Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga II East


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

A draft w moim wykonaniu był dość oryginalny... draftowałem na hali oglądając mecz po już niejednym wiadomo czym i do tego przełączałem aplikację na inny draft. Większej analizy przy bidowaniu to nie było, poszłem trochę na żywioł, chciałem jedynie nie tankować wolnych, no i mieć McColluma, który mi w preseason imponował. Może dlatego tak mi poszło ;)

Dobrze, że się nie kierowałem projekcjami Yahoo, bo wtedy bym zaczął zbędnie kombinować. Projekcje typowały mnie bodaj na 13 miejscu, niedoszacowując McColluma.

Wszystko pieknie, ale to nie brzmi jak powtarzalny draft...

Chyba, ze w nastepnych sezonach tez planujesz sie chronic przed kombinowaniem ogladajac mecz na zywo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, ale to nie brzmi jak powtarzalny draft...

Chyba, ze w nastepnych sezonach tez planujesz sie chronic przed kombinowaniem ogladajac mecz na zywo ;-)

Nikt nie mówił, żeby to miało tak zabrzmieć ;)

A swoją drogą jeśli będzie znów taka okazja połączenia kilku rzeczy na raz, czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wrzucam tabeli, bo już raczej wszystko pozamiatane. okazuje się, iż kluczem do sukcesu LMP nie były ruchy na FA, lecz sprzedanie Hassana, bo zyskał na tym jakieś ~10 punktów w niskich kategoriach nie tracąc prawie nic w wysokich.

Jeszcze parę zmian może być, LMP goni mnie w kilku kategoriach. Jeśli dogoni, to będzie przetasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewry z Mackiem i Canaanem kosztowały mnie spadek w FG% i TO. Trzeba zacząć myśleć, bo zaczynam pieprzyć swoją sytuację koncertowo. Może już nie pod kątem awansu, bo już nie wiem co by się musiało stać, bym nie awansował, ale fajnie byłoby zameldować się w 1 lidze na 1 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to dociągnąłem to jakoś do końca. Sezon nie był zbyt emocjonujący, bo udało się po dobrym drafcie utrzymać 1 pozycję poprzez ruchy na FA czy trejdy. I jedne i drugie były i dobre i złe, ale koniec wieńczy dzieło. Chociaż tu mi wyszło, bo cały sezon fantasy nieciekawy.

 

Końcówka sezonu nieudana, mocno straciłem w stratach, przez co do końca nie byłem pewny, czy pabloboar rzutem na taśmę mnie nie weźmie. Gdyby nie Gasol, nie wiadomo, czy by mu to się nie powiodło, bo w środku sezonu w średnich byłem już za nim.

 

Poprzeczka w postaci 1 ligi i LM postawiona jednak wysoko.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna końcówka. Nic nie było wiadome do ostatniego dnia. Skończyło się jak poniżej. I zdaje się, że spadam przez mniejszą ilość 15stek w poróownaniu do Sinera z którym mamy tyle samo punktów.

8. InsideTheNBA Crew 69
9. Siner 68
9. Nocna Straż 68
11.RKS MoToR 67
12.Tottenham Cavaliers 66 

Ostatni dzień był dla mnie bardzo ciekawy. Miałem dwie strategie przewidziane na ten dzień, które były uzależnione od decyzji Sinera :) z którym wylądowaliśmy ex aequo na 9 miejscu. Nic mi to jednak nie daje bo ma on więcej 15stek.

 

W TO przed ostatnim dniem miałem o 2 straty więcej od Sinera

- plan A był taki żeby zdjąć wszystkich na ławkę jeśli Siner kogoś wystawi - miał jeszcze 5 slotów gdzie mógł kogoś wrzucić (2xC, 2xUTL i PF). Liczyłbym wtedy na 3TO jego grajków i dzięki temu przeskoczyłbym go w tabeli.

 

Niestety to przewidział i zdjął wszystkich na ławkę :/

 

- plan B który musiałem zastosować to gra pełnym składem i walka w ST(był remis przed ostatnim dniem) i PTS(miałem 35pts mniej) z drużyną Honolulu Sunshine. Wygranie obydwu tych pojedynków dawało mi miejsce wyższe niż Siner. Niestety moi grajkowie znów zagrali poniżej oczekiwań. Przechwyty udało się wygrać. Niestety zabrakło piku PTS. Licząc po średnich w ostatnim dniu powinienem to wygrać różnica +50pts. Niestety moi byli lepsi tylko o 25punktów  potrzebowałem conajmniej 35pts różnicy w ostatnim dniu :/ . 

 

 

 

Ogólnie dla mnie sezon nieudany. Większość zawodników których wydraftowałem zaliczyła gorszy sezon niż się spodziewałem. Miałem sporo wymian które pozwoliły bić się o utrzymanie i ... prawie się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za grę, gratulacje dla tych co awansowali. 

 

Cel jaki sobie postawiłem 3 lata temu, gdy zaczynałem grać na e-nba (czyli awans do 1 ligi) osiągnięty.  Niewiele zabrakło do 2 miejsca, a jeszcze w lutym miałem 20 pkt straty (na średnich) do 2 miejsca i 10 do 3, a do tego sporo niedogranych meczy. Także sezon na +.

Edytowane przez L.TM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak wrzuciłbyś jeśli można prosić te tabelki jak wyglądałaby tabela ze względu na sam draft? Bo wydaje mi się, że tak fatalnie wybierałem, że utrzymanie uznaję za sukces.

dobrze ci się wydaje ;]

 

na średnich dla top 10 z draftu:

 

RANK	FG%	FT%	3PM	RPG	APG	SPG	BPG	TPG	PPG	ROTO	GM
1	11	14	15	5	3	12	10	13	8	91	Ball Lovin Criminals
2	15	2	1	13	15	14	13	4	5	82	lorak
2	9	5	4	15	9	13	11	2	14	82	MELBEST
4	7	9	8	7	8	11	7	6	15	78	Sopockie Trefliki
5	12	7	12	6	2	3	15	8	9	74	L.TM
5	4	4	5	11	13	15	8	3	11	74	Honolulu Sunshine
7	5	15	13	1	7	6	2	12	12	73	Siner
8	6	8	10	2	14	10	3	5	13	71	jordan20(j.sprawka)
9	2	11	11	10	4	5	12	9	6	70	Love's Broken Hand
9	13	1	6	12	5	8	9	14	2	70	Tottenham Cavaliers
9	14	10	3	8	12	2	1	10	10	70	Texas Team
12	1	13	9	14	11	9	4	1	7	69	RKS MoToR
13	3	12	14	9	10	4	5	7	4	68	InsideTheNBA Crew
14	10	6	2	4	6	1	14	11	1	55	Nocna Straż
15	8	3	7	3	1	7	6	15	3	53	January
jeszcze znalazłem na dysku projekcje yahoo z draftu:

 

4Z228yI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanówmy się z czego wzięły się takie różnice. np. ball lovin był tak nisko typowany nie tylko przez yahoo, ale również Wilqa, Januarego oraz mnie (nikt więcej nie bawił się we wróżenie). pewnie wszyscy niedoszacowali Porzignisa i trudno się temu dziwić, bo rookies zwykle są słabi. ciężko też było oczekiwać (aż takiego) postępu Curry po MVP sezonie. zwiększenie volume przez Kawhiego przy jednoczesnym wzroście efektywności, to również raczej niespodzianka. ciekaw jestem jakie projekcje odnośnie tych graczy miał sam GM ball lovin przed draftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanówmy się z czego wzięły się takie różnice. np. ball lovin był tak nisko typowany nie tylko przez yahoo, ale również Wilqa, Januarego oraz mnie (nikt więcej nie bawił się we wróżenie). pewnie wszyscy niedoszacowali Porzignisa i trudno się temu dziwić, bo rookies zwykle są słabi. ciężko też było oczekiwać (aż takiego) postępu Curry po MVP sezonie. zwiększenie volume przez Kawhiego przy jednoczesnym wzroście efektywności, to również raczej niespodzianka. ciekaw jestem jakie projekcje odnośnie tych graczy miał sam GM ball lovin przed draftem.

Eksplozje gwiazd pomogly, ale z mojej strony blad glownie wynikal z graczy za 2$ [Hood, Mahinmi i Kristaps]. W sumie mocno niedoszacowalem tej trojki, a Ball Lovin Criminals za 6$ kupil sobie dodatkowa gwiazde [wg ninjy na srednich 12$+2$+27$] i prawie podwoil liczbe solidnych zawodnikow co wydawalo mi sie duzym problemem po drafcie.

 

A skoro juz odkurzacie temat projekcji...

 

[...]

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5, a wiec i awans, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

Tottenham Cavaliers [porzadne zatankowanie FT% i chyba przypadkowe punktow, ale sa nadwyzki na sprzedaz]

lorak [za duzo o jednego drogiego wysokiego, ale zakladajac trejd za niskiego contender z ladnym puntem FT%]

L.TM [podoba mi sie fundament, ale na wyrost zakladam solidne uzupelnienia, jaki jest plan z FT%?]

jordan20(j.sprawka) [ryzykownie ze zdrowiem, ale przy tych cenach to moze ladnie wypalic]

Patryk's Team [5 mocnych kategorii, ale 3 male leza i kwicza, celowe tankowanie blokow?] [...]

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Siner [tradycyjnie gleboki rozklad pensji, ale chyba za malo zawodnikow wartych 20+$]

Ball Lovin Criminals [duzo znakow zapytania i slotow do wypelnienia, wiec czy da sie wszystko naprawic?]

RKS MoToR [za malo kasy na wysokich tworzy chyba zbyt duza dziure w pozycjach i kategoriach]

MELBEST [rzadki nadmiar w punktach, ale odbilo sie to na zbyt wielu kategoriach][...]

Pojedyncze trafienia i grube pudla, wiec slabo to wyglada... lepiej bym zrobil gdybym typowal grupy odwrotnie? Auc ;-)

Takze nie tylko Yahoo dali ciala, to trudne jest!

 

Co do wnioskow to musze ponownie przemyslec swoje podejscie do glebi skladu, chyba bledem jest zakladanie, ze prawie kazda plytka druzyna bedzie miala pod gorke, a kazda gleboka bedzie miala latwiej bo sobie klepnie jakis trejd konsodilujacy. Inaa sprawa, ze kuleje ocena jakosci tanich zawodnikow, ale to zawsze bedzie prawda.

 

P.S. Lorak mozesz wrzucic taka tabelke dla I i LM? Bo jak domniemam to tylko odswiezyc czesc z draftem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopockie Trefliki przeszły niezauważone. Nigdy tego nie pisałem ale coś czułem że może być dobrze. Ale bez trejdu z Giannisem by żadnego awansu nie było. Grek mi załatwił wszystko. Wstrzeliłem się ze sprzedażą Ala jak nigdy. A pomyśleć że nigdy bym nie pomyślał o Greku gdyby nie ktoś nie napisał że Jordan nie przystał na jego propos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zastanówmy się z czego wzięły się takie różnice. np. ball lovin był tak nisko typowany nie tylko przez yahoo, ale również Wilqa, Januarego oraz mnie (nikt więcej nie bawił się we wróżenie). pewnie wszyscy niedoszacowali Porzignisa i trudno się temu dziwić, bo rookies zwykle są słabi. ciężko też było oczekiwać (aż takiego) postępu Curry po MVP sezonie. zwiększenie volume przez Kawhiego przy jednoczesnym wzroście efektywności, to również raczej niespodzianka. ciekaw jestem jakie projekcje odnośnie tych graczy miał sam GM ball lovin przed draftem.

 

Od Curry'ego oczekiwałem większej efektywności i Kawhi'a większego volume, ale oczywiście nie mogłem sobie wyobrazić, ze Stefek będzie grał tak dobrze. Kristapsa wybrałem umyślnie, czułem, że w niskiej cenie może się opłacić (zresztą miałem już niewielki wybór). Hood już zwrócił moją uwagę w zeszłym sezonie, czułem, że będzie lepiej. Mahimi to już był bardziej wybór z braku laku, ale jednocześnie wiedziałem, że będzie starterem. Na Holidaya się musiałem naczekać, ale jak grał to naprawdę dawał radę. 

Szczerze mówiąc, nie byłem jakoś super zadowolony z draftu, bo za dużo kasy wydałem na Kawhi'a, Stefka i Horforda, a potem to już się ratowałem. Chyba po prostu miałem szczęście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.