Skocz do zawartości

Brooklyn Nets 2015/2016


andy13

Rekomendowane odpowiedzi

ja myślę że skala przepłaceń zaskoczy każdego...

 

zachowałbym dystans do stawiania tez, ze ten dostanie mniej/tego nie warto przepłacić a Howard powinien się cieszyć jak dostanie jakąkolwiek ofertę...

 

oj zdziwimy się w to lato raczej....

 

bardziej mnie zastanawia skala głupoty jaka się wyleje na nie aż tak wiele nazwisk...

 

mamy 30 zespołów i około 40 nazwisk w tym parę NIEREALNYCH jak LBJ czy Wade czy Duncan lub Manu

nawet Dirk czy Drummond są trudno dostępni więc tych na prawdę nielicznych dostanie oferty że hoho ;-)

wygląda na to, ze odpada z wyścigu pewnie 20 z 40 nazwisk

 

idąc tym tropem dostępnych na wolnym rynku jest 20 graczy w tym około 10 gorących nazwisk i biorąc pod uwagę fakt, że część i tak istnieje opcja że przedłuży z obecnym klubem wygląda na to, ze zadowolonych będzie 5 klubów chcących się wzmocnić

wygrają te z najwyższą ofertą

 

 

jak już Conley Horford Durant Rozan Beal Barnes wylądują tam gdzie mają / parę klubów skorzysta z opcji RFA to pozostanie 10 nazwisk

każde z nich zrobi konkurs ofert

 

 

#1 Durant (pewny megamax)

#2 LBJ (PO ale raczej poza zasięgiem)

#3 Andre Drumm (restricted)

#4 Rozan (zapewne szybki opt out i max deal)

#5 Pau (fajnie ale to ostatni kontrakt i raczej do contendera a to zawsze wymusza raczej nizsze kwoty )

#6 Horford (max)

#7 Beal ( kontuzja skomplikowała jego pewny max)

#8 Howard ( wcale nie jestem pewien czy powinien rezygnować z tego ostatniego bogatego roku płac 22,3M)

#9 Wade ( raczej Miami)

#10 Conley (max)

#11 Hassan ( tu nie wiem ile dostanie...)

#12 Barnes ( RFA)

#13 Parsons ( może opt out zapewne zależne od decyzji Dirka)

#14 Dirk ( zapowiada że Dallas)

#15 Rondo ( tu kompletnie nie wiem)

#16 Duncan ( wiadomo)

#17 Batum 

#18 Big Al

#19 R. Anderson (ciekawa opcja dla wielu)

#20 Clarckson (RFA)

#21 Noah ( nie wiadomo jak ze zdrowiem)

#22 Ezeli (RFA zależy co zrobi GSW)

#23 Jamal Cro 

#24 Deng

#25 JR Smith

#26 Jeff Green

#27 Jones

#28 Sully

#29 Affalo ( PO)

#30 Gordon (ryzyko jak zawsze)

#31 Hibbert

#32 Jennings

#33 Lee

#34 Mahinmi

#35 Mozgov\

#36 JJ

#37 Tele

#38 Della (RFA)

#39 Zeller

#40 Speights

 

reasumując każdy klub średnio może wydać w lato patrząc na rosnące salary 19MLN $ ktore rośnie za rok o kolejne 19MLN

no na kogoś te 38MLN trzeba wydać... w to lato może być wysyp umów 2 letnich....

 

zobaczcie ile było DURNYCH ofert w duzo trudniejszej salarowej sytuacji.... trudno mi sobie wyobrazić aby teraz było inaczej gdy sytuacja jest bardziej sprzyjajaca.....

 

 

pełna lista:

http://hoopshype.com/2016/03/05/nba-free-agency-2016-the-top-players/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignazz 

 

masz rację, bo na Duranta czy Derozana sobie ostrzy zeby łącznie z 7-8 ekip a oni pójdą do dwóch, reszta bedzie przeplacać innych sredniaków by nie zostać z kasą i by kibice nie gadali że nic nie robią :grin:

 

 

Edit: moje typy na maksymalne przepłacenie to Batum i Parsons (bo taki Barnes to pewniak)

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Spokojnie, nie takie wszędzie :]

 

Also

DeLorean najbardziej rozchwytywanym "realnym" nazwisku na FA (taki FA, co nie dąsa się na miejsce grania i nie ma na czole "win now mode on") a z drugiej strony Raptors sami będę dziergali ile wlezie, by został. 1st round out i DeLorean out. Over 1st round i relacja z Lowrym pomoże pozostać w Kanadzie. I taki Brooklyn/Long Island/Mojito Nets będzie musiało szukać kompletnie gdzie indziej.

Wyjście Brona z Cavs by Wam dało realną szansę na ogórki w stylu Smith/Mózg/Della i walkę o 8 miejsce w dalszej perspektywie (z dodatkowymi wzmocnieniami ofkoz). Pytanie tylko, czy chcecie czekać czy Pan "kozłuję piłkę i odbijam piłeczkę paletką i to wszystko jedną ręką" che już na wczoraj cokolwiek zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując każdy klub średnio może wydać w lato patrząc na rosnące salary 19MLN $ ktore rośnie za rok o kolejne 19MLN

no na kogoś te 38MLN trzeba wydać... w to lato może być wysyp umów 2 letnich....

 

zobaczcie ile było DURNYCH ofert w duzo trudniejszej salarowej sytuacji.... trudno mi sobie wyobrazić aby teraz było inaczej gdy sytuacja jest bardziej sprzyjajaca.....

 

 

pełna lista:

http://hoopshype.com/2016/03/05/nba-free-agency-2016-the-top-players/

I w tym miejscu trzeba wspomniec jakiego beznadziejnego Gm miał Gortat podpisujac tak beznadziejna umowe bez opcji: opt out. Chyba GM majac pewna umowe na 5 lat mial wieksza kase dla siebie pewna bo na pewno nie doradzał Gortatowi to co dla Gortata najlepsze. Jakby w tym roku lub nastepnym marcin wyoptował miałby kolejne 2 lata min po 10 baniek na 100%.

Edytowane przez marceli73x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nets zwalniają Jaretta Jacka.

Wykupują kontrakt, na początku się zdziwiłem później doczytałem i przypomniało mi się o kontuzji ACL.

 

Jack pewnie będzie mógł wrócić przed weekendem gwiazd 2017 i może wybierze drużynę gdzie będzie miał jakieś szanse na pierścień, za jakieś minimum dla weterana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. O Kingu przypomina już tylko brak picków (chociaż w pierwszym wywiadzie od stycznia facet zaczął wylewać trochę żali, że został potraktowany nie do końca fair, spuśćmy na to zasłonę milczenia). Wczorajszy słoneczny (taki oto widok mieli z dachu Centrum Treningowego: click ) dzień można traktować jako symboliczny nowy start organizacji. Chociaż Marks działa już od jakiegoś czasu to w poniedziałek w HSS oficjalnie przedstawiono Kenny'ego Atkinsona jako HC. Kim jest ten koleś? Nowojorczyk z Long Island, dorastał 45 mil od miejsca, w którym powstała Barclays Center. Grając i trenując zwiedził trochę świata, pracował głównie w Europie (m.in. Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy), a ostatnio jako coach Dominikany i oczywiście asystent w Atlancie. Mówi płynnie w 5 językach.

 

Na konferencji klimat sielankowy. Sporo luzu i otwartości. Poza oczywistymi uprzejmościami widać na filmikach, że panowie Ankinson i Marks dobrze się dogadują. Sporo wyważonych i rozsądnych wypowiedzi. Nic "na teraz", chociaż rosyjski Boss zapowiadał przecież szybki powrót do walki o PO. Panowie zgodnie twierdzą, że Prokhorov ma taką samą wizję jak oni: systematyczny rozwój, praca u podstaw, konsekwentne budowanie kultury organizacji. A jeżeli coś uda się zrobić szybciej to super. Ale nic na siłę.

 

usa-today-9297192.0.jpg

 

 

Nie brakuje ploteczek-dupeczek.

W weekend można było przeczytać, że Nets będą chcieli wyrwać jakiś pick z pierwszej lub drugiej rundy. Oby nie. Cena pewnie będzie wysoka a ciężko wierzyć, że akurat Brooklyn wyrwie jakiś talent.

Podobno też widzieliby u siebie Malcolma Delaney'a, PG z Lokomotivu Kuban. IMHO bardzo ciekawa opcja, facet ma fajne staty w Eurolidze i pewnie dużo by z siebie dał mogąc wrócić do NBA. Trudność w jego pozyskaniu może stanowić fakt, że PODOBNO chcą go także Rockets. No nie wiem, w Houston może powącha PO i zobaczy Kardashiankę. Na Brooklynie może być w S5. Zobaczymy.

 

Ogólnie to podoba mi się to, co dzieje się na Brooklynie ;) Ciężko póki co oceniać Marksa, ale podobają mi się jego wyważone wypowiedzi, nacisk na kulturę organizacji. Facet budzi moje zaufanie. Atkinson także. Będzie dobrze!

 

usa-today-9297188.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mieszane odczucia co do Kinga. Wiadomo, że facet miał mega ciśnienie i starał się temu sprostać (ciśnienie, które teraz trochę udziela się Marksowi, patrz: wypowiedzi Bossa z zimy). Ale jednak jak dla mnie poległ na dwa sposoby. Po pierwsze, nie umiał przemówić szefostwu do rozsądku, że NBA to nie Premier League (Marks chyba to potrafi). Po drugie, zabrał się za ściąganie ekipy ludzi zacnych i szanowanych ale krótko przed emeryturą :rolleyes-new:

 

Wiadomo, że z perspektywy czasu to można mędrkować, że to i tamto można było zrobić lepiej... ale to nie my jesteśmy GMami dysponującymi milionami zielonych. King robił co robił i odpowiadał za to nazwiskiem. Gdyby jeszcze jego działania przełożyły się na lepsze występy w PO to spoko, ale on poprzednim sezonie wdarł się do nich tylko dlatego, że inni chyba tego nie chcieli. No tak to to nie. Prokhorov o mało co nie musiał się ożenić z tego powodu, to jest poważna sprawa xD

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.