Skocz do zawartości

Dieta, siłownia, zdrowie


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Oho, sekta crosficiarzy zawędrowała nawet na to forum :D

Nie trzeba ani jeść super zdrowych chlebków i mieć po nich sraczki, ani unikać jak ognia piwa czy pizzy, ani robić codziennie po 100 pompek. Każdy by miał dość. Trzeba jeść odpowiednią ilość wszystkiego i sensownie trenować. Ludzie lubią sobie komplikować wszystko w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zapytałem tylko o apkę na sztangielki, a tu widzę jakaś ideologiczna dyskusja się rozpętała

 

co do crossfitu to nigdy nie uprawiałem, kojarzy mi się on jedynie z machlojkami w gminie, w której mieszkam, bo te sprzęty do ćwiczenia na wolnym powietrzu to widziałem już w środku lasu, obok starego pegieeru i w paru innych dziwnych miejscach

 

btw ta apka KFD niestety ma bardzo ubogie plany treningowe i raczej pod siłownię, a nie trening w domu, chyba szukam dalej ;)

 

a ktoś z Was w ogóle ma jakieś doświadczenia z tabatą? ja kiedyś na nieroztrenowany organizm zapodałem sobie intensywne przysiady i brzuchy to miałem mega zakwasy, choć plusem na pewno jest to, że taki trening jest mało czasochłonny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu na raptem parę postów więc zadam pytanie tutaj.

Potrzebuję kupić smartband. Głównie na siłkę. Warunek konieczny - musi mieć pulsometr i to dokładny bo po prostu muszę siebie monitorować. Drugi warunek - system metryczny bo widziałem smartbandy w dobrej cenie, ale miały system miar imperialny.

Ma ktoś takie coś i może coś z czystym sumieniem polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Siema załoga,

Temat poważny przynajmniej dla mnie. Już na tym forum widziałem różnych ludzi z różnych branż więc może ktoś coś. 

Moja Mama choruje na raka dość paskudnego Merkla, mały procent to ma jeszcze mniejszy przeżywa, rzutuje jej na twarz i pocieli jej miejsca gdzie się pojawił teraz jest etap naświetlań i w sumie tu kończą się pomysły. Problem dodatkowo komplikuj się gdyż moja matula jest po przeszczepie serca więc pobiera leki immunosupresyjne co ogranicza zwalczanie terapią lekową gdyż się to wyklucza (bez zaglebiania sie, nie mozna korzystac z lekow mogacych pomoc gdy bierze sie te leki przeciw odrzutowi serca, a bez niego wiadomo...).

Jestem z Bydgoszczy tutaj mamy jedną z najlepszych onkologii w kraju jednak ten typ nowotworu jest mało "popularny" i nie ma jakos rozbudowanych procedur walki z nim, udalo mi się dowiedzieć, że w Wawie jest lekarz Piotr Rutkowski, ktory typowo zajmuje sie odmianami raka skóry i czerniaka niestety po rozmowie z jego sekretarka odbilem sie od sciany, ze w tej kwestii nic nie ogarnie, poleciła jakiegos [EDIT] radioterapeute Mateusz Spałek z Urysnowa, do ktorego jutro bede dzwonil. Moze ktos z was mial w rodzinie, albo wsrod znajomych podobny problem podobna sytuacje, ma jakiegos specjaliste, badz informacje sensowna to dajcie znać. Wole napisac, bo wole wszelkie sposoby jakie tylko mam wykorzystac, dla spokoju sumienia. Nie jest fajnie pisać tego typu posty. Pozdrowki

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w rodzinie kiedyś profesor Rutkowski polecił Dr Dariusza Nejca z Łodzi, który zajmuje się właśnie nowotworami skóry i wykonuje chirurgie Mosha.  To baardzo dokładna w porównaniu do standardowego zabiegu metoda usunięcia zmian skórnych. Nie wiem na ile można ją stosować w przypadku Merkla, ale pewnie bym sprawdził, chociaż podejrzewam, że skoro prof. Rutkowski polecił radioterapeutę, to raczej nie ten case.

Tak czy inaczej - polecam Dr czy już Profesora Nejca z Łodzi. Bardzo kompetentny, miły, ludzki lekarz. Pracuje w szpitalu w Łodzi i ma swój prywatny gabinet Oncomed chyba. Rozważyłbym kontakt i wysłanie wyników w formie online - może byłby w stanie jakoś pomóc / doradzić!

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Siema załoga,

Temat poważny przynajmniej dla mnie. Już na tym forum widziałem różnych ludzi z różnych branż więc może ktoś coś. 

Moja Mama choruje na raka dość paskudnego Merkla, mały procent to ma jeszcze mniejszy przeżywa, rzutuje jej na twarz i pocieli jej miejsca gdzie się pojawił teraz jest etap naświetlań i w sumie tu kończą się pomysły. Problem dodatkowo komplikuj się gdyż moja matula jest po przeszczepie serca więc pobiera leki immunosupresyjne co ogranicza zwalczanie terapią lekową gdyż się to wyklucza (bez zaglebiania sie, nie mozna korzystac z lekow mogacych pomoc gdy bierze sie te leki przeciw odrzutowi serca, a bez niego wiadomo...).

Jestem z Bydgoszczy tutaj mamy jedną z najlepszych onkologii w kraju jednak ten typ nowotworu jest mało "popularny" i nie ma jakos rozbudowanych procedur walki z nim, udalo mi się dowiedzieć, że w Wawie jest lekarz Piotr Rutkowski, ktory typowo zajmuje sie odmianami raka skóry i czerniaka niestety po rozmowie z jego sekretarka odbilem sie od sciany, ze w tej kwestii nic nie ogarnie, poleciła jakiegos [EDIT] radioterapeute Mateusz Spałek z Urysnowa, do ktorego jutro bede dzwonil. Moze ktos z was mial w rodzinie, albo wsrod znajomych podobny problem podobna sytuacje, ma jakiegos specjaliste, badz informacje sensowna to dajcie znać. Wole napisac, bo wole wszelkie sposoby jakie tylko mam wykorzystac, dla spokoju sumienia. Nie jest fajnie pisać tego typu posty. Pozdrowki

Spróbuj skontaktować się Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie z działem onkologii i profesor Raciborską. Oni są specjalistami od tego typu schorzeń ale niestety leczą tylko dzieci. Natomiast na pewno będą w stanie podpowiedzieć do kogo trzeba się skierować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.