Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2015-2016


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Typuję:

1. Timbervolwes 133 (+2 w pkt i +1 w stl) 

2. 76ers 132 (+1 w 3pkt, +1 w reb, -1 w tov)

3. OKC 130 (-1 w 3pkt, -1 w pkt, +1 w tov)

Oj byłoby pięknie... ale najpierw Taddek, a po chwili T.Robinson skomplikowali wszystko.. (szczególnie FG i STL) ;)

 

Trzeba było brać tego Duranta jak proponowałem - już od dłuższego czasu byłoby pozamiatane ;)

A za kogo go oddawałeś? Tak już z ciekawości, bo wiem za kogo ode mnie nie oddawałeś ;)))

 

 

No tak. Madry Polak po szkodzie. Zawsze aktualne. Zobaczymy jak sie ulozy...

Niestety ZAWSZE, ale z drugiej strony, Kanter to był strzał w 10! Bez niego -3 lub -4 punkty w REB byś miał w tym oba vs 76ers i Wolves, więc... nie wiem czy Durant FT i 3p by nadrobił żeby zniwelować ;)

 

PS. Prośba do wszystkich chłopaków, żeby spięli się i dograli gry do końca (a przynajmniej się postarali). Rozumiem priorytety ze zdobywaniem przez tankujących dodatkowych $ w budżecie, ale za sezon czy dwa Wy będziecie na górze i nie chcielibyście utracić szanse na medal/wygraną bo ktoś nie dograł meczów.

 

New Orleans ma kłopoty z dograniem meczy i trochę im pewnie zabraknie, Detroit (super aktywność ost.), Dallas i Atlanta też trochę w tyle ale przy aktywnej końcówce, powinni zmieścić się w limicie. Z tej 4 szczególnie New Orleans (aż w 2 kategoriach) i DET z ATL (po jednej kategorii) mają dosyć znaczący wpływ na końcowy kształt tabeli, a że walka jest na pojedyncze wręcz 3p, zb, punkty czy stl (o FG i FT nie mówiąc) to Wasza aktywność ma kluczowe wręcz znaczenie.

A taki Washko i Lew ze swoimi ekipami do zawału mnie doprowadzają co noc i jakoś im $ nie w głowie ;)))

 

Powodzenia przed ost. grami i niech wygra najlepszy ;)))

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie-e ode mnie był Dray+Turner. A w tabeli niezły kocioł. W ostatnim tygodniu ekipy z podium codziennie się zmieniają miejscami. W 3pt nie zyskam, bo Detroit dzielnie goni i raczej przegoni. Przyznam, że 3 miejsce by mnie zadowoliło po takim sezonie. Popełniłem masę błędów. Trzeba będzie się spiąć i pograć lepiej w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki!

 

Przyznam szczerze, że takich emocji chyba nie miałem jeszcze jak gram ;)

Co więcej jak przypomnę sobie draft w apce min. jadąc taxi do domu... kontuzję Evansa zanim zaczął, wtopę z Dragicem (w każdej lidze go miałem), totalnego pecha z kontuzjami (wspomniany Evans dwukrotnie, Gallo, Gasol, Holiday, czy w końcówce Young i kupieni Collison z Jacksonem), to powiem szczerze podium było jak wygrana w totka, a zwycięstwo? Flaszkę dla tego kto tak obstawił - chyba nikt się tego nie spodziewał...

 

Pokusiłem się o małe podsumowanie na koniec, żeby pokazać jakie niuanse zdecydowały o układzie końcowym top. 3 (choć oczywiście nie tylko).

1. Wolves 133 pts, wygrana przez 3 punkty zdobyte o włos (+7 PTS - Lew chyba mógł Kobasa wstawić w SF, +2 STL, -8 TO wobec OKC). Wygraną zawdzięczam głównie determinacji, świetnym FA/W (Barton, Curry, Leuer, Powell, I.Smith, J.Grant czy Portis, Robinson, Arthur) i ich dobremu dobieraniu do balansu ekipy. Tu chciałbym podziękować, że nie tylko konkurencji top 3 (76ers i Tocheck) mobilizowali mnie do gry, ale także chłopaki Lew, Washko, Barca, Marcin grali do końca. Ciągła rywalizacja na niewielkie różnice i konieczność ciągłego dogrywania brakujących meczy, zbudowała ten sukces! Życzę Wam równie ciekawej walki za roku o podium!

 

2. 76ers - 130,5 pts, również o włos zdobyte 3 punkty (+2 trójki vs Jackso, +5 STL i +5 BLK vs Pablo, który jednak mocno wpłynął na wyniki 2 i 3 miejsca, bo gdyby tylko na połowie swoich średnich zagrał 10 meczy więcej, to Tocheck byłby 2...). Sixers byli od poczatku faworytem, prowadzili większość sezonu, ale chyba na koniec zostali ofiarą własnego sukcesu. Otóż mając mega keeperów, bardzo niechętnie chciał się ich pozbyć i choć dzięki ich zachowaniu będzie na 100% walczył o podium za rok, to jak Marcos pisał, czy 2 miejsca na podium warte są więcej niż 1 zwycięstwo? Tu niech każdy sobie sam odpowie... ;)

 

3. OKC - 129 pts, Współczuję, szczerze (tym bardziej, że to 2 ligi na raz). Pprzytoczę parametry: -2 punkty w FG (przegrał z IND o 0,000072 % i 0,000768 % z DET i BOS, wygrał za to o 0,00016 % z Washko), - 1 w FT (o 0,000264 % z DET) oraz o... 2 trójki z TOR i... 76ers. WOW, nie chcę Cię dobijać, ale jeśli dobrze liczę to 3 celne trójki (wobec 7pts u mnie czyli 3 niecelnych trójek) zdecydowały o tym, że Ty jesteś 3 a ja 1. Panowie 657 gier i 3 rzuty decydują o 3 pierwszych miejscach!!!

Niestety Tocheck przegrał trochę na własne życzenie bo chyba (moim zdaniem) za szybko rozegrałeś wszystkie mecze i na ost. kolejkę nie zostawiłeś sobie opcji korekty... OKC również było faworytem od początku, świetny trejd po ASW, zabrałko niewiele, ale Gasol, Jokic, Middleton to świetna podstawa do budowania mocnej ekipy za rok.

 

4. WAS - gratulacje dla Lwa, świetny sezon, dobry draft - choć przejął ekipę i dopiero się wdraża ale co tu dożo gadać MVP Curry robi różnicą ;)

 

5. IND - Marcin też był faworytem do walki o podium, trochę gorzej draft poszedł, ale walczył zgodnie z planem. Ma trzon na walkę o podium za rok!

 

Z pozostałych drużyn:

11. NOP - chyba niedograne mecze, trochę kontuzji nie pozwoliło grać o podium. Liczę na większą aktywność za rok ;)

20. CHA zawaliło draft, sezon, chyba żegnamy się z kolegą?

 

Do zobaczenia za "rok" i oby korekty tabeli nie zmieniły!

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tiebreakerach, wybaczcie ;) Generalnie 3 ekipy na 5 miejscu też ładny wynik, choć kuriozalnie 7 ekipa najbardziej się ucieszy z $ ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

 

No właśnie, nie wiem czy teraz to ma sens, ale można od przyszłego sezonu przecież dzielić kasę na teamy, które kończą ex-aequo - i tak idziemy co $2 na pozycję, więc powinno pasować.

 

Ja już drugi raz z rzędu dzielę miejsce z innym gmem (rok temu 10 miejsce) i nie widzę przeszkód, by tak to właśnie rozwiązać, czyli przykładowo w obecnej sytuacji wszyscy 3 gracze, którzy skończyli na 5 miejscu, dostaliby tyle kasy, ile przewidziano za miejsce 6.

Tiebreakery są ważne w drzewkowych rozgrywkach, bo tam są spadki i awanse - tutaj i tak na yahoo będzie wisieć, że wszyscy byliśmy 5 w lidze i podobnie by było, gdyby np. 3 ekipy wygrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiebreakery są ważne w drzewkowych rozgrywkach, bo tam są spadki i awanse - tutaj i tak na yahoo będzie wisieć, że wszyscy byliśmy 5 w lidze i podobnie by było, gdyby np. 3 ekipy wygrały.

 

A jakby tutaj tiebreaker decydował o wygraniu to już byśmy inaczej patrzyli? ;)

Jest to normalny parametr decydujący o miejscu i po to został też wprowadzony do regulaminu żeby była jasność co do miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokuszę się o kilka słów podsumowania. Przede wszystkim gratulacje dla Danny'ego. Wygrana po takiej walce musi dobrze smakować :smile: Troszkę cię zlekceważyłem i nie brałem pod uwagę, że włączysz się do walki o tytuł, bo najpierw rywalizowałem z Pacers, potem z OKC, a tu nagle dogoniłeś i przegoniłeś. Myślę, że te transfery na koniec okienka jednak przeważyły. Tadek jak grał, to robił grube linijki, szczególnie po odejściu JJ. Collison też robił więcej niż można było oczekiwać, starczy spojrzeć na ranking za ostatni miesiąc. Zebrałeś masę potencjalnych keeperów, co dawało większe pole manewru. Generalnie świetna robota. Patrząc dalej:
 
2. 76ers (mam nadzieję, że się utrzyma po korekcji ;)) Jak napisał Danny miejsce zdobyte o włos, ale trzeba przyznać, że Detroit goniło dzielnie w tych trójkach, a Pelicans nie mieli za bardzo jak dogonić w stls i blk przez problemy Cousinsa czy Noela.
 

Sixers byli od poczatku faworytem, prowadzili większość sezonu, ale chyba na koniec zostali ofiarą własnego sukcesu. Otóż mając mega keeperów, bardzo niechętnie chciał się ich pozbyć i choć dzięki ich zachowaniu będzie na 100% walczył o podium za rok, to jak Marcos pisał, czy 2 miejsca na podium warte są więcej niż 1 zwycięstwo? Tu niech każdy sobie sam odpowie... ;)

 

Sytuacja kadrowa wyglądała tak, że z graczy których kupiłem w drafcie tylko Pachulia się sprawdził. No i Dirk. Obu zresztą wymieniłem. Dirka na Ibake, który zaliczył zjazd w stylu Roy'a Hibberta. O reszcie już pisałem, więc nie będę się powtarzać. Trudno to uznać za komfortową sytuację FAWORYTA :grin: W gruncie rzeczy, to moi keeperzy nie mieli niemal żadnego wsparcia. I dlatego też nie chciałem oddać dwóch najcenniejszych za dwa miesiące Duranta. Turnera osobiście uznaję za mój największy sukces w tym sezonie, większy niż miejsce na podium. Obejrzałem dzięki niemu dużo Indiany w tym roku i strasznie się jaram jego przyszłością. Inna sprawa, ze gdy dostałem propozycję z Durantem, to miałem tylko 4 potencjalnych keeperów. Gdybym miał ich tylu co teraz, to kto wie, jakbym wybrał. Byłem gotowty handlować Georgem i zdziwiła mnie wasza pasywność. Bardzo możliwe, że wyląduje w najbliższym drafcie i ciekawi mnie, czy będzie do wzięcia za 44$.

 

3. OKC. Tocheck mimo tego finiszu wielkie graty. Drugi sezon z rzędu w topie i grunt przygotowany pod kolejne udane rozgrywki. Klasa.

 

4. Wizards. Tu mam mieszane uczucia przy ocenie. Pierwsza część sezonu w twoim wykonaniu mi się nie podobała. Mając Curry'ego w takiej formie, można go było lepiej otoczyć. Kobe killował FG, Dwight FT, brakowało odpowiedniego wsparcia w trójkach etc. Z kolei druga cześć sezonu była genialna. Świetna robota na FAsach i co tu dużo nie mówić, w ostatnich tygodniach moją uwagę zaprzątało głównie to, czy mnie nie zrzucisz z podium niż walka o tytuł.

 

 

W kwestii tiebreakerów zgadzam się z barcaloverem. Tzn. nie mówię, by całkiem je wyeliminować, ale można pomyśleć o innym rozwiązaniu. Czemu w formule roto, gdzie z zasady liczy się dobry balans statsów, promować zdominowanie jakiejś kategorii, gdy inna może być zatankowana.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.