Skocz do zawartości

[Liga E-NBA H2H] MASTER LEAGUE


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

No i po drafcie.
 
1. Russell 3$

 

Uznałem ten ruch za steala, i chyba faktycznie jak na początek draftu, cena całkiem sporo jak na grajka z S5, choc do tej pory w preseason szału nie robił. Nie sądziłem wtedy jednak, że na długo długo to będzie mój jedyny rozgrywający...

 

2. Anthony 49$

Ścisła czołówka NBA pod kątem roto, gość może sporo traci, nie rzuca na wyśmienitej FG%, ale jest na boisku wszędzie. All-star za tą cenę? Biorę!

 

3. Green 43$

Nie nastawiałem się na niego, bardziej na Blake'a, ale cholernie lubie Draymonda. Gościu od wszystkiego, jak na sf/pf, steale i bloki powyżej 1 na mecz to świetny wynik. Nie zanosi się, żeby w tym roku było gorzej, ba, spodziewam się większego wkładu ofensywnego po nim. Stawiam, że zabłyśnie niczym Kawhi w poprzednim sezonie.

 

4.Love 40$

Nie myślałem, że zląduje u mnie, ale również ta cena nie jest żadną tragedią, zwłaszcza, że w lidze są dwa sloty C. Zbiórki tym ruchem sobie zabezpieczyłem, nie mówiąc o tym, że jest to kolejny wysoki do kolekcji, który rzuca nieźle za 3. A ponieważ później spojrzałem, że gram w 1 kolejce ze "złamaną ręką Love'a", to smaczek rywalizacji będzie świetny ;) Kevin, pokaż Qooniowi, że szybko tą nazwę pożałuje :D

 

5. Gortat 31$

Walnąłem tyle, bo myślałem, że ktoś mnie przelicytuje. No niestety, a za tą kasę można było mieć lepszych grajków. Pocieszenie, że jak pisał LBS, patriotyzm nie ma ceny ;). Chociaż jest niełamliwy. A wziąłem go, bo polowałem na bloki.

 

6. Howard 16$

Ten to akurat jest łamliwy. Cena jednak zachęcająca, na wolne nie patrzałem, bo Draymond ich mistrzem też nie jest, Marcin zresztą to samo. Jak będzie zdrowy, produkcja jest pewna. Jak będzie zdrowy...

 

7. Dieng 8$

W preseason wypada lepiej od KAT-a, zbiórki, bloki, przyzwoite FG% mi zapewni, a i coś zawsze rzuci. Ruch OK, ale chyba za bardzo poszłem w wysokich.

 

8. Johnson 5$

Mogłem dać tylko tyle i super, że nikt go nie przelicytował. SG potrzebowałem bowiem pilnie. Nie jest on mistrzem steali niestety, których potrzebowałem, ale chciałem sobie naprawdę fajnie zabezpieczyć punkty i trójki. Dobrze, że ma niezły przegląd pola, asystenta nie mam żadnego fajnego, ale kilku podawaczy jest porządnych, może coś z tego będzie.

 

9. Tucker 1$

Tutaj już się skupiłem na dobrych graczach ze snake'a i wyszło mi to chyba całkiem ok. Punkty mi były zbyteczne, za to gracz obwodowy nieźle zbierający i przechwytujący, który czasem walnie jakieś tróje, był mi potrzebny. No i FG% nie takie jeszcze złe.

 

10. Galloway 1$

Czas naglił, a kogoś z obwodu trzeba było brać. Ruch bez przekonania, nie pasuje mi do drużyny zbytnio, FG% fatalne, dobrze, że coś przechwyci jeszcze.

 

11. Hill 1$

Chciałem na koniec jeszcze jednego wysokiego, Hill wydaje się być najfajniejszym z możliwych.

 

12. Brooks 1$

Jak Rose będzie połamany, bo okazem zdrowia to on nie jest, Brooks będzie jak znalazł, bowiem rozgrywajek był mi potrzebny. Liczę, że Rose tak szybko nie wróci, a jak wróci, to znajdzie się kogoś innego na jego miejsce.

 

13. Barnes 1$

Przegapiłem swój wybór, Barnes szybko wyleci.

 

Team dobry chyba na H2H, punkty, zbiórki, bloki, trójki są mocne. A przecież jest jeszcze FG% i steale, w których też się będę liczył. Czasem może w asystach sprawię niespodziankę? Liczę, że pokonam Qoonia, bo tutaj nawet w FT% tli się pewna szansa. Asysty są stracone oczywiście, ale nawet w TO, na co nie patrzałem w drafcie w ogóle, mogę powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od dzisiaj jesteś dla mnie patrzający Bulelelek...
Skład, jak skład...

The Tramwajs

Budget

$200

1. (8) Tristan Thompson (Cle - PF,C) $9

Najśmieszniejszy wybór całego draftu...

2. (9) Rudy Gobert (Uta - C) $52

Trzeba było szybko udowodnić, że jednak wiem, jak wydawać pieniądze, nawet te wirtualne... Jakbym w tej chwili nie wydał konkretniejszej kwoty, to później zdecydowanie nie byłoby na kogo wydawać... Jak już wydawać pieniądze, to na typa który jakieś staty zapewni - na tym etapie dobry wybór...

3. (36) Nikola Mirotic (Chi - SF,PF) $16

Lubię, to zabidowałem - cena przystępna, a człek nie tylko pozytywny, ale i pożyteczny... Dobra - cena jest śmieszna, a nie przstępna...

4. (75) Thaddeus Young (Bkn - SF,PF) $20

All around Player - wszystkiego po trochę - Tadziu mnie cieszy za te grosze (jak na tamtą chwilę)

5. (76) Derrick Favors (Uta - PF,C) $24

W początkowych rundach, jak ktoś słusznie wspomniał kosztowałby 50 - 50% off - lubię takie promocje...

 

6. (92) Nicolas Batum (Cha - SG,SF) $23

Jużna tym etapie czychałem na PG, ale cena mnie skusiła...

 

7. (96) Kenneth Faried (Den - PF,C) $11

To samo co wyżej...

8. (99) George Hill (Ind - PG,SG) $16

Jest PG - do roto idealny - tylko czy w drużynie funkcja będzie podobna - wątpię - rok temu poszedłby za +30...

9. (102) Tony Parker (SA - PG) $4

Jest drugi PG - będę zył - TP się sypie, ale jakoś, ciut, odrobinę wierzę, że będzie dobrze...

10. (104) Danny Green (SA - SG,SF) $13

Roto's kamień węgielny dla wielu - mi po prostu styknął na tym etapie - dobra, szczerze to się jarałem...

11. (128) Meyers Leonard (Por - PF,C) $8

Wydaje mi się, że ładnie się pokaże i nie będzie to jednorazowy zryw a'la BJ Mulens - nie mam zamiaru nikogo obrazić...

12. (142) Andre Iguodala (GS - SG,SF) $1

Pasuje do teamu, a ceny to praktycznie nie ma...

13. (155) Marcus Smart (Bos - PG) $3

Czekałem na Burke'a, ale kilku managos miało o jednego dólara więcej, niż ja, więc postanowiłem dać "trójkę", bo ani mnie ten pick nie ziębi, ani nie grzeje, a koniec końców mógłbym skończyć bez Burke'a i bez Smarta, a taka wizja mi się nie podobała...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponieważ później spojrzałem, że gram w 1 kolejce ze "złamaną ręką Love'a", to smaczek rywalizacji będzie świetny ;) Kevin, pokaż Qooniowi, że szybko tą nazwę pożałuje :D

 

Juz mi jakoś 3 rok tak "pokazuje" ze jakos nie żałuję.

 

Co do mnie, wystarczy napisac jedno.

Rondo za 13$.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie draftu

 

Link do wyników : http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/21868/draftresults

 

Po pierwsze - jestem dumny że wszyscy byli obecni oraz że aktywnie udzielali się podczas draftu lecąc mniejszym lub większym trashem. 

Osobiście jest to mój najlepszy draft w jakim brałem udział :smile: początek był bardzo emocjonujący , potem trochę się uspokoiło ale ogólnie atmosfera była przednia :smile:

 

Po drugie - zwycięzca draftu to Qooniu który kupił Rondla za 13$ :grin:

 

Po trzecie - mam nadzieję że formuła się spodoba, i że wszyscy ją ogarną, ponieważ póki co mam wrażenie że niektórzy taktykę mieli jak do Roto, a niestety w H2H jest ona zgoła odmienna ;)

 

Czas na podsumowanie moich wyborów :

 

 

1. (6) DeMarcus Cousins  (Sac - PF,C) $77

 

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż tak wysokiej ceny. Z drugiej strony na tamtym etapie draftu wszystko szło dość drogo :) ogólnie jestem zadowolony bo da mi wszystko czego potrzebuje 

 

2. (13) LaMarcus Aldridge  (SA - PF,C) $36

 

Tutaj akurat chciałem kogoś podbić i zostałem z LMA - cena atrakcyjna, nie liczę że będzie robił 30/15 jak w portland, ale koło 20/10 powinien się zakręcić

 

3. (54) Robert Covington  (Phi - SG,SF) $20

 

Tutaj dodałem solidnego i młodego strzelca który da mi 3pt i stl. Licytacja szła twardo do końca

 

4. (87) Kyle Korver  (Atl - SG,SF) $17

 

Korver trochę jak wyżej, cena dość atrakcyjna jak na tak solidnego i regularnego strzelca

 

5. (88) Reggie Jackson  (Det - PG,SG) $38

 

Na niego kisiłem kasę przez połowę draftu,  ostro podbijany chyba przez Macka - myślę że zrobił to raczej dla chęci wykoszenia hajsu ze mnie :P

Ale ogólnie to był mój głowny cel jako PG który da przede wszystkim asysty, tym bardziej jak Rubio o ktorego walczyłem wcześniej poszedł za 26$ (sic!). Trochę przepłaciłem ale jestem mocno zadowolony

 

6. (106) J.R. Smith  (Cle - SG,SF) $5

 

Tutaj typowe wykorzystanie potencjału drużyny i tego że JR nie będzie miał dużej konkurencji na pozycji więc spokojna 3pt wpadnie

 

7. (146) Lou Williams  (LAL - PG,SG) $1

 

Lou wziałem jako 6th mana LAL który dostarczy instant offence, 3pt i mam nadzieję nadal elitarny FT%

 

8. (161) Mason Plumlee  (Por - PF,C) $1

 

A to człowiek który ten dobry FT% mi pewnie spier… :D za to doda rebsów, blk i FG% 

 

9. (175) Mo Williams  (Cle - PG,SG) $1

 

Dodałem go głównie po asysty, zobaczymy co będzie jak wróci Irving

 

10. (188) Nene Hilario  (Was - PF,C) $1

 

Zupełnie przypadkowy wybór, akurat miałem zwiechę neta i poszedł z automatu. FA od ręki

 

11. (198) Kris Humphries  (Was - PF,C) $1

 

Tutaj też bardziej patrzyłem przez potencjał minut w drużynie, za 1$ to może być fajna opcja.

 

12. (204) Steven Adams  (OKC - C) $1

 

Kolejny starter , przynajmniej na początku w OKC, doda kilka rebsów i blk

 

13. (207) Anthony Morrow  (OKC - SG,SF) $1

 

Z tego co pozostało postanowiłem dodać FT% i 3pt. Mam nadzieję że współpraca z dobrze podającymi Westbrookiem i Durantem przerodzi się w offence na wysokim usage 

 

Ogólnie draft bym podzielił na 2 części :

- pierwsze 30-45 min szał zakupów, trash talku i szukania jaką taktykę obrać przy niespodziewanych wyborach

- reszta, prawie jak snake - wybory tego co zostało i uzupełnianie składu 

 

Jeśli ktoś chce się pokusić o jakieś predikszyns to bardzo proszę - może Wilq namówicie żeby użył swoich arkuszy :)

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. (1) Nerlens Noel (Phi - PF,C) $43 2. (25) Hassan Whiteside (Mia - C) $43 3. (51) Giannis Antetokounmpo (Mil - SF,PF) $20 4. (53) Kobe Bryant (LAL - SG,SF) $8 5. (68) Michael Carter-Williams (Mil - PG) $22 6. (73) Ricky Rubio (Min - PG) $27 7. (78) Ty Lawson (Hou - PG) $17 8. (105) Andrew Wiggins (Min - SG,SF) $13 9. (129) Kevin Martin (Min - SG,SF) $2 10. (144) Ed Davis (Por - PF,C) $2 11. (148) Isaiah Canaan (Phi - PG) $1 12. (177) C.J. Miles (Ind - SG,SF) $1 13. (190) Terrence Ross (Tor - SG,SF) $1

Taktyka była następująca: przytankować procenty i straty i zbudować skład wokół 6 mocnych kategorii. Zacząłem od wysokich i trochę niepotrzebnie przepłaciłem. Nie tylko ja szukałem takiej taktyki, a poza tym przy dwóch pozycjach C było po prostu drogo. Przay okazji opylę Hassana za dwóch gości z punktami, trójkami i odrobiną bloków.

Potem byli gracze, którzy przy dobrych wiatrach moga ukręcić nawet triple double, czyli Gianis, Bryant, MCW i Rubio. Potem trafił się Lawson w okazyjnej cenie i spojrzałem na standings. Byłem pierwszy w czterech kategoriach i ostatni w pięciu. Niedobrze, zatankowałem 5 kategorii... Kolejne wybory to ratowanie trójek i punktów. Davisa zgarnąłem, bo była okazja. W efekcie dociągnąłem na 2 miejsce w 4 kategoriach według projekcji i około 8 miejsca w zbiórkach i trójkach, przy LOW 3 w pozostałych kategoriach.

Efekt jest taki, że w tabeli roto uwzględniającej projekcje mam 2 miejsce. Niestety w h2h to się nie sprawdzi. 3 kategorie przegram prawie z każdym, więc mogę zapomnieć o blowoutach. Każdy mecz będzie się rozstrzygał w trójkach i zbiórkach. Mam praktycznie zerową elastyczność i w tym momencie wyglądam, jak pewniak do braku awansu do play-offs. Za to jestem chyba jedynym menedżerem, który może pokonać Benona, który wydraftował zdecydowanie najsilniejszy skład :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za draft! Nie pamiętam kiedy ostatnio tak dobrze się bawiłem jak w ten ponury, jesienny czwartkowy wieczór z Wami! Oby atmosfera rywalizacji dominowała w trakcie całego sezonu oraz została okraszona sporą ilością śmiechu. Rondo i Hueartas all the way!

 

Headfake squad
Budget $200
1. (7) James Harden (Hou - SG,SF) $86
2. (14) Damian Lillard (Por - PG) $48
3. (58) Isaiah Thomas (Bos - PG) $20
4. (80) J.J. Redick (LAC - SG) $17
5. (107) Al-Farouq Aminu (Por - SF,PF) $4
6. (114) Jabari Parker (Mil - SF,PF) $3
7. (119) Bradley Beal (Was - SG) $10
8. (136) Stanley Johnson (Det - SF) $4
9. (145) Jae Crowder (Bos - SF,PF) $1
10. (152) Patrick Patterson (Tor - PF,C) $2
11. (160) Kentavious Caldwell-Pope (Det - SG) $3
12. (174) Cody Zeller (Cha - PF,C) $1
13. (187) Zach LaVine (Min - PG) $1
W początkowej fazie draftu ceny były straszne.. Ja ofc akurat w tej lidze musiałem koniecznie spróbować budowania w okół gwiazdy. Stanęło na brodaczu i długo plułem sobie w brodę, że dałem za niego aż tyle. Cała reszta draftu to próba budowania wokół profilu JH, czyli pts, as, st, 3pm, ft%. Dame był naturalną kontynuacją strategi w dosyć dobrej cenie. Thomas może ciut drożej niż chciałem, ale po moich cenach nic nie mogłem kupić, więc jest ok :grin: JJ Redicka podbiłem, bo nie chciałem, żeby poszedł za tanie i z nim zostałem. Kolejne picki to uzupełnienia skierowane na ratowanie reb/to i trzymanie wyniku w innych kategoriach. W bardzo dobrych cenach dostałem Aminu, Beala i Johnsona. Crowder to ofc niewiadoma, jak większość składu C's. Sama końcówka draftu przebiegała u mnie bardzo nerwowo bo szukałem usprawnień w kilku kierunkach na raz i do tego straciłem kilku dobrych graczy przez zbyt wczesne podbicie i magiczny napis "over budget" :tongue:

 

Nie wiem czy będę walczył o wysokie miejsca, ale na pewno będzie ciekawie :grin:

 

EDIT: pytanie do kolegów komiszów z lig Roto, jeżeli takowi są. Mamy w naszej h2h w ustawieniach jeden slot IL, którego jednak nie sposób użyć w tym momencie. Ktoś wie dlaczego tak jest i co można z tym zrobić?

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Huertasem to nie wiem o co wam chodzi ;-) Chciałem być w top 3 nieracjonalnych wyborów draftowych, i myślę że po 9$ za TT i 13$ za rondo dołączyłem do tego elitarnego grona!

 

BTW, mam w poniedziałek o 21:00 draft w Lidze Mistrzów na którym nie mogę być, jak ktoś jest chętny mnie zastąpić to proszę o PM (plan do realizacji jest jeszcze prostszy niż podbicie Huertasa do 2$ i mniej więcej tak samo ekstremalny :-)

 

U mnie na pewno Parsons do oddania za coś co ma dobre fg, zbiera, blokuje i mało traci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poniższe słowa płyną prosto z mojej głowy i mogą nie mieć żadnego przełożenia na prawdziwą rywalizację.

 

Week one matchups:

 

#1 Headfake Squad - Wawel Dragons

 

Bratobójczy pojedynek komiszów na starcie ligi! Oparty na guardach team managera kolek23 będzie musiał zmierzyć się z dobrze zbilansowaną drużyną Szulima osłabioną brakiem bombardiera 76ers Roberta Covingtona. Posiadając znaczną przewagę w PTS, 3PM i FT% gracze Headfake będą musieli skupić się na solidnej obronie i ograniczeniu strat, co powinno pozwolić na wygranie rywalizacji.

 

Najciekawsze kategorie: BLK, STL, TO.

 

Typ: Headfake Squad by 1.

 

 

#2 LBS Blooper$ - Mój TEAM

 

LBS będzie walczył z Zoddem w pierwszej kolejce. Z jednej strony zobaczymy Paula George'a powracającego do ligi w teamie opartym na niezłych procentach i mocnej obronie, a z drugiej kombinację bardzo dobrych rozgrywających z dużą ilością centrów. Posiadając ogromną stratę w AST i REB LBS Blooper$ będą musieli walczyć o każdą piłkę, żeby wyjść zwycięsko z tego matchupu. Mimo mniejszej ilości dostępnych gier i 0-2 na starcie rywalizacji powinni podołać wyzwaniu i zacząć sezon od wygranej!

 

Kluczowy aspekt: Mój TEAM może zagrać aż o 6 spotkań więcej w tym tygodniu.

 

Najciekawsze kategorie: 3PM, STL, BLK, FG%, FT%, TO.

 

Typ: LBS Blooper$ by 1

 

 

#3 Bad Boys Team - Greg Oden

 

Mack stanie do walki z bardzo niezadowolonym po drafcie mac’em. Bad Boys siądą do stołu z ogromną przewagą w punktach, zbiórkach i asystach i będą chcieli zjeść mac’a na śniadanie, popijając sobie sok pomarańczowy z różowej szklanki. Przewaga w dostępnych grach również przemawia za „Złymi Chłopcami”, jednak mistrz FA będzie na pewno próbował ją zminimalizować. Mimo to it’s not even close..

 

Najciekawsze kategorie: STL, BLK, FG%, FT%.

 

Typ: Bad Boys Team by 3

 

 

#4 Adam Kraśko Fans - Love’s Broken Hand

 

Ada.. tfu, bulek postawił w tym sezonie na balans połączony z mocnymi wysokimi prowadzonymi przez Marcina Gortata, zaś Qooniu na Rajona Rondo. Z tego powodu Fans zaczynają matchup z bardzo dużą przewagą w PTS, 3PM i REB. W tym wypadku warto pójść kopać się Quniem gdyż prognozuję, że bulek wyjdzie z tej walki zwycięsko.

 

Najciekawsze kategorie: STL, FG%, TO.

 

Typ: Adam Kraśko Fans by 1

 

 

#5 RydhazForLife - White Rabbit

 

falcao oparł team na liderach OKC i dodał do tego iście Roto9cat balans. Z drugiej strony stanie mistrz Dynasty Roto - evitacre, który w iście mistrzowskim stylu zatankował FT%. W tej rywalizacji ciekawe jest to, że.. praktycznie wszystko jest jasne przed jej rozpoczęciem. O ile żaden z GM’ów nie zrobi znaczącej wymiany, to można stawiać pieniądze na zwycięstwo White Rabbit i spokojnie czekać na wypłatę wygranej.

 

Najciekawsze kategorie: brak



 

Typ: White Rabbit by 1

 

 

#6 Bydzia Bulls - The Tramwajs

 

Duet gwiazd Cavs pod wodzą el-maniaque przeciwko tramwajowi prowadzonemu przez motorniczego Benona. Bulls zaczynają sezon z 3 kontuzjowanymi zawodnikami, dzięki czemu zdecydowanym faworytem wydają się The Tramwajs. Nawet zakładając sporą aktywność na FA ciężko prognozować jakiekolwiek problemy dla motorniczego Benona. Najbardziej nierówna rywalizacja pierwszej kolejki.

 

Najciekawsze kategorie: AST, FG% TO.

 

Kluczowy aspekt: Kontuzje..

 

Typ: The Tramwajs by 5

 

 

#7 Six Sigma - Barca Team

 

Trójka podstawowych obwodowych Timberwolves prowadzona przez flubera stanie do walki z kompanią guardów pod wodzą rk18tw. Głownym problemem dla Six Sigma będzie w tej rywalizacji przepaść w ilości dostępnych spotkań (9!!). Przy wielu ruchach na FA może uda się nawiązać walkę, w innym wypadku łatwa wygrana Barca Team.

 

Kluczowy aspekt: Barca Team ma aż 9 dostępnych gier więcej.

 

Najciekawsze kategorie: BLK, FG%.

 

Typ: Barca Team by 3

 

 

#8 SWAGG YOLO TEAM - Looblin Goats

 

ANTHONY DAVIS kucio vabank, kontra kozy jurkafurtaka. Pytanie do GM’a SWAGG YOLO TEAM: gdzie jest SWAGGY P!?!?!?!?

Według tych oczu przewagę powinni uzyskać gracze SWAGG, ale przez dużą ilość stykowych kategorii ciężko przewidzieć jak to się skończy. Przesądzą kategorie defensywne, procenty i straty. PTS, 3PM i REB kucio ma w kieszeni, dlatego sądzę, że dowiezie tą przewagę do końca.

 

Najciekawsze kategorie: BLK, STL, FG%, FT%, TO.

 

Typ: SWAGG YOLO TEAM by 3

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.