Skocz do zawartości

Nowa wersja Fast Break Basketball


SlaKB

  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przenosimy się na nową wersję gry?

    • Tak
      17
    • Nie
      1
    • Obojętne mi to
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Czas ruszyć z tematem na poważnie. 

 

Chciałbym, aby wszyscy GM-owie się wypowiedzieli na ten temat i zaznaczyli w ankiecie odpowiadającą Wam opcję. Do nowej wersji można przenieść stary save więc nie ma potrzeby zaczynania od nowa, cała historia ligi będzie zachowana.

 

http://fbpb3.fbbgames.com/ - link do nowej wersji gry

http://bayksball.com/hoops/index.php# - strona oparta o nową wersję gry

 

 

Moja opinia o nowej wersji:

 

Najważniejszą zmianą jest to, że taktyka jest bardziej rozbudowana, jest więcej opcji taktycznych i można mieć większy wpływ na to jak gra Twoja drużyna. Oprócz tego zapewne (w 100% nie wiem bo nie symulowałem za dużo meczów) silnik gry jest bardziej realistyczny i gra w mniejszym stopniu jest losowa, więcej zależy od taktyki i rosteru czyli od umiejętności GMa. Dodatkowo mamy różne staty typu PER, TS%, USG. Oczywiście te staty nie mają wpływu na grę, ale są fajną ciekawostką. Moim zdaniem dobrze, że nie ma zbyt dużo opcji bo gra mogłaby się stać zbyt rozbudowana co też nie byłoby zbyt dobre. 

 

Głownymi problemami jakie trzeba by było rozwiązać jest to, że tam nie ma tak jak w naszej wersji 120 dni tylko jest normalny kalendarz i RS trwałby ok. 180 dni co jest bez sensu i moim zdaniem trzeba zrezygnować z kilku opcji tak jak coaching staff, wielkość marketu, ceny biletów czy skłonność właściciela do wydawania kasy bo będzie to tworzyło niektórym GMom przewagi, a to nie będzie fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że każdy komish potrzebowalby pełnej wersji i nie wiem jak to wygląda, ale prawdopodobnie na każdy komputer trzeba by było kupić tą grę oddzielnie. Wtedy biorąc pod uwagę, że mamy trzech komisarzy to koszt wynioslby 105$.

 

Chyba, że wystarczy kupić raz i później da się coś wykombinować, żeby wysłać to reszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niedużo i że większość GMow nie powinna mieć problemów ze zrzutka, ale na pewno będą tacy, którzy się nie dorzuca, a wtedy koszt dla tych zrzucajacych się wzrośnie.

 

Nie chciałbym też takiej sytuacji, że ktoś sobie pomyśli, że ma obowiązek zapłacić to 14 złoty i tego od niego wymagamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zaglosowalem na nie, gdyz:

- brak pelnej wersji moze byc mocno problematyczny (tez z punktu widzenia nie-komisza)

- gameplay tej nowej wersji mnie specjalnie nie podniecil

- kopiuje sie tylko aktualna baza, czy historia tez?

 

ale widze ze jestem w dosc sporej mniejszosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia też, wspomniałem o tym w pierwszym poście.

 

Pełną wersję trzeba będzie kupić, nie da się simowac kilku sezonów bez pełnej wersji.

 

Jeszcze pytanie, a raczej prośba do Xamela, bo bardzo dużo zależy od jego dobrych chęci. Dasz radę zrobić nowy panel do taktyki i stronkę? Nie mówię oczywiście o takich bajerach jak mają tam w USA, ale żeby na tej obecnej stronie pokazywały się te nowe statsy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa

Dac rade to bym pewnie dał ale niestety nie moge zagwarantować ze bede miał czas.

Powiedzmy ze jak sie zdecydujemy teraz to zacznę przerabiać stary i zobaczymy jak mi bedzie szło.

A jak to bedzie chodziło to dopiero sie przenosimy.

Ja bym był za kilkoma runami próbnymi typu ustawiany taktykę i jedziemy cały sezon na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat jasne, że będziesz miał tyle czasu ile będziesz potrzebował. My poczekamy. :)

 

Z testami to też jasna sprawa.

 

Stromile, kiedyś pisałeś coś, że tworca gry udziela się na forum. Przypomnialbys mi jego nick? I nie wiesz może czy jest z nim jeszcze jakiś kontakt? Zapytalbym go o kilka rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.