Skocz do zawartości

Update Regulaminu - liga mistrzow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Samo dodanie do regulaminu juz dzialajacej ligi mistrzow mam nadzieje, ze jest formalnoscia, ktora nie wywola emocji, ale chcialem wykorzystac ta okazje by przedyskutowac szczegoly jej funkcjonowania na przyszlosc.

 

Sprawa podstawowa numer 1 to kto sie kwalifikuje?

Poki co wydaje mi sie oczywiste, ze mistrzowie wszystkich lig z drzewkowych rozgrywek + mistrz LM + mistrzowie 3 najstarszych ligi roto spoza forum [fb-best + I i II ze sznurowki] co stanowi dobra 14-druzynowa baze i IMO optymalnie byloby dazyc wlasnie do okolic 15-16 GMow. Ale co dalej?

 

W tym sezonie dodanie mistrza lig Dynasty i Keepera bylo wg mnie logicznym uzupelnieniem, ale co w sezonach gdy to beda dwie rozne osoby? Obie dodac czy z obu zrezygnowac?

 

Co wiecej, kto by sie kwalifikowal gdy przybedzie lig na poziomie IV [co juz moze nastapic w tym sezonie]?

Czy wtedy dodajemy mistrzow jak leci powodujac pecznienie samej ligi mistrzow?

Czy moze jednak powinien byc jakis limit uczestnikow i o zakwalifikowaniu niech decyduja np punkty roto?

Tzn zeby co roku spotykalo sie najlepszych 15 nawet jesli mistrzow bylo 20? A Wy jak to widzicie?

 

 

Sprawa podstawowa numer 2 to jaka powinna byc stawka tej ligi?

 

Niezaleznie czy patrzec na to od strony logicznej, opisow uczestnikow czy biorac przyklad z realnej ta liga powinna miec jakas stawke inna niz satysfakcja. Glowna atrakcja tej ligi dla druzyn w pilce noznej jest duzy zastrzyk finansowy, ktory u nas odpada, wiec pytanie jak mozna nasladowac ten efekt bez kontraktow TV?

Co gorsza jest jeszcze jedno ograniczenie, a mianowicie, ze rozwiazanie nie moze za mocno znieksztalcac rozgrywek drzewkowych, wiec np jakies automatyczne awanse wg mnie odpadaja z miejsca.

 

Sam mam dwa pomysly na dodanie stawki do ligi mistrzow, wiec dajcie znajcie co o nich sadzicie i nie krepujcie sie wrzucac wlasnych...

 

a ) budzetowe dolary.

Nie mozemy zasymulowac milionow dolarow splywajacych na konto, ale tak sie sklada, ze co roku operujemy na wirtualnym budzecie, wiec moze niech on bedzie nagroda w jakiejs formie? Tzn moze niech w lidze mistrzow co roku toczy sie walka o dodatkowe dolary na przyszly budzet? Np Od 1 do 15 w zaleznosci od zajetego miejsca?

 

Czyli przykladowo mistrz ligi mistrzow by nie tylko awansowal w rozgrywkach drzewkowych wyzej, ale takze zaczynalby draft z np 15 dolarami wiecej. W praktyce 15 dolarow to jeden solidniak wiecej, wiec IMO nie na tyle zeby wypaczac rozgrywki drzewkowe [bo mozna spokojnie wtopic wiecej], ale bylby to wg mnie bonus godny rywalizacji w dodatkowej lidze.

 

Oczywiscie za olanie ligi bylyby kary w postaci odjecia kasy z przyszlorocznego budzetu.

 

b ) zastepstwa.

 

Czy mozliwosc zastepstw za olewusow/rezygnujacych dla GMow z np Top3-5 w lidze mistrzow bylaby godna walki i nie psulaby za bardzo samego drzewka? Tzn przykladowo w tym sezonie macowi i MKA nie robiloby to roznicy [bo i tak sa w I], ale gdyby stosowac ten pomysl Mack by uniknal spadku z II zajmujac miejsce rezygnujacego SiXers.

 

 

Jakie macie komentarze, uwagi, reakcje czy wlasne pomysly?

Te ostatnie bede tu dopisywal i w razie czego machniemy jakas ankiete.

 

P.S. Tak sie sklada, ze gram w lidze mistrzow, wiec w razie co to wszystko moga byc propozycje na przyszly sezon.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz " jakies automatyczne awanse wg mnie odpadaja z miejsca", a potem piszesz "przykladowo mistrz ligi mistrzow by nie tylko awansowal w rozgrywkach drzewkowych wyzej, ale takze zaczynalby draft z np 15 dolarami wiecej". Czy to się nie wyklucza czasem? Czy też po prostu czegoś nie zrozumiałem? Drugiej propozycji w ogóle zaś nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo o to, ze oprocz zasluzonego awansu, ktory jednoczesnie daje prawo do gry w LM, mozna by (czemu przeciwny jest wiLQ) premiowac najlepszych w LM dodatkowym awansem.

 

Pierwsza opcja brzmi fajnie wiLQ, choc nie wiem czy te kwoty nie bylyby za wysokie.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny obu opcjom, ale pierwsza to chyba jakiś mało śmieszny żart. Ktoś, kto od lat jest fanem draftu aukcyjnego, bo wyrównuje szanse, chce dorzucić jednemu menedżerowi 15 dolarów do budżetu np. w 1 lidze?   Bo wygrał w jakiejś innej lidze? 

Za wygranie jakiegoś nowego tworu obok rozgrywek? Tzn. nie mam nic do poziomu Ligi Mistrzów, ale przecież 1 liga z definicji powinna prezentować wyższy poziom, chyba że otwarcie przyznajesz, że struktura drzewka nie działa. Osobiście, nie zagrałbym tu w żadnej lidze, w której jeden z menedżerów ma 15 dolarów gratis na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz " jakies automatyczne awanse wg mnie odpadaja z miejsca", a potem piszesz "przykladowo mistrz ligi mistrzow by nie tylko awansowal w rozgrywkach drzewkowych wyzej, ale takze zaczynalby draft z np 15 dolarami wiecej". Czy to się nie wyklucza czasem? Czy też po prostu czegoś nie zrozumiałem?

Chodzilo o to, ze oprocz zasluzonego awansu, ktory jednoczesnie daje prawo do gry w LM, mozna by (czemu przeciwny jest wiLQ) premiowac najlepszych w LM dodatkowym awansem.

Otoz to. Ujmujac to inaczej, nagroda za wygranie ligi mistrzow wg mnie nie moze byc wieksza lub podobna od tej za wygranie swojej ligi w rozgrywkach drzewkowych.

 

Drugiej propozycji w ogóle zaś nie rozumiem.

To sprobuje inaczej, w przypadku rezygnacji z rozgrywek nastepuja zastepstwa z poziomu nizej. 

Ta propozycja oznaczalaby, ze zastepstwa w pierwszej kolejnosci by pochodzily z puli uczestnikow LM.

 

Pierwsza opcja brzmi fajnie wiLQ, choc nie wiem czy te kwoty nie bylyby za wysokie.

Kwota jest przykladowa takze w razie czego piszcie przy jakiej wysokosci pomysl by sie podobal.

 

Jestem przeciwny obu opcjom, ale pierwsza to chyba jakiś mało śmieszny żart. Ktoś, kto od lat jest fanem draftu aukcyjnego, bo wyrównuje szanse, chce dorzucić jednemu menedżerowi 15 dolarów do budżetu np. w 1 lidze?   Bo wygrał w jakiejś innej lidze? Za wygranie jakiegoś nowego tworu obok rozgrywek? Tzn. nie mam nic do poziomu Ligi Mistrzów, ale przecież 1 liga z definicji powinna prezentować wyższy poziom, chyba że otwarcie przyznajesz, że struktura drzewka nie działa. Osobiście, nie zagrałbym tu w żadnej lidze, w której jeden z menedżerów ma 15 dolarów gratis na starcie.

Hmmmm, takiej reakcji sie nie spodziewalem... wg mnie drzewko sie spisuje swietnie i wlasnie dlatego, ze draft aukcyjny wyrownuje szanse te dodatkowe dolary bylyby wartosciowa nagroda dla mistrzow.

 

Przy czym podkreslam, ze kwota jest przykladowa, jak uwazacie ja za wysoka to niech bedzie nizsza, a koncepcji by to nie zmienialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmmm, takiej reakcji sie nie spodziewalem... wg mnie drzewko sie spisuje swietnie i wlasnie dlatego, ze draft aukcyjny wyrownuje szanse te dodatkowe dolary bylyby wartosciowa nagroda dla mistrzow.

 

Przy czym podkreslam, ze kwota jest przykladowa, jak uwazacie ja za wysoka to niech bedzie nizsza, a koncepcji by to nie zmienialo.

Ja nie kwestionuję, że to byłaby wartościowa nagroda. Zwracam uwagę na fakt, że jest to kara dla pozostałych uczestników ligi. Równie dobrze zamiast dodać 15 dolarów zwycięzcy, możesz zabrać 15 dolarów wszystkim pozostałym. Na to samo wyjdzie. 

 

Właściwie to nieważne, czy to będzie 15 dolarów, 5 czy 30. Cała koncepcja jest błędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kwestionuję, że to byłaby wartościowa nagroda. Zwracam uwagę na fakt, że jest to kara dla pozostałych uczestników ligi. Równie dobrze zamiast dodać 15 dolarów zwycięzcy, możesz zabrać 15 dolarów wszystkim pozostałym. Na to samo wyjdzie.

Nie wyjdzie na to samo bo to drugie zmienialoby wycene zawodnikow dla wszystkich GMow, a to pierwsze nie.

Chociaz rozumiem co masz na mysli i gdyby wiekszosc do tego podchodzila jak do kary dla pozostalych to by za mocno wplywalo na same rozogrywki.

 

Właściwie to nieważne, czy to będzie 15 dolarów, 5 czy 30. Cała koncepcja jest błędna.

Powiazania ligi mistrzow z rozgrywkami czy tej konkretnej formy nagrody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdzie na to samo bo to drugie zmienialoby wycene zawodnikow dla wszystkich GMow, a to pierwsze nie.

Chociaz rozumiem co masz na mysli i gdyby wiekszosc do tego podchodzila jak do kary dla pozostalych to by za mocno wplywalo na same rozogrywki.

 

Powiazania ligi mistrzow z rozgrywkami czy tej konkretnej formy nagrody?

Każda zmiana budżetu wpłynie na wycenę zawodników,chociaż w pierwszej wersji w zdecydowanie mniejszym stopniu. Granie z bonusem do budżetu ma sens tylko w ramach keeperów (tankujesz, za karę masz mniejszy budżet).

 

Chodzi mi o konkretną formę nagrody, bo:

 

 

a ) budzetowe dolary.

Nie mozemy zasymulowac milionow dolarow splywajacych na konto, ale tak sie sklada, ze co roku operujemy na wirtualnym budzecie, wiec moze niech on bedzie nagroda w jakiejs formie? Tzn moze niech w lidze mistrzow co roku toczy sie walka o dodatkowe dolary na przyszly budzet? Np Od 1 do 15 w zaleznosci od zajetego miejsca?

 

 

 

 

 Zobacz, jakie różnice w zeszłym sezonie dzieliły w 1 lidze podium od spadku. Załóżmy, że przyjmujemy Twój pomysł, wygrywasz ligę, soobi jest drugi, ja trzeci, pabloboar czwarty, szkoda-czasu piąty, MTH szósty i bigfucker siódmy. Przy okazji czterej ostatni awansują do 1 ligi, a pierwsi trzej nie spadają. Za rok Ty masz w drafcie 215 dolarów, soobi 214 itd. W sumie 7 graczy ma razem dodatkowo 84 dolary do swoich budżetów. To nie wpłynie na wartości zawodników?

Może się okazać, że połowa menedżerów w najwyższej klasie rozgrywkowych ma wyższe budżety. Popatrz na to z tej strony. Jako uczestnik Ligi Mistrzów chętnie przyjmę dodatkowe dolary do budżetu w przyszłym sezonie, Ty również pewnie nimi nie pogardzisz,  ale to chyba nie o to chodzi, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dać tylko nagrodę za 1 miejsce w LM... albo za 3 pierwsze miejsca.

Jakaś nagroda by się przydała, ale oczywiście rozdawanie 15+14+13...+1 $ mocno zmienia cały kształt rozgrywek drzewkowych.

 

E: A może jakieś pierwszeństwo nad tie-breakerami w przypadku awansów?

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, jakie różnice w zeszłym sezonie dzieliły w 1 lidze podium od spadku. Załóżmy, że przyjmujemy Twój pomysł, wygrywasz ligę, soobi jest drugi, ja trzeci, pabloboar czwarty, szkoda-czasu piąty, MTH szósty i bigfucker siódmy. Przy okazji czterej ostatni awansują do 1 ligi, a pierwsi trzej nie spadają. Za rok Ty masz w drafcie 215 dolarów, soobi 214 itd. W sumie 7 graczy ma razem dodatkowo 84 dolary do swoich budżetów. To nie wpłynie na wartości zawodników?

Wplynie i kumulacja takich GMow w jednej lidze jest sluszna uwaga, ale wg mnie ten opis jest dobra argumentacja, ze podana [przykladowa!!] kwota jest za wysoka, ale nie dyskredytuje samego pomyslu.

Tzn czy mialbys te same obawy gdyby nagrody wynosily powiedzmy 5$ za #1, 4$ za #2 itd?

 

BTW, bierzesz udzial w dyskusji, a nie potwierdziles udzialu? To zastanawiajace ;-) 

 

A może jakieś pierwszeństwo nad tie-breakerami w przypadku awansów?

To chyba bylaby za mala nagroda bo za rzadko sie zdarza i raczej malo kto gra na remis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wplynie i kumulacja takich GMow w jednej lidze jest sluszna uwaga, ale wg mnie ten opis jest dobra argumentacja, ze podana [przykladowa!!] kwota jest za wysoka, ale nie dyskredytuje samego pomyslu.

Tzn czy mialbys te same obawy gdyby nagrody wynosily powiedzmy 5$ za #1, 4$ za #2 itd?

 

BTW, bierzesz udzial w dyskusji, a nie potwierdziles udzialu? To zastanawiajace ;-) 

 

To chyba bylaby za mala nagroda bo za rzadko sie zdarza i raczej malo kto gra na remis.

Biorę udział w dyskusji na temat nagrody za Ligę Mistrzów i potwierdziłem udział już w kwietniu w tejże lidze :nevreness:

 

Uważam, że nie powinniśmy dawać przewagi nad innymi menedżerami żadnemu graczowi na żadnym poziomie drzewka. Nie znam w rzeczywistości żadnego przypadku stosowania tego typu nagród.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostańmy przy prestiżu po prostu. LM to taka dodatkowa zabawa, która nie powinna mieć przełożenia na system rozgrywek. Co najwyżej możmy uskutecznić rozgrywki pod nazwą sponsora tytularnego, który ufunduje nagrody na koniec sezonu. Ktoś postara się kogoś takiego znaleźć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa 1

Zobaczymy jak długo Dynasty i Keeper pożyją, bo o ile w roto-d jesteśmy w miarę poukładani, to jak śledzę deklaracje keeperowe, spora część właśnie rezygnuje.

Liga mistrzów imo nie powinna mieć więcej niż 16 drużyn, wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem byłoby uzupełnianie do 16 zwycięzcami lig IV. Wyznacznikiem mogłaby być dodatkowa tabelka roto.

To w ogóle temat na przyszły offseason według mnie, kiedy będzie wiadomo jakie jest zaplecze zwycięzców.

 

Sprawa 2

Zgadzam się w pełni z fluberem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie powinniśmy dawać przewagi nad innymi menedżerami żadnemu graczowi na żadnym poziomie drzewka. Nie znam w rzeczywistości żadnego przypadku stosowania tego typu nagród.  

 

Ale w rzeczywistości są nagrody pieniężne, które przecież taką samą przewagę dają :smile: Dlaczego nie dać przewagi komuś, kto nie dość, że wygrał ligę w jednym sezonie, to jeszcze zrobił to ponownie, pokonując całą resztę zwycięzców lig z poprzedniego sezonu? Choćby to było 5$.

 

Nie mam natomiast problemu, żeby LM była jedynie prestiżem i możliwością zmierzenia się z innymi menadżerami, którzy wygrali swoje ligi. Ma to swój smaczek i jest to fajna opcja zwłaszcza dla osób, które niedawno dołączyły do rozgrywek i dopiero zaczynają wspinaczkę po szczeblach ligowych.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagród to jest to dla mnie zły pomysł. Dla większości userów, a zwłaszcza takich co wygrali swoje ligi, nie powinno być kłopotów z motywacją. Więc jestem, za zostawieniem tak jak jest.

 

Żeby jednak nie zniechęcać innych userów do dawania nowych pomysłów, proponuję by ten pomysł zrealizować dla aktualnego mistrzowi LM:

dać mu 50$ w kolejnej edycji tych rozgrywek jak i w Jego lidze sezonowej.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w rzeczywistości są nagrody pieniężne, które przecież taką samą przewagę dają :smile: Dlaczego nie dać przewagi komuś, kto nie dość, że wygrał ligę w jednym sezonie, to jeszcze zrobił to ponownie, pokonując całą resztę zwycięzców lig z poprzedniego sezonu? Choćby to było 5$.

 

 

Pomijając fakt, że nie zgadzam się z nierównymi budżetami na starcie, to sytuacja, o której mówisz odnosi się do sytuacji, w której nagradzamy mistrza 1 ligi 15 dolarami, vicemistrza 14 itd. 

 

Gramy po to, żeby stwierdzić, kto w danym formacie w danej grupie osób jest najlepszym menedżerem i żeby to zrobić, każdemu dajemy inną kwotę do wydania?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę udział w dyskusji na temat nagrody za Ligę Mistrzów i potwierdziłem udział już w kwietniu w tejże lidze :nevreness:

Pytalem z ciekawosci o rozgrywki drzewkowe.

 

Zostańmy przy prestiżu po prostu. LM to taka dodatkowa zabawa, która nie powinna mieć przełożenia na system rozgrywek.

Wg mnie bez zadnej stawki nie bedzie prestizu.

 

BTW, czytaliscie wypowiedzi zeszlorocznych uczestnikow?

Bo, ze wygranemu macowi sie podobalo to sie nie dziwie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dostałeś za wygranie 1 ligi?  Jaki jest w takim razie prestiż rozgrywek roto na e-nba?

To pewnie zalezy od tego co kto uwaza za wazne. Wg mnie prestiz samych rozgrywek wynika z drzewkowej struktury, ktora powoduje przesiew uczestnikow gdy wszyscy maja dlugoterminowy motyw do grania.

 

Zas oddzielna liga pelna przypadkowych ludzi z coroczna rotacja, ktorej wynik nie ma zwiazku z niczym IMO tego efektu nie ma i miec nie bedzie... chyba, ze nagle wszyscy jakos zaczna traktowac mistrzow z wysokim powazaniem.

 

Ba! Obiektywnie rzecz biorac teraz dla grajacych w rozgrywkach nawet nie ma powodu by sledzic lige mistrzow... co pokazuje jak daleko ma do oryginalu i wydaje mi sie bledem w zalozeniach.

 

Chyba mam lepsze zdanie o Twoich rozgrywkach niż Ty sam :nevreness:

To watpliwe ;-)

 

Ale mniejsza o to, uwzgledniajac dotychczasowa reakcje wychodzi na to, ze przeszacowalem apetyt na zwiekszenie znaczenia ligi mistrzow w strukturze rozgrowek, wiec dalej beda sobie dzialac obok.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.