Skocz do zawartości

Rankingi GMow w rozgrywkach


barcalover

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, wiLQ napisał:

Regis spoza Top40 na #3, Dig spoza Top50 na #5, a Stryder tez szturmuje.

Regis ze Stryderem mają jedne z najlepszych początków w historii - ale wraz za tobą ; )

 

top 10 po 3 sezonach

SEZON LIGA MIEJSCE   NICK ELO
2014-15 I 1   wiLQ 1832
2017-18 II west 1   Regis 1764
2018-19 II east 2   Stryder 1753
2014-15 I 2   Zodd 1738
2014-15 I 4   Masud 1692
2014-15 I 3   pumeks 1672
2015-16 II east 2   pabloboar 1663
2016-17 II west 3   killer7 1662
2017-18 II west 4   KapitanPlaneta 1659
2015-16 II west 1   wroblon 1645

 

po 4

SEZON LIGA MIEJSCE   NICK ELO
2015-16 I 1   wiLQ 1893
2018-19 I 5   Regis 1794
2015-16 I 3   Masud 1762
2018-19 II west 4   KapitanPlaneta 1670
2015-16 I 5   mac 1664
2017-18 I 8   killer7 1659
2018-19 II west 1   air_mj 1659
2015-16 I 2   Slawekmroz 1653
2015-16 I 6   evitacre 1652
2015-16 I 4   Benon 1650
45 minut temu, wiLQ napisał:

Rzuca sie w oczy, ze lista sie skraca i jak tak dalej pojdzie pewnie sie to skurczy do 7 lig.

sporo osób się wykrusza po pierwszych dwóch sezonach. mniej więcej jest to 300 --> 200 --> 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • 1 rok później...

Zbieram trochę danych i robię od nowa ranking, bo trochę tu cicho ostatnio, więc jak ktoś chciałby podejrzeć, to tutaj jest plik:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d4eZdNfHWjPhgpsxX8Z18PrgeuNRT4FyvNVoEX8d5K0/edit?usp=sharing

Jeszcze nie skończyłem mapować wszystkich ekip i gmów i na razie mam tylko 4 sezony + nie uwzględniłem LM póki co.

Jak macie pomysły / sugestie dot. punktacji oraz zliczania rankingu - śmiało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, barcalover napisał:

Zbieram trochę danych i robię od nowa ranking, bo trochę tu cicho ostatnio, więc jak ktoś chciałby podejrzeć, to tutaj jest plik:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d4eZdNfHWjPhgpsxX8Z18PrgeuNRT4FyvNVoEX8d5K0/edit?usp=sharing

Jeszcze nie skończyłem mapować wszystkich ekip i gmów i na razie mam tylko 4 sezony + nie uwzględniłem LM póki co.

Jak macie pomysły / sugestie dot. punktacji oraz zliczania rankingu - śmiało ;) 

Dodałem kolejny rok i LM oraz stworzyłem prosty przelicznik uwzględniający: średni wynik, medianę wyników oraz ilość lig, z których mamy informację.

W wolnej chwili zmapuję brakujących GMów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wiLQ napisał:

Dzieki za ta probe barcalover 🙂

W kwestii technicznej to sie sporo rozjezdza danych, przez coroczne zmiany nazw druzyn czy przez to, ze niektorzy zaczeli pozniej?

Tak, zmiany drużyn, ale jak sobie zmapuję GMów/nicki z forum do drużyn, to już potem będę korzystał z nicków.

18 minut temu, wiLQ napisał:

Plus intryguje mnie co stoi za wzorem srednia+mediana-ligi_total...

Chciałem, żebyś był pierwszy mimo kilku wpadek w LM :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 16:12, barcalover napisał:

Zbieram trochę danych i robię od nowa ranking, bo trochę tu cicho ostatnio, więc jak ktoś chciałby podejrzeć, to tutaj jest plik:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d4eZdNfHWjPhgpsxX8Z18PrgeuNRT4FyvNVoEX8d5K0/edit?usp=sharing

Jeszcze nie skończyłem mapować wszystkich ekip i gmów i na razie mam tylko 4 sezony + nie uwzględniłem LM póki co.

Jak macie pomysły / sugestie dot. punktacji oraz zliczania rankingu - śmiało ;) 

Kolejny update + poprawiona formuła "Rank". Teraz lepiej odzwierciedla faktyczne wyniki w ostatnich 5 sezonach.

Jak ktoś nadal siebie nie widzi, a gra tutaj przynajmniej rok, to proszę o info na priv, bo ciężko mi resztę wyczaić na bazie informacji z forum.

W dniu 7.08.2021 o 17:44, mac napisał:

Grasz na sznurowce? Mozna by czesc lig polaczyc, gdyz gracze w wiekszosci Ci sami

Tam jest totalnie inny system, rozmiar lig itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barcalover napisał:

Kolejny update + poprawiona formuła "Rank". Teraz lepiej odzwierciedla faktyczne wyniki w ostatnich 5 sezonach.

Jak ktoś nadal siebie nie widzi, a gra tutaj przynajmniej rok, to proszę o info na priv, bo ciężko mi resztę wyczaić na bazie informacji z forum.

Tam jest totalnie inny system, rozmiar lig itd.

Ja gram od zawsze (5 czy 6 sezonów) pod ta sama nazwa zespołu, a tam w poprzednich latach widzę N/A u mnie. Z czego to wynika ? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 16:12, barcalover napisał:

Zbieram trochę danych i robię od nowa ranking, bo trochę tu cicho ostatnio, więc jak ktoś chciałby podejrzeć, to tutaj jest plik:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d4eZdNfHWjPhgpsxX8Z18PrgeuNRT4FyvNVoEX8d5K0/edit?usp=sharing

Jeszcze nie skończyłem mapować wszystkich ekip i gmów i na razie mam tylko 4 sezony + nie uwzględniłem LM póki co.

Jak macie pomysły / sugestie dot. punktacji oraz zliczania rankingu - śmiało ;) 

Dodałem jeszcze kilku wcześniej niezidentyfikowanych graczy i jest już setka. Dodatkowo dodałem rank bez LM dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zaktualizowałem ranking, jeśli kogoś to interesuje: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d4eZdNfHWjPhgpsxX8Z18PrgeuNRT4FyvNVoEX8d5K0/edit?usp=sharing

Z ciekawostek:

  • @Dig powiększył przewagę nad resztą dzięki kolejnemu podium w 1 lidze (3 w ostatnich 4 sezonach)
  • @wiLQ zaliczył swój najgorszy sezon w historii tych rozgrywek zdaje się, na pewno najgorszy w ostatnich 6 sezonach 1 ligi
  • @goozman zaliczył ogółem jeden z najlepszych sezonów, jakie widziałem i (podobnie jak ja) w końcu po wielu latach prób awansował do 1 ligi

Ogólnie rozgrywki mamy ostatnio płytsze, ale czołówka (1 i 2 ligi) trzyma naprawdę bardzo wysoki poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za przejecie paleczki po loraku ;-]

Choc oczywiscie moim skromnym zdaniem wydaje sie kontrowersyjny fakt, ze 4 krotny udzial w lidze mistrzow liczy sie na minus, ale to sa detale... ;->

Zawsze moge sobie posortowac bo rankingu bez ligi mistrzow i od razu lepiej to wyglada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wiLQ napisał:

Choc oczywiscie moim skromnym zdaniem wydaje sie kontrowersyjny fakt, ze 4 krotny udzial w lidze mistrzow liczy sie na minus, ale to sa detale... ;->

Masz rację, zapomniałem o tym, że i jak liczę LM tutaj. Zgadzam się, że współczynnik 2,5 jest niekorzystny dla pierwszo i drugoligowców... 

Coś na wzór ELO, czyli to co robił lorak, byłoby na pewno lepsze, ale nie wiem, czy ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wiLQ napisał:

Choc oczywiscie moim skromnym zdaniem wydaje sie kontrowersyjny fakt, ze 4 krotny udzial w lidze mistrzow liczy sie na minus

jak słabo zagrałeś to wiadomo, że na minus ;D Od kiedy za sam udział się premiuje? Natomiast współczynnik faktycznie chyba powinien być na poziomie uśrednionym bliżej 1 i 2 ligi - np. 1,5-2 bo grają tu zarówno 1 jak i 4 ligowcy oraz osoby z innych lig. 

PS. Można by podobny rank zrobic dla keeperów (mamy 2 ligi tu) i dynastycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.