Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ostatnio nosze sie z zamiarem wydania swoich oszczednosci na konsolke do gier i sie zastanawiam, czy ktos z was ma moze jakas konsole? Jesli tak to jaka? Jakie wrazenia etc...

 

Ktorą wg was opłaca się kupic, jakies sa za i przeciw itd itp...

 

Poki co swojego typu nie chce zdradzac, chcialbym posluchac waszych opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola? Tylko XBOX 360. Kumpel ma i czasami, dobra często u niego pogrywamy w wolnym czasie. Konsoli nie można porównywać z zadnymi PS etc. - po prostu inna kategoria. Szkoda tylko, że pykanie w gierki już mało mnie bawi, bo gdyby bardziej mnie to jeszcze kręciło, pewnie bym w X360 zainwestował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ps2 i mi narazie wystarcza, na Xboxie 360 grafa owiele lepsza ale 1700 zl a 400 zl to jest roznica ;) a do pogrania jest w sam raz i za przerobke 360 z 300-400 zl zaplacisz a za Ps2 100-150 zl. JA polecam ps2 bo nawet jak nie przerobisz to gry juz sa po 69 - 89 zl chyba ze nowe to po 189 ale jak chcesz mozna przerobic Swapem Magicem taka plytka co kosztuje 80 zl ja mam przerobione taka plyta i jest ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ps2 i mi narazie wystarcza, na Xboxie 360 grafa owiele lepsza ale 1700 zl a 400 zl to jest roznica ;) a do pogrania jest w sam raz i za przerobke 360 z 300-400 zl zaplacisz a za Ps2 100-150 zl. JA polecam ps2 bo nawet jak nie przerobisz to gry juz sa po 69 - 89 zl chyba ze nowe to po 189 ale jak chcesz mozna przerobic Swapem Magicem taka plytka co kosztuje 80 zl ja mam przerobione taka plyta i jest ok !

No dobra a nie wolalbys tego chipa czy cos?

 

nie przeszkadza Ci ciągłe zonglowanie cdkami albo to ze podobno niektore gierki nie dzialaja pod swapa...?

 

co do x360 to to przerobienie jst ok? bo slyszalem ze tak fifty-fifty; sa jakies problemy (psujace sie konsole, niedzialajace gry)

 

Generalnie to co byscie mi polecali przy PS2? SwapMagic czy chipa i dlaczego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twoich potrzeb kore. Trochę za mało napisałeś o swoich preferencjach i w ogóle podejściu do gier :wink: Jeśli nie jesteś jakimś zapalonym graczem, to chyba specjalnie nie opłaca się na razie kupować X-a. Szkoda pieniędzy, jeśli masz podłączyć 360 do telewizorka 15 cali i grać od święta. W takim wypadku 360 razy bardziej polecał bym PS2. Przeogromna biblioteka gier no i ze 3 a jak się zakręcisz to i 4 razy taniej Ci to wyjdzie. Grafika na pewno już tak nie zwala z nóg ale niektóre tytuły wciąż potrafią mile zaskoczyć.

 

No chyba, że zabierasz się do tego na poważnie to wtedy jak najbardziej X-Box jest dobrym rozwiązaniem. Jest już całkiem sporo fajnych gier na niego a wiadomo, że będzie jeszcze więcej. Grafika? Oczywiście dużo lepsza niż na PS2 ale nie wiem jak wygląda na zwykłych telewizorach, bo grałem tylko w Empiku a tam jest ładny panel HD :wink: No i X-Box mimo, że jest drogi to jednak jest inwestycją na ładnych parę, w przeciwieństwie do PS2 które już prawie całkowicie się "skończyło".

 

Tak więc moim zdaniem, jeśli tak bardziej dla kaprysu chcesz sobie konsole kupić, żeby od czasu do czasu sobie w coś zagrać ewentualnie z kolegami przy piwku zasiąść, to na pewno PS2. Natomiast jeśli chcesz to potraktować "poważniej" to już należy się bardziej zastanowić, aczkolwiek te setki świetnych gier cały czas u mnie by chyba szalkę na strone Sony przechylało :wink: No ale co kto woli, z drugiej strony mogą Ci poprostu nie podchodzić gry na PS2 typu wszelkie Fajnale i inne ICO czy też MGS-y a to przede wszystkim dla nich warto w PS2 inwestować :wink:

Tak więc wszystko, rzecz gustu i czego po konsoli oczekujesz...

 

Generalnie to co byscie mi polecali przy PS2? SwapMagic czy chipa i dlaczego

Ja tam polecam zdecydowanie chipa. Przerabiasz raz i nic Cie nie obchodzi, żadne mieszanie plytami, czy że gra nie zadziała. Poprostu nagrywasz i grasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kore ja do chipa nie mam zaufania, moj kumpel przerobil chipem i po 2 miesiacach cos mu sie zrypalo laser czy cos a i stracil gwarancje a jak kupisz nowego pobawisz sie swapem cos ci sie zrypie (bo laser jak sie uzywa swapa gdzies tak po roku sie psuje) to mozesz sobie wymienic zadarmo a potem 50 zl na allegro :D takze tu sa minusy i tu, moj laser jest juz tak zjechany ze jak wlaczam Swapa to zeby sie wczytal musze tak jak ja to nazywam "pompowac" PS :D takie ruchy w gore w dol w gore w dol bo innaczej swap sie nie wczyta ;pp, ale wiesz co chyba Chipy sa teraz nowe bo mi brat mowil jakies lepsze i nic sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam xboxa360 i jestem niesamowicie wręcz zadowolony. wystarczy na ładnych pare lat podobnie jak tv w który również że tak powiem "zainwestowałem" (chociaż co to za inwestycja) troche grosza

 

obecnie pykam w najlepszą piłkę jaka do tej pory pokazała się na ziemii czyli w PES6 przez xboxLive (czyli przez internet :) )

 

xbox360 to produkt którego microsoft się nie wstydzi i za który nikt nie przeprasza (aluzja do PS3) a do tego... no po prostu jest fantastyczny :P

 

 

 

a konsole mam nieprzerobioną i nigdy tego nie uczynię ;) takie praktyki są niezgodne z moimi poglądami, sumieniem i honorem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam PSP, jestem zadowolony, bo po za grami masz filmy i mp3.

PSP jest spoko, ale mimo wszystko, jak chcialoby sie pograc na duzym eranie to nie ma opcji.

Moj znajomy ma rowniez xboxa 360 - to jest super konsolka...

A co do PSP, to raczej ci nie polecam. Mnie znajomy ja kupil z Anglii za grosze, u nas sa jeszcze drogie, ale zobaczysz, IMO w tym roku bedzie mozna ja kupic za 500-600zł. Jak do takiego małego urządzenia gry po 200zł, to lekka przesada. Co innego XBox grasz sobie na duzym ekranie, mozna ja przerobic, zeby chodzila na piratach i extra. atomiast w PSP nieorginalnych gier nie znajdziesz, ale mozesz je wgrac. Po za tym beda cie palce bolaly od ciaglego grania - wiem cos o tym :P

 

a konsole mam nieprzerobioną i nigdy tego nie uczynię

Zapraszam do lektury CD-ACTION!

I zaproaszam do kazdego sklepu z grami do kupowania gier (ktore znudzą cie po jakims czasie) za 200zł!

 

Litości, przerobienie ani nie psuje, ani nic konsoli.

A kosztuje max 100zł... Ja zamiast jednego orginała wolałbym 10podróbek - gra ta sama.

 

Aczkolwiek jakbym miał nieorginalnego counter-strike'a to bym sobie nie pograł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tv w który również że tak powiem "zainwestowałem"

 

A, że się spytam o ile to nie jest jakaś poufna informacja Maciek jaki masz telewizor?

 

a konsole mam nieprzerobioną i nigdy tego nie uczynię Wink takie praktyki są niezgodne z moimi poglądami, sumieniem i honorem Cool

 

No ja moje PS2 ze 3 lata temu przerobiłem, i jednak trochę żałuję. Nawet nie chodzi mi o te moralne sprawy itd. bo tutaj akurat tylko w nielicznych wypadkach jestem wstanie docenić producentów gry i pójść do sklepu (ostatnio zdarza mi się to coraz częściej :wink: ). Po prostu po przerobieniu konsoli moje granie wyglądało mniej więcej tak, że w każdą grę grałem koło 20 minut bo już czekały na mnie następne. Jedno najmniejsze zacięcie się jakaś niedogodność i gra wędrowała na półkę bo po co się męczyć jak w pogotowiu jest 5 następnych nowych gier. A pamiętam jeszcze tuż po kupieniu PS2 kiedy "skazany" byłem na oryginały katowałem każdą grę od początku do końca bo po prostu zanim sprawiłem sobie następną trochę czasu mijało :wink:

Tak więc osobiście kategorycznie przestrzegam przed przerabianiem konsoli :twisted:

 

najlepszą piłkę jaka do tej pory pokazała się na ziemii czyli w PES6

Mocno bym z tym, że jest to najlepsza piłka polemizował ale jak kto woli :wink:

 

A teraz co do artykułu. Nie ma co się dziwić, że ludzie kupują stare plejstejszyn skoro wyszło na nią 3 razy więcej dobrych gier niż na pozostałe konsole razem wzięte.

Sam się zastanawiam nad zakupem 360-tki no bo wiecznie nie można grać na starych konsolach, ale tekst tego gościa z Microsoftu zacytowany w tym artykule mnie po prostu rozwalił. Dawno takiej głupoty nie przeczytałem...

 

A właśnie czemu nikt nic nie pisze o Wii ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy sporo (względnie) mysle o konsolach, a szczegolnie właśnie o tym nowym X-Boxie. Na razie nie mam zamiaru kupować, ale w przyszłości nie wykluczam. Ostatnie półtorej roku przestałem się interesować sprzętem komputerowym, a mój blaszak podupadł. W gdy co prawda też prawie że od tego czasu nie gram, ale coś tam śledzę i jak będzie jakaś fajna pozycja, to ją zaatakuję :) Ale ostatnio zajrzałem do PCWK, przeczytałem i się zdumiałem, że mało co się orientuję. Połtorej czy dwa lata przerwy i już tyle rzeczy jest innych, sto różnych nowych wersji kart graficznych, procki na innych złączach czy cuś. I jak pomyślałem, ile by trzeba poświęcić czasu, żeby na nowo się w tym ogarnąć, a potem ile kasy wydać, żeby sprzęt dawał radę na nowych grach, to się zastanowiłem nad konsolą. Kupisz raz, 2-3-4 lata jest spokój. I wiadomo, ze każda gra będzie chodzić, bo jest zoptymalizowana, a nie tak jak na PC, że maksymalne detale, to sobie można włożyć między bajki.

 

Ale są minusy. Gry na konsole są bardzo drogie w porównaniu do taniejących gier na kompa. Przerabianie tak sobie mi się podoba. Druga sprawa, to może mi brakować moich ulubiionych, wyrafinowanych gier FPP, czy strategicznych. Nie orientuję się, ale czy do XBoxa 360 można podłączyć mysz albo czy np. strategie jakieś porządne tam są/będą? Typu coś a la Cywilizacja? A jak z graniem on-line? Czy jest to już bezproblemowe. Słyszalem, ze World of Warcraft święci sukcesy i takie coś mnie ciągnie. I jeśli mialbym kupić konsolę, to też bym chciał pograć przez sieć.

 

Plusem jest to, że ojciec do kina domowego sprawił sobie projektor i mógłbym grać tak, jakbym siedział w kinie :) - na dupnym ekranie. Czy to jeszcze jako domownik czy gość, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam psx i ps2 ale teraz mam ochote na Xboxa 360. Grafika (silnik) tej konsoli powala wszystko. Osobiscie nie polecam przerabiania ps2 bo znam 2 osoby ktorym po przerobieniu konsola dziala przez tydzien a potem poszla na smietnik bo nikt nie chcial jej naprawic... Xbox 1200zeta kosztuje.... gry faktyczniej sa drozsze, ale mowi sie trudno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, sporo tego wszystkiego 8) Po kolei:

 

w przeciwieństwie do PS2 które już prawie całkowicie się "skończyło".

Czytalem gdzies ze bodaj jeszcze 2 lata maja wychodzic gry na PS2... ?

 

wszelkie Fajnale i inne ICO czy też MGS-y a to przede wszystkim dla nich warto w PS2 inwestować

Proszę rozwiń skróty ;-) (ICO - ..., MGS - metal gear solid?)

 

No ja moje PS2 ze 3 lata temu przerobiłem

Czym? :> No i jak sie sprawuje :)

 

Jedno najmniejsze zacięcie się jakaś niedogodność i gra wędrowała na półkę

Mowisz o zacięciach w sensie niemoznosci przejscia jakiegos etapu czy cos w tym stylu?

 

Sam się zastanawiam nad zakupem 360-tki no bo wiecznie nie można grać na starych konsolach, ale tekst tego gościa z Microsoftu zacytowany w tym artykule mnie po prostu rozwalił. Dawno takiej głupoty nie przeczytałem...

Tutaj z kolei chodzi Ci o ten tekst o trafianiu do innego rodzaju klientów, ta? :>

 

Tak więc wszystko, rzecz gustu i czego po konsoli oczekujesz...

Przyznaje to szczerze i wcale tego sie nie wstydze ;-) Chce sobie kupic konsole zeby sie totalnie wyluzowac np. po pracy. Chce tez pograc z kims kto do mnie przyjdzie, przy piwie czy cos w tym stylu. Gierki typu Devil May Cry, wrestlingi, boksy, wszystkie inne sporty i napierdzielanki. Totalny relaks przy wylaczeniu mozgu, od czasu do czasu cos bardziej wymagającego... zatem PS2 czy X360? :P

 

moj kumpel przerobil chipem i po 2 miesiacach cos mu sie zrypalo

Ktorym chipem i co sie zrypało? :>

 

obecnie pykam w najlepszą piłkę jaka do tej pory pokazała się na ziemii czyli w PES6

Rzadko się ostatnio zgadzaliśmy, ale... od czasów "czwórki" chodze i wszystkim to powtarzam do usrania 8) FIFA wcale nie spotkala godnego siebie konkurenta; PES po prostu wjechal na rynek i absolutnie zmiazdzyl tą totalnie schematyczną do bólu kopankę. NIE MA CHOCBY JEDNEGO argumentu, ktory moglby poswiadczyc o ogolnej wyzszosci czy rownosci FIFY z PES6. Jesli ktos jednak ma taki to z chęcią wyslucham :)

 

Mich@lik - thx.

 

Osobiscie nie polecam przerabiania ps2 bo znam 2 osoby ktorym po przerobieniu konsola dziala przez tydzien a potem poszla na smietnik bo nikt nie chcial jej naprawic...

Znowu zapytam - czym przerabiali, jak no i co się dokladnie stało? :) No i ewentualna mozliwosc działania w takim przypadku (zepsucia się) to... ?

 

Ogolnie to dzięki wszystkim za rady :) Swoją drogą to uwazam ze cale racje mają ci, ktorzy buntują sie przeciw drogim gierkom i kombinuja jak mogą ;-) (fakt faktem - na konsolke uzbieralem przez troche czasu ale za cholere regularnie na gry mnie stac nie bedzie, a chcialbym miec wiecej niz jedna :/)

 

 

===============================

Szak: Zrobiłem małe przemeblowanie, bo pojawił się IMO ciekawy offtopic. Tutaj proszę rozmawiać o konsolach, a o moralno/materialnych aspektach cen gier/sprzętu i związanym z tym procederze w wydzielonym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje to szczerze i wcale tego sie nie wstydze Wink Chce sobie kupic konsole zeby sie totalnie wyluzowac np. po pracy. Chce tez pograc z kims kto do mnie przyjdzie, przy piwie czy cos w tym stylu. Gierki typu Devil May Cry, wrestlingi, boksy, wszystkie inne sporty i napierdzielanki. Totalny relaks przy wylaczeniu mozgu, od czasu do czasu cos bardziej wymagającego... zatem PS2 czy X360? Razz

PS2 !! bo jak chcesz sie wyluzowac to grajac na X360 bedziesz za bardzo podniecony grafika :wink: a tak na powaznie bylem u kumpla garac w nba 2k7 serce mi tak bilo ze masakra przy tej grafice mozna wykitowac :) a przyszedlem do domciu wlaczam ps2 nba 2k7 i pelen luz gram z bratem w pes6 tez pelen luz ;p

 

 

Ktorym chipem i co sie zrypało? :>

spytam sie go jak worci bo gdzies pojechal, jak bede wiedzial dam Ci znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na X360 bedziesz za bardzo podniecony grafika a tak na powaznie bylem u kumpla garac w nba 2k7 serce mi tak bilo ze masakra przy tej grafice mozna wykitowac

świetna gra :) grafika tak jak mówisz po prostu wgniata w fotel (podobnie jak grafika w PES6 czy Fight Night Round 3) i jest to spory szok dla tych którzy mają duży przeskok że tak powiem wizualno-techniczny :)

 

nie wspomne o Rainbow Six Vegas bo grafika w tej grze wprowadza w osłupienie na dość długo :)

 

jeśli zdecydujesz się Kore na xboxa360 i będziesz chciał grać przez internet (tzw. xbox live - który się wykupuje za średnio około 17 złotych miesięcznie) to możesz mieć problemy z graniem na piratach ponieważ microsoft robi niezapowiedziane aktualizacje (nie słyszałem by był na to sposób jakiś w sensie piractwa) i musialbyś wymieniać chip praktycznie co aktualizację :)

 

FIFA wcale nie spotkala godnego siebie konkurenta; PES po prostu wjechal na rynek i absolutnie zmiazdzyl tą totalnie schematyczną do bólu kopankę. NIE MA CHOCBY JEDNEGO argumentu, ktory moglby poswiadczyc o ogolnej wyzszosci czy rownosci FIFY z PES6.

i to nie jest "TEN" sezon jak to mówią w reklamie FIFY07 (przyznając się tym samym do porażki w poprzednich latach) w którym Fifa znów będzie królować - moim zdaniem na przestrzeni dwóch lat jeśli EAsports nie przyłoży się bardziej do Fify to ta gra może być już takim synonimem naciągania przyzwyczajonych klientów do gówno wartego produktu

Jesli ktos jednak ma taki to z chęcią wyslucham

rok, dwa i PES wykupi wszystkie ważniejsze licencje od federacji i lig i zniknie ostatni cząstkowy taki argument o wyższości FIFY :) kiedyś jak był jescze ISS PRO to nie było ani jednego nazwiska prawdziwego :P a teraz :?: prawie wszystko już jest

 

 

ps: ide grać w PES6 przez xbox live bo mi się on dzisiaj kończy chyba (albo już skończył :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem gdzies ze bodaj jeszcze 2 lata maja wychodzic gry na PS2... ?

Hmm, pewnie coś tam jeszcze będzie wychodzić, ale z tego co mi wiadomo ostatnią poważną grą na PS2 będzie "God of War 2". Potem już tylko popierdółki... :wink: Co nie zmienia faktu, że przez te 5-6 lat istnienia PS2 wyszło tyle świetnych gier, że wątpie, żebyś przez cały 2007 rok je ogarnął.

 

Czym? :> No i jak sie sprawuje

Tak dawno to było... Na pewno chip i na pewno Reaper tylko nie pamiętam który. Sprawuje się bez zarzutu przynajmniej u mnie. No ale mimo, że moje doświadczenia z przerabianiem konsoli są jak najbardziej pozytywne to jednak raczej odradzam. Przecież gry na PS2 jeśli się akurat na nią zdecydujesz można już po 30-40 zł kupić :wink:

 

Proszę rozwiń skróty Wink (ICO - ..., MGS - metal gear solid?)

 

MGS tak jak mówisz, ICO to nie skrót tylko poprostu nazwa. Po prostu chodzi mi, że jest sporo gier na PS2 które są takie bardzo specyficzne musiał byś sobie poczytać na ich temat więcej.

 

Mowisz o zacięciach w sensie niemoznosci przejscia jakiegos etapu czy cos w tym stylu?

Dokładnie.

 

Tutaj z kolei chodzi Ci o ten tekst o trafianiu do innego rodzaju klientów, ta?

O cały ten akapit. Muszę się bardziej skupić nad tym co piszę, bo widze, że sporo niejasności jest :wink:

 

zatem PS2 czy X360?

Jeśli nie śpisz na pieniądzach to chyba w takim wypadku bardziej opłaca się PS2. Po pierwsze tylko na niej jest DMC :wink: Po drugie jest dużo tańsza, a nie widzę przy takim podejściu do konsoli jak twoje wydawać na to półtora tysiąca. No i do gry przy piwie nie ma po prostu lepszej konsoli niż PS2 (no chyba, że PSX :wink: ). Oczywiście jeśli nie jesteś jakoś specjalnie przewrażliwiony na punkcie grafiki i nie możesz żyć ze świadomością, że na X-Boxie są ładniejsze gry :wink:

 

Jeśli chodzi o PES-a, to ja tam jestem raczej anty, na wszytko co wyszło po 3 części :wink: No 5 była jeszcze całkiem niezła, ale oprócz tego nędza. Głupota panów z Konami mnie konkretnie rozwala a strategia:"w tym roku coś wrzucimy ale co innego zepsujemy, żeby za rok można to poprawić" jest dla mnie zupełnie niezrozumiałą. Co do licencji to bym tak optymistycznie się nie nastawiał :wink: Odnosząc się do poprzedniego zdania, w tym roku panowie z Konami pozbawili nas Bundesligi, żeby pewnie w przyszłym znowu była :wink:

W żadnym razie nie jestem zwolennikiem Fify, bo tutaj też ostro przycinają w chu*a. Chociaż nie powiem, całkiem miło jest sobie pograć Pogonią w tym trybie menadżerskim czy jak się tam to zwie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdecydujesz się Kore na xboxa360

Niestety, koszt ok. 1.500 zł (przerobiona) jest dla mnie zbyt duzym kosztem :/ Byc moze jak zaczne wiecej zarabiac i zdolam uzbierac co nieco kasy w krotszym czasie ;-)

 

zniknie ostatni cząstkowy taki argument o wyższości FIFY

Dlatego pisałe o ogólnej wyższości ;-) Ale niech piszą fani FIFY dlaczego wolą FIFE, moze czegos nowego sie dowiemy a i beda nas w stanie czyms przekonac :)

 

ps. a pro po PES6 - Maciek masz szczescie ze nie mam tego XBoxa i nie mozemy zagrac, kazdy mecz, faul na odleglosci 20-30 m i Ronaldinho by Ci udowadnial jak "chimeryczny" jest :P:P:P

 

Hmm, pewnie coś tam jeszcze będzie wychodzić, ale z tego co mi wiadomo ostatnią poważną grą na PS2 będzie "God of War 2"

Sugerujesz ze juz po kwietniu PS2 umrze? :>

 

No ale mimo, że moje doświadczenia z przerabianiem konsoli są jak najbardziej pozytywne to jednak raczej odradzam

Nie znosze tego pytania, ale ... dlaczego? :P Przeciez jest ok :>

 

Po prostu chodzi mi, że jest sporo gier na PS2 które są takie bardzo specyficzne musiał byś sobie poczytać na ich temat więcej.

No dobra, spoko, tylko nie da rady przeczytac w recenzji "ta gra jest specyficzna" :P Musialbys mi mowic konkretnie...

 

Muszę się bardziej skupić nad tym co piszę, bo widze, że sporo niejasności jest

No przy rozmowie ze mną na pewno :P

 

Po pierwsze tylko na niej jest DMC

Znowu nie mam pojecia o czym mowisz ;-)

 

Ogólnie wyszlo ze nic nie rozumiem z tych wypowiedzi, bo tylko co chcwila pytania jak, po co i dlaczego. Oczywiscie tak nie jest, a niektore dodatkowe pytania wynikają ze wzmożonej ciekawosci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.