Skocz do zawartości

Update Regulaminu - liga mistrzow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Zas oddzielna liga pelna przypadkowych ludzi z coroczna rotacja, ktorej wynik nie ma zwiazku z niczym IMO tego efektu nie ma i miec nie bedzie... chyba, ze nagle wszyscy jakos zaczna traktowac mistrzow z wysokim powazaniem.

 

 

Teraz to mnie zatkało :nevreness:

Washko, proponuję zmianę nazwy ligi z Liga Mistrzów na Liga Pełna Przypadkowych Ludzi :nevreness:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie zatkało :nevreness:

Washko, proponuję zmianę nazwy ligi z Liga Mistrzów na Liga Pełna Przypadkowych Ludzi :nevreness:  

 

Z mojego punktu widzenia niezbyt optymistyczne nastawienie wiLQa jest niczym nieuzasadnione. A już na pewno nie podejściem osób, z którymi będziecie w tym roku grać. Zwracam uwagę, że w zasadzie wszyscy pytani potwierdzili udział jeszcze w kwietniu i nikt nie zmienił zdania na "nie gram". To jednak świadczy o tym, że liga jest traktowana poważnie i nie wydaje mi się uzasadnione stwierdzenie, że nie jest wystarczająco prestiżowa.

Prestiżu nie da się zadekretować, on musi z czegoś wynikać, to jasne. Skoro nie mamy pieniężnych nagród, to pozostaje uznanie ogółu, że ta liga jest czymś, z czym trzeba się liczyć. W czym warto uczestniczyć i o co warto się bić. Najlepszym sposobem na osiągnięcie takiego stanu będzie spokojne budowanie świadomości istnienia tego tworu, mocna rywalizacja w trakcie sezonu i dawanie osobistych przykładów zaangażowania.

A jak mimo to formuła się wyczerpie i nie chwyci, to trudno, ciąć się nie będę ;]

 

A jeśli masz wiLQ problemy motywacyjne, to zwróć uwagę, że będziesz miał okazję zrewanżować się Strikerowi, więc spokojnie dasz radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia niezbyt optymistyczne nastawienie wiLQa jest niczym nieuzasadnione. A już na pewno nie podejściem osób, z którymi będziecie w tym roku grać. Zwracam uwagę, że w zasadzie wszyscy pytani potwierdzili udział jeszcze w kwietniu i nikt nie zmienił zdania na "nie gram". To jednak świadczy o tym, że liga jest traktowana poważnie

Wsrod uczestnikow! Co nie ma zadnego zwiazku z tym co pisalem...

 

Prestiżu nie da się zadekretować, on musi z czegoś wynikać, to jasne. Skoro nie mamy pieniężnych nagród, to pozostaje uznanie ogółu, że ta liga jest czymś, z czym trzeba się liczyć.

Przy obecnych zasadach IMO wlasnie wcale nie trzeba sie liczyc... nie ma ku temu zadnego powodu. Bo jaki jest?

 

A jeśli masz wiLQ problemy motywacyjne, to zwróć uwagę, że będziesz miał okazję zrewanżować się Strikerowi, więc spokojnie dasz radę ;)

Nie mam problemow motywacyjnych, ot wg mnie takie oderwanie od rozgrywek jest bledem strukturalnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemow motywacyjnych, ot wg mnie takie oderwanie od rozgrywek jest bledem strukturalnym.

No, ale do czego chciałbyś dążyć? Do Ligi Mistrzów, Wicemistrzów, Europy, Pucharu Intertoto, w których będą grać menedżerowie w zależności od miejsca w poprzednim sezonie, a nagrodą będzie bonus do budżetu do rozgrywek pierwotnych?

 

Dla mnie, osobiście, większą nobilitacją jest gra w Lidze Mistrzów niż w 1 lidze. Mam wrażenie, że w Lidze Mistrzów grają lepsi menedżerowie, choć może być to moje subiektywne odczucie. Liga Mistrzów to trochę droga na skróty do wyłonienia najlepszych. Za 2-3 sezony to właśnie w 1 lidze będą grac najlepsi gracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber a Ty grasz w przyszłym sezonie bo jeszcze nie potwierdziłeś udziału w 1 lidze :smile:

W wątku za potwierdzeniami jest taki zapis tłustym drukiem: Przy okazji potwierdzenie udzialu jest jednoznaczne z akceptacja regulaminu wg ktorego dzialaja rozgrywki.

 

Wolałbym się najpierw dowiedzieć, jakie zmiany w regulaminie się pojawią, zanim zdecyduję się zagrać :nevreness:

Ale raczej zagram :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale do czego chciałbyś dążyć? Do Ligi Mistrzów, Wicemistrzów, Europy, Pucharu Intertoto, w których będą grać menedżerowie w zależności od miejsca w poprzednim sezonie, a nagrodą będzie bonus do budżetu do rozgrywek pierwotnych?

Byc moze blednie, ale wydaje mi sie, ze warto by dazyc do efektow jakie daje pilkarska liga mistrzow [tzn nie pieniadze, a ze przykuwa uwage kibicow nawet gdy ich druzyny tam nie ma] i uwazam, ze mozna to osiagnac tylko poprzez powiazanie jej wynikow z rozgrywkami [bo to daje motyw do sledzenia nie tylko dla uczestnikow].

 

Dla mnie, osobiście, większą nobilitacją jest gra w Lidze Mistrzów niż w 1 lidze. Mam wrażenie, że w Lidze Mistrzów grają lepsi menedżerowie, choć może być to moje subiektywne odczucie. Liga Mistrzów to trochę droga na skróty do wyłonienia najlepszych. Za 2-3 sezony to właśnie w 1 lidze będą grac najlepsi gracze.

To ciekawy temat, wg mnie tu wychodzi waga jaka sie przyklada do mistrzow danej ligi. Jesli traktowac kazdego wygranego jako najlepszego GMa, ktory udowodnil swoja wyzszosc to liga pelna takich GMow rzeczywiscie robi wrazenie. Ale rownie dobrze mozna na to patrzec, ze mieli dobry w sezon w pewnej grupie osob co na dluzsza mete niewiele nam mowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić ranking menadżerów e-nba i punkty z LM byłyby najbardziej wartościowe? Następnie naturalnie 1 liga itd.

 

Taki ranking to zawsze jakiś tam prestiż. Czy już był kiedyś taki temat poruszany?

 

W UEFIE mają ostatnie 5 lat, u nas można by brać pod uwagę np. ostatnie 3 sezony.

LM = miejsce w tabeli x 1

1 liga = miejsce w tabeli x 1,5

2 liga = miejsce w tabeli x 2

3 liga = miejsce w tabeli x 2,5

4 liga = miejsce w tabeli x 3

 

Menadżer z najmniejszą ilością punktów za ostatnie 3 sezony będzie pierwszy w rankingu.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić ranking menadżerów e-nba i punkty z LM byłyby najbardziej wartościowe? Następnie naturalnie 1 liga itd.

 

Taki ranking to zawsze jakiś tam prestiż. Czy już był kiedyś taki temat poruszany?

 

W UEFIE mają ostatnie 5 lat, u nas można by brać pod uwagę np. ostatnie 3 sezony.

LM = miejsce w tabeli x 1

1 liga = miejsce w tabeli x 1,5

2 liga = miejsce w tabeli x 2

3 liga = miejsce w tabeli x 2,5

4 liga = miejsce w tabeli x 3

 

Menadżer z najmniejszą ilością punktów za ostatnie 3 sezony będzie pierwszy w rankingu.

Przecież Wilq nie będzie zgapiał pomysłów od sznurówki. Już wystarczy, że washko zrobił drugą Ligę Pełną Przypadkowych Ludzi :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Wilq nie będzie zgapiał pomysłów od sznurówki. Już wystarczy, że washko zrobił drugą Ligę Pełną Przypadkowych Ludzi :nevreness:

Rozbawiles mnie sugerujac, ze koncepcja ligi mistrzow czy jakiegos rankingu jest pomyslem ze sznurowki.

Ale generalnie nie ma dla mnie znaczenia skad pochodzi pomysl o ile uwazam go za dobry...

 

Może zrobić ranking menadżerów e-nba i punkty z LM byłyby najbardziej wartościowe? Następnie naturalnie 1 liga itd.

Taki ranking to zawsze jakiś tam prestiż. Czy już był kiedyś taki temat poruszany?

Byl juz ranking [ELO], ale powiazanie go z LM to poki co najlepsza alternatywa.

Teraz pytanie jak on ma powstawac i czy wyniki beda interesowac 5 osob czy 105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podsumowanie sezonu 2014/15 wg tych zasad:

1 miejsce w LM = 15 x 3
1 miejsce w 1 lidze = 15 x 2.5
1 miejsce w 2 lidze = 15 x 2
1 miejsce w 3 lidze = 15 x 1.5
1 miejsce w 4 lidze = 15 x 1

Tak przedstawia się top15:

1. mac
2. MKA
3. washko
4. sooobi
5. Jurek Furtak
6. Mack
7. Qooniu
8. wiLQ
9. Dig
10. Zodd
11. pumeks
12. Masud
13. Pepe
14. matek
15. fluber

Oczywiście biorąc pod uwagę tylko 1 sezon, LM mocno wpływa na cały ranking (aż 10 z top15 grało w LM), ale w następnych sezonach mocno by się to wyrównało, z uwagi na to, że trudno jest 2 razy z rzędu grać w LM (trzeba wygrać samą LM lub 2 razy z rzędu wygrać swoją ligę).

 

Natomiast nie mam pojęcia czy taki ranking cieszyłby się zainteresowaniem i zwiększyłby prestiż LM. Faktem jest jednak to, że każde miejsce wyżej w LM może dać spory skok w rankingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.