Skocz do zawartości

Endomondo, Strava, Runtastic i inne


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem :) 

 

I od tego zaczyna się problem. W ten sposób dodajesz trening z pliku, a nie trasę. W związku z tym nie ma opcji, żeby np. czas sam się wyliczył, bo tej informacji brakuje w pliku. 

 

W stravie nie da się wczytać trasy (Route) z pliku. Zgrać stworzoną przez siebie jak najbardziej, ale już dodanie odpada. Można dodawać treningi, inne dane są wtedy zaszyte w pliku. I z treningu można wygenerować wtedy nową trasę do zapisania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha

Czyli muszę poszukać kogoś, kto już robił te trasy i poprosić o pliki

Dzięki

 

Trochę to dziwne że nie można planować tras w aplikacji, tym bardziej że strava pauzuje się jeśli jest apka w tle. A nie zamierzam brać jednego gadżetu do stravy i drugiego do nawigacji

Tak wiem, że Garmin to robi ale nie mam wolnej gotówki, czeka mnie zakup nowych butów bo mi mocowanie bloków się uszkodziło, torba pod siodło 12 litrów, trochę dodatkowego sprzętu i już mam 600 zł wliczajac bilety PKP, a jeszcze muszę uwzględnić koszty noclegu i wyżywienia

 

Jest chyba jeszcze opcja dzielenia ekranu w telefonie, muszę to sprawdzić

 

Edit

No i lipa

Strava nie obsługuje funkcji podzielonego ekranu... Trochę lipton, strava w kilku kwestiach jest naprawdę dupiasta

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie wymagasz od stravy zbyt wiele... to nie jest narzędzie do wypraw, jego przeznaczenie jest raczej inne. 

 

Dobrze byłoby właśnie poprosić o pliki z jazdy, ale chyba jeszcze łatwiej będzie, jeśli po prostu z poziomu kompa zrobisz sam te trasy na stravie (My Routes). 

 

I nie rozumiem trochę, dlaczego w ogóle potrzebujesz dzielenia ekranu? Nie można przewijać ekranów (nigdy nie korzystałem w ten sposób z apki)? Nawet Garminy nie umożliwią dzielenia ekranu - albo mapa, albo statystyki. Jeśli jest to wyprawa, a nie trening, to dane na żywo są raczej drugorzędną sprawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie potrzebuje statystyk

Potrzebuje gpsa a jeśli używam tego z google mapa to niestety będąca w tle strava się pauzuje

Dlatego będę musiał przygotować te trasy sam i wówczas mam nadzieję strava mnie poprowadzi

W sumie nie korzystalem jeszcze z opcji nawigacji z poziomu stravy

Jest to możliwe? Daje podobne efekty co standardowa nawigacja w telefonie?

 

Chciałem podzielić ekran żeby jednocześnie mieć włączoną strave i google mapa z wrzuconą trasą, nie planowałem dzielić ekranu w stravie

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to czegoś do końca nie rozumiem. 

 

Do czego potrzebujesz mapy w stravie, jeśli chcesz korzystać z google maps? 

 

I pytanie, czego potrzebujesz dokładnie - prowadzenia za rączkę, czy wystarczy że będziesz widział ślad przed sobą? Nie wiem, jak to wygląda na stravie z aplikacji, nie korzystałem (ale w sumie zainteresowałeś mnie tym teraz), ale na moim Edge wystarczy że w nieznanym terenie widzę ślad przed sobą, nie musi mi dawać sygnałów do skrętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnałów nie potrzebuję, ale ślad sie przyda, bo nie mam pewności na ile dobrze są oznaczone trasy na kaszubach.

Dotychczas rzucałem sobie okiem na google gdzie jestem, ale zastanawiam się czy podobnie właśnie strava możee funkcjonować

Nie można mieć na ekranie google maps i jednocześnie włączonej stravy bo niestety wtedy apka pauzuje zapis, a w nieznanym terenie, w lesie wole miec stały podglad pod wyznaczoną trasę dlatego własnie chciałem wrzucić te trasy do stravy

Oczywiscie po zamontowaniu telefonu na kierownicy (średnio mi to pasuje bo 5" to cholernie duzo) można szybko przełaczać się miedzy stravą a mapami, ale z racji tego, że strava nie obraca sie to jest to mega wkurw, poza tym wole wozic telefon w nerce niż na kierownicy, jest jeszcze opcja z zapupem jakiegos struszka z ekranem poniżej 4" ale wowczas problem baterii może wszystko spieprzyć, U siebie mam potwora 4100mAh kupiony właśnie pod stravę i inne apki

 

coraz częściej się zastanawiam sie nad jkimś zegarkiem, podobno xiaomi amazfit sie sprawdza, a możze przy okazji jakiejś delegacji poza krajem znajde jakiegoś garmina w dobrej cenie, bo w PL wyglada to okropnie!!!

 

też zamierzam sprawdzić opcję nawigacji w wcześniej przygotowanego route, nawet zrobiłem próbne mapy do i z pracy

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@josephnba, cześć, dzięki za zainteresowanie blogiem :)

 

Podpowiem jeszcze, że wygodnym serwisem do tworzenia tras, którymi można pomóc sobie w nawigacji na trasie, jest RideWithGPS. Jest podgląd profilu wysokości, eksport do pliku route (a nie track), itp. Jest też appka na telefon - ale nie wiem, jak współpracuje ze Stravą.

 

Pozdro.

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@josephnba, cześć, dzięki za zainteresowanie blogiem :)

 

Podpowiem jeszcze, że wygodnym serwisem do tworzenia tras, którymi można pomóc sobie w nawigacji na trasie, jest RideWithGPS. Jest podgląd profilu wysokości, eksport do pliku route (a nie track), itp. Jest też appka na telefon - ale nie wiem, jak współpracuje ze Stravą.

 

Pozdro.

 

Szy.

nie ma za co, dobry jest

A znasz kogoś albo sam masz takie trasy zrobione stravie? Albo w Endomondo (podobno są się przerzucić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
3 godziny temu, fluber napisał:

Odświeżam temat bo Endomondo się zamyka i chciałbym posłuchać opinii z czego korzystacie i co polecacie wyłącznie do biegania ( może da się coś połączyć z mi bandem? )? 

Temat to już mocno nieaktualny od kiedy go tworzyłem :)bo runtastic padł dawno, teraz gaszą światło w Endo, chociaż tutaj to wynika chyba głównie ze strategii UA na ich własny produkt, a nie spadku popularności samej platformy. 

Ja gorąco polecam stravę, sam teraz tylko tego używam i nie szukam nic innego (ale ja głównie kręcę na rowerze, chociaż jest też bardzo popularna wśród biegaczy). Nie wiem tylko, jak z mibandem to działa, musiałbyś poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matek napisał:

 

Ja gorąco polecam stravę, sam teraz tylko tego używam i nie szukam nic innego (ale ja głównie kręcę na rowerze, chociaż jest też bardzo popularna wśród biegaczy). Nie wiem tylko, jak z mibandem to działa, musiałbyś poszperać.

Stravy z mi bandem nie da się sparowac według mojej wiedzy niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matek napisał:

 Jakiś czas temu była wielka radość, bo rolki dali, nie wiem czemu :) 

wbrew pozorom widzę nawet kilka osób wrzucających na stravę rolki

wadą stravy w telefonie jest że nie można z nią sparować pulsometra bezpośrednio - można jedynie wczytać z innych aplikacji - ja na rower mam komputerek (ale stary, nie łączący się bezpośrednio ze stravą) ale do biegania nie chce mi się kombinować i używam Wahoo w telefonie i jest całkiem spoko

anyway Strava zablokowała ostatnio wszystkim Flybys (osoby które psotykamy na trasie) domyślnie na wyłączone i praktycznie uśmiercili taką fajną opcję 

 

1 godzinę temu, andy13 napisał:

Strava jest tylko do biegania, czy do jazdy na rowerze też jest OK?

jakbym miał powiedzieć do czego jest Strava to raczj byłobyto:

1. rower

2. rower

3. rower

4. bieganie

5. inne co wymyślisz (znajomy nawet żeglarstwo wrzucał z prędkościami w węzłach liczonymi)

 

image.png.e986e04d6632948353d6ff268625058b.png

nie wiem co było na premium w Endo ale podejrzewam że do Stravy i segmentów i challenge sie nie umywało

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 23:20, Me Myself and I napisał:

wadą stravy w telefonie jest że nie można z nią sparować pulsometra bezpośrednio - można jedynie wczytać z innych aplikacji - ja na rower mam komputerek (ale stary, nie łączący się bezpośrednio ze stravą) ale do biegania nie chce mi się kombinować i używam Wahoo w telefonie i jest całkiem spoko

https://www.facebook.com/Strava/posts/4085147054833020:0

🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.