Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga III South


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam, ze wyslales im wiadomosci...

Temat jest o tyle istotny, ze gdyby bylo kim to moznaby ich zastapic do rozpoczecia sezonu.

 

Wysłałem, kubas198 się odezwał, więc jak na razie optymistycznie!

 

EDIT: I Rakers też się odezwał, więc gramy w komplecie

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnojownicy

 

1. (13) Chris Paul (LAC - PG) $60

Generalnie nie miałem w planach brać CP3, ale jakoś cena była na tyle niska, że się skusiłem na niego. No i w sumie nie żałuję. W bardzo wielu elemenatch okaże się przydatny. Oby tylko zdrowie dopisało to jak w poprzednim sezonie, a będzie znakomicie.

 

2. (33) Brook Lopez (Bkn - C) $30

Brook nie był na szczycie mojej listy wśród centrów, ale najpierw za wysokie ceny Marca Gasola, Ibaki i Griffina sprawiły, że zdecydowałem się sięgnąć po Lopeza. Dobre FG%, BLK, przywoite FT% i mała ilość TO. Szkoda tylko, że mniej zbiera. No ale w tym elemencie znalazłem zastępstwo.

 

3. (71) Danny Green (SA - SG,SF) $20

Wcześniej licytowałem R.Gaya, niestety cena okazała się za wysoka. Myslałem też o Matthewsie oraz Korverze, ale w obu przypadkach się wycofałem. W efekcie Danny był u mnie w tym momencie nr 1 na liście i byłem w stanie sporo za niego zapłacić. Szczególnie po tym, jak zaoszczędziłem trochę na CP3. Myślę, że może sporo zyskać jeśli pod koszem szaleć będą Duncan z LMA. Bardzo przydatny w wielu skillach, no i cena $20 uważam za całkiem atrakcyjną.

 

4. (78) DeMar DeRozan (Tor - SG,SF) $12

Tutaj chciałem tylko nieco podbić cenę i się z nim zostałem :smile:. Oczywiście ma swoje zalety i w kilku elemetach mi się przyda, ale najbardziej wkurza mnie u niego, że mało daje 3PTM. Więc jeśli ktoś będzie chciał to chętnie zamienię go na kogoś kto da mi więcej trójek.

 

5. (83) Zach Randolph (Mem - PF,C) $13

Potrzebny był drugi center. Szerokim łukiem omijałem tych co mają tragiczne FT%. W tym momencie za dużego wyboru już nie było i padło na Zacha. Na pewno przyda się w REB, gdzie nieco nadrobi braki ze strony B.Lopeza.

 

6. (98) Joakim Noah (Chi - PF,C) $11

Zanim doszło do Noaha, próbowałem wyrwać kolejno Isaiah Thomasa ($16), Tyreke Evansa ($12) czy Thaddeus Younga ($12), ale we wszystkich tych przypadkach chyba niepotrzebnie odpuściłem. Szczególnie, żałuję Thomasa, który miał mi pomóc w 3PTM. Ostatecznie skończyło się na Joakimie, który był brany głównie ze względu na pomoc w REB oraz AST.

 

7. (103) Gorgui Dieng (Min - PF,C) $9

Brany na wszelki wypadek, jakby potrzeba było więcej REB czy BLK. Dobry FG% oraz jak na centra FT%. Wprawdzie dostanie mniej minut jak w roku ubiegłym, ale i tak myślę, że może się przydać.

 

8. (120) Jordan Clarkson (LAL - PG,SG) $6

Trochę wcześniej walczyłem o Terrence Jonesa, ale przy $16 odpuściłem. Może to i był błąd. Dalej pojawił się na tapecie Jordan i postanowiłem go wyrwać. Liczę na ładny rozwój i dużo lepsze cyferki jak w roku ubiegłym. Kobe już ma problemy, więc w Lakersach będą stawiać na młodych. To jest ten moment, aby Clarkson pokazał na co go stać. A nawet jakby okazało się inaczej, to i tak koszt był niski.

 

9. (121) Joe Johnson (Bkn - SG,SF) $6

Potrzebowałem kogoś jeszcze z 3PTM i innych lepszych opcji już nie było. Więc brałem wiekowego Joe.

 

10. (122) Luol Deng (Mia - SF,PF) $5

Jak wyżej. Swoje powinien zagrać i w kilku ważnych skilkach pomóc. Jednak nie liczę na oszałamiające wyniki.

 

11. (124) Marcus Smart (Bos - PG) $4

Liczę na rozwój i lepsze cyferki. Pewne minuty, ST, jakieś 3PTM. Powinien być przydatny, a kosztował ledwie $4.

 

12. (139) Myles Turner (Ind - C) $3

Jestem fanem Indiany i nie mogło zabraknąć u mnie Mylesa. Liczę, że szybko przebije się do S5 i będzie regularnie dostawał sporą porcję minut. No a wtedy BLK, REB i PTS powinien dostarczać.

 

13. (142) Stanley Johnson (Det - SF) $6

W sumie jestem ciekawy co zaprezentuje. Preseason ma całkiem przyzwoity. Powinien dostawać sporą ilość minut od pierwszego meczu, a wtedy jest szansa, że dostarczy PTS, jakieś REB i 3PTM, na całkiem dobrych procentach.

 

W sumie draft oceniam w swoim wykonaniu nie tak źle. Szczególnie, że nie miałem praktycznie czasu się do niego przygotować. Tak oszczędzałem, że zostało mi się do wydania jeszcze $15. Gdybym wiedział, że tak się to potoczy, to z całą pewnością wcześniej powalczyłbym o innych zawodników i coś tam przepłacił. Jeśli zdrowie dopisze, to powinienem być w górnej połówce. A jak młodzi odpalą, a starzy nie opadną z sił, to będzie szansa włączenia się w walce o awans. Oczywiście nie wykluczam jakiś trejdów. W sumie wyszło, że w niczym nie jestem zajebisty, ale też w żadnym elemencie nie jestem na samym dole :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj projekcje/wrozenie z arkusza :tongue:

wiLQ chodź z arkuszem powróżyć do III South :tongue:

Ciekawilo mnie skad takie zainteresowanie, ale wystarczylo spojrzec na Twoja druzyne i juz rozumiem ;-)

 

Na zyczenie wrozenie z arkuszy... ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!] plus pominalem srodek tabeli bo jest najnudniejszy do opisywania ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu na dzisiaj w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac elementy, ktore nie wyszly.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5, a wiec i awans, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

Kolek's Rednecks [swietnie rozegrany punt FT%, przy okej zdrowiu IMO faworyt ligi, wiec gratki!]

DragonsNest [nietypowy mix kategorii - kiepskie asysty i FG% - ale reszta solidna/mocna]

Sprytni Grzybiarze [sprytne zatankowanie asyst i przechwytow czy tylko problemy z PG?]

Tłoki III Warszawa [fajny fundament, ale za malo kasy poszlo na wysokich, ale sa nadwyzki niskich, wiec zakladam koretke]

 

Przy druzynach Gnojownicy i Wiejskie Chachary powaznie rozwazalem czy nie dodac do tej grupy, ale 6 to przesada i spekalem przez rozne rodzaje ryzyka [zdrowotne, regresji, zmiany roli itp itd]. Choc obie wg mnie maja realne szanse na awans, ot nieco mniejsze niz w/w.

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

L.A. Raiders [zbyt plytko i do tego brakuje zarowno wysokich jak i skrzydlowych]

Rakers [zbyt plytko i do tego brakuje zarowno zdrowych PG jak i skrzydlowych]

Enigmos [slabe kategorie defensywne i asysty, nie za duzo wiary w rookich i ogolnie mlodziez?]

HowMuchLowPeasantry! [zbyt duze skupienie na pkt i asystach kosztem innych, zbyt ryzykownie ze zdrowiem]

owls [jak sie nie wydaje 20+$ to takie sa efekty, za malo dobrych graczy i za duzo brakow]

 

Pewnie sie myle, ale wydaje mi sie, ze w porownaniu do innych lig tutaj dolne rejony maja najtrudniejsza sytuacje by sie z tego wygrzebac. Na pewno komus sie uda trejdami i FAsami [plus przyjalem, ze Skejcik naprawi rozklad kategorii], ale ciezko przewidziec komu bez obstawiania na samych GMow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawilo mnie skad takie zainteresowanie, ale wystarczylo spojrzec na Twoja druzyne i juz rozumiem ;-)

Też mnie to rozbawiło ; )

 

Co rok jestem zainteresowany :tongue:

To prawda, co roku są interesujące. Gratuluje jednak draftu, bo na starcie jesteś mocno przed nami. Jako komisz, mam nadzieję że pozbędziesz się kilku graczy w myśl projektu 'wyrównujemy szanse ligi' ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabela na średnich:

 

south_avg.jpg

 

Tłoki III Warszawa powoli odsadzają konkurencję. Gnojownicy, L.A. Raiders zostają z tyłu. No ale to dopiero około 10% sezonu, wystarczy że Paul i DGreen się ogarną i od razu GeDDo awansuje wyżej ; )

 

Btw. Kiepsko u nas z transferami, czy to znaczy, że wszyscy tak mocno wierzą w swój skład? Bo ja np jestem gotów sprzedać paru zawodników jakby ktoś był chętny ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.