Skocz do zawartości

Kolarstwo


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki płaski, całkiem górzysty :)

Podzielam zdanie - mega ciekawy etap, Astana straciła wszystko co zyskała wczoraj i przy wcześniejszym prowadzeniu Bory, jakoś dziwnie bez wsparcia Lopez został, a zmotywowani Aru, Roglic, Quintana (szok!) pięknie pociągnęli.

Niezrozumiała dla mnie potem taktyka Bory, bo wg mnie powinni oni (Formolo z Majką) ciągnąć na zmianę z Lopezem i Latourem czy De La Parte żeby dojść prowadzących. Formolo najpierw na końcu grupy jedzie, potem niby zmiany dawał na czole, ale jakoś wtedy rosła przewaga prowadzących a Majka chyba ani razu nie ciągnął (choć nie rozumiem dlaczego...)

Do tego zawodnicy z ekip co mieli zawodników w ucieczce skutecznie przeszkadzali i mamy sporą stratę. 

Brawo Nairo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka nie ciągnął, no cholera, zaskoczenie :) a sam na swoim fb jest happy, bo awansował do dziesiątki... Nie będę już tam zadawał pytań o brak pracy, bo mam dość czytania odpowiedzi w stylu "sam wsiądź na rower" lub "forma ma być w trzecim tygodniu".

Byłem dziś rozczarowany pod koniec etapu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marzec napisał:

nie ogladalem akurat, na plaskim etapie same gorale w czolowce o co chodzi?

We Vuelcie nie ma płaskich etapów. Quintana wyglądał wczoraj mocno ale we Francji miał też mocne etapy by następnego dnia zdychać.

Na końcu przewaga rosła bo 6 mocnych kolarzy dawało zmiany a w gonitwie tylko Lopez i 1/3 czasu Formolo. Inna sprawa że oni jednak najwięcej stracili na zjeździe gdzie ucieczka dołożyła im 18 sekund. Tu raczej trudno winić Włocha. 

Ineos się skończyło zanim wyścig się zaczął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał:

Swoją drogą może i wygrają klasyfikacje punktowa :)

(..)

PS. Janek Hirt przechodzi do CCC

*Wraca. CCC robi niezłe ruchy, wszystko wydaje się być przemyślane i widać plan. Żeby jeszcze w przyszłym roku złowili lidera na klasyki w miejsce GVA... 

A pisałem wcześniej o tym, że Bora raczej nie ma kim wygrać wszystkich koszulek punktowych w sezonie, ale to byłaby świetna sprawa :) tylko Bennett musi dociągnąć do końca wyścigu, bo jeśli któryś z liderów nie będzie kosił etapów, to może i ma szansę, raczej jedną z większych wśród sprinterów. 

Sajnok jednak szósty, nice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belg Bjorg Lambrecht tuż przed tym, jak podczas trzeciego etapu tegorocznego Tour de Pologne zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust, najechał na odblask na drodze. To był powód utraty panowania nad rowerem i przyczyna śmiertelnego wypadku belgijskiego kolarza - poinformowała we wtorek prokuratura w Rybniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marzec napisał:

no ale znowu w koncówce odpada, do lopeza jednak ponad minuta na paru km

Nie porównuję go do jednego z faworytów, bo Majka takim nie jest.

Moja ocena odnosiła się do tego, co wczoraj mówił. A podobno nie czuje się mocny i nogi ma ciężkie. Szczerze mówiąc spodziewałem się bardziej tego, że po tak przygotowanym gruncie dziś spłynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać było że Rafał dziś jedzie z nadzieją, że inni też jeszcze nie mają nogi i rytmu. Jutro dynamiczny podjazd, oby wszedl na właściwy rytm, bo piątek może go zabić i nie doczeka pasujących mu długich podjazdów w niedzielę.

W sumie Lopez zrobił co musiał, Valverde zawsze na krótszych podjazdach imponował - niemniej mając tyle lat... Wow. Jak to się ma do Qiuntany, który jeździe totalnie w kratkę?

Jumbo ma skład i formę, ale dziś Roglic choć jechał z Valverde to też widać nie miał siły na więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ely3 napisał:

Wygląda na to ,ze Formolo i Higuita też się wycofają

Na razie doszli do peletonu, oby zostali - bo z jednej strony odpadł Rafałowi rywal do top 5 (choć Uran nie wyglądał dobrze wczoraj) ale Rafałowi odpadł przedwczoraj kolega do pomocy a gdyby dziś Formolo się wycofał to praktycznie tylko Poljan zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetny etap, piękne są takie ścianki i walka na całego bez kalkulacji przez 10 kilometrów podjazdu. Quintana wydawał się dziś bardzo mocny, ale zaskakująco jak na Movistar drużynowo pojechali i widać, że się dla Valverde poświęcił, a ten tego nie zmarnował w końcówce.

Roglić po czasówce może trochę im odskoczyć, a jak widać w górach ciężko go będzie zgubić. Bardzo ładnie dziś Majka. Nie siłował się na jazdę z czołówkę i spłynięcie, a dołożył pozostałym. No i mi się w całym wyścigu Pogacar bardzo podoba, dziś trochę puchnął później, ale generalnie ładnie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.