Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Dumoulin ma teraz świetną sytuację wyjściową przed kolejnymi etapami, >40 sekund przewagi nad najtrudniejszymi rywalami. 

No to i tyle ze świetnej sytuacji :) w najgorszym momencie defekt. 

 

Majka za to dziś piąty, bardzo dobra jazda na sztywnej ściance. Jestem bardzo zadowolony z jego dotychczasowej dyspozycji, oby tak dalej. Beknie za tę TTT na koniec, szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tyle ze świetnej sytuacji :smile: w najgorszym momencie defekt. 

 

Majka za to dziś piąty, bardzo dobra jazda na sztywnej ściance. Jestem bardzo zadowolony z jego dotychczasowej dyspozycji, oby tak dalej. Beknie za tę TTT na koniec, szkoda. 

 

 

Dużo wcześniej. Nie wiem jak z jego formą i kondycją ale dziś wyglądało, że mocno go "bolało" Oby nie spalił wszystkich zapałek zanim się na poważnie wyścig zacznie. W tym roku są góry a tam 10 metrów to może być 5 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku są góry a tam 10 metrów to może być 5 sekund. 

No nie gadaj...

 

Majka to jednak jest rasowy góral, a nie gość na takie ścianki, tym bardziej szanuję go za wczorajszy etap. Po wczorajszym etapie był szczęśliwy jak nigdy, jeszcze go takiego nie widziałem. Noga jest ok, w górach nie powinien odstawać. Byle nie był pasywny, jak to ma w zwyczaju (ale podobno mocno nad tym pracowali w tym roku, co częściowo widać). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni nudów za wyjątkiem małej walki byczków i oczekiwane bruki. No to lecimy! ma sie dziać ! oby bez kraks.

 

|Zapowiedź:

 

http://naszosie.pl/2018/07/15/dziewiate-wrota-zapowiedz-9-etapu-tour-de-france-2018/

 

 

Edit: wykrakałem już leżo. No nie znów R. Porte. Rok temu taka kraksa a teraz też i to w takim głupim miejscu.

Edytowane przez szogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaskakująco dobrze łatają do tej pory te straty. 

 

Ale teraz leżał Froome, to ciekawe jak będzie, a z drugiej strony może to spieprzyć świetną jazdę Michała. Idealnie byłoby, gdyby teraz Kwiato został z Thomasem cały czas z przodu. 


E:

Jest dobrze, jedzie w czubie. 

 

A Froome męczył się okropnie po tym upadku na jednym ujęciu. I wydawało mi się, że chyba posiał licznik. 

 

E2:

Fuck, Kwiato zaliczył ślizg i glebę w kibiców :( 

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj co się dzieje, niektórzy chyba na grubszych oponach nie umieją jeździć bo te uślizgu w zakrętach to nie wina bruku...

 

Ps. Czy ktoś z faworytów (etapu/wyścigu) jeszcze nie leżał? Porte, vanGarderen, Kwiato, Landa, Froome, Bardet, Majka, Uran, Fuglsang, Bernal, Tepstra, Groenewegen, Rojas, Greipel, Oss, Mollema, a to tylko część i 22 km do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj co się dzieje, niektórzy chyba na grubszych oponach nie umieją jeździć bo te uślizgu w zakrętach to nie wina bruku...

To nie wina opon, po prostu są zakurzone i wtedy przyczepność jest cienka. Podobną rzecz mówił później też Baranowski. Sam wyjeżdżam zawsze kawałek po żwirówce i zanim ruszę na asfalcie, to chwilę spokojnie kręcę żeby oczyścić opony. Może przyzwyczajenie, żeby wychodzić na pełnej z zakrętu, może adrenalina pcha ich mocno i nie analizują, nie wiem. Asfalt na wylocie z tych sektorów też na bank jest brudny i przyczepność jest cienka. 

 

Na 100% nie ma w tym winy szerszych opon. 

 

Majka bez strat, czyli bardzo pozytywnie. Najważniejsze, że tutaj dojechał spokojnie. Nadal żałuję tej TTT. 

Wow, chyba jednak:

http://naszosie.pl/2018/07/15/bmc-racing-team-laczy-sie-z-ccc-sprandi-polkowice/

 

Bomba, niech tylko zmienią barwy na jakieś bardziej znośne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Na 100% nie ma w tym winy szerszych opon.

Wiadomo, że kurz/piach/woda wpływają najbardziej na uślizg. Niemniej tu wg mnie nie chodzi o szerokość (tylko nieliczni szersze zakładają), one są przede wszystkim grubsze (guma - specjalny model na p-r) i pompują niższe ciśnienie (chyba wszyscy). To ostatnie wg mnie jest tu b.kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, chyba jednak:

http://naszosie.pl/2018/07/15/bmc-racing-team-laczy-sie-z-ccc-sprandi-polkowice/

 

Bomba, niech tylko zmienią barwy na jakieś bardziej znośne.

Jeśli to się potwietdzi to super sprawa.

Plus, że to Ochowicz, a nie Wadecki, będzie rządził daje nadzieje, że to będzie udany projekt.

Ciekawe co się ostanie ze składu, trochę już późno jest, więc zmiany powinne być spore.

Mam nadzieję, że w przyszłości będą walczyć o najlepszych Polaków, bo yrochę bez sensu by było, gdyby nasi byli tam tylko do uzupełnienia składu na mniej znaczące wyścigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ma pecha ten porte drugi tour z rzedu wypada praktycznie przed gorami. a przeciez to goral potezny, ktory tak naprawde nigdy sie w tych wielkich gorach tdf z najlepszymi nie zmierzyl

 

Jak ktoś nigdy nie jest w stanie przejechać GT bez wypadku, wpadki czy wycofania to nie pech - to po prostu gówniany kolarz na GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kurcze dziś samopoczucie wokół Majki siadło mocno, ale nie ma co przesądzać po pierwszym etapie w górach, ale nie zareagował na te szarpnięcie Martina. Nie wiem, może był w złej połówce i nie dało się pospawać na czas, ale wprowadził lekki niepokój, Jaroński był zdołowany. 

 

Ładna jazda Alaphilippe, lubię go oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balonik pękł a Majka to nie kolarz na pierwsze w sumie krótkie podjazdy. On potrzebuje takich 12-16 km bo inaczej nóżkę ma za wolną. Na pewno brak kolarzy do pomocy, żeby choć pospawać przerwę nie pomaga. Takie Sky, Astana, MovieStar mają po 2-4 pomocników. Realnie top 10 w tym roku to będzie mega sukces.

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że jutro Rafałowi dorzucą kolejne 2 minuty. Raczej koniec jego kariery jako GT lider. Obym się mylił, ale cały rok przygotowywał  się tylko na tą imprezę, był praktycznie w najlepszej pozycji wyjściowej przed górami i dupa. Trzeci zawodnik w Team Sky przyjechał przed nim, Swoją drogą szkoda tych 16 min Bernala, bo Top10 zrobiłby spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czar pryska drugi dzień z rzędu, Majka niestety dętka. 

 

Rozczarowanie ogromne, bo i noga się wydawała mocna, i humor był świetny jak nigdy w wywiadach, było czuć pewność z jego strony, ale rower zweryfikował. Chyba to była ostatnia szansa na liderowanie w wymarzonym TdF, może jeszcze dostanie szansę w Giro lub Vuelcie.

 

Dziś już był średni humor w wywiadzie. Jeśli jutro będzie znowu duża strata, to jeszcze będzie okazja wygrać etap w Pirenejach, bo nikt z liderów go nie będzie gonił. 

 

BTW nie lubię wywiadów z Majką. Kwiato a Majka (lub też cienki w wypowiedziach Poljan) to jest przepaść intelektualna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie oglądałem... Nie wiem czy świadomie (wiedząc że nie ma formy) odpuscił ten etap, żeby choć jutro odjechać w ucieczce (bez jaj - kto będzie go gonił, jak ma 13 min straty do lidera i prawie 7 do 17-go Pozzovivo) i powalczyć o etapowe zwycięstwo, ale jak pomocnicy 3-4 w kolejności przyjeżdżają przed nim, to lipa na całej linii jest.

Poza tym on po tych upadkach w ost. sezonach potrafi 30-40 sekund na samym zjeździe stracić do liderów... co przy 4 już daje 1,5 min w plecy, czasówka to kolejne 1,5-3 min w plecy.

Musi Rafał przemyśleć swoje ruchy i ekipę. Moim zdaniem powinien jeździć w mocniejszej ekipie, gdzie w TdF byłby gregario dla lidera, a może w Vuelcie/Giro walczyłby o podium, mając jednak lepszych pomocników od Poljanskiego czy Burkharda. On widać że najlepiej jeździ na zmęczeniu a jedyne co przejechał to wyścig dookoła Słowenii... No źle wygląda jego sytuacja i obawiam się że młodzi Austryjacy mogą zaraz zostać liderami Bory....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.