo trener postawił na wymienność pozycji Rumuna z De Rossi. Dziwny to dość eksperyment...i ciężko stwierdzić jaki to ma cel.

 

Thurama wolałbym widzieć jednak na środku obrony, chociaż wiadomo jaki jest deficyt na pozycji prawego obrńcy, a Francuz też należy tam do najlepszych. Tu jednak będzie grał Popescu/De Rossi i Chielini.

 

Dobre rozegranie powinien dawać fighter Gascoigne. Anglik trochę jako człowiek zepsuł swoją karierę i moim zdaniem trzeba dołożyć fakt, że Anglicy nie znaczyli zbyt dużo w Europie i mieli przeciętny skład przez co i on sam wydaje się być trochę niedoceniony. Anglicy na MŚ w 94 nawet nie awansowali, mimo że Paul był ich liderem.

 

Atak wydaje się zmarnowany i mam o to pretensje do Koelnera, bo kocham Baggio. Obaj gracze lubią cofnąć się po piłkę i nie wiem czy będą się dobrze uzupełniać. Ten skład jest źle rozdysponowany, ale mimo to bardzo mocny. Gdyby inaczej dobrał 2 nazwiska to byłby drugi duży faworyt do mistrzostwa.

 

Gregorius uzupełnię może jak znajdę tą wewnętrzną siłę :smile:

 

1. Gregorius

2. Koelner

--------

3. the4yeast

4. Marzec

5. Falcao

 

Ta linia to nie przypadek, bo była tu największa różnica jakościowa między zespołami. Koelner i Gregorius moim zdaniem pewnie wygraliby awans w tej grupie, a wychodzi, że obu ich zabraknie w ćwierćfinale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.