Skocz do zawartości

Co na pierwsze auto?


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety osobiście nie znam nikogo kto by sprowadził auto z USA.

Też mnie korci żeby coś kupić od nich. Czaje się na Fieste ST, chciałbym mieć jakąś małą zabawkę do miasta, a ST ze Stanów mają 4 drzwi na czym mi zależy, w polszy tylko 3d widziałem. Wiadomo, że trochę się obawiam ale wygląda na mega profeske z ich strony. W sumie to bankowo płacisz zadatek i dostajesz umowę. W razie wątpliwości można by sprawdzić ją u jakiegoś radcy. W sumie jak nie oni, to kto. Fajna sprawa że siedzą w Chicago na miejscu.

Pomijam aspekt że takie auto to kupujesz na lata dla siebie, bo łatwo tego nie sprzedaż nawet jak będzie tylko delikatnie uszkodzone. Nasz naród nie dorósł jeszcze do kupowania samochodów które po 10 latach nie wyglądają jak z salonu ;]

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda firma bierze zaliczkę. Co do bitego auta. Większość aut sprowadzaych do Polski jest bitą i ma kręcony licznik. Inaczej handlarz nic by nie zarobił. Porównaj ceny na niemieckich strona i ten sam model na otomoto. Jestem z Gniezna, miasta laweciarzy. Dobry kumpel powiedział, że nie sprawdza aut dla znajomych, bo ich lubi. Jak ktoś chciał auto to jechał z nim na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ptak napisał:

Nie każda firma bierze zaliczkę. Co do bitego auta. Większość aut sprowadzaych do Polski jest bitą i ma kręcony licznik. Inaczej handlarz nic by nie zarobił. Porównaj ceny na niemieckich strona i ten sam model na otomoto. Jestem z Gniezna, miasta laweciarzy. Dobry kumpel powiedział, że nie sprawdza aut dla znajomych, bo ich lubi. Jak ktoś chciał auto to jechał z nim na zachód.

haha, bylem kiedys pod Gnieznem po samochod,  zaplacilem żywo gotówko, wsiadłem, jadę, no i ujechałem nim tylko z 15km :P 

sam jestem spod Kępna btw. 

a ogólnie to tak jak piszesz, żadnych handlarzy, żadnych komisów. Polska 2019 to nie afryka, można kupić spoko samochód używany od ludzi którzy są jego pierwszymi właścicielami (albo z komisu gdzie tacy ludzie go oddali). Tyle że ja mam wyjebane na markę i kolor, dla mnie ma się nie psuć i tyle, więc mam zasadniczo łatwo : )

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja historia apropos handlarzy.

Kupiłem (01.2018) używany samochód tutaj: https://prawdziwesamochody.pl/ 

Zanim kupiłem, do oględzin samochodu zatrudniłem tych - https://www.autotesto.pl/

I po prawie 2 latach jazdy (ok, niewiele zrobiłem, ale jednak), jestem zadowolony - żadnych niespodziewanych, przykrych sytuacji. Obie firmy powyżej mocno polecam. Zresztą patrząc na komentarze w internecie, nie jestem odosobniony w tej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, zmieniam samochód i chciałbym dopytać kogoś kto ma, jeździ, ma jakieś doświadczenie i może mi coś powiedzieć.

Zastanawiam się nad 

Alfą Romeo Giulia Veloce, Volvo s60 t5, Mercedes C300, Mercedes CLA 220 - wszystkie tegoroczne, lub z zeszłego rocznika jak załapie się jeszcze na wyprzedaż salonową.

Nie ukrywam, że moim faworytem wśród ww. jest Volvo, może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tych samochodach, miał ktoś z nimi jakiś dłuższy kontakt, bo po samej jeździe próbnej to można sobie stwierdzić, czy fajne, no fajne i co? ;)

Przez chwilę zastanawiałem się nad Audi, ale już mi się odwidziało jak się dowiedziałem, że znajomy pojeździł swoją nową a5 jakies 3000 km i totalnie padła mu elektryka i pojawiło się sporo problemów silnikowych, tak więc fajnie by było usłyszeć wasze opinie jeśli miał ktoś kontakt z powyższymi autami.

 

P.S. jakby ktoś szukał samochodu, to sprzedaje swojego wieloletniego towarzysza, auto sprawdzone i bezawaryjne i z czystym sumieniem w 100% polecam.

https://www.olx.pl/oferta/mercedes-benz-c-200-kompressor-w204-avangarde-CID5-IDDOGh4.html

 

 

Edytowane przez kungfubestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kungfubestia napisał:

Panowie, zmieniam samochód i chciałbym dopytać kogoś kto ma, jeździ, ma jakieś doświadczenie i może mi coś powiedzieć.

Zastanawiam się nad 

Alfą Romeo Giulia Veloce, Volvo s60 t5, Mercedes C300, Mercedes CLA 220 - wszystkie tegoroczne, lub z zeszłego rocznika jak załapie się jeszcze na wyprzedaż salonową.

Nie ukrywam, że moim faworytem wśród ww. jest Volvo, może mi ktoś powiedzieć coś więcej o tych samochodach, miał ktoś z nimi jakiś dłuższy kontakt, bo po samej jeździe próbnej to można sobie stwierdzić, czy fajne, no fajne i co? ;)

Przez chwilę zastanawiałem się nad Audi, ale już mi się odwidziało jak się dowiedziałem, że znajomy pojeździł swoją nową a5 jakies 3000 km i totalnie padła mu elektryka i pojawiło się sporo problemów silnikowych, tak więc fajnie by było usłyszeć wasze opinie jeśli miał ktoś kontakt z powyższymi autami.

 

P.S. jakby ktoś szukał samochodu, to sprzedaje swojego wieloletniego towarzysza, auto sprawdzone i bezawaryjne i z czystym sumieniem w 100% polecam.

https://www.olx.pl/oferta/mercedes-benz-c-200-kompressor-w204-avangarde-CID5-IDDOGh4.html

 

 

Tak na moje to jak się przesiądziesz z Merca do Alfy to od razu będzie Cię bić po oczach jakość wykonania. Włosi robią piękne samochody, super jeżdżące, ale niestety z ich jakością bywa różnie. Są to bardzo wyczulone samochody na zmianę paska, czy rozrządu. W Volvo na pewno będziesz miał lepszy współczynnik cena/wyposażenie niż w Mercedesie. To co w Volvo jest standardem, w Mercedesie będzie opcją. Nudny w porównaniu do Alfy ale szalenie solidny. Co do Mercedesów to się nie wypowiem bo nie jestem fanem tej marki. Mieli swego czasu mocne problemy czy to z korozją, czy to np z czynnikiem klimatyzacji który zabił kilka osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kungfubestia napisał:

Przez chwilę zastanawiałem się nad Audi, ale już mi się odwidziało jak się dowiedziałem, że znajomy pojeździł swoją nową a5 jakies 3000 km i totalnie padła mu elektryka i pojawiło się sporo problemów silnikowych, tak więc fajnie by było usłyszeć wasze opinie jeśli miał ktoś kontakt z powyższymi autami.

 

 

Na Twoim miejscu wystrzegałbym się decyzji podejmowanych na podstawie takiej jednej sytuacji, bo przejeździłem trochę A4 nowej generacji + moim znajomi mają swoje doświadczenia z S3 czy też A5 i ich opinie na temat tej marki są bardzo pozytywne. Nie namawiam na tego producenta, bo nie mam w tym żadnego interesu, ale poczytaj sobie o tych samochodach, umów się na jazdę testową i dopiero wtedy zdecyduj czy coś definitywnie odrzucasz :)

Tak jak napisał Eld - Volvo ma bardzo fajną relację jakości/wyposażenia do ceny jak na segment premium. Będąc trochę brutalnym - jeśli chcesz tym samochodem robić wrażenie i stać Cię na dołożenie trochę do Mercedesa, to bierz Mercedesa. Jeśli ten etap masz już za sobą, to z Volvo też będziesz zadowolony. Tak czy siak jeśli masz czas to polecam jazdy testowe i sprawdzenie jak Ci się w tych autach siedzi, co z perspektywy kierowcy widzisz etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hoolifan napisał:

Na Twoim miejscu wystrzegałbym się decyzji podejmowanych na podstawie takiej jednej sytuacji, bo przejeździłem trochę A4 nowej generacji + moim znajomi mają swoje doświadczenia z S3 czy też A5 i ich opinie na temat tej marki są bardzo pozytywne. Nie namawiam na tego producenta, bo nie mam w tym żadnego interesu, ale poczytaj sobie o tych samochodach, umów się na jazdę testową i dopiero wtedy zdecyduj czy coś definitywnie odrzucasz :)

Tak jak napisał Eld - Volvo ma bardzo fajną relację jakości/wyposażenia do ceny jak na segment premium. Będąc trochę brutalnym - jeśli chcesz tym samochodem robić wrażenie i stać Cię na dołożenie trochę do Mercedesa, to bierz Mercedesa. Jeśli ten etap masz już za sobą, to z Volvo też będziesz zadowolony. Tak czy siak jeśli masz czas to polecam jazdy testowe i sprawdzenie jak Ci się w tych autach siedzi, co z perspektywy kierowcy widzisz etc :)

Jazdy mam właśnie już za sobą, Alfa wciąga wszystko nosem, jednak 4x4 280 koni i 5 s do 100 robi swoje, dodatkowo prowadzi się jak marzenie i ma ten charakterystyczny pazur, aż odzywa się we mnie 18 latek znowu ;) no ale to Afla więc... jakość spasowania wnętrza jest nijaka, wszystko prezentuje się ładnie, ale za 3 lata (a na tyle planuje wziąć leasing i później ewentualnie to przedłużyć) może się okazać, że w środku wszystko trzeszczy i się wyciera.

 

Tak jak mówił Eld, w Volvo jakość wykonania w środku jest świetna, śmiem twierdzić, że lepsza nawet niż w Mercedesach, widać dbałość o detale i porządną jakość wykonania. Cenowo również bardzo przystępnie mimo naprawdę fajnego wyposażenia, stąd też jest moim faworytem. Ma 250 koni i napęd na przód i zamontowanego polestara, także jeśli ktoś tym jeździł więcej i ma jakieś doświadczenia to bardzo chętnie posłucham co i jak. Bo póki co to mój zdecydowany faworyt.

Co do mercedesów to robią wrażenie owszem, zwłaszcza nowe CLA, który design ma wręcz świetny, ale to segment niżej i ostatnio Merc zrobił się podobno dość awaryjny, stąd też pytanie, czy ktoś ma jakiegoś świeżego merca i jak mu się to wszystko sprawuje, 

Jednak chciałbym tym pojeździć trochę przez te 3-5 lat, zrobić tym trochę km, więc wolałbym żeby w serwisach stało jak najmniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja z tym samym co Kungfu. Szukam jakiegoś taniego samochodu na leasing. Myślę między Giulie, A5, a IS. Ewentualnie używane Q60, ale każdy mi go odradza. Jeszcze będę czekał i zastanawiał się nad nową C klasą

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Ja z tym samym co Kungfu. Szukam jakiegoś taniego samochodu na leasing. Myślę między Giulie, A5, a IS. Ewentualnie używane Q60, ale każdy mi go odradza. Jeszcze będę czekał i zastanawiał się nad nową C klasą

Weź Volvo przecież dla lekarzy mają zajebiste zniżki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5 świetne się prowadzi i w związku z tym ze to grupa VW to mimo wszystko serwis jest minimalnie tańszy. Sieć salonów jest dużo bardziej rozbudowana. Ogromna zaleta audi jest świetna automatyczna skrzynia biegów. No brainer. 

Wykończenie wnętrza Mercedesa jest za to bajeczne i bije na głowę konkurencje ale to już kwestia gustu. 

Lepsza opcja dla audi jest golas ale z quattro niż wypas ale bez. Automat jest w audi świetnie zestrojony moim zdaniem najlepiej na rynku. Volvo ma tu kłopot. 

Szokująco duże różnice cenowe modeli. Jeżeli audi to świetny model w super cenie  znajdziesz w salonie w Rzeszowie. Chcesz to na priva dam namiar. 

Sporo porównywałem ceny i mnie tam miłe potraktowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo pytanie co Rappar, też leasing, tylko celuję w jakiś nudny samochód typu kombi bądź SUV, i raczej pójdę w koreańczyki / japońce.... chciałem Avensis Kombi albo i40 kombi ale oba przestali produkować niedawno, a mazdy wydają mi się trochę za drogie 

na razie myślę o:

-Tucson

-Corolla Kombi

-KIA Proceed

Corollą i Tucsonem sporo jeździłem, więc w miarę znam te samochody, tą akurat KIĄ  nie

Co sądzicie? a moze doradzicie coś innego? 

jeżdżę raczej niewiele, więc

a) nie chcę szaleć z budżetem

b) benzyna, ogólnie silnik nie musi być jakiś szczególnie mocny bo nie potrzebuję jakiegoś super przyspieszenia i osiągów (ale też żeby nie był taki  ślimak jak 115KM dCi w Qashqai - dramat, pod lekką górkę myślałem że do dwójki będę musiał zredukować) - np te 132KM w Tucsonie już by dały radę, choć to też żadna rewelacja 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

to samo pytanie co Rappar, też leasing, tylko celuję w jakiś nudny samochód typu kombi bądź SUV, i raczej pójdę w koreańczyki / japońce.... chciałem Avensis Kombi albo i40 kombi ale oba przestali produkować niedawno, a mazdy wydają mi się trochę za drogie 

na razie myślę o:

-Tucson

-Corolla Kombi

-KIA Proceed

Corollą i Tucsonem sporo jeździłem, więc w miarę znam te samochody, tą akurat KIĄ  nie

Co sądzicie? a moze doradzicie coś innego? 

jeżdżę raczej niewiele, więc

a) nie chcę szaleć z budżetem

b) benzyna, ogólnie silnik nie musi być jakiś szczególnie mocny bo nie potrzebuję jakiegoś super przyspieszenia i osiągów (ale też żeby nie był taki  ślimak jak 115KM dCi w Qashqai - dramat, pod lekką górkę myślałem że do dwójki będę musiał zredukować) - np te 132KM w Tucsonie już by dały radę, choć to też żadna rewelacja 

Lexusa NX możesz kupić tanio z zeszłego rocznika. Kumpel z pracy strasznie poleca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.