Skocz do zawartości

XBox One czy PS4 ?


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam Xbox One 360 i slyszalem od znajomego,ze te konsole wyjatkowo dobrze trzymaja cene, on swoja sprzedal niedawno za 700-800zl, a nowy Xbox One mozna juz kupic za 1200zl. I zastanawiam sie nad wlasnie takowa wymiana.

 

U mnie konsola jest odpala bardzo rzadko i w zasadzie gram tylko w NBA 2K, pytanie do znawcow tematu, co lepiej kupic Xbox one czy PS4? Ponizej napisze w jaki sposob korzystam z konsoli i TV i moze doradzicie co bedzie lepsze pod moje potrzeby.

 

TV uzywam najczasciej do podlaczenia Laptopa i puszczenia czegos z YouTube. Na Xbox 360 niestety trzeba bylo miec wykupiony abonament, zeby cokolwiek robic przez neta, jak choc odpalenie YouTube playera. Wiec jesli ktoras konsola ma cos w stylu Smart TV jak Samsung, to bedzie to mile widziane.

 

Gram w zasadzie glownie w NBA, ale raz na rok lubie wlaczyc jakas strzelanke.

 

W Xbox 360 w zasadzie nie gralem online, poniewz trzeba bylo wykupywac pakiety, nie wiem jak to sie ma w Sony? Slyszalem,ze tam bylo darmowe?

 

TV mam 42' full hd, ale starszej generacji wiec, zadnych smart TV, tylko zwykle wyjsc hdmi, takze jakby ktoras konsola dala mi mozliwosc obejscia sie juz bez podlaczania laptopa,zeby poscic baje dzieciakom to bedzie to mile widziane.

 

Kinecta mialem, super sprawa, ale z racji malej przestrzeni raczej nie uzywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś 360kę to raczej nie zmieniałbym na PS4 gdzie też trzeba płacić abonament - na rok kosztuje ok. 170 zł (cena z allegro w sklepie jest drożej). Nie wiem ile kosztuje dostęp do X-Box Live, ale granie przez sieć to esencja dzisiejszej rozrywki i w zasadzie ja już nie wyobrażam sobie pykania w np. 2k w singlowe sezony z CPU bo mnie to zwyczajnie już nudzi. Skok jakościowy odnośnie grafiki porównując One z 360 jest naprawdę spory i jeśli rzeczywiście uda Ci się sprzedać 360tkę za te 7 stówek to długo bym się nie zastanawiał.

 

To tyle, mam takie dziwne wrażenie, że puzonyyx napisałby znacznie więcej, no ale nic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Sony granie przez neta było darmowe na PS3. W przypadku PS4 musisz kupić psplus, niestety. Nie orientuję się gdzie jest drożej czy na Xie(bo tam też trzeba wykupić golda, o ile się nie mylę) czy na PS.

 

W każdym razie jak grasz głównie w NBA, to najlepiej poczekaj na jakieś testy na jakiej konsoli będzie lepiej chodziła ta gra. Możliwe, oczywiście, że będzie identycznie tu i tu, ale znając życie pewnie będą jakieś małe różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i xbox one ma tanszy abonament od PS.

a jak wyglada sprawa uzywania konsoli jako centrum rozrywki, a raczej puszczania rzeczy przez YouTube, czy na PS zeby to robic tez trzeba miec wykupiony abonament online?

 

Na Xbox 360 mimo, ze nie widze co ma YouTube do grania online, to zeby z niego korzystac to trzeba miec wykupiony abonament, tak samo, zeby korzystac z aplikacji NBA na Xbox, przez ktora zauwazylem, ze duzo lepsza jjest jakosc legue pass, niz przez laptopa to tez trzeba miec wykupiony abonamnet co jest paranoja.

 

gdzies wyczytale tez, ze Xbox One nie pogra sie bez dostepu do neta, konsola ponoc poprostu musi raz na 2 dni laczyc sie z netem, inaczej jest blokowana i nie pogra sie w nic offline rowniez. Czy to prawda? b wydaje sie to az niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdzies wyczytale tez, ze Xbox One nie pogra sie bez dostepu do neta, konsola ponoc poprostu musi raz na 2 dni laczyc sie z netem, inaczej jest blokowana i nie pogra sie w nic offline rowniez. Czy to prawda? b wydaje sie to az niemozliwe

Z tych poronionych pomysłów chyba zrezygnowali, na szczęśćie.

Ciężko mi Ci coś doradzić, bo nie mam tych konsol, a Xboxa nawet nie planuje mieć, ale znalazłem taki artykuł:

http://www.tomsguide.com/us/xbox-one-vs-ps4,review-2543.html

Może będzie pomocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox one gold kosztuje 120 zł na rok.

Twitcha Youtube NbaTV da się oglądać bez żadnego abonamentu, ale online nie pograsz bez wykupionego.

Zasadniczo jakoś miesiąc-dwa temu zadawałem sobie te samo pytanie, pytałem ludzi, szperałem po necie w poszukiwaniu odpowiedzi i mogę napisać co ogarnąłem. Sam kupiłem xboxa z różnych względów.

Większość ludzi napisze że PS4 lepsze w każdym względzie - to nieprawda. O różnicach w padzie wyglądzie nie będę pisał - co się komu podoba.

Pewnie narażę się teraz na straszny hejt na forum, ale jedyne dwie przewagi PS4 nad XO jakie FAKTYCZNIE mają znaczenie, to to iż PS jest po pierwsze dużo bardziej popularny, dużo lepszy rynek używanych gier, akcesorii, dużo łatwiej znaleść ludzi do gry niż na XO. Po drugie eszcze kwestia wydajności, ale nie dajmy się zwariować, różnice są marginalne.

 

Co mnie skłoniło to zakupu XBOXa (czyt przewagi nad ps4)

-Dużo lepsza opieka MS aniżeli SONY nad produktem i graczami (XO rozwija się dużo szybciej niż PS którego Sony można powiedzieć "olewa")

-Kinect (chyba że nie masz zamiaru używać kiedykolwiek)

-Wszelkie możliwości multimedialne (odtwarzanie mp4, matrioszek, innych formatów filmów i muzyki) których na PSie po prostu nie ma, pod xboxa podłączasz usb i jazda

-Ea access (co prawda nie używam, ale za 15 zeta/msc masz dostęp do wielu tytułów ze stajni EA)

-Games with gold - dwie gry miesięcznie za darmole, na cały czas, warunkiem grania jest posiadanie konta gold. W lipcu dali AC Black Flag, w przyszłym najprawdopodobniej będzie Tomb Raider/Thief/Watch Dogs.

 

Do tego doszła teraz kompatybilność wsteczna, którą sony olało, a skoro miałeś 360 to może być dla Ciebie dość ważny argument.

 

Podsumowywując, bo piszę dość chaotycznie. Po głebokich rozmyślaniach kupiłem XO i szczerze go polecam, jako narzędzie do ogólnej rozrywki na pewno jest lepszy. Jeśli jednak chciałym grać głownie online, chociażby z ludzmi z tego forum, to raczej wybrałbym PS-a.

 

@Edit

Wybacz Borys, dopiero teraz przeczytałem dokładnie Twojego posta.

Co masz na myśli mówiąc puszczanie dzieciom bajek? Jeśli chodzi o jakieś filmy z USB to nie ma problemu, ale jeśli mówisz o aplikacjach to muszę przyznać że jest dość skromnie póki co. Tak jak pisałem, Twitch, Youtube, NBA, żadnych większych bajerów się nie spodziewaj.

Edytowane przez Qooniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ps też dają jakieś gry za darmo co miesiąc

co do pierwszego punktu to słyszałem coś zupełnie odwrotnego (sony ma pleja, a ms skupia się na czymś innym) - ale to może być tylko takie pi****lenie, nie znam się/nie interesuje mnie to, tak tylko przekazuję - mówię tu m.in. o serwerach, które ponoć są stabilniejsze na ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 znajomych fanatykow gier od czasow PC to rowniez mowia, ze lepiej XO.

Jak juz chyba to wybiore.

 

Czy z YouTube i NBA League pass jestes pewien,ze nie musze miec konta gold zeby je odpalac?

 

W Xbox 360 jest tak, ze nawet jak mam podlaczona konsole do neta, to nie moge odpalac zadnych aplikacji, ani You Tube, ani NBA poki nie wykupie sobie konta gold, co dla mnie jest absurdem. Bo zeby puszczac dzieciakom bajeczki, musze wykupic konto, nawet jak w ogole nie gram w gry online.

 

Dla dzieciakow to mi potrzebny jest tylko YouTube i nic wiecej, tam sa wszystkie bajki, ale teraz jestem zmuszony podlaczac lapka poniewaz nie mam konta wykupionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z YouTube i NBA League pass jestes pewien,ze nie musze miec konta gold zeby je odpalac?

 

Dla dzieciakow to mi potrzebny jest tylko YouTube i nic wiecej, tam sa wszystkie bajki, ale teraz jestem zmuszony podlaczac lapka poniewaz nie mam konta wykupionego.

Za youtube ręczę swoją głową, właśnie odpaliłem świnkę pepę i wszystko działa. A co do League passa to niestety musisz zapytać kogoś innego, gdyż nie mam wykupionego, jedynie triale miałem. Wiem że Game TV działa. Postaram się to jutro ogarnąc dokładnie gdyż nie przeglądałem apki od deski do deski, może wyczaję czy potrzeba golda do league passa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za youtube ręczę swoją głową, właśnie odpaliłem świnkę pepę i wszystko działa. A co do League passa to niestety musisz zapytać kogoś innego, gdyż nie mam wykupionego, jedynie triale miałem. Wiem że Game TV działa. Postaram się to jutro ogarnąc dokładnie gdyż nie przeglądałem apki od deski do deski, może wyczaję czy potrzeba golda do league passa.

 

Ok, bede wdzieczny, choc mysle,ze YT dziala, to z reszta apek tez tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 NBA Game Time, Youtube i Spotify działają bez zastrzeżeń, bez dostępu do PS+.

 

Wprowadzili też nie dawno jakiegoś media playera który odpowiada za odtwarzanie plików z USB, ale nie jestem pewien jak to działa, bo nigdy tego nie potrzebowałem.

 

Posiadając abonament na PS+ co miesiąc dostaje się dwie darmowe gry.

 

Imo największą przewagą XBO jest Kinect, bo Sony olało temat gier na kamerę PS4 (przynajmniej ja nie spotkałem się z takimi).

 

W sumie to bardzo ważne jest też to który kontroler Ci bardziej odpowiada.

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borys @Qooniu

 

Normalnie jak bym został wywołany do tablicy ;) Mam nadzieję, że będę obiektywnym i rzetelnym opinio...dawcą(?) w tym temacie, bowiem jako zdeklarowny die hard fan konsol przeszedłem drogę od PS2 przez PS3, X360, PSVita aż do obecnego zestawu PS4 + XOne.

 

Kiedyś mnie bolało, że musze wybrać jedną konsolę, bo obie platformy są różne, więc w końcu zdecydowałem się na posiadanie obu ;)Borys - chłopaki pięknie wytłumaczyli Ci wszystkie kwestie związane z funkcjami multimedialnymi, ja dodam od siebie w tabelce zbiorczej (co by było łatwiej czytać plusy i minusy obu platform: oczywiście plusy/minusy w kontekście ich pojedynku). Aha, jeszcze jedno przedtem: Qooniu: gry darmowe w XLive nie są żadną przewagą MS, bo PSPlus od dawien dawna (i jako pierwszy) rozdawał gry w abonamencie. Poza tym jasne, że teraz MS musi dbać o fanów po tylu wpadkach na początku generacji (vide: pokazy gier z... PeCeta) i tragicznym falstarcie. Trzeba nadrabiać 10-milionową sprzedażową stratę :)

 

PS 4:

+ exclusivy! Chcesz strzelanki? proszę bardzo: Killzone, The Order 1886, wkrótce genialnie zapowiadający się Horizon, poza tym masa mega, naprawdę mega ex gier, jak Uncharted, Bloodborne, inFamous, Until Dawn i wiele innych. OK, X1 nadrfabia straty i to dość mocno, ale jako posiadacz dwóch platfdorm w dwóch generacjach stwierdzam, że w kwestii exclusivów PS stał i stoi o półkę wyżej (a jak jesteś okazyjnym graczem, to granie w exy, któym poświęca się znacznie więcej uwagi i czasu niż masówkom i odgrzewnaym kotletom ala CoD i asasyn, jest po prostu lepsze :))

 

+ pad: ok można mówić, że kwestia gustu i tak w dużej mierze jest, ale ergonomia pada do PS4, jego rozmiary, a co za tym idzie dopasowanie do każdej ręki jest po prostu plusem w stosunku do X-1, który ma nieco za dużego pada, do tego z fataqlnymi IMO przyciskami RB+LB

 

+ więcej graczy, więcej znajomych, więcej ludzi do grania

 

- kompletnie pokpiona rozrywka dla niedzielnych graczy, wycofanie buzzerów (do dzisiaj im tego nie wybaczę), odejście od move... masakra. Oba urządzenia miały mega potencjał i jeszcze pół biedy, żeby nie ten cholerny hype i marketing... czuje jak bym dostał po ryju od Sony

 

- słaba oferta PS Plus póki co (głównie indyki)

 

X-1

 

+ Kinect: mówcie co chcecie, ale na imprezę / dla dzieci to strzał w 10, nic dodać nic ująć. Just Dance, kręgle, Shape up.... Lubię to!

 

+ kompatybilność wsteczna: na razie mało tytułów na liście, ale ma się poszerzać... to ważne także w kontekście Kinecta dla mnie

 

+ stawianie na własną tożsamość: póki co X-1 nie ma jeszcze tak dużej konkurencji jeśli chodzi o exy (choć w tej generacji karta się bardzo odmieniła), ale to ma się zmienić... Takie Quantum Break czy nowe Gears Of War pozamiatają system

 

- nie wiem jak jest z ofertą gier w abonamencie, bo nie mam X-Live ale podejrzewam, że podobnie jak w PS

 

- mniejszy potencjał od PS4, tak techniczny jak i rozwojowy

 

- interfejs: o Boże drogi... kto to wymyślił??? po 2 czy 3 latach (wcześniej w x360) nie ogarniam gdzie, co jak i wciąż szukam niektórych rzeczy po kilka razy... a w X-1 mam wrażenie jest jeszcze gorzej

 

Generalnie zwróciłbym na Twoim miejscu uwagę na bibliotekę obecnych i przyszłych exclusive, które gry Ci bardziej podchodzą/podejdą oraz fakt, czy chcesz grać sam czy rodzinnie. Jeśli powyższe warunki nie mają dla Ciebie znaczenia, bierz co chcesz :) Dla mnie lepszą konsolą jest PS4, ale której nie weźmiesz, będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xbox 360 jest tak, ze nawet jak mam podlaczona konsole do neta, to nie moge odpalac zadnych aplikacji, ani You Tube, ani NBA poki nie wykupie sobie konta gold, co dla mnie jest absurdem. Bo zeby puszczac dzieciakom bajeczki, musze wykupic konto, nawet jak w ogole nie gram w gry online.

 

Dla dzieciakow to mi potrzebny jest tylko YouTube i nic wiecej, tam sa wszystkie bajki, ale teraz jestem zmuszony podlaczac lapka poniewaz nie mam konta wykupionego.

 

Nie jest to prawdą o czym mówisz. Kiedyś tak było, ale zmienili to.

 

http://support.xbox.com/pl-PL/my-account/xbox-live-membership/live-faq?icid=furl_livefaq

 

Pyt. Do czego mogę teraz używać konsoli Xbox?

 

Odp. Wprowadzone dziś zmiany oznaczają, że każdy posiadacz konsoli może od razu korzystać ze wspaniałych gier, programów telewizyjnych i aplikacji rozrywkowych z oferty Xbox. Używając konsoli Xbox One lub Xbox 360, można teraz korzystać z szerokiej gamy naszych najpopularniejszych aplikacji rozrywkowych, w tym Netflix, Hulu Plus, HBO GO, YouTube, Twitch, ESPN, NFL i Xbox Music, oraz aplikacji, takich jak Internet Explorer, Skype, OneDrive, OneGuide i Upload Studio, bez konieczności posiadania konta Xbox Live Gold*.

A tak na marginesie, to YouTube dla dziecka to złooo :smile: Jako rodzic 8-letniej córki musiałem zablokować dostęp całkowicie. Jeszcze do 6 roku nie było problemu, leciały same świnki peppy, kucyki pony itd., ale później dziecko odkryło ciekawsze produkcje nagrywane przez inne dzieciaki, w których leciały bluzgi, czy treści treści zdecydowanie nieodpowiednie dla jej wieku. No chyba, że masz czas pilnować non stop to ok. Metody na wybiórcze filtrowanie dostępu do konkretnych treści na youtube nie znalazłem mimo usilnych prób.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawdą o czym mówisz. Kiedyś tak było, ale zmienili to.

 

http://support.xbox.com/pl-PL/my-account/xbox-live-membership/live-faq?icid=furl_livefaq

 

A tak na marginesie, to YouTube dla dziecka to złooo :smile: Jako rodzic 8-letniej córki musiałem zablokować dostęp całkowicie. Jeszcze do 6 roku nie było problemu, leciały same świnki peppy, kucyki pony itd., ale później dziecko odkryło ciekawsze produkcje nagrywane przez inne dzieciaki, w których leciały bluzgi, czy treści treści zdecydowanie nieodpowiednie dla jej wieku. No chyba, że masz czas pilnować non stop to ok. Metody na wybiórcze filtrowanie dostępu do konkretnych treści na youtube nie znalazłem mimo usilnych prób.

 

Dzieki za informacje, fajnie ze to zmienili, ciekawe czy na xbox 360 tez zmienili, narazie wykupilem 14 dniowy dstep do live gold, ale jaks ie skonczy to sprawdze. Z dzieciakami to one same nic nie wlaczaja, ja im mowie co wlacze i to leci. NArazie starszy ma 3,5 roku wiec jest luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

I jakie macie opinie na temat tych dwóch konsol? Rozgrywka to jedno i to samo czy jednak jest różnica?

 

Miałem ps2, X360 i teraz przymierzałem się do zakupu nowej generacji. Ogólnie skłaniałem się ku PS4 i byłem zdecydowany, żeby ją wybrać. Jednak w Saturnie (chyba najlepsze ceny w tym momencie z tych wszystkich sklepów) mam do wyboru XOne+FIFA16+EA Access 1 miesiąc+Live Gold 3 miesiące za 1599 zł. Do tego chciałbym kupić pada, który kosztuje 199 zł. Z PS4 z kolei najlepszą ofertą jest chyba PS4+FIFA16+dodatkowy pad za 1849 zł. (Normalnie dualshock 4 kosztuje w saturnie 239 zł). Cenowo wychodzi lepiej XBOX dlatego pojawiły się u mnie wątpliwości i teraz nie wiem, który zestaw wybrać. Co sądzicie? A może znacie jakiś sklep gdzie uda mi się zdobyć coś takiego taniej?

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.