Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] Propozycje zmian na 2016/17


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Super, ze sie zglosiles... ale dalsza czesc sugeruje, ze warunkowo? Tzn bez zmian w tych kwestiach rowniez?

Powiedzmy, że zgłoszenia nie było :smile:

 

Ta roznica wynika glownie z innego sposobu wyliczania ratii co daje inne rankingi [#13 vs #21], a wiec inne pensje.

Zdaję sobie z tego sprawę, jednak warto by było te ratio właśnie moim zdaniem uściślić.

 

Przypominam z czego sie wziela propozycja - Monster wprowadzil ranking za oplata tylko dla czlonkow, a poniewaz nie mamy pewnosci czy zrobi to w przyszlosci to przeszla propozycja z na pewno dostepna za darmo ninja i tego bym sie trzymal. Skoro 'lepszosc' jest trudna do oceny to kluczowa staje sie dostepnosc.

W tym momencie jest bezpłątny a salary i tak jest nawajżniejsze to,które my będziemy mieć w topicu (bo ten na obu portlaach nie posiada przecież naszych założeń).

 

Eeee yyyy, chcialbys [maksymalnie] zanizac wszystkie pensje? Wg mnie to sie kompletnie mija z zalozeniami wokol limitu druzynowego pensji bo nagle w lidze byloby zdecydowanie za malo dolarowej wartosci.

Dałem kilka propozycji rozwiązania, ale tak czy siak się dostosuję i nie chce mi się nad tym zagłębiać.

 

 

AFAIR podobnie. Ot rankingi maja nieco inny max i inne Value dla graczy co daje nieco inne pensje.

 

 

Ulamki nie sa wyswietlane na obu stronach... i na tym poziomie wartosci to doslowne rozdrabnianie sie ;-)

Racja, pomyliło mi się z tymi co sam sobie liczę i tam to ma spore znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że zgłoszenia nie było :smile:

Bylo bylo bo poki co jestes nasza jedyna nadzieja ;-)

 

Skoro monster jest dostepny to po prostu zostanmy przy nim ? [...]

W tym momencie jest bezpłątny a salary i tak jest nawajżniejsze to,które my będziemy mieć w topicu (bo ten na obu portlaach nie posiada przecież naszych założeń).

W offseason byl dostepny i w zeszlym roku... takze pytanie co sie stanie gdy np od 1 pazdziernika przestanie byc?

A ma to o tyle znaczenie, ze w sezonie nie moznaby sprawdzac kto jak gra... ma ktos z ligi tam platne konto?

 

Ale generalnie mi tam wszystko jedno jakie przyjmiemy zrodlo, wg mnie faworytem jest ninja tylko przez to, ze takie bylo ostatnie oficjalne ustalenie, ale gdybys chcial powtorzyc to glosowanie jako nowy aktywny komisz to sie nie krepuj dzialac w tej sprawie po swojemu ;-) Ba! Nawet mozesz wykorzystac ten PMowy watek, ktory zalozylem...

 

Plus pytanie odnosnie jedynego niepotwierdzonego eMeSa, co robimy jak sie nie pojawi? W polowie sierpnia trzeba zaczac myslec nad zastepstwem czy wczesniej/pozniej? Bo ze powinien zrezygnowac z komiszowania jest chyba oczywiste...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zasada jest IMO prosta. Ankiety są w tematach które interesują GM'ów. Bądź Komiszy. My jesteśmy bardzo otwarte chłopaki i po prostu chcemy, żeby wszystkim grało się lepiej. Zgłaszajcie tematy w topicku o Lidze, na pewno ktoś się do tego odniesie :smile:

To oficjalnie zglaszam temat Daily-Today...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam bardzo luźną propozycję (nie miałem czasu konsultować, ale nie widzę wielu słabych punktów).

żeby uatrakcyjnić rozgrywkę i dodać smaczku na rynku transferowym proponuję:

 

każdy gracz który zarówno w fantasy jak i w rzeczywistości gra dla tego samego klubu ma o 10% niższe salary (oczywiście w przypadku transferu do innego klubu czy to w rzeczywistości czy w fantasy - salary wraca do normalnego poziomu)

 

wreszcie te nasze nazwy drużyn miałyby jakiś sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam bardzo luźną propozycję (nie miałem czasu konsultować, ale nie widzę wielu słabych punktów).

żeby uatrakcyjnić rozgrywkę i dodać smaczku na rynku transferowym proponuję:

każdy gracz który zarówno w fantasy jak i w rzeczywistości gra dla tego samego klubu ma o 10% niższe salary (oczywiście w przypadku transferu do innego klubu czy to w rzeczywistości czy w fantasy - salary wraca do normalnego poziomu)

 

wreszcie te nasze nazwy drużyn miałyby jakiś sens...

Gdyby ten przepis wprowadzic wczesniej to pewnie mielibysmy nieco inne sklady.

Poza tym troche ciezko by sie to sledzilo, a juz mamy/mielismy problem z pensjami i komiszowaniem...

 

Ale a propos nazw zespolow... co sadzicie o koncepcji goozmana z keepera na sznurze zeby nazwa druzyny byly bardziej spersonalizowane jak np jakies wybrane zwierze czy rzecz + miasto/region danego GMa [albo odwrotna kolejnosc]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trejdy zawodnika to raczej domena offseason i jakoś nie widzę tego ogromu zamieszania (zawodników pokrywających się przynależnością w realu i fantasy można pewnie policzyć na palcach jednej ręki drwala...), no a wprowadzałoby to dodatkowy bodziec do wymian

uważam, że nie decydowałoby to o mistrzostwach, ale przyjemniej by się patrzyło na te nasze ekipy starające się mieć w składzie rzeczywiste gwiazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo odjęcie 10% kilku zawodnikom (sami GMowie powinni zgłaszać to komiszowi bo to w ich gestii) to nie problem...

Problem byłby gdyby ta ulga się kończyła przez trejd zawodnika :smile: Sam pomysł mi się podoba, problem w tym, że rzeczywiście wprowadzałoby to trochę zamieszania.

Yup, wg mnie to propozycja dla starszej ligi z pewna sytuacja organizacyjna, a nie dla ligi, ktora przez pol roku nie mogla wybrac komisza i skonczylo sie z podzialem obowiazkow na 3 osoby. Dajmy im szanse sie wyrobic z minimum niezbednym do istnienia ligi bez dokladania dodatkow.

 

trejdy zawodnika to raczej domena offseason i jakoś nie widzę tego ogromu zamieszania (zawodników pokrywających się przynależnością w realu i fantasy można pewnie policzyć na palcach jednej ręki drwala...), no a wprowadzałoby to dodatkowy bodziec do wymian

Jest ich wiecej niz piec... w tym kilku istotnych/drogich, wiec to nie jest takie male hop siup.

Tym bardziej, ze nie zgadzam sie z pogrubiona teza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy i warty przeegzaminowania. [...]

A poważnie, tu również bym nie widział problemu. Mamy trzech komisarzy jeden mógłby o to zadbać. A jakby co ja mogę się podjąć tego banału bez żadnej funkcji komisarza.

Kolek, a kwestia niskiego salary to insza inszość, to swoją drogą ;)

Skoro to oczywista konsekwencja to nie jest zadna inszosc tylko wlasnie efekty przeegzaminowania ;-)

 

Ja jestem przeciw, mamy na tyle wysokie salary, ze wiekszosc ekip jest o kilometry od pulapu, nie wiem po co jeszcze ulatwiac.

Wg mnie kluczowa w tym pomysle jest proba nadania jakiegos sensu nazwom druzyn. Z sama koncepcja bym sie zgodzil [bo tez mnie uwiera iz te nazwy doslownie nic nam nie mowia], ale wydaje mi sie, ze ta propozycje ma wieksze koszty niz zyski. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kluczowa w tym pomysle jest proba nadania jakiegos sensu nazwom druzyn. Z sama koncepcja bym sie zgodzil [bo tez mnie uwiera iz te nazwy doslownie nic nam nie mowia], ale wydaje mi sie, ze ta propozycje ma wieksze koszty niz zyski.

To może masz lepszy pomysł? Mi właśnie do głowy wpadło takie coś, że można by było przyznać ekipom prawa do graczy wybranych w prawdziwym drafcie NBA, którzy nie zostali wybrani w drafcie naszej ligi. Działać by to mogło na zasadzie przypisania tych graczy na forum. Wyczyścilibyśmy rookasów z FA takim sposobem, ale byłaby szansa, że ktoś zostałby pobrany przez właściciela i zostałby w składzie na dłużej.

 

Można też ograniczyć ten pomysł do drugiej rundy draftu, albo np. maks 2 graczy w przypadku ekip z masą picków.

 

Takie przypisanie imo mogłoby być ważne maksymalnie od draftu do draftu (naszej ligi). Przed kolejnym trzeba by było zdecydować czy bolek idzie do składu czy out.

 

Nie miałbym też nic przeciwko temu, żeby można było handlować prawami (za picki, graczy, prawa do graczy).

 

Thoughts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może masz lepszy pomysł?

Zaproponowalem zeby po prostu zmienic nazwy ;-) Moze wybralem zly przyklad i ja tam bym wolal chocby co roku miec nowa niz sie przypisywac na stale do jakiejs druzyny z NBA, ale moze to mniejszosciowa opinia.

 

Zas na powiazanie nazw do rozgrywki to nie mam pomyslu bo chyba wszystkie beda mialy ten sam problem, a mianowicie...

 

Mi właśnie do głowy wpadło takie coś, że można by było przyznać ekipom prawa do graczy wybranych w prawdziwym drafcie NBA, którzy nie zostali wybrani w drafcie naszej ligi. Działać by to mogło na zasadzie przypisania tych graczy na forum. Wyczyścilibyśmy rookasów z FA takim sposobem, ale byłaby szansa, że ktoś zostałby pobrany przez właściciela i zostałby w składzie na dłużej.

 

Można też ograniczyć ten pomysł do drugiej rundy draftu, albo np. maks 2 graczy w przypadku ekip z masą picków.

 

Takie przypisanie imo mogłoby być ważne maksymalnie od draftu do draftu (naszej ligi). Przed kolejnym trzeba by było zdecydować czy bolek idzie do składu czy out.

 

Nie miałbym też nic przeciwko temu, żeby można było handlować prawami (za picki, graczy, prawa do graczy).

 

Thoughts?

Wg mnie to byloby gorsze niz jest teraz... bo lepiej zeby nazwy ot tak sobie istnialy niz gdyby mialy byc szkodliwe, a ta propozycja IMO stworzylbys rozna wartosc nazw druzyn [bo jedne w NBA wiedza co robia, a inne nie]... a przeciez wybieralismy je niemalze losowo. W kazdym badz razie na pewno wybralbym inna nazwe gdyby istnial wtedy taki przepis ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.