Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] Propozycje zmian na 2016/17


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miał szans zadziałać, bo kara [...] jest przewidziana za brak aktywnosci w dwoch sezonach. I jestem zdania, że to dobre rozwiązanie, bo wyklucza wymówki typu "miałem cały skład połamany", bo to zazwyczaj sezonowa przypadłość.

Ale skoro nie ma zadnego wplywu w pierwszym sezonie to um, moze jest to zbyt luzne podejscie? Zwlaszcza, ze jak wspominalem, to nie wynika ze zlamasow tylko ze zwyklego zostawiania druzyny na autopilocie.

 

Martwi mnie natomiast to, że pelikany nie wykonały w tym sezonie żadnego ruchu na FA, a sam Arctus był ostatnio aktywny w lidze 5 marca. I że nie mamy przewidzianych żadnych procedur w takim przypadku.

Nie? Mi sie wydaje, ze jak najbardziej mamy...

 

4.1. Każdy GM może zostać usunięty z ligi gdy komisarz oraz minimum 10 GMów uzna, że złamał on zasady fair-play, regulamin lub zwyczajnie nie jest godny prowadzenia drużyny w lidze przez swój totalny brak zaangażowania [rozumiany jako wystawianie składu, pobieranie i wymienianie graczy oraz czas reakcji na wiadomości na forum i privie].

Jak Arctus dostajacy druga szanse sie nie kwalifikuje pod takie glosowanie to nie wiem jaki jest sens tego punktu.

Wyobrazacie sobie w ogole scenariusz, w ktorym zero ruchow w sezonie moze miec nie negatywne uzasadnienie dla fantasy? Moze gdyby contender jechal po mistrzostwo bo mial taki mocny sklad, ze nie musial kiwnac palcem? Ale to bynajmniej nie byl taki przypadek...

 

Btw. Jak już wcześniej wspomniałem IL nie działa w offseason. Skoro lista z pensjami będzie nie wcześniej niż 22 kwietnia jest to deadline, do którego należy zejść do 13 zawodników. Na yahoo nie można wywalać po zakończeniu RS (ktoś potwierdzi?), więc można spokojnie napisać mi w PW lub na forum kogo wywalacie.

Wg mnie wywalenia powinny byc do ostatniego dnia RS bo po sezonie na Yahoo juz nic nie mozna zrobic. To, ze bedziesz mial czas ogarnac pensje pod koniec kwietnia wg mnie nie powinno dawac dodatkowego slota na ten okres. W tym miejscu i na przyszlosc przydalaby sie dopiska do regulaminu, ze komisz bedzie wywalal jakiegos gracza jak GM tego sam nie zrobi.

 

Przykro mi, ale jest lista rezerwowa :smile: zdaje się, że jestem na niej pierwszy ;)

Fajnie, ze zbieraja sie chetni, ale pewnie szybciej powstanie druga podobna liga niz zwolni sie wystarczajaca liczba miejsc dla wszystkich ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie ma zadnego wplywu w pierwszym sezonie to um, moze jest to zbyt luzne podejscie? Zwlaszcza, ze jak wspominalem, to nie wynika ze zlamasow tylko ze zwyklego zostawiania druzyny na autopilocie.

Ja bym się zastanowił nad zamianą ast i tov, nad ast/tov. Bo obecnie jakoby w jakimś stopniu jeszcze nagradzane jest podejście nie wystawiania gracza kategorią tov. W mojej opinii w tej lidze się ta kategoria kompletnie nie sprawdza.

 

Inne kwestie według mnie warte poruszenia:

1. Minimum dla zawodnika 1$ lub 3$ dla każdego zawodnika bez rożróżniania na rookich, co utrudnia ogarnięcie salary. Ja bym optował za 1$.

2. Czy pensję dla zawodników pobieramy z monstera (regulamin) czy ninjy?

3. Ankieta z zamianą 2xC na C+U jak w sezonówce jest planowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad zamianą ast i tov, nad ast/tov. Bo obecnie jakoby w jakimś stopniu jeszcze nagradzane jest podejście nie wystawiania gracza kategorią tov. W mojej opinii w tej lidze się ta kategoria kompletnie nie sprawdza.

Wg mnie to powiazane z w/w sprawa rozgrywania gier. Gdyby wszyscy byli w przedziale 800-822 to straty by sie mniej wiecej sprawdzaly, ale przy zalozeniu, ze nadal beda takie duze dysproporcje w meczach to faktycznie moze byc sprytne obejscie. Tylko ta zmiana musialaby byc na sezon do przodu bo jednak zmienialaby istotnie wartosc zawodnikow.

 

Inne kwestie według mnie warte poruszenia:

1. Minimum dla zawodnika 1$ lub 3$ dla każdego zawodnika bez rożróżniania na rookich, co utrudnia ogarnięcie salary. Ja bym optował za 1$.

Jak wspomnial eMeS bedzie wrzucona w offseason lista pensji dla wszystkich, wiec nie powinno byc juz tych problemow z ogarnieciem pensji. Ale doceniam ten sprytny sposob na przemycenie korzystnego dla siebie przepisu ;-)

 

2. Czy pensję dla zawodników pobieramy z monstera (regulamin) czy ninjy?

A nie zaklepalismy tego drugiego?

 

3. Ankieta z zamianą 2xC na C+U jak w sezonówce jest planowane.

Czyli nijak nie przekonuja Cie argumenty podane przez Washko? Bo jakos milczysz w tamtym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to powiazane z w/w sprawa rozgrywania gier. Gdyby wszyscy byli w przedziale 800-822 to straty by sie mniej wiecej sprawdzaly, ale przy zalozeniu, ze nadal beda takie duze dysproporcje w meczach to faktycznie moze byc sprytne obejscie. Tylko ta zmiana musialaby byc na sezon do przodu bo jednak zmienialaby istotnie wartosc zawodnikow.

No to obecnie jest idealny moment na obejscie tego i ewentualne wyliczenie nowego salary? Bo myślę, że zmusić kogkolwiek w tego typu lidze raczej się nie da, skoro nawet taki Bulek - aka jeden z najsolidniejszych graczy na forum miał na to wyjebane.

 

Jak wspomnial eMeS bedzie wrzucona w offseason lista pensji dla wszystkich, wiec nie powinno byc juz tych problemow z ogarnieciem pensji.

Ale doceniam ten sprytny sposob na przemycenie korzystnego dla siebie przepisu ;-)

Dzięki za uznanie :smile: Dla samego tego warto było spróbować. Ale i tak uważam, że pensja 1 dla kazdego mocno ulatwilaby liczenie i jakies projekcje ewentualne.

 

A nie zaklepalismy tego drugiego?

Chyba tak, ale ninja czesto nie dziala (np teraz) a monster chyba zawsze? Pzy okazji spytam, czy liczymy je 20 zespolow, 10graczy i podajac 3 bench graczy czy nie ?

 

Czyli nijak nie przekonuja Cie argumenty podane przez Washko? Bo jakos milczysz w tamtym temacie.

Zartujesz sobie? Czytanie tego co pisza on czy dannygd, powoduja u mnie tylko chec rezygnacji z rogrywek :smile: . Tu w sumie moge chyba bezpiecznie cos proponowac i nie byc posadzonym o to, ze wynika to z nieumiejetnosci gry?

 

Dla mnie kluczowe jest to, czy te pozycje C nalezy wyroznic czy nie. Dane Marcosa wskazuja, ze odpowiedniejsza (a wiec odpowiadajaca realiom ligi) jest ta druga opcja. Tak czy siak, chodzi mi tylko o ankiete, a nie przekonywanie o slusznosci jednej z opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji Maca :)

 

0 - as/tov - pomysł który chciałem użyć w h2h :) jestem za, kolejne mozlliwości ogarnięcia innych taktyk :)

 

1 - tu nie jestem przekonany, akurat rozróżnienie rooki za 1$ i reszty za 3$ mi pasuje - choć na pewno ujednolicenie salary w jedną lub drugą stronę na pewno ułatwilo by liczenie :)

 

2 - zaklepaliśmy ninja , ale Mac słusznie zwrócił uwagę na aktualne problemy techniczne - dzisiaj nijak nie dało się policzyć salary graczy

 

3 - tutaj jestem zdecydowanie za :) i mówie to z pełną świadomością że w moim składzie mam 6 C , gdzie 3 ma INJ (a akurat są to niewyrzucalni zawodnicy ) - łatanie slotów na C z ograniczeniem 13 slotów idzie naprawdę trudno... jeszcze gorzej niz w sezonówce ( mam -27 gier na C, a max na U , lekka zmiana i spokojnie można zrobić 800+ gier )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obecnie jest idealny moment na obejscie tego i ewentualne wyliczenie nowego salary?

To istotnie zmieni wartosc zawodnikow, wiec wg mnie nie mozna czegos takiego wprowadzac bez okresu przejsciowego [minimum sezon, moze i dwa jak bedzie sporo przeciw]. Ale czy zgadzasz sie, ze to jest mocno powiazane z problemem z rozegranymi meczami?

 

Bo myślę, że zmusić kogkolwiek w tego typu lidze raczej się nie da, skoro nawet taki Bulek - aka jeden z najsolidniejszych graczy na forum miał na to wyjebane

To zacznijmy agresywniej wymieniac GMow...? Tzn nie sugeruje zeby wywalac bulka tylko zeby wprowadzic rozwiazania, ktore do tego doprowadza w przyszlosci po takim jechaniu na autopilocie.

 

Ale i tak uważam, że pensja 1 dla kazdego mocno ulatwilaby liczenie i jakies projekcje ewentualne.

Nie ulatwialyby wcale liczenia w porownaniu do stalej pensji 3$ ;-P

 

Chyba tak, ale ninja czesto nie dziala (np teraz) a monster chyba zawsze?

Pzy okazji spytam, czy liczymy je 20 zespolow, 10graczy i podajac 3 bench graczy czy nie ?

Z regulaminu "(aby uzyskać odpowiednie pensje należy nałożyć następujący filtr: budżet - 200$, 20 drużyn, 10 slotów)". Co do ninja vs Monster to mi wszystko jedno, ot przypomne, ze ten drugi jeszcze niedawno nie dawal dostepu do rankingow za darmo i z tego sie to wzielo.

 

Tak czy siak, chodzi mi tylko o ankiete, a nie przekonywanie o slusznosci jednej z opcji.

Sila rzeczy jedno bedzie powiazane z drugim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie ma zadnego wplywu w pierwszym sezonie to um, moze jest to zbyt luzne podejscie? Zwlaszcza, ze jak wspominalem, to nie wynika ze zlamasow tylko ze zwyklego zostawiania druzyny na autopilocie.

A jak proponowałbyś je zaostrzyć? Zrezygnować z tego jednego sezonu dyspensy?

 

Nie? Mi sie wydaje, ze jak najbardziej mamy...

 [...]

Wyobrazacie sobie w ogole scenariusz, w ktorym zero ruchow w sezonie moze miec nie negatywne uzasadnienie dla fantasy? 

A 6 pobrań to dużo czy mało? Bo 1/4 ligi nie przekroczyła tej cyfry. Ba, prawie połowa top 10. Ciężko chyba określać w dynasty aktywność na podstawie liczby pobrań i też w tym kontekście pisałem o braku ustaleń. Brak też takich co do daty ostatniej aktywności na yahoo. I o ile minimum pobrań w sezonie wygląda dla mnie dziwnie, tak zastanowiłbym się nad tą datą aktywności. 

A o ankiecie na Arctusa też myślałem i skoro jest odzew to powstanie taka.

 

Wg mnie wywalenia powinny byc do ostatniego dnia RS bo po sezonie na Yahoo juz nic nie mozna zrobic. To, ze bedziesz mial czas ogarnac pensje pod koniec kwietnia wg mnie nie powinno dawac dodatkowego slota na ten okres. W tym miejscu i na przyszlosc przydalaby sie dopiska do regulaminu, ze komisz bedzie wywalal jakiegos gracza jak GM tego sam nie zrobi.

To tylko dodatkowy tydzień, a da czas spóźnialskim. Jest to według mnie zasadne, bo przepis jest świeży. Też myślę, że w regulaminie musi być wyraźniej napisane z czym sie je IL, mimo że akurat to, że komisz wywala graczy kryje zapis o max 13 graczach.

 

 

Ja bym się zastanowił nad zamianą ast i tov, nad ast/tov. Bo obecnie jakoby w jakimś stopniu jeszcze nagradzane jest podejście nie wystawiania gracza kategorią tov. W mojej opinii w tej lidze się ta kategoria kompletnie nie sprawdza.

 

Inne kwestie według mnie warte poruszenia:

1. Minimum dla zawodnika 1$ lub 3$ dla każdego zawodnika bez rożróżniania na rookich, co utrudnia ogarnięcie salary. Ja bym optował za 1$.

2. Czy pensję dla zawodników pobieramy z monstera (regulamin) czy ninjy?

3. Ankieta z zamianą 2xC na C+U jak w sezonówce jest planowane.

 

0. Można przemyśleć ast/tov, bo nawet zakładając 750 meczów u wszystkich jest to zasadne. Nie wiem tylko jak bardzo wywraca to wartości graczy i co na to poszkodowani GM.

1. 1$ dla wszystkich jako minimum raczej nie przejdzie :)

2. Od tego sezonu wprowadzamy ninje - wiLQ napisał wyżej z czego to wynika.

3. Dyskusja sprowadza się do tego czy chcemy mieć trudniej czy łatwiej. Co zresztą jak przelotnie czytałem, było poruszane w topicu dyskusji miedzyligowych. Jeżeli są rozbieżne zdania możemy o tym pogadać i tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Ja bym się zastanowił nad zamianą ast i tov, nad ast/tov. Bo obecnie jakoby w jakimś stopniu jeszcze nagradzane jest podejście nie wystawiania gracza kategorią tov. W mojej opinii w tej lidze się ta kategoria kompletnie nie sprawdza.

 

Inne kwestie według mnie warte poruszenia:

1. Minimum dla zawodnika 1$ lub 3$ dla każdego zawodnika bez rożróżniania na rookich, co utrudnia ogarnięcie salary. Ja bym optował za 1$.

2. Czy pensję dla zawodników pobieramy z monstera (regulamin) czy ninjy?

3. Ankieta z zamianą 2xC na C+U jak w sezonówce jest planowane.

Podziele sie swoja opinia :smile:

0. Imo mozemy puscic ankiete z opcjami "nie chce zmiany", "zmienmy od razu", "zmienmy, ale za rok". Wyniki liczmy tak, ze wiekszosc na "nie" znaczy, ze nie zmieniamy, wieszkosc na obie opcje "tak", zmieniamy, a wiekoszsc na sama opcje "tak, zmienmy od razu" zmieniamy od nastepnego sezonu.

 

1. Nie :tongue:

 

2. Imo ninja, bo kazdy ma dostep i bedzie mogl sobie policzyc na nastepny sezon kiedy bedzie chcial. Sama lista bedzie na forum, wiec nawet jak strona padnie na iles czasu to bedzie mzona swowobnie wykonywac pobrania.

 

3. Glosujmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak proponowałbyś je zaostrzyć? Zrezygnować z tego jednego sezonu dyspensy?

Pare pomyslow mam, ale wg mnie trzeba zaczac od tego czy sa potrzebne czyli od zmiany nastawienia wobec grania na pol gwizdka i przestac akceptowac jechanie miesiacami na autopilocie jako jakas strategie.

Tzn to moze sie okazac tylko moja opinia, ale wg mnie w ligach tego typu utrzymuje sie tendencja ignorowania takich zachowan przez dlugi czas bo to jeden latwy przeciwnik do pokonania i traktuje sie to tylko jako strate dla tej druzyniy, a nie ogolu. Tymczasem wg mnie to istotny problem ligowy, bo nie dosc, ze wplywa na tabele to jeszcze na ogolna aktywnosc. Im mniej GMow dyskutuje o trejdach tych trudniej cos klepnac [a wiec odmienic swoj los], im mniej GMow szuka perelek na FAsach tym latwiej je wyciagnac tym aktywnym co prowadzi do nadmiernej kumulacji talentow za darmo, a nie ich rozproszeniu co wszystko razem powoduje, ze przynajmniej dla mnie, liga jest mniej atrakcyjna i mniej przyjemnie sie w niej gra.

 

A 6 pobrań to dużo czy mało? Bo 1/4 ligi nie przekroczyła tej cyfry. Ba, prawie połowa top 10. Ciężko chyba określać w dynasty aktywność na podstawie liczby pobrań i też w tym kontekście pisałem o braku ustaleń.

Wg mnie 6 pobran to malo, ale tu wazny jest kontekst tzn trejdy sa zwykle wieksza zmiana niz FAsy [wiec je tez trzeba uwzgledniac] oraz jakosc druzyny wplywa na motywacje do aktywnosci - tzn im mniej jest do naprawienia tym bardziej GM moze sie trzymac tego co ma.

 

0. Można przemyśleć ast/tov, bo nawet zakładając 750 meczów u wszystkich jest to zasadne. Nie wiem tylko jak bardzo wywraca to wartości graczy i co na to poszkodowani GM.

Wlasnie dlatego wg mnie musi byc okres przejsciowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare pomyslow mam

Ja mam taki pomysł:

Jak wspomniał bulek, był myślami przy przyszłym sezonie i stad w tym już nie miał motywacji wystawiania graczy. Wydaje mi się, że to powszechne zjawisko, a więc można by zmotywować-zmusić 'karą' na przyszły sezonn.

 

I tak:

za rozegranie mniej niż 810 meczy kara w postaci pomniejszonego salary na nastepny sezon o 10.

za rozegranie mniej niż 810 meczy kara w postaci pomniejszonego salary na nastepny sezon o 20.

 

Lub, można lepiej, za rozegranie x meczy, gdzie x <810, salary na przyszly sezon takiej druzyny to max(250-(810-x),150).

 

Kara dośc dotkliwa, ale mi zależy by ta gra odzwierciedlała w jakiś sposób to co się dzieje w prawdziwej lidze.

 

I tak, taka philadelphia może sobie tankować tak jak to robi, wywalać dobrych gracyz itp, ale nigdy nie olała w oczywisty sposób ani jednego meczu, nie wystawiając tam czgokolwiek. Myślę, że łątwo by sobie wyobrazić konsekwencję gdyby tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

810 spotkań to pomysł całkowicie chybiony. Przecież ktoś może zbierać graczy kontuzjowanych, mało grających rookasów pod kątem następnego sezonu i ma być za to karany? Toć w dynasty mniejsza ilość wykorzystanych slotów jest na porządku dziennym. Jestem całkowicie przeciw.

 

Ast/To tak, bo straty się w takich ligach jak ta nie sprawdzają, ale nie można rezygnować z asyst. Po prostu ast/to zamiast samego to.

 

Arctus do wyrąbania za całkowity brak aktywności.

 

Poza tym mam wrażenie, że moje słowa stały się niejako pretekstem do zrobienia zmian, a chciałbym tylko zauważyć, iż pomimo ulgowego traktowania pod koniec sezonu, 750 slotów osiągnąłem, natomiast niektórzy już tej bariery na pewno nie przekroczą. To tak na marginesie. Proponowane 810 spotkań to jedynie krok ku temu, by ludzie się tą ligą zniechęcili. W FBX oceniania jest postawa, nie ilość wykorzystanych slotów.

 

Gdybym w FBX to zastosował, to obecny tutaj Szulim relegację otrzymałby natychmiastową, a prawda jest taka, że jest jednym z najaktywniejszych GM-ów. Tutaj sytuacja może być przecież identyczna jak tam, po co stosować przepisy, które GM-owi tylko przeszkodzą w osiąganiu celu?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

810 spotkań to pomysł całkowicie chybiony.

Wyrobienie takiej ilości slotów to żadne problem, wystarczyłby dodatkowy slot IL, tylko z założeniem, że można tam wsadzać gracza co już był kontuzjowany u nas w składzie. Napisałem tez, czemu uważam, żeby to był prirytet. Jakby Philly wystawiło na mecz graczy z Mazowszanki Pruszków (w opcji fantasy jacyś bolki grający 5-10min) to by nic się nie stało znaczącego. Jakby zespół nie wystawił żadnego gracza to by myślę dostał ogromną karę.

 

 

Toć w dynasty mniejsza ilość wykorzystanych slotów jest na porządku dziennym.

Wyjaśniłem wyżej, dlaczego uważam, że tak powinno być. Przy takim zapisie jakoś każdy by te sloty wypełnił, bo byłoby to część gry.

 

 

Ast/To tak, bo straty się w takich ligach jak ta nie sprawdzają, ale nie można rezygnować z asyst.

Bardzo dziwny pomysł, ciekawe jakie value miałby w takiej lidze cp3 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac 810 gier to zdecydowanie za dużo. W tamtym sezonie wstawiałem wszystko co miałem, ale chciałem trzymać 2 grajków, którzy mało grali, doszły kontuzje i dużo miałem do rozegrania na koniec.. w tym kontuzji mniej, to dałem radę ;)

 

@wiLQ

Imo trzeba tych zmian. Jeżeli chcemy, żeby liga była ciekawa, to trzeba coś robić w kierunku wymuszania aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac 810 gier to zdecydowanie za dużo. W tamtym sezonie wstawiałem wszystko co miałem,

Nie wystawiałem wszystkiego, bo było wielu graczy na FA, którzy mogli zapełnić slot. Dogranie 820 meczy to totalny banał, jeśli się będzie korzystać z FA i brało graczy, którzy grają. Problemem jest więc dla mnie, co zrobić żeby mimo kontuzji można było pobierać bolków do zapełnienia slotów, bo dodatkowe IL tak jak ten mogą się nie sprawdzić, chociaż byłyby całkiem proste i i tak nie dają handicupa tym najlepszym, bo prędzej czy później IL się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawiałem wszystkiego, bo było wielu graczy na FA, którzy mogli zapełnić slot. Dogranie 820 meczy to totalny banał, jeśli się będzie korzystać z FA i brało graczy, którzy grają. Problemem jest więc dla mnie, co zrobić żeby mimo kontuzji można było pobierać bolków do zapełnienia slotów, bo dodatkowe IL tak jak ten mogą się nie sprawdzić, chociaż byłyby całkiem proste i i tak nie dają handicupa tym najlepszym, bo prędzej czy później IL się skończy.

W chwili gdy walczysz o zwycięstwo robisz właśnie tak jak opisałeś :smile: Ale gdy szorujesz dno tabeli i masz w składzie kilka "projektów", których trenerzy na razie nie wstawiają regularnie, to nie chcesz ich wywalać za Jareda Dudleya i Richarda Jeffersona :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili gdy walczysz o zwycięstwo robisz właśnie tak jak opisałeś :smile: Ale gdy szorujesz dno tabeli i masz w składzie kilka "projektów", których trenerzy na razie nie wstawiają regularnie, to nie chcesz ich wywalać za Jareda Dudleya i Richarda Jeffersona :smile:

No i daltego daję rozwiązanie, które spowoduje, że będzie tak robić każdy uczestnik gry, a nie tylko 2GMów walczących o zwycięstwo.

 

A co do projektów, to można wprowadzić picki 2rundowe, gdzie ktoś będzie mógł se wsadzić na niego rookie-prospecta :smile:

 

Ja sam się mogę zrzecz tego 2rundowego picku, jakby mnie wilku posądził, że to przepis ma być pode mnie.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare pomyslow mam, ale wg mnie trzeba zaczac od tego czy sa potrzebne czyli od zmiany nastawienia wobec grania na pol gwizdka i przestac akceptowac jechanie miesiacami na autopilocie jako jakas strategie.

Tzn to moze sie okazac tylko moja opinia, ale wg mnie w ligach tego typu utrzymuje sie tendencja ignorowania takich zachowan przez dlugi czas bo to jeden latwy przeciwnik do pokonania i traktuje sie to tylko jako strate dla tej druzyniy, a nie ogolu. 

Jak widać nie jesteś sam w takim myśleniu, więc jeżeli masz pomysły to teraz jest chyba dobry czas żeby o nich porozmawiać :smile:

 

Mój best shot jest taki. Przemyślcie taki koncept (który jest w sumie zradykalizowaną wersją tego co mac pisze wyżej):

 

Robimy d-league. Każdy dostaje tam jedną z drużyn, do których w offseason wydraftujemy po 10 zawodników (co praktycznie wyczerpie pulę). 

 

Cechy d-league:

Zamiast pobierać z FA pobieramy zawodników ze swojej d-leagowej drużyny. (wyglądałoby to tak jak do tej pory, tylko każdy dysponuje swoją grupą FA)

Zawodników takich można wymieniać.

Do d-league można odesłać graczy z kontuzjami.

Gracze z d-league wliczają się do liczenia picku. (zabezpieczenie żeby nie można było odesłać kogoś wartościowego tuż przed draftem)

 

Likwidujemy waivery, tak żeby można było błyskawicznie zmieniać zawodników. 

Rozwiązuje to problem niedogranych meczów. Dysponując tak szeroką kadrą można odrobić mecze momentalnie. Każdemu kto będzie miał mniej niż 810 rozegranych podziękujemy. 

Dodatkowe plusy są takie, że draft w offseason szybko zweryfikuje kto jest aktywny, co więcej system oparty na pozyskiwaniu graczy tylko w drodze wymian IMO zwiększy komunikację pomiędzy GMami i też pozwoli lepiej ocenić postawę konkretnych uczestników zabawy.

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.