Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] I.L. roster spot


eMeS

roto-d I.L. roster spot  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem jednego "I.L. roster spot" w lidze roto dynasty?



Rekomendowane odpowiedzi

Idąc tropem wiLQa zamieszczam ankietę, bo pamiętam że było spore zainteresowanie tematem w naszym gronie, a jako dynasty mamy osobny regulamin.

 

Wypadałoby od razu przeprowadzić dyskusję, jak taki slot miałby być liczony do salary.

Dla mnie najrozsądniejsze byłoby rozwiązanie, że nic nie kosztuje dopóki nie zostanie zapełniony. Wtedy adekwatnie do kosztu kontuzjowanego gracza.

 

Brane pod uwagę będą tylko głosy osób zapisanych do ligi roto dynasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można powiedzieć, że temat został przegłosowany i wejdzie w życie od sezonu 2015/16 (bo chyba nie ma przeciwwskazań).

 

Jestem na tak za takim slotem.

 

Koszt: pusty = 0; zapełniony = salary gracza

Tak to sobie właśnie wyobrażam, jeżeli ktoś miałby wątpliwości co do tego rozwiązania, niech daje znać.

 

Mozna by tez wprowadzic, ze mozna na takie zastepstwo wziac gracza o pensji minimalnej 3$

Szczerze mówiąc nie widzę podstaw dla takiego przepisu. Jakie ta pensja ma znaczenie skoro bierzesz zawodnika z FA? Jeżeli tylko masz na to kasę, to bierz tego kto jest dostępny.

 

I jeszcze taka ważna sprawa. Czy wszyscy zgadzamy się, że ten roster spot obowiązuje tylko w sezonie i nie można przejść z 14 zawodnikami do offseason? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widzę podstaw dla takiego przepisu. Jakie ta pensja ma znaczenie skoro bierzesz zawodnika z FA? Jeżeli tylko masz na to kasę, to bierz tego kto jest dostępny.

Jeśli mam salary równe 250, to czy mogę za kontuzjowanego gracze wziać typa z aminimum (jak to ma miejsce w nba) czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam salary równe 250, to czy mogę za kontuzjowanego gracze wziać typa z aminimum (jak to ma miejsce w nba) czy nie?

Według aktualnych ustaleń - nie. Możesz wziąć tylko takiego grajka, który zmieści Ci się w salary. Jak masz $250, to niestety żaden Ci się nie mieści. 

 

Osobiście nie jestem za wprowadzaniem żadnych wyjątków, imo $250 to max i tyle, ale jeżeli będzie odzew w tej sprawie to możemy to przedyskutować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest problem teoretyczny, bo jeśli każdy ma miec to jako rezerwe przy kontuzjowanych graczu, to osoby bliskie maxa salary mimo wszystko powinny mieć tą opcje też otwartą.

 

Jak dla mnie 1 warunek : FA nie przekracza 3$ , wiec jak ktos z musu przekroczy o 1-2-3 $ wtedy salary uważam że nie powinno się go karać.

Ewentualnie dla takiej druzyny można zablokować możliwość trade w danym czasie póki nie wróci do zwyklego salary lub np nie będzie mógł tym FA tradować skoro niz przekroczył salary

 

co o takiej opcji sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja jestem przeciwny - powinniśmy trzymać się sc zawsze i bez wyjątków.

 

Masz maxa? Twoja decyzja i ryzykujesz niewykorzystaniem slota na kontuzjowanych i Ty musisz ocenić czy zostawić sobie te kilka $ wolnych czy nie. Zrobienie wyjątku wg mnie to obejście limitu salary, a w końcu po to ono jest by wszyscy mieli równe szanse. Dając możliwość obejścia menago na maxie sc dajemy im w sumie status wyjątkowego traktowania w lidze. Chcesz slot dla kontuzjowanych - pokombinuj, zejdź z maxa i weź gracza, albo zostaw sobie furtkę kilku dolców na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja jestem przeciwny - powinniśmy trzymać się sc zawsze i bez wyjątków.

 

Masz maxa? Twoja decyzja i ryzykujesz niewykorzystaniem slota na kontuzjowanych i Ty musisz ocenić czy zostawić sobie te kilka $ wolnych czy nie. Zrobienie wyjątku wg mnie to obejście limitu salary, a w końcu po to ono jest by wszyscy mieli równe szanse. Dając możliwość obejścia menago na maxie sc dajemy im w sumie status wyjątkowego traktowania w lidze.

Tez jestem przeciwny wyjatkom powyzej sc. Max niech oznacza max, a nie ze moze byc jeszcze max + 3.

To juz wtedy jest nowy max ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, ale zauważcie że slot IL jest mimo wszystko bardziej przydatny dla kontenderów niż dla tankujących. Dla nich jak gwiazda ma kontuzje to się cieszą a slot wykorzystają żeby dograć mecze. 

W czubie wiadomo że kilka zespołów będzie bliskie maxa salary bo będzie walczyć o najwyższe miejsca, wieć niemożność skorzytania krótkoterminowo z dodatkowego zawodnika jeśli już taką opcje przegłosowaliśmy jest dla mnie głupia. 

 

Wydaje mi się że właśnie po to dodajemy ten slot żeby kontuzje nie wpływały aż tak bardzo na utratę walki o wysokie lokaty. no chyba że tylko ja to tak widze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzamy ten slot by nie trzeba było koniecznie wywalać grajka by wziąć innego. Choćby gdy contenderowi wypadnie jeden z kluczowych graczy to raczej oczywistym jest, że go nie będzie chciał wywalić. Jednak czemu ma mieć możliwość za free przebić max sc? Ja nie widzę powodu. Chce zrzucić gracza na slota to go zrzuca i jak będzie chciał w jego miejsce kogoś to weźmie o ile salary limit mu pozwoli. To już kwestia menago czy będzie umiał się zorganizować i wykorzystać slota.

 

Powinno być równe traktowanie, a nie że contenderów traktuje się jako tych równiejszych wśród równych. Wszyscy powinni być traktowani równo, bez wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu patrzymy na sprawę zero-jedynkowo? Tzn wychodzimy z założenia, że graczom z dołu tabeli IL niepotrzebny, a contenderzy nie będą mieć miejsca w salary? Przecież w sezonie tak wcale być nie musi, bo istotne role często odgrywają młodzi gracze z niskim sc. Jakie salary miał Whiteside?

 

To, żeby slot IL nie wliczał się do salary byłoby przesadnym ułatwieniem. Chcesz mieć slot IL a masz zapchane salary, to kombinuj, by nie mieć. Połamie się przeciętny gracz o niezłym salary, to GM ma pełne pole manewru, by to wykorzystać, nic przy tym nie tracąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.