Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak loqsh1 napisal najprawdopodobniej zrobiles cos z laserem. Posprawdzaj jeszcze wszystkie styki i przewody na plytce a wszczegolnosci te przewody ktore wychodza z lasera, czy oby napewno wszystko jest na swoim miejscu i nic nie lata. Jesli wszystko bedzie dobrze to moze to byc albo cos z laserem w srodku albo poprostu z programem w ukladzie scalonym, a tego juz nie bedzie Ci latwo zrobic bo to bys musial wymieniac uklad scalon, bo watpie aby cos takiego dalo sie uaktualnic.

A tak swoja droga to ostanio widzialem u mnie w miescie (Lodzi) nagrywarke dvd nowa za 50 zl, wiec na allegro naspokojnie spotkasz w cenie 70-80 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poniewaz jestes kompletnie zielony w tych sprawach, kieruje sie do Was informatyki z pytaniem :)

 

mianowicie od jakiegos czasu niektore strony(probasket.pl i jeszcze pare innych) wogole niezaskakuje u mnie na kompie. Wyskakuje ze jest problem z polaczeniem, ble ble ble, probowalem jakos sobie z tym poradzic, to dowiedzialem sie tylko ze chodzi cos o ustawienia Proxy i ze niepotrafie sobie z tym poradzic :) pytalem sie admina sieci, ale ten mnie cieplym moczem olal, a naprawde fajnie byloby pochodzic sobie po internecie w calej jego krasie. probowalem roznych programow i przegladarek, ktore podobno "robia" mnie anonimowym, i faktycznie wchodze przez nie np. na strone glowna, ale na jakies odnosniki juz nie daje rady...takze to odpada...HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słyszałem, ze są jakieś sposoby na oszukanie ratio na stronach z torrentami. Nie zrozumcie mnie źle- seeduje każdy plik, który ściagam ok 24h, ale np na Sport-Scene na uTorrencie pliki praktycznie wcale nie są uploadowane, choc mam info, że plik pobiera 36osób!!! W tej chwili mam udostępnionych 5 plików do seedowania, z czego 3 są praktycznie oblegane przez innych userów a predkość Up w maxie jest 6.2kB/s (teraz od jakis 3h zero), a ja mogę uploadować z predkościa 12kB/s. Na innych stronach tak nie jest!

Wynikiem tego ratio na stronie mam cholernie niskie 0.232 i dostałem ostrzeżenie, że jeśli w ciągu 2 tyg nie skoczy mi do 0.6 to mnie zbanuja. Od 3 dni nie robie nic tylko seeduje a ratio poszło w górę z 0.211, wiec praktycznie wcale!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ze są jakieś sposoby na oszukanie ratio na stronach z torrentami. Nie zrozumcie mnie źle- seeduje każdy plik, który ściagam ok 24h, ale np na Sport-Scene na uTorrencie pliki praktycznie wcale nie są uploadowane, choc mam info, że plik pobiera 36osób!!! W tej chwili mam udostępnionych 5 plików do seedowania, z czego 3 są praktycznie oblegane przez innych userów a predkość Up w maxie jest 6.2kB/s (teraz od jakis 3h zero), a ja mogę uploadować z predkościa 12kB/s. Na innych stronach tak nie jest!

Wynikiem tego ratio na stronie mam cholernie niskie 0.232 i dostałem ostrzeżenie, że jeśli w ciągu 2 tyg nie skoczy mi do 0.6 to mnie zbanuja. Od 3 dni nie robie nic tylko seeduje a ratio poszło w górę z 0.211, wiec praktycznie wcale!!!

wejdź na http://www.speedtest.net i wykonaj test. podziel wynik upload przez 8 i to będzie teoretycznie maksymalna prędkość, z jaką możesz wysyłać.

 

co do ratio, najprościej dla Ciebie byłoby samemu coś zuploadować, na pewno wyślesz wtedy conajmniej 1 x wielkość tego pliku, no ale jak masz 10giga w plecy to raczej będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zainstalowalem sopCast po raz n-ty. Ciągle coś się wali, najpierw problemy z instalacja, ale udało mi się przez to przebrnąć, po 515 próbie, ale teraz po włączeniu i wciśnieciu na buferowanie kanału gdy już to się podobno robi wyskakuje mi komunikat 'bład programu Windows Media Player' i że niby 'nie można odnaleźć określonego pliku', dzieje sie to niezależnie od kanału.

 

Z góry dzięki za pomoc, liczę na odzew bo w końcu sezon coraz bliżej a od finału NBA mi się coś z Sopem stało o ile po końcu sezonu niewiele mnie to obchodziło bo nie było co oglądać to teraz coraz bardziej ta niemoc drażni a jak zacznie się sezon a nie jakiś PreS moze mocno wkur :?

 

EDIT

taka nowośc, próbuje dalej włączyć Raps-Real i tym razem w jednym kanale dochodzi nawet do 100% buferowania po wcisnieciu zamknij w w/w komunikacje ale nic ot nie djae bo ani obraz ani dźwięk nie drgnie nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pewien problem.

Dostałem komputer od brata . Komputer został kupiony w Stanach i wsyzstko ładnie, cacy... jednak nie wszystko.

Stacja dysków (DVD) podxczs odzczytu płyty dziwnie "trzeszczy" . Podczas ( że tak powiem ) rozpedzania płyty nagle naped gwałtownie urywa odczyt słychac owe "trzeszczenie" . Po chwili płyta normalnie odczytuje. Na poczatku troche zlekcewazyłem problem bo z płytami nic sie nie działo jednak za pewnym razem w koncu płyta sie troche uszkodziła . Co prawda dalej idzie ja odczytywac jednak pewnie skutki beda jeszcze gorsze...

Zwracam sie do was o pomoc.

 

Tak wiem z takiego opisu chyba kompletnie nic nie zrozumicie, ale moze ktos zna rozwiazanie problemu. Jeszcze raz sory za niedokładna treśc.

 

Z góry dziekuje za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owo trzeszczenie jest bardzo charakterystyczne dla napędów sprowadzonych z USA. musisz wiedzieć, że tamtejsze prawo anty-pirackie jest bardziej restrykcyjne niż polskie, w związku z czym producenci napędów zobligowani są do walki z piractwem. co to oznacza?

jeśli napęd wykryje płytę, która była nagrana, a nie tłoczona (oczywiście metody rozpoznania nie są doskonałe i może się zdarzyć, że napęd nie wykryje żadnej 'pirackiej' płyty, albo będzie wykrywał błędnie oryginały jako piraty) wchodzi w tryb 'CC&DD' ('Click-Crack & Disc Destroyed') - jednym słowem niszczy płytę.

 

tak więc z Twoim napędem jest wszystko w porządku, to normalne działanie i nie masz się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owo trzeszczenie jest bardzo charakterystyczne dla napędów sprowadzonych z USA. musisz wiedzieć, że tamtejsze prawo anty-pirackie jest bardziej restrykcyjne niż polskie, w związku z czym producenci napędów zobligowani są do walki z piractwem. co to oznacza?

jeśli napęd wykryje płytę, która była nagrana, a nie tłoczona (oczywiście metody rozpoznania nie są doskonałe i może się zdarzyć, że napęd nie wykryje żadnej 'pirackiej' płyty, albo będzie wykrywał błędnie oryginały jako piraty) wchodzi w tryb 'CC&DD' ('Click-Crack & Disc Destroyed') - jednym słowem niszczy płytę.

 

tak więc z Twoim napędem jest wszystko w porządku, to normalne działanie i nie masz się czym przejmować.

 

Wielkie dzięki loqsh1 :wink:

Ale jeesli juz o tym mowa to akurat ta płyta ktora była czytana była oryginalką... No ale to prawda inna ( nie piracka gra ) była czyatna normalnie.

 

BTW pirackie gry ,które instalowac trzeba poprzez daemona również nie wykrywa wiec ogolnie nie zawsze sie to sprawdza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo i wydaje mi się, że powodem tego jest za mała ilośc seedów w stosunku do ilości ściągających i takim sposobem jest mały transfer, a co do zamulania systemu to nie mam pojęcia. 8)

Nie to chyba nie to, bvo jak sprawdzałem to liczba udostepniających plik liczona jest w setkach (podłączonych mam ok 150), a niekltóre pliki sciagam tylko ja, lub 2-5 osób...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomocy! bo sie zgubilem i nie wiem o co cho... :/

 

Nagrywarka mi strasznie "zwolnila obroty". Nagrywa plytke nawet ok. godzine, pokazuje ze nagranie pomyslne, po czym nie odtwarza plytki... Innym razem nagrywa ok. pol godziny, ale pliki juz dzialaja... o co moze chodzic? zjechany laser? nagrywarka ma ok. 7 miesiecy wiec to nie powinno byc jeszcze to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! bo sie zgubilem i nie wiem o co cho... :/

 

Nagrywarka mi strasznie "zwolnila obroty". Nagrywa plytke nawet ok. godzine, pokazuje ze nagranie pomyslne, po czym nie odtwarza plytki... Innym razem nagrywa ok. pol godziny, ale pliki juz dzialaja... o co moze chodzic? zjechany laser? nagrywarka ma ok. 7 miesiecy wiec to nie powinno byc jeszcze to...

Jak ma 7 miechów to ma i gwarancję ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! bo sie zgubilem i nie wiem o co cho... :/

 

Nagrywarka mi strasznie "zwolnila obroty". Nagrywa plytke nawet ok. godzine, pokazuje ze nagranie pomyslne, po czym nie odtwarza plytki... Innym razem nagrywa ok. pol godziny, ale pliki juz dzialaja... o co moze chodzic? zjechany laser? nagrywarka ma ok. 7 miesiecy wiec to nie powinno byc jeszcze to...

 

mogą być 3 rzeczy:

1) mechanika - wątpię osobiście, ale masz w razie leszcza gwarancję - więc luzik

2) kiedyś miałem coś podobnego ze słynnym Philipsem 24x (pierwsza taka na rynku - z 7 lat temu to było) :P - otóż bodajże siadło któreś z połączeń sprzętowych (taśma), ewentualnie zobacz w biosie jak masz ustawienia slave/primary. U mnie się kłóciło z DVD wówczas ...

3) wirus - czy na sofcie czy na sterownikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mamy może na forum specjalistę bądź kogoś kto się zna na sieciach komputerowych ?? Otóż mam taki problem:

 

nie działa u mnie sieć DSL, jak wchodzę na serwer i pinguje jakieś strony wszystko jest super ładnie, gg działa normalnie, skype również, nie działają żadne strony, żadna się nie otwiera. Pingi do strony idą normalnie z bardzo małymi czasami, puszczane są z komputera.

 

Czy ktoś ma może jakiś pomysł jak to naprawić bądź co może być problemem ? Karta sieciowa w serwerze ? System zainstalowany na serwerze ? pytałem się informatyka, który zajmuje się moją siecią od strony serwerowej i napisał mi tylko tyle, ze nie widzi serwera z zewnątrz ... do tej pory nie napisał nic więcej więc zwracam się z pytaniem do naszych geniuszy.

 

EDIT: wyszukałem problem i jest to problem z DNS'ami, wątek już nieaktualny, ale wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i mi by ktoś zdołał pomóc. Otóż od jakiegoś czasu komp sam mi sie resetuje alboekran robi sie ciemny a sam komp chodzi czasem nawet nuta leci dalej :P . Od jakiegoś czasu dzieje sie tak coraz cześciej, przeinstalowywanie systemu nic nie daje :? Nie wiem o co w tym biega może coś w środku nie daje rady już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, że komp sam mi się resetował, ale to był związane z dwoma rzeczami:

 

1. raz miałem za słaby wiatrak i temperatura w stresie proca podskakiwała do temp. krytycznej ustawionej w biosie i się automatycznie komp resetował, aby nie uszkodzić procesora. Wymiana radiatora i wiatraka załatwiła sprawę.

 

2. innym razem miałem problem z zasilaczem, który miał niestabilne napięcia, wyglądało to tak, że włączyłem kompa, pochodził 2-3 minuty i raz dwa ekran migał, po czym komp się resetował, oczywiście pomogła wymiana zasilacza na stabilniejszy, a nie jakiś no name :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.