Skocz do zawartości

FA - potencjalne zmiany, dyskusja


Cichy

Rekomendowane odpowiedzi

kto nie ma kasy na FA?

kto w tym etapie bylby zupelnie nie zainteresowany bidowaniem.

Falacao i piotreksuper (nie bidowali ani nie odezwali się w związku z burdlem na FA)

 

Zobaczymy jak szybko zareagują na tą wiadomość i odpiszą na posta mówiąc że go przeczytali i z chęcią pomogą nam w simowaniu tego albo kolejnego etapu

 

Falcao i piotreksuper czekamy.... :)


No może jeszcze dochodzi GM Mavs i Hawks... ups to niestety Qba i Xam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komplikujmy. Moze wystarczy wydłużyć efekt przebicia do 10 lub 15 min.

 

Jasnym jest ze sami na wzajem powinnismy kontrolować oferty. Ale przy 5 min. jest to ciężkie do realizacji, albo wrecz niewykonalne. Ja pilnowalem swojej 1 oferty i kontrolowalem jeszcze bidy dla 2 graczy których mialem na oku i ledwo sie odnalazlem. Co dopiero kiedy kontrolować trzeba kilkanaście ofert czy kilkadziesiat jak mieliby to robic komisze.

 

Co do powtorki to nie mozna wykluczyć ze w przebijanie blednych ofert nie zaangazowali by sie inni userzy, moze ceny by sie inaczej kształtowały... moze odpusciliby inne bidy ...

 

Wiem ze wszystkich sie nie zadowli. Ale fair bedzie powtorka dla wszystkich na jednakowych zasadach.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja całkowicie wymknęła Wam się z pod kontroli. Wiem, że jestem winny (jednym z winnych) całego zajścia, ale robienie takiego problemu przez przeoczenie... Serio? Proszę Was, jeszcze kolejny etap się nie zaczął, a już jest on obciążony poważną wadą, nie wiem jak z innymi, ale z moimi Bucks:
 

Milwaukee Bucks  $8 946 120, a prawda jest taka że mam około 13.4 mln... Tak więc zaczęlibyśmy bidować, ktoś mógłby się czepić, że nie mogłem dać maxa i kolejny problem się rozpoczyna, bo przecież mogłem... ale ktoś popełnił kolejny błąd, który rzutował na cały etap.

 

Panowie, że nie ma o co się tak właściwie kłócić, gdyż to tylko gra. Z Eldenem, Johnsonem czy innym zawodnikiem lub bez nich nie robi mi różnicy. Jest mi więc wszystko jedno czy zaczniemy od nowa czy będziemy to kontynuować w obecnym układnie. Pomyłki się zdarzają, sam na przestrzeni lat byłem ofiarą przeoczeń i jakoś żyje i gram dalej. Tylko zastanówcie się czy nie będzie stratą czasu, jeśli do soboty będziemy się kłócić, a następnie każdy z zawodników podpisze tak jak w starej simce. Poza tym nie ma w tym sporze obiektywnego rozwiązania, który zadowalałby wszystkich, gdyż każdy z nas ma swój subiektywny cel... Dlatego należałoby raczej przyjąć zasadę: życie toczy się dalej, a błędy są rzeczą ludzką.


Sytuacja ta jest nauczką dla wszystkich. Apeluje by w następnym FA panowały zasady:
1. Jeżeli Komisarz zauważy błąd to zgłasza to/usuwa post/daje ostrzeżenie. Jeżeli zaś nie zauważy i gra pójdzie, to nie ma już możliwości cofnąć tej decyzji.
2. Każda osoba, która złoży złą ofertę lub przebije ją w sposób niedozwolony po otrzymaniu jednego ostrzeżenia, przy drugiej pomyłce (świadomej czy nie) zostaje wykluczony z procesu i gdy w następnych etapach popełni ten sam błąd, zostaje wykluczony już do końca. To zmusi uczestników do zapoznania się z regulaminem i mówię tutaj nawet o swoim przypadku, bo popisałem się nieznajomością zasad i zasugerowałem się opinią bardziej doświadczonego gracza.
3. Jeżeli jest za mało komisarzy to dogadajcie się z weteranami gry, którzy zasady znają i niech oni wyłapują takie błędy. To usprawni nam zabawę.

Moja propozycja jest, by przejść do kolejnego etapu... Raz podjętej decyzji, nie powinno się cofać, to nie po gentlemańsku. Jednak jak postanowicie by rozpocząć proces od nowa, nawet wykluczając mnie z niego, to nie będzie większego problemu. Podejmijmy jednak racjonalną decyzję, która będzie sprawiedliwa i uczmy się na tych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co się w końcu teraz dzieje?

2 etap totalnie od nowa?

calkowicie od nowa, juz teraz bez zadnych dyskusji

Ta sytuacja całkowicie wymknęła Wam się z pod kontroli. Wiem, że jestem winny (jednym z winnych) całego zajścia, ale robienie takiego problemu przez przeoczenie... Serio? Proszę Was, jeszcze kolejny etap się nie zaczął, a już jest on obciążony poważną wadą, nie wiem jak z innymi, ale z moimi Bucks:

 

Milwaukee Bucks  $8 946 120, a prawda jest taka że mam około 13.4 mln... Tak więc zaczęlibyśmy bidować, ktoś mógłby się czepić, że nie mogłem dać maxa i kolejny problem się rozpoczyna, bo przecież mogłem... ale ktoś popełnił kolejny błąd, który rzutował na cały etap.

 

"(Salary kilku zespołów po ostatnich trejdach zostanie wprowadzone przez jednego z komiszy, dziś lub jutro)"

 

tak a propos czytania tematow na temat ktorych sie wypowiada.

 

Jedziemy z tym nie bedziemy ciagnac tego etapu kolejny tydzien, az ktos sie znajdzie przy odpowiednim kompie by poprawic Salary.

W momencie kiedy zostanie ono poprawione bedzie duuuzo czasu na weryfikacje postow ktore napiszecie                                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna łatwo zrobic zeby nie było widać bidow innych graczy:

Założyć na forum użytkownika SimbasketFA

Do którego wysyłane beda bidy na PM

Ponieważ każdy moze zobaczyć kiedy ostatnio użytkownik sie zalogował jest możliwość kontroli czy ktos podglądał czy nie

Należałoby ustalić ze komisze nie moga logować sie na konto od rozpoczęcia etapu do godziny po jego zakończeniu (albo 10,20,30 minut)

Po zakończeniu etapu mozna sprawdzic kiedy ostatnio był użytkownik aktywny

Mozna tez o obsługę konta poprosić użytkownika ktory nie bierze udziału w grze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak zamiast angazowac kogos spoza ligi tworzyc konta chcialby bysmy przemysleli opcje rezygnacji z napiedzielania w 5 min miedzy 20:59 a 21:05.

Do tego co pisalem powyzej pojawily mi sie w glowie problemy w przypadku ew ugadania sie dwoch graczy.

Np Bulls z Magic ugaduja sie ze zloza na koniec etapu po sobie dwie oferty jedna np 10mln, 4 lata, 10% i druga nastepna najwyzsza 10,5 mln, 2 lata, 0%. Nawiazujac do tego co pisalem wczesniej gracze moga po deadline wyrownywac tylko do najwyzszej oferty ktora zgodnie z naszymi zasadami jest 10,5 mln czego dany gracz na 99% nie przyjmie.

Rozwiazanie na to jest takie:

 

start etapu 12:00 (poniedzialek)

od tego momentu mozna skladac oferty w max 3 postach na graczy na jakich sie chce (w przypadku blednego, edytowanego posta oferta staje sie niewazna i traci sie 1 z 3 opcji skladania ofert)

koniec etapu o 1:00 (wtorek)

 

O tej godzinie nastepuje zrewidowanie postow z ostatniej godziny czyli od 0:00 do 1:00 (wtorek) albo i calego etapu

 

dogrywka od 1:00 (wtorek) do 21:00 (wtorek)

 

W tym momencie nie mogą na FA pojawic sie juz zadni nowy gracze , mozna skladac oferty tylko tym ktorzy byli w postach do 1:00.

 

Kazdy moze sobie wybrac dowolna oferte z tych zlozonych wczesniej (takze gracz z najwyzsza oferta moze swoja zmienic - ale dopiero w tej dogrywce - na dowolna ostatnia oferte innego gracza z ostatniej godziny albo i calego etapu - w zaleznosci jak ustalimy).

Oczywscie nie mozna wycofywac ofert jesli nie byly oficjalnie przebite (wyzsza kwota 1. sezonu)

 

Kiedy rezygnowalismy ze starego FA glownym problemem byl jego czas (24 h na przebicie) sprawialo ze i tak wszyscy znali oferty wszytskich.

Teraz zyskuje tylko czesc graczy ktora jest na komputerze przez konkretne 15 min w ciagu dnia.

 

Rozwiazanie tak jak powyzej balansuje to, wiemy wszystko o swoich ofertach, ale i nie korzystamy z przewagi ktora jest czas. Jesli ktos nie jest w stanie nawet zlozyc bidow na graczy, ma pozniej 20h na to by uratowac nieco swoje FA.

 

A sam etap od 12 dnia 1 do 21 dnia 2 zajmuje mniej niz 48 h - teoretycznie FA mozna rozegrac w 10-15 dni. Jesli ktos ma urlop 2 tyg w tym czasie - trudno, jesli ktos nie ma czasu o 21:00 - nie ma dla niego problemu.

 

Unikamy tez problemow z zasadami jak zakazy z powodu tego co Stro czy DunkFan robili kiedys, nie przejmujemy sie zwiekszaniem/zmnieszaniem lat i miesiecy.


XAMEL! MEGA POMYSŁ! POLAĆ MU!

 

i wysyłamy tam wiadomości ile chcemy, liczy się ostatnia wiadomość.

 

czyli teraz pozostaje tylko wierzyc ze to konto nie bedzie mialo ustawionego powiadamiania e-mail na nowe wiadomosci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto nie ma kasy na FA?

kto w tym etapie bylby zupelnie nie zainteresowany bidowaniem.

Falacao i piotreksuper (nie bidowali ani nie odezwali się w związku z burdlem na FA)

 

Zobaczymy jak szybko zareagują na tą wiadomość i odpiszą na posta mówiąc że go przeczytali i z chęcią pomogą nam w simowaniu tego albo kolejnego etapu

 

Falcao i piotreksuper czekamy.... :smile:

No może jeszcze dochodzi GM Mavs i Hawks... ups to niestety Qba i Xam;)

 

no ja moge pomoc w razie czego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie tworzyc nowych tematow, tu wrzucam moja propozycje, prosze o uwagi krytyke oraz zamieszczanie swoich pomyslow (z nieco wiekszym komentarzem niz "chciałbym by każdy miał 3 oferty do złożenia", "chciałbym by było bardziej emocjonująco" itp;)

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

    Całe Free Agency składa się z 5 etapów.
    Etap Free Agency rozpoczyna się w piątek dnia 18/03/2016 w chwili opublikowania posta
    Etap Free Agency kończy się w sobotę dnia 19/03/2016 o 1:00, po czym następuję dogrywka.
    Dogrywka etapu Free Agency kończy się w sobotę 19/03/2016 o 21:00.    
    Salary Cap w sezonie 2024-25 będzie wynosiło 53 000 000 $
    Luxury w sezonie 2024-25 będzie wynosiło 25 000 000 $
    Czasem branym pod uwagę przy uznawaniu bidów jest tylko i wyłącznie czas forumowy! Jeśli komuś wyświetla inny czas niż na komputerze, należy w ustawieniach forum wybrać odpowiednią strefę czasową.

SKŁADANIE OFERT

    Każdy GM ma prawo napisać 3 posty z ofertami w każdym etapie Free Agency oraz 1 post z ofertami w dogrywce. W przypadku niewykorzystania postów podczas etapu Free Agency nie przechodzą one na czas dogrywki.
    Posty z błędnymi ofertami (także w wyniku błędów innych graczy*) będą anulowane i będą oznaczały stratę jednej z trzech szans na składanie ofert.
    Posty edytowane będą anulowane i będą oznaczały stratę jednej z trzech szans na składanie ofert.
    Kluczowa jest kolejność składania ofert.
    Każdą zmianę w swoich ofertach należy dokonać poprzez dodanie nowego posta w poniższym temacie.
    Dodając bądź zmieniając jakąś ofertę należy podać w pierwszej kolejności poprzednie oferty, także te z których się wycofujemy/wycofaliśmy.
    Oferty nieaktualne zaznaczamy przez kolor czerwony lub pogrubienie
    Z uwagi na fakt, iż ważna jest kolejność składania ofert, należy każdą ofertę kolejno numerować.
    W przypadku gdy dokonujemy jakiejkolwiek zmiany wcześniejszej oferty, to stara uważana jest za nieaktualną (wyjątek - błędnie zapisana nowa oferta), natomiast nową ofertę wpisać należy jako ostatnią pozycję na liście.
    Przykład:
    1. Zawodnik X - 12 mln, 3 lata, 10% - oferta nieaktualna
    2. Zawodnik Y - 15 mln, 5 lat, 5%
    3. Zawodnik X - 12 mln, 4 lata, 10%
    Drużyny znajdujące się poniżej Salary Cap i jednocześnie posiadające Bird Rights lub Mid/Low Level Exception* do zawodnika, mogą w całości wykorzystać wolne fundusze na podpisanie dowolnego zawodnika z FA. Jednak należy wziąć pod uwagę, iż każda złożona oferta obciąża budżet klubu w danym etapie w kolejności jakiej została złożona. Dlatego też należy w pierwszej kolejności zaproponować kontrakt za fundusze którymi się dysponuje, a dopiero później złożyć ofertę na zasadzie Bird Rights lub Mid/Low Level Exception*.
    Sugeruje się dopisywanie pod każdym postem informacji, co zostało zmienione/dodane.
    Szablon oferty: [gracz] ([uwagi**]) - [kwota za pierwszy rok],[czas trwania kontraktu w latach],[roczny wzrost w %]
    *Przykład:
    1. GM 1 składa ofertę na Zawodnika X - 10 mln, 3 lata, 0%
    2. GM 2 składa ofertę na Zawodnika Y - 8 mln, 3 lata, 0%
    3. GM 3 składa ofertę na Zawodnika X - 15 mln, 3 lata, 0% oraz na Zawodnika Y - 9 mln, 3 lata, 0%
    4. GM 2 wycofuje swoją ofertę dla Zawodnika Y i składa nową dla Zawodnika U
    5. GM 1 wyrównuje ofertę GM 3 na zawodnika X.
    Anulowane są posty nr 3, 4 oraz 5 oraz GM są ukarani utratą jednego postu z ofertami.
    GM 3 - złożenie nielegalnej oferty przekraczającej maksymalną kwotę jaką można zaoferować danemu zawodnikowi
    GM 2 - za wycofanie oferty na zawodnika mimo faktycznego braku przebicia (post GM 3 jest anulowany)
    GM 1 - za złożenie nielegalnej oferty przekraczającej maksymalną kwotę jaką można zaoferować danemu zawodnikowi

    **Uwagi:
    Bird Rights - jeśli klub ma do danego zawodnika prawa birda
    *MLE - jeśli klub podpisał z zawodnikiem w poprzednim sezonie MLE
    *LLE - jeśli klub podpisał z zawodnikiem w poprzednim sezonie LLE

RODZAJE OFERT

    Zwykła - dostępna w momencie, kiedy finanse zespołu są poniżej poziomu Salary Cap. Maksymalna kwota takiej oferty wynosi wtedy Team Salary - Salary Cap, może trwać do 5 lat i zwiększać się maksymalnie o 10 % co rok.
    Minimum - dostępna cały czas bez względu na stan finansów zespołu. Kontrakt minimalny jest podpisywany na jeden rok. Kwota za pierwszy rok: $332 817 (rookie), 465 850$ (1 rok stażu), 540 850$ (2 lata stażu), 565 850$ (3 lata), 590 850$ (4 lata), 653 350$ (5 lat), 715 850$ (6 lat), 778 350$ (7 lat), 840 850$ (8 lat), $965 850$ (9 lat), 1 000 000$ (10 lat i więcej).
    Maximum - maksymalny czas trwania 5 (lub 6 jeśli klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna roczna podwyżka 10% (lub 12.5 klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna kwota za pierwszy rok: $13 250 000 (od 0 do 6 lat stażu w lidze), $15 900 000 (7-9 lat), 18 550 000$ (10 i więcej)
    Bird Rights - oferta z Prawami Birda. Wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacja jest wliczana do Team Salary. Nie jest uwzględniana jednak przy liczeniu tzw. Luxury. W przypadku zawodników z dwuletnim stażem w zespole (zastrzeżonych tzw. Early Birds) max oferta to 4,5mln, 10% oraz 5 lat. Ponadto posiadając Prawa Birdowskie do danego zawodnika można jemu zaproponować ofertę o minimalnej wysokości kontraktu na max 2 lata.
    MLE - Mid Level Exception. Przysługuje tylko klubom, które mają mniej niż 4 500 000$ wolnego salary. Podpisywany na 1 rok. Wartość kontraktu - 4 500 000$. Dostępne raz na sezon. Zawodnik podpisany za MLE nie może brać udziału w transferach. Podpisanie MLE daje w następnym sezonie prawo do MLE*. MLE nie przysługuje drużynom, które przekroczyły wyżej wymienione granice z powodu rezerwacji praw Birda.
    LLE - Low Level Exception. Przysługuje tylko klubom, które mają mniej niż 1 200 000$ wolnego salary. Podpisywany na 1 rok. Wartość kontraktu - 1 200 000$. Dostępne raz na sezon. Zawodnik podpisany za LLE nie może brać udziału w transferach. Podpisanie LLE daje w następnym sezonie prawo do LLE*. LLE nie przysługuje drużynom, które przekroczyły wyżej wymienione granice z powodu rezerwacji praw Birda.
    MLE*/LLE* - Mid/Low Level Exception*. Podpisane rok wcześniej MLE (LLE) pozwala zaproponować zawodnikowi kontrakt do 5-ciu lat, o wysokości do (czyli może być mniej, ale nie może być więcej) 5.4mln za pierwszy rok (lub 1.44mln w przypadku LLE) i 10% rocznej podwyżce. Niezależnie od stanu finansów zespołu o ile nie zostanie przekroczona granica Luxury.
    Można złożyć x+3 ofert, gdzie x to ilość wolnych slotów w składzie. Jednocześnie uczula się, że nie ma ofert o większym/mniejszym priorytecie i wszystkie są traktowane jednakowo bez względu na kwotę i długość oferowanego kontraktu. Gracz podpisany na FA lub sciagniety z listy Free Agents nie moze zostac zcutowany w ciagu 30 dni w grze od momentu podpisania umowy.

SALARY CAP

    Przekroczenie granicy Salary Cap jest możliwe jedynie za pomocą ofert: minimum, Bird Rights, MLE, LLE, MLE* i LLE*.
    Za monitorowanie stanu Team Salary poszczególnych drużyn odpowiedzialni są komisarze ligi

LUXURY

    W przypadku przekroczonego poziomu Luxury udział we Free Agency jest niemożliwy.
    Przekroczenie poziomu Luxury jest możliwe tylko w przypadku, gdy zawodnik, który zostanie podpisany jest częścią zgłoszonego transferu, a wymiana ta nie prowadzi do przekroczenia granicy Luxury żadnego z zespołów biorących udział w tradzie.
    Za monitorowanie stanu Luxury poszczególnych drużyn odpowiedzialni są ich GMowie. Nieprawidłowe pod tym względem oferty nie będą brane pod uwagę.
    Wszystkie umowy jakie zostały zaproponowane muszę mieścić się pod Luxuary. W przypadku gdy jedna lub więcej ofert może powodować przekroczenie Luxuary przy simowaniu, to taka oferta lub oferty nie będą brane pod uwagę i nie będą wklepane do programu przed simowaniem. W przypadku gdyby przed simowaniem komisarz nie zauważył takiej sytuacji i dopiero po simowaniu okazałoby się, że drużyna przekroczyła salary, to wszyscy zawodnicy podpisani przez tą drużynę w danym etapie, powracają na FA.

WYRÓWNYWANIE/PRZEBIJANIE OFERT.

Etap Free Agency:
    Każdy GM dysponuje trzema postami w których może składać oferty na wybranych przez siebie graczy.    
    Ofertę można przebić o dowolną kwotę, jednak nie mniejszą niż:
    Kontrakt do $4 999 999 - minimalne przebicie $50 000.
    Kontrakt od $5 000 000 do $9 999 999 - minimalne przebicie $100 000.
    Kontrakt powyżej $10 000 000 - minimalne przebicie $200 000.
    Minimalne przebicie nie obowiązuje jeśli drużyna ofertuje cały swój dostępny budżet lub oferta osiąga maksymalny możliwy kontrakt.
    Raz wyrównana ofertę nie można już poprawiać nie przebijając zrównanej oferty o wymagane minimum (patrz powyższe widełki). Zasada ta nie dotyczny sytuacji, gdy ktoś zaoferował maksymalny możliwy kontrakt i jego oferta została wyrównana przez innego GMa na lepszych % i/lub latach. W takim wypadku GM którego oferta została wyrównana ma możliwość polepszyć swoją ofertę (tj. % i/lub lata).
    Raz złożonej oferty nie można obniżyć w żadnym jej aspekcie (tj. $, % oraz lata), przez cały czas trwania danego etapu (tzw. luka w przepisach im. Stromile). Sytuacja ta dotyczny wszystkich ofert, a nie tylko najwyższych! (nie dotyczy dogrywki)
    Wszystkie oferty które zostały przebite, mogą zostać wycofane.
    Ofertę minimalną można w każdej chwili wycofać, nawet jeśli nikt inny nie złożył temu samemu zawodnikowi wyższej lub takiej samej oferty.

Dogrywka:
    Każdy GM (także Ci nie biorący udziału w głównej części FA) dysponuję tylko jednym postem w którym może złożyć oferty wybranym przez siebie graczom (nie tylko tym na których składał wcześniej bidy), dla których były złożone oferty w trakcie trwania częscie Free Agency (tylko w postach które nie zostały anulowane z powodu nieprawidłowości lub edycji*)
    W dogrywce nie ma możliwości przebijania ofert, służy ona tylko możliwości wyrównania ofert innych GM'ów*
    * w przypadku kiedy post z etapu Free Agency zostanie edytowany w trakcie dogrywki, może być to uznane za działanie celowe mające uniemożliwić komuś składanie ofert na danego zawodnika. Będzie się to wiązać z dyskwalifikacją z etapu, a w jeśli dane z posta (oferty) uda się odzyskać (pamięć forumowiczów) będą one brane pod uwagę w dogrywce.
    ** by uniknąć sytuacji w której pod koniec etapu składane są dwie oferty i brakuje czasu na odpowiedź jednego z GM'ów możliwa jest zmiana najwyższej oferty (przez gracza który ją złożył) na inną ciekawszą z pośród pozostałych ofert (jeśli jego oferta nie była złożona później niż 5 min po poprzedniej):
    GM 1 (godzina 20:54) składa/przebija ofertę na Zawodnika X - 9,5 mln, 5 lat, 10%.
    GM 2 (godzina 20:59) składa/przebija ofertę na Zawodnika X - 10 mln, 2 lata.
    5 min zostaje uznane z granicę czasu pisania posta na forum. Jeśli oferta która zgodnie z zasadami może być uznana za najwyższą (najwyższa kwota za pierwszy sezon) została złożona później uznaje się to za celowy bid którego nie można anulować/zmienić.
    W dogrywce GM 1 może zmienić swoję ofertę na inną składaną na tego zawodnika, wycofać lub pozostać przy swojej, GM 2 może zmienić swoją ofertę na inną spośród złożonych w etapie Free Agency, którą uzna za najlepszą dla siebie, albo pozostawić swoją. Inni GM'owie którzy nie składali wczesniej ofert na danego gracza mają prawo złożyć dowolną ofertę na tego gracza spośród wczesniejszych ofert (tą którą uznają za najbardziej korzystną).
    Taka zmiana oraz dopuszczenie do dogrywki wszystkich graczy ma na celu wyrównie szans dla wszytskich graczy i nie promowania 'czajników' czających się do minuty przed deadlinem;)


KWESTIE ORGANIZACYJNE

    Żeby nie było wątpliwości i nieporozumień: posługujemy się pełnym imieniem i nazwiskiem zawodników. Czyli nie posługujemy się określeniami: J-Rich, Big Ben, Big Daddy itd. itp.
    Każdą zmianę w swoich ofertach (dodanie, wycofanie, podbicie) GM zgłasza w nowym poście, jednocześnie podając wszystkie swoje oferty (czyli również te, które pozostają bez zmian w stosunku do poprzedniego posta).
    Edytowane posty nie będą uwzględniane przy sprawdzaniu ofert.
    Uprzejmie się prosi o informacje dotyczące zmian, którego zawodnika dotyczą.

Edytowane przez Cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przykładzie u góry:

A co jesli gm1 ma birdy i jego wyrównanie jest legalne?

Poza tym nie powinno byc możliwości stracenia wszystkich 3 postów.

Dogrywka:

Nie rozumiem po co te dwie ** skoro i tak mozna napisac tylko 1 post w dogrywce.

Aaaaa

I zaglądajcie z Borysem moze mozna włączyć blokowanie edycji/usuwania lub zapamiętywanie wszystkich postów.

Jestem przekonany ze admin powinien miec dostęp do logow bazy danych (czyli do poprzednich wersji posta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tym karaniem za działanie w afekcie nieco przesadziłem... jesli ktoś wyrównuje legalną ofertę, napisaną w błędnym poście (z innego powodu) faktycznie nie powinien być karany, a powinniśmy uznać tylko, że przepłaca bo nie musiał składać takiego posta.
(Xam, o ten przykład Ci chodziło)?

 

*Przykład:
    1. GM 1 składa ofertę na Zawodnika X - 10 mln, 3 lata, 0%
    2. GM 2 składa ofertę na Zawodnika Y - 8 mln, 3 lata, 0%
    3. GM 3 składa ofertę na Zawodnika X - 15 mln, 3 lata, 0(...)

 

 

 

Jeśli to wyeliminujemy, faktycznie ciężej będzie można utracić 1 ze swoich 3 postów...

Niemniej nie uważam, by złe było, że ktoś może stracić 3 posty w 1. części etapu jeśli AŻ 3 razy pisał oferty z błędami... zawsze ma jeszcze jeden extra w dogrywce który może napisać bez błędów (do 4 razy sztuka).

 

Co do ** w dogrywce

 

obmyślając te zasady miałem spory problem z 'czajnikami' czającymi się do końca etapu oraz z osobami próbującymi umówiania się w celu wykiwania innych graczy. oraz z tym co zrobić kiedy z powodów losowych najwyzsza oferta (najwyższy pierwszy rok) będzie słabą oferta dla danego gracza.

 

1. Zakładając opcję numer 1 czyli Ci co się czają.

a) zbliza sie koniec pierwszej czesci etapu i w ostatnich 3 minutach wpadaj dwa posty (z jednej strony może to być od czającej się osoby, z innej od takiej która w ciągu ostatnich nastu godzin nie miała dostępu do neta) jeden z oferta najwyższa ale faktycznie nie ma szans na podpisanie bo chwilkę wcześniej ktoś złożył mniejszą ale wygrywającą w % i latach. Te dwie ** mają pozwolić na nieudupienie tego gracza.

Np. Bulls 3 min przed końcem etapu dają 10 mln, 5 lata, 10%, Magic 2 min przed końcem  10,5 mln, 3 lata, 0%. Jest wielkie prawdopodobieństwo że gracze nie widzieli swoich ofert, więc Magic nie jest udupione na dogrywkę z tą najwyższą ofertą - mogą ja zmienić na inna na tego samego gracza, który wydaje się ciekawsza (za razem nie mogą wycofać się z tego gracza bo oferta złożona w pierwszy etapie jest najwyższa). 5 min podałem jako taką granicę na napisanie posta na komórce ze słabym netem, odświeżaniem itd... Jeśli składa swoją najwyższą ofertę później niż te 5 min po ostatnim bidzie na danego gracza można zakładać, że widział tą ofertę i z premedytacją swoją taką złożył.

b. Opcja numer 2.

Magic i Bulls ugadują się, że w celu udupienia innych graczy złożą minuta po minucie przed końcem etapu 2 oferty jedną pewniak do podpisania druga najwyższą z małym prawodpodobieństwem do podpisania.

np Bulls 1 min przed końcem etapu dają 10 mln, 5 lata, 10%, Magic 1 min przed końcem  10,5 mln, 3 lata, 0%.

Gdyby w dogrywce była możliwość wyrównywania tylko do najwyższej oferty a nie wyboru spośród wszytskich ofert złożonych na danego gracza w 1. części etapu, reszta nie miałaby szans na podpisanie danego gracza - mogąc wybrać dowolną ofertę taka ściema by nie przeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

** - to było w części o dogrywkę, chyba ze zle doczytałem.

Jak dotyczy pierwszej części etapu to rozumiem o co chodzi

Aaa juz wiem o co chodzi. Ok

Dzieki

Co do pierwszej części:

A jesli wszystkie 3 posty beda w odpowiedzi na jedna zła ofertę?

Np:

GM blazers chce zrobic w ch... GM Celtics i składa zła ofertę (ale w środku całej masy cyferek zeby było zle widać)

GM Celtics i Magic licytują sie o innego zawodnika którego GM blazers tez bidowal

Tu zakręciłem tak ze nic nie wiadomo

 

Jeszcze raz:

1. A celowo składa błędna ofertę dla X

B i C licytują się o X zużywając po 3 posty.

A traci jeden post B i C po 3?

 

2. A bardzo chce gracza X.

Składa ofertę dla X oraz specjalnie błędna dla Y

B i C licytują sie o X. Czy teraz tez tracą posty?

2a. B składa ofertę dla X i Y

Czy traci cały post? Nawet jeśli to jego ostatni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO przebudowa modelu FA jest niepotrzebna rozwiązanie jest proste - zasada współodpowiedzialności i egzekucja zasad (nagminnie w postach nie umieszczane są budżety). Bałagan się zrobił bo licytowano na pałę, olewając zasady.

Oferty błędne powinny być nieważne przy simowaniu. Natomiast sprawdzać poprawność ofert, oprócz komiszy, przy licytacji powinni sami zaangażowani licytujacy. Jak ktoś zacznie przebijać nieważną/błędną ofertę, zamiast to zgłosić, to nabija kontrakt i tyle. Sam jest sobie winien, każdy z uczestników simki powinien znać zasady. Dodatkowo przy złożeniu niezgodnej z zasadami oferty (obniżanie współczynników, niemieszczenie się w salary/luxury) dodałbym system ostrzeżeń, tzn. 1-2 ostrzeżenia i wykluczenie z etapu i ban na następny dzień.

Przy czym wydluzylbym efekt przebicia do 10 min, tak aby był czas na weryfikację.

 

Dodatkowo można pomyśleć nad ustandaryzowaniem  formularza składania ofert. Można coś machnąć w excelu, co ułatwiałoby wersyfikację poprawności ofert.

 

Obecny model FA jest prosty i daje sporo emocji, nie mieliśmy po prostu wpisanego w zasady rozwiązania na wypadek przebijania błędnej oferty.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.