Skocz do zawartości

Smartfon dla Leposa


lepos

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Pany jako, ze na forum mamy specjalistów od koszykówki przez curling po medycyne na pewno znajda sie tez specjalisci jesli chodzi o telfony. Potrzebny mi jakis, bo moj stary LG G2 mini wyzionął ducha...

Chyba jest juz jakis stary temat o telefonach ale na 1 stronie nie bylo go, a ja zawziety nie jestem.

zaczaelem przegladac cos do okolo 800zl (tyle mnie kosztowal g2 mini). To bylo jakos wczoraj, dzis jestem na etapie do 1200. W tym tempie góra pojutrze bede zastanawial sie miedzy flagowcami appla i samsunga.

Trzeba bylo powiedziec sobie basta i skierowac sie do najbardziej kompetentnego zrodła jakim wiadomo jest e-nba. ,Najchetniej przytulibym cos co ma 5 cali. 5,5 to juz za duze bydle. optymalne byloby cos 4.5 a 5 ale chyba o takie cos ciezko.

jakas godzine bylem napalony na honor 6, hujawiej p7 i p8 lite tez w sumie. z wiekszych moze lg g3 lub motorola x play która polecał mi kumpel. czesc z tych pozycji to miesci sie w przedziale tylko pod warunkiem zakupów allegrowych. wlasnie osobnym pytaniem jest jakosc tych telefonow, czy sa one faktycznie tym samym produktem co kupiony w mediaexpert. 

Kiedy kupilem na allegro Lg optimus e 975 cos w tym stylu. szedl 2 miesiace z uk niby i przyszedl niesprawny. udalo mi sie odzyskac kase po jakims czasie i zastanwiam sie jak to wyglada z tymi bardziej "undergroundowymi'' zrodlami. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara wyjdzie, żem maggywer, bo tylko w temacie o ciąży mnie nei ma...

 

Pracowałem przez kilka miechów w GSM. Generalnie parametry na wylot znane, szukałem jakieś syfu dla siebie (jestem watpliwym zwolennikiem smartfonów). Ważna trwałość baterii, jakość wykonania, aparat, jakość połączeń, płynność w necie, generalnie ma mnie nie wkurwiać

Galaxy s4 to pierwszy wybór

Xperia Z1/Z1 Mini to drugi wybór

 

Z1 testowałem 3 miesiące i byłem bardzo zadolony. s4 mam od 2 miesięcy i do:

połączeń

my nba2k16

smsów, maili, pierdów internetowych

jest zajebista

 

do zdjęć bardzo spoko, skoro nie muszę zooma robić przy zdjęciach pindola i robię "wow" na osiedlu

 

tylko pentagonu nie hakowałem z fona, ale wszystko przede mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara wyjdzie, żem maggywer, bo tylko w temacie o ciąży mnie nei ma...

 

Pracowałem przez kilka miechów w GSM. Generalnie parametry na wylot znane, szukałem jakieś syfu dla siebie (jestem watpliwym zwolennikiem smartfonów). Ważna trwałość baterii, jakość wykonania, aparat, jakość połączeń, płynność w necie, generalnie ma mnie nie wkurwiać

Galaxy s4 to pierwszy wybór

Xperia Z1/Z1 Mini to drugi wybór

 

Z1 testowałem 3 miesiące i byłem bardzo zadolony. s4 mam od 2 miesięcy i do:

połączeń

my nba2k16

smsów, maili, pierdów internetowych

jest zajebista

 

do zdjęć bardzo spoko, skoro nie muszę zooma robić przy zdjęciach pindola i robię "wow" na osiedlu

 

tylko pentagonu nie hakowałem z fona, ale wszystko przede mną

nagroda 'sedes roku'  i tak juz w Twoich rekach, maggajwer przy okazji tez nie zaszkodzi! czuje ze suns w 16/17 beda na tej samej fali wznoszacej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowania ajfona nie polecam, bo po kilku testach uznaem te marke za badziew, ktrym gimbusy chwala sie robiąc zdjęcia w lustrze, żeby było widać jabłko

 

Drogie, srednie parametry i delikatne jak fani cavs, kiedy ktos krytykuje jamesa

 

Zostaje samsung i sony

 

Ja osobiście jestem niekompatybilny z samsungami, mam tak od 2005 roku kiedy to przez pomyłke kupiłem ich fona, za to ich pralka mi służy. Nie wiem dlaczego ale ich menu jest wkurwiające, jak muszę coś pomajstrować zonie czy mojej mamie to krew mnie zalewa, ale jeśli ktoś potrafi współpracować z tą firmą, wowczas jest to naprawde świetny zestaw

 

a sam ma Zkę, miałem Z1 compact, mam teraz Z3 compact i jeśli nie wydarzy sie nic wielkiego długo pozostanę przy Sony

Bebechy ma kosmiczne, mega aparat (choc optyka troche srednia), próbowłem i naprawdę ciężko jest go zawiesić, przymula, ale ja mam milion aplikacji, których uzywam non stop cenowo też jest osiagalny dla zwykłego usera z pensją w okolicach sredniej krajowej (lub ponizej).

 

W okolicach 1200 kupisz Z1, może Z2, ja osobiście preferuje compacty, bo telefony w okolicach 5" mnie męczą, lubie uzywac telefonu jedną ręką,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jadę na Z3 i tu z1 nie dużo się różni.

 

Slinie się powoli na z5 oczywiście więc doradzam soniacza

 

Dobry wyświetlacz dobry procesor i doskonały aparat.

 

Zaletą jest reż fajny pudełkowwy zestaw słuchawek i dobra jakość muzy.

 

Ja gram w karty nba gdzie liczy się szybkość reakcji dotyku i tu ciut za Apple niestety.

 

Bateria dobra tylko oczywiście po jakimś czasie klapka od ładowania odpadnie i Microusb zacznie szwankowac.

 

Mnie pasi

 

Lg g3 gorąco odradzam choć kusilo laserowy szybki autofocus przetestować.

 

Apple do dupy bo nie zainstalować można wielu darmowe aplikacji i kłopot z rozbudowa pamięci.

 

Samsung nie jest zły bo ciut tańszy od Sony więc zależy od preferencji.

 

Innych wynalazków bym nie testował.

 

Sony

Samsung

 

 

Długo nic.

 

Lumia jak masz zabawki pod win

 

Apple jedynie jak masz więcej urządzeń tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio szukałem telefonu do 8 stów, zrobiłem mały risercz i wszystkie (większość) znaki na niebie i ziemi wskazywały na p8 lite. ale jak zwiększyłeś budżet o 50% to na pewno dostaniesz w c*** lepszy telefon używany i pewnie w tę stronę bym szedł (zresztą za ten hajs to chyba nowy s5 chodzi?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz s5 neo, za około 900 powinieneś go wyrwać (nówkę). Sam miałem go brać, ale natrafiła się okazja na 3miesięcznego s6 za 1200 zł, tak więc nobrainer.

Te wszystkie Huaweje, Honory, Xiaomi i inne chińskie marki mają sens tylko przy okazji brania flagowców, gdzie różnica faktycznie jest odczuwalna, a na smartfonach z półki s3,4,5,6 (i inne z podobnymi bebechami) wynosi góra 200 zeta więc nie ma sensu tego kupować.

A sony są wgle usrane jak dla mnie, takie kanciaste, ale to zależy od preferencji użytkownika oczywiście.

Co galaxy to galaxy. (tak, jestem fanboyem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowania ajfona nie polecam, bo po kilku testach uznaem te marke za badziew, ktrym gimbusy chwala sie robiąc zdjęcia w lustrze, żeby było widać jabłko

 

Drogie, srednie parametry i delikatne jak fani cavs, kiedy ktos krytykuje jamesa

 

Zostaje samsung i sony

 

Ja osobiście jestem niekompatybilny z samsungami, mam tak od 2005 roku kiedy to przez pomyłke kupiłem ich fona, za to ich pralka mi służy. Nie wiem dlaczego ale ich menu jest wkurwiające, jak muszę coś pomajstrować zonie czy mojej mamie to krew mnie zalewa, ale jeśli ktoś potrafi współpracować z tą firmą, wowczas jest to naprawde świetny zestaw

 

a sam ma Zkę, miałem Z1 compact, mam teraz Z3 compact i jeśli nie wydarzy sie nic wielkiego długo pozostanę przy Sony

Bebechy ma kosmiczne, mega aparat (choc optyka troche srednia), próbowłem i naprawdę ciężko jest go zawiesić, przymula, ale ja mam milion aplikacji, których uzywam non stop cenowo też jest osiagalny dla zwykłego usera z pensją w okolicach sredniej krajowej (lub ponizej).

 

W okolicach 1200 kupisz Z1, może Z2, ja osobiście preferuje compacty, bo telefony w okolicach 5" mnie męczą, lubie uzywac telefonu jedną ręką,

generalnie mam tak samo. Mozliwe ze sie skusze na ta z3 compact bo sie na ta chwile napaliem, a 4.5 to idealny rozmiar. 

Na samsungi tez mam jakos alergie teraz mam zastepczy jakies galxy i mnie wkurza niesamowicie.

 

Chociaz obczaje jeszcze to co Qooniu poleca

 

 

 

powiedz jeszcze Joseph czy jest duza roznica miedzy z1 a z3 w uzytkowaniu;>?

Edytowane przez lepos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako prawdziwy oldschool, trueschool i generalnie zajebisty School polecam w tej cenie BB Z10. Uzywam od roku- nie wymieniłbym nawet na S7 którego miałem w rękach parę dni. Najlepsza klawiatura na ekranie dotykowym na rynku plus genialny hub. Jeśli korzystasz z miliona apel to odpada ale do neta, pracy, maili, yt itd. Bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepos

Wymieniłem na z3 bo mi syn rozwalił telefon i miałem okazję wziąć z3 za podobną cenę w ramach ubezpieczenia więc skorzystałem

Czy widzę różnicę?

Owszem

Ciut szybciej przetwarza dane, ma większy wyświetlacz (choć ja tego za zaletę nie uznaję), bebechy i aparat podobne, do gier i codziennego użytkowania wg mnie są bardzo podobne

Ma większą baterię ale niewiele dłużej pracuje, bo wyświetlacz pożera energię

Kupuj którego chcesz, tu już bardziej chodzi o cenę, bo reszta to nie są jakieś duże różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez potrzebuje pomocy jako ze nie siedze w temacie praktycznie w ogole, a zamierzam w niedlugim czasie zmieniac fona

 

powiem tak, teraz mam iphona 4 i nawet mi pasuje, ma calkiem fajne apki, internet przeglada sie dosc dobrze, klawiatura do pisania tez jest git, no i przede wszystkim odpowiada mi gabarytowo (nie lubie cegiel, lubie jak telefon miesci mi sie w jednej rece a dloni nie mam przesadnie duzych)

 

ogolnie jestem z niego zadowolony, dlatego myslalem nad iphonem 6 lub SE. nie znam sie zupelnie na samsungach i sonych ( samsunga ostatnio mialem lata temu jakiegos z klapka, jedyne co pamietam to to ze mial jakies dziwne menu ktorego nie ogarnialem po przejsciu z nokii, o sonych to calkiem nie mam pojecia ). Do tych nowych chinczykow w stylu huawei czy jakos tak to calkiem nie jestem przekonany, wole sprawdzone firmy

 

zalezy mi przede wszystkim na tym zeby sie dobrze pisalo, dobrze przegladalo neta gdzie wszystko jest czytelne (zakladki itp), jakimis fajnymi apkami tez nie pogardze ale to nie jest jakis mus, no i te gabaryty zeby nie byl za duzy

 

cena nie gra roli, co polecicie?


PS. fajnie by bylo jakby bateria trzymala mozliwie jak najdluzej nawet przy intensywnym uzytkowaniu, no i zeby aparat byl w miare przyzwoity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę na ajfona i ci pasuje, bo widzę że mało będziesz wykorzystywał procka to bierz co Ci najbardziej sie wizualnie podoba

 

Przewaga sony czy samsunga jest ten sam/podobny środek za niższa cenę

 

Rozmiar to też nie problem bo każda z tym firm robi mniejsze modele dla takich jak my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nakurwiam na Lenovo A820 z Chin, który kupiłem od kolegi. Używał go 6 miesięcy, po czym zamówił sobie Lenovo z Chin z większym wyświetlaczem. Jak go kupował, zapłacił za niego 400 zł, ja odkupiłem za 200. Bateria trzyma cały dzień z włączonymi non stop danymi komórkowymi, czytaniem stron, 2h dziennie gadania. Zdjęcia robi przyzwoite.

Nie rozumiem jak można wydać na telefon więcej niż kilkaset złotych jeśli ten nie służy do pracy. Kolega pracuje w Samsungu, używa telefonu częściej niż laptopa poza pracą, wszystkie obliczenia excelowe robi w telefonie i do tego potrzebne mu funkcjonalności najnowszych Galaxy, bo jest o wiele wygodniej. To rozumiem.

Lepos, pierdol konsumpcjonizm - kup sobie telefon, nie kupuj komputera.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nakurwiam na Lenovo A820 z Chin, który kupiłem od kolegi. Używał go 6 miesięcy, po czym zamówił sobie Lenovo z Chin z większym wyświetlaczem. Jak go kupował, zapłacił za niego 400 zł, ja odkupiłem za 200. Bateria trzyma cały dzień z włączonymi non stop danymi komórkowymi, czytaniem stron, 2h dziennie gadania. Zdjęcia robi przyzwoite.

 

Nie rozumiem jak można wydać na telefon więcej niż kilkaset złotych jeśli ten nie służy do pracy. Kolega pracuje w Samsungu, używa telefonu częściej niż laptopa poza pracą, wszystkie obliczenia excelowe robi w telefonie i do tego potrzebne mu funkcjonalności najnowszych Galaxy, bo jest o wiele wygodniej. To rozumiem.

 

Lepos, pierdol konsumpcjonizm - kup sobie telefon, nie kupuj komputera.

 

Dla mnie są 2 drogi. Albo ide w nokie 3310, nastawiam się, ze nie ma opcji wejscia w neta zrobienia zdjecia, nawigacji odebrania maila. po prostu telefon do smsowania i dzwonienia i wtedy czasami tu  trzeba pokombinowac w sytuacjach gdzie faktycznie smartfon by sie przydal. zalety sa tego takie, ze jest fc*** zaoszczedzonego czasu nie siedzisz z morda w telefonie, kobieta sie nie wkurwia, ze 1 co robisz rano to sprawdzasz co sie działo w nba po Twoim pojsciu spac. Kibel trwa króciutko. A o ładowaniu telefonu myslisz co tydzien.

2 opcja to miec cos w miare solidnego, zeby po 3 miesiacach uzytkowania jak sie urzadzenie troche zatka nie wkurwialo przy kazdym uzytkowaniu, by nie trzeba bylo nim rzucac po scianach. ale znowu zmarnowany czas na wiele bzdetow, ale tez spore uatwienie pewnych zadan.

 

Opcja, która proponujesz jest dla mnie najgorsza. dokonywalem juz takich wyborow i z tel. i z kompem. I jesli nie one by poszly na smietnik to by mnie rodzice odwiedzali dzisiaj w psychiatryku. Generalnie jestem spokojnym czlowiekiem, ciezko mnie wkurzyc, ale mam jakos alergie na zmuloną elektronike.

Smartfon za 200 - 300 zł przyspozyl by mi wiecej wkurwów niz Houston Mirwirowi w tym sezonie.

jesli mialbym nie isc w konsumpcjonizm to tylko cos old fashion a nie chinskie gowno.

a ze jest uzalezniony od pewnych apek i generalnie wole siedziec na necie w tel niz kompie to sie chyba zdecyduje na 

Xperie z3 compact. Joseph trafil proste w moje serce! (to nic ze budzet mi prawie o 100% skoczyl w gore...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są 2 drogi. Albo ide w nokie 3310, nastawiam się, ze nie ma opcji wejscia w neta zrobienia zdjecia, nawigacji odebrania maila. po prostu telefon do smsowania i dzwonienia i wtedy czasami tu  trzeba pokombinowac w sytuacjach gdzie faktycznie smartfon by sie przydal. zalety sa tego takie, ze jest fc*** zaoszczedzonego czasu nie siedzisz z morda w telefonie, kobieta sie nie wkurwia, ze 1 co robisz rano to sprawdzasz co sie działo w nba po Twoim pojsciu spac. Kibel trwa króciutko. A o ładowaniu telefonu myslisz co tydzien.

2 opcja to miec cos w miare solidnego, zeby po 3 miesiacach uzytkowania jak sie urzadzenie troche zatka nie wkurwialo przy kazdym uzytkowaniu, by nie trzeba bylo nim rzucac po scianach. ale znowu zmarnowany czas na wiele bzdetow, ale tez spore uatwienie pewnych zadan.

 

Opcja, która proponujesz jest dla mnie najgorsza. dokonywalem juz takich wyborow i z tel. i z kompem. I jesli nie one by poszly na smietnik to by mnie rodzice odwiedzali dzisiaj w psychiatryku. Generalnie jestem spokojnym czlowiekiem, ciezko mnie wkurzyc, ale mam jakos alergie na zmuloną elektronike.

Smartfon za 200 - 300 zł przyspozyl by mi wiecej wkurwów niz Houston Mirwirowi w tym sezonie.

jesli mialbym nie isc w konsumpcjonizm to tylko cos old fashion a nie chinskie gowno.

a ze jest uzalezniony od pewnych apek i generalnie wole siedziec na necie w tel niz kompie to sie chyba zdecyduje na 

Xperie z3 compact. Joseph trafil proste w moje serce! (to nic ze budzet mi prawie o 100% skoczyl w gore...)

Ziomek, ale to nie tak.

 

Po pierwsze, nie wiem jak można śledzić NBA na telefonie. Pierwsze co robię rano to zabieram laptopa, stawiam na pralce i stawiam coś jeszcze w trakcie oglądania skrótów na 17 calach.

 

Po drugie, Lenovo który mam to nie jest marka biedronkowa tylko naprawdę solidnej klasy smartfon, który jest tani bo przyjechał z Chin, nie ma w Europie przedstawicielstwa, serwisu, reklam, itp i dlatego mógł być tani. Jeśli chodzi o parametry, to ten model ma 3 lata a ja nie mam najmniejszych problemów ! Najmniejszych ! Wszystko mi działa, nie zamula, wyłączenie i włączenie do pełnej funkcjonalności trwa 10-15 sekund. Mam to szczęście, że tak sam model kolega zamówił małżonce, stłukła wyświetlacz więc mam dodatkową baterię i w razie awarii mam zapasowe części ;) Ale operuje nim już rok i zero problemów. To jest tak czy siak opcja ryzykowna.

 

Siostra i szwagier zawsze korzystali z flagówek. Zwykle najwyższe, dostępne Galaxy i Nokie. Teraz przedłużaliśmy Umowy i ja wziąłem bez telefonu, a oni tym razem o wiele, wiele tańszy Samsung A5. Zdjęcia w zajebistej rozdzielczości, wystarczające do robienia zdjęć siostrzenicy i fotek z wakacji, internet zapierdala. Mam wreszcie porównanie i wiem, że dawałem się dymać kupując flagówki.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.