Skocz do zawartości

[West 2nd Round] San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder


Przem

  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kogo wygrzmoci i w jakim stosunku?

    • Spurs w 4
      0
    • Spurs w 5
      12
    • Spurs w 6
      31
    • Spurs w 7
      5
    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      0
    • Thunder w 6
      10
    • Thunder w 7
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Kabooom!

 

Wydaje się, że najlepsza para drugiej rundy bedzie się mocować w tych dwóch miastach. Czy zwycieży koszykówka efektownej i elektrycznej burzy na czele z bombastycznym triple doublowcem na czele, który wsadza tak mocno i głeboko, że trzask słychać nawet w Polsce? Ktoś kto ma do pomocy nawet lepszego gracza od siebie jesli można to porównywać, kolesia który potrafi trafić z każdej pozycji i robi koszmar matchupowy. Durant - miejsca mu zostawić nie można nawet centymetra bo trzepnie i po zabawie.

 

Poza tym duo jest jeszcze środek który może zniszczyć każdego. Deskę zjadają na śniadanie i nawet beknąc nie bekną! Wąsacz z Yeabaką robią robotę co sprawia że rywale mają cięzką przeprawę bo skupić się tylko na obwodzie nie można. Więc i mamy komplet. Czego wiecej potrzeba?

 

No może potrzeba tego co posiadają ich rywale. Zimna krew i ułozoną grę. jasne można patrzeć na to dwojako, bo obie ekipy są skuteczne na swój sposób. San Antonio natomiast posiada graczy zdolnych do trzymania w ryzach rywali oraz siebie. mało strat i fauli, wysoka kultura gry i nawet pare gwiazd w postaci Tima Duncana, Manu Ginobili oraz Tony Parkera jak i Leonarda który dopiero co się rozwinął do tego statusu! Stare wygi plus ten młodzieniec kóry został uznany za defensora roku poraz drugi z rzędu bedzie swe siły sprawdzać przeciw Kevinowi, który bedzie starał się udowodnić , że złamanie najlepszego defensora nie będzie problemem.

Oczwiscie nie przeoczyłem lamarcusa Aldridge'a, który wg mnie będzie kluczem jeśli chodzi o rozmontowywanie defensywy rywali. Zdaje się że będą pakować ludzi aby tłumić środek tu w sukurs maja przyjśc umeijętnosci trafienia z póldystansu a skoro Dirt Niemiecki był w stanie coś trafić to LMA MUSI! Musi aby Spurs pzreszli tę rundę.

 

 

 

Klucze Spurs

Defensywa na Westbrooku oraz Durancie /Green oraz Kawhi/

Uwolnienie Aldridga

Zmusić wysokich Thunder do popełnienia fauli

 

 

Klucze Thunder

Znaleźć formę duetu Kev Westbrook - kto kiedy na fali ten rozrabia

Forma yeabaki i tłamszenie postupu Spurs

Energia i chaos 

 

 

 

MECZ NR 1 JUŻ W SOBOTĘ !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Spursi są faworytem w przekroju całych PO, ja także typuję Spursów jak to zrobił Przemysław z Sohaczewa, jednakoż uważam, że przebieg nie będzie równie prosty i szybki, jak on rzekł. Drużyna Grzegorza ze słowiańsko brzmiącym nazwiskiem od zawsze miała problemu z już nie tak młodymi grzmotami z Oklahomy. Jednakoż typować będę na pomyślne zwieńczenie serii w szóstej albo i nawet siódmej grze. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czego się spodziewać – w teorii przewaga parkietu Spurs powinna przechylić szalę na ich korzyść, ale mam przeczucie, że Thunder się ładnie postawią w tej serii od samego początku. Jeśli miałbym obstawiać, to typuję 1:1 po 2 pierwszych spotkaniach w San Antonio i ogółem Thunder w 6. Zapowiada się faktycznie bardzo miodnie i trzeba sobie to jasno powiedzieć - wynik tej serii prawdopodobnie zdecyduje o losach Duranta w OKC.

 

Klucze wg mnie: Westbrook, Kanter, Ibaka, Adams.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ta czcionka i pogrubienie obowiązuje w całym temacie???

 

Spurs w 5

 

 

Zezwalam Tobie na dowolność.

 

 

Thunder mają problem że zbytnio w końcówkach nie są skuteczni, ale czas playoff to czas na cuda. Czasami potrzeba jednego przebłysku gracza z ławki czy jakieś kosmosy Ibaki z póldystansu czy trojek rogowych. I napierdalanka na deskach wąsacza kantera czy nawet Collisona. To jest giga problem wg mnie. TD musi być masterem na dechach bo inaczej to przechlapane. Ogólnie też warto mieć siłę zbiórki graczy obwodowych, a więc kluczowa seria dla Greena. raz że pewnie będzie się ścierał z Russelem w większości czasu i pewnie dostanie również Duranta to musi zbierać plus dorzucić trójce. Trzeba rozciągać froncourt OKC.

 

Sadze też ze Boban może dostać szansę gry przy big ball, ale jak to będzie działać? Cholera wie - > p&r i gigant zabity.

Kyle dobrze zbiera, ale to jest ostra seria do grania. Potrzebny Manu w formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze Pop latwo zatrzyma maszynke OKC gdzie w crunch naprzemiennie graja akcje KD i Westbrook a reszta stoi i patrzy. Choc fakt, ze w ostatnich latach Spurs mieli problem z moblinoscia i fizycznoscia OKC i to bedzie dla nich na pewno ciezki match up ale wydaje mi sie ze wezma to w 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czego się spodziewać 

 

ja w sumie też, ale jednego jestem pewien - seria będzie zayebista [co ciekawe, najprawdopodobniej będzie to jedyna sensowna seria w 2. rundzie, co nieco zaskakujące, bo normalnie dla mnie czas drugiej rundy to mój ulubiony moment całego sezonu - bo jest od groma dobrych meczy]

 

Natomiast jak czytam, że ew. sukces Thunder zależy od postawy w ataku Ibaki to już po sukcesie.

Imho Donovan powienin zrobić coś czego nie robił cały sezon, czyli grać więcej Durantem na 4. Otherwise, w ustawieniu z Ibako,Avatarem i Westbrookiem atakującym obręcz, Okla ma spejsing jak w połowie lat 70' i ze Spurs nie może się to udać

 

p.s. fajna ta dyskusja Kennyego z Chairlsem którą ktoś tu wyżej podlinkował : )   za mądry to ten Chairles nie jest

 

jeszcze jeden argument za spurs - Durant miał 36% z gry i 26% za 3 z Mavs. Jak sie nie ogarnie , a defensywa Spurs jest nieco lepsza niż Mavs, to w sumie można serię odwołać

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant wydawał mi się przed PO, że będzie kozakiem i to będą jego PO, ale zobaczyłem jego występy przeciwko Mavs i machnąłem ręką. Kilkuletnia gra razem z Westbrookiem go ogłupiła i teraz mając tragiczne występy w ataku zamiast próbować innych metod, to wali cegłami na oślep próbując się odbudować. Świetnie zawsze na nim wygląda niski obrońca (Tony Allen, Wes Matthews, CP3) i ciekawy jestem Danny'ego Greena na nim, bo znowu może się zacząć dramat KD.

 

Myślę, że Spurs to wygrają, bo wystarczy słabszy mecz Duranta albo Westbrooka i jest ogromny problem ze strony OKC. Ławka oprócz Kantera to patologia i nie wiem czemu nie próbowali podpisać Joe Johnsona, bo wtedy zabiłby on czas Diona Waitera i Foye'a w rotacji PO, a przy okazji to dalej konkretny zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szansą OKC jest pierwszy mecz. SAS po dziecinnie prostej I rundzie nie są w tym rytmie playoffowym i mogą być trochę zardzewiali. Jakby się udało tancerzom to wyrwać, to pewnie mielibyśmy fajną seryjkę. Szkoda, że nie ma nikogo na SG, bo granie Robertsonem to patologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze strony OKC to najbardziej się obawiam twardej i szalonej gry gdzie gdy za 3 nie wpada nie ma się jak przed tym obronić. OKC nieraz pokazywał ze zadymiajac sporo zyskują. Z drugiej strony przyjście LMA ( za Tiago tak w sumie) jak i doskonały postęp Leonarda pokazuje że spurs raczej zamula mecz aby chłopaki nie pobiegaly. Dodatkowo ciekaw jestem sprintu Ibaka vs LMA bo może to być ciekawe przeżycie. Spokojem wygra spurs. W dziwkosci siła Okc. Ławka mnie uspokaja.

#dzikosci

Choć tez wyszło ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to decydujący moment w historii OKC jeśli teraz nie wystrzelą to kiedy?!

 

Nie można powiedzieć, że nie wystrzelili - 2012 rok chyba jedynie tak można określić.

 

Problem w tym, że potem przez różne czynniki (kontuzje, słabe uzupełnienia w wymianach) coś się sypnęło i zamiast miśka lub dwóch, rok w rok były rozczarowania. Teraz wcale nie będzie łatwiej i zapowiada się mega seria ze Spurs - oby tylko obyło się bez kontuzji po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho Donovan powienin zrobić coś czego nie robił cały sezon, czyli grać więcej Durantem na 4. Otherwise, w ustawieniu z Ibako,Avatarem i Westbrookiem atakującym obręcz, Okla ma spejsing jak w połowie lat 70' i ze Spurs nie może się to udać

 

Wyemienic Kantera albo Adamsa na coś w stylu JJ Redick.

Adams wypada z pierwszej piątki.

Na PF-a przechodzi Durant.

Na SF-a przechodzi Wesbrook.

SF prowadzi grę.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto broni?

 

Zależy kogo.

Zyskuja na szybkości, mają więcej pozycji dla Duranta na obwodzie, Westbrook zbiera jeszcze więcej niż obecnie i chyba więcej asystuje mając kolejnego strzelca w zespole.

Właściwie skoro stracili Adamsa lub Kantera to wciąz jednego z nich maja i w razie potrzeby mogą wrócić do dzisiejszego ustawienia.

Dostają to czego nie mają teraz, możliwość zagrania small balla

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kogo.

Zyskuja na szybkości, mają więcej pozycji dla Duranta na obwodzie, Westbrook zbiera jeszcze więcej niż obecnie i chyba więcej asystuje mając kolejnego strzelca w zespole

Redick musi bronić słabszego obwodowego.

Westbro i cokolwiek na jedynce muszą rotować w obronie na trójkę przeciwnika

Durant ma się przepychać z czwórką albo rotować na środkwoego

2 mecze, 3 kontuzje później Enes /Adams wróć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.