Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga Mistrzów


washko

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie jakiekolwiek keepery nie powinny brać udział w LM, w końcu to ligi wielosezonowe. Zaznaczam, że nie umniejszam zwycięzcom tychże lig mistrzostwa na swoim podwórku, wręcz twierdzę, że są lepsi niż niemała część jednorocznych mistrzów bo w większości są to fanatycy nba i FB. Rozwiązałbym to tak, że w przypadku odmowy przyjęcia zaproszenia gracza z ligi jednosezonowej, zaproszenie dostaje mistrz keepera. Pytanie, jak zważyć który keeper w pierwszej kolejności powinien dostać zaproszenia...Lub wysłać zapytanie/deklarację przed każdym kolejnym sezonem do mistrzów swoich lig i zobaczyć ilu chce grać i wówczas określić wygląd LM (max 20 teamów). Taki sobie pomysł zapodałem, ale na szczęście to washko będzie musiał zadecydować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i wyzej to napisalem bo we wszystkich 3 keeperach jest podobna idea tzn fundament + draft ;-)

Choc roznia sie wielkoscia ligi i szczegolami dotyczacymi zasad zatrzymywania tych wybranych graczy.

 

Nie zaczailem, że ta liga FB Best to też keeper.

 

a więc tak to wygląda:

ligi roto aukcja:
- e-nba roto aukcja - 11 lig
- sznurowadło roto aukcja - 3 ligi

ligi roto wężykowe:
- sznurowadło roto wężyk - 5 lig

keepery:
- e-nba 
- sznurowadło
- FB Best

dynasty:
- e-nba dynasty
Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilę wolną, więc nakreślę wam jak widzę dalszy rozwój Ligi Mistrzów FB. Od początku zależało mi na tym, by ta liga miała takie same zasady jak drzewko i grało w niej tyle samo osób. Wszystko po to, by nie trzeba było niczego inaczej liczyć, potrzebna była taka sama ilość zawodników, a wypracowane strategie nadawały się do prostego zastosowania. Takie podejście ułatwia grę, bo wymaga poświęcenia mniejszej ilości czasu, którego nikt nie ma za dużo. Dla grających od lat w tych samych ligach może to być też znaczący argument za zaangażowaniem się w dodatkowy - było nie było - twór.

 

Rozwój lig drzewkowych, w dużej mierze dzięki ogromowi pracy wkładanej przez wiLQa, nie osiągnął jednak jeszcze takiego stanu, w którym możliwe byłoby zapełnienie 15 miejsc graczami z drzewka. Jest coraz lepiej, ale w tym roku nadal brakuje nam 3 mistrzów do kompletu. Z kolei w związku ze zwiększeniem się liczby grających, powstaje coraz więcej nowych lig i w tym sezonie samych roto naliczyłem 24. W związku z tym obojętnie jak do tego nie podchodzić i tak trzeba dokonywać wyborów. Nie uchylam się od tego i mam nadzieję, że zaakceptujecie przedstawione rozwiązanie, które jest jakąś tam kompilacją tego, co pojawiło się w temacie.

 

Z tych powodów, chciałbym utrzymać liczbę uczestników w ilości 15 co najmniej do momentu, gdy liczba lig w drzewku nie przekroczy tej wielkości (z uwzględnieniem mistrza LMFB, który też dostaje miejsce i szansę na obronę tytułu). To spowoduje, że w najbliższym sezonie zostaną nam 3 miejsca do zapełnienia. I w tym zakresie uważam, że pomysł przedstawiony przez wiLQa jest najlepszy ze zgłoszonych. Dzięki zapraszaniu mistrzów, którzy nie mieli szans wywalczyć prawa gry w LM FB, bo nie grali w drzewku, zwiększamy zakres oddziaływania systemu. Nowi gracze zobaczą czy nasze zasady im pasują i dzięki temu bardziej świadomie będą mogli zdecydować, by do nas dołączyć na dłużej. Poza tym, unikamy w ten sposób faworyzowania osób, które grają w większej liczbie lig i mają w związku z tym więcej okazji, by się załapać na ligę mistrzów.

I mając to na względzie, chciałbym doprosić mistrzów lig pierwszej i drugiej na sznurku, które licytowały wężem oraz kolejny, trzeci już raz, mistrza FBBest. Poprzedni mistrz tej ostatniej - Striker - zdecydował się na grę u nas i wywalczył awans.

Liczę, że ze zrozumieniem podejdziecie do tego pomysłu :smile:

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.