Skocz do zawartości

Smartfon dla Leposa


lepos

Rekomendowane odpowiedzi

czy w ofetach polskich operatorów gsm (w tym akurat momencie chodzi mi najbardziej o Orange i tą ofertę zintegrowaną TV + net + gsm, ale powiedzmy, że pytanie bardziej ogólne) zdarzają się jakies telefony dodawane do abonamentu gdzie można powiedzieć że to jest okazja, i ich cena jest znacznie niższa niż gdyby je kupić na wolnym rynku?

chodzi mi raczej o  średnią półkę cenową (tel. za max 1100-1300 pln)  niż jakieś high endy. Rodzicom kończą się umowy i zastanawiam się czy warto przedłużać / szukać ofert pod kątem oferowanych telefonów czy w ogóle dać sobie spokój z telefonami od operatora(na podstawie tego co kiedyś sprawdzałem i krótkiego researchu teraz wydaje mi się, że lepiej dać sobie spokój, ale może czegoś nie wiem)

 

wiem że pytanie mocno niekonkretne, ale nie potrafię bardziej sprecyzować : )

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno porzuciłem tę praktykę, przedłużam bez telefonów, rodzicom kupiłem ten sam model xiaomi w okolicach 600zł, jeden czarny, drugi złoty, zadowoleni, zdjęcia na wycieczkach robią przyzwoite, fejsa obsłużą, what's app obsłużą, ekran duży, a telefon nie jest ogromny przez małe ramki i są zachwyceni. Nie pamiętam modelu jaki im kupiłem, natomiast brat kupił Mi9 SE i jest zachwycony. Dobra jakość w takiej cenie i pasuje w Twój przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają, mają Dual SIM. Nie ma różnicy między wolnym rynkiem a Orange. Kobieta ma A40 kupione w sklepie a w Orange kosztuje tyle samo. Masz opcje na inne tv niż z Orange? Oni są tak mało elastyczni, że małe szanse na jakikolwiek upust po za tym co standardowo się należy. rw30 64gb nie wystarczy? Bo tyle mają standardowo Xiaomi, chyba ze jakieś budżetówki, to mogą mieć 32.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptak napisał:

Nie mają, mają Dual SIM. Nie ma różnicy między wolnym rynkiem a Orange. Kobieta ma A40 kupione w sklepie a w Orange kosztuje tyle samo. Masz opcje na inne tv niż z Orange? Oni są tak mało elastyczni, że małe szanse na jakikolwiek upust po za tym co standardowo się należy. rw30 64gb nie wystarczy? Bo tyle mają standardowo Xiaomi, chyba ze jakieś budżetówki, to mogą mieć 32.

 

mi to moze by i wystarczylo (choc i tak to dla mnie spora niedogodnosc), ale dla rodzicow, ktorzy sami sobie zdjec / filmikow na komputer nie zrzuca, brak karty to jednak spory minus. W razie padu telefonu traca wszystkie dane.

Nie, nie ma innej opcji na TV poza satelita, mieszkamy na malej wiosce wiec orange to jedyna dostepna oferta zintegrowana (TV + komorka + net/telefon stacjonarny) z internetem po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuja pozycję monopolisty i mają ceny z kosmosu. Ja chciałem mieć tv, internet i 3 telefony to wyszło ponad 100 więcej niż jak brałem UPC i telefon gdzie indziej. 

W to miejsce na drugą kartę SIM wchodzi karta pamięci, ale jak chcesz robić zdjęcia to polecam Samsunga A40. Mam w domu Xiaomi Mi8 lite i Samsunga i Samsung robi lepsze zdjęcia. A tam karta wejdzie (wiem bo dali mi 64gb i leży nieużywana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, teraz to chyba 1 abo komorka + internet + TV + telefon stacjonarny wychodzi 109pln. Wydaje mi sie ze to spoko oferta, a nawet jesli  nie, to  nie ma alternatyw z powodow o ktorych wspomnialem wczesniej (czyli nie ma i nie bedzie opcji typu UPC czy Astra). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem nowego smartfona i nadszedł ten przykry moment, kiedy trzeba się na coś zdecydować i sięgnąć do kieszeni po pieniądze. Po niezbyt wyszukanym researchu zawęziłem swój wybór do:

1. iPhone 8 Plus

2. Huawei P30 Pro

3. Xiaomi Mi Note 10

W przeszłości korzystałem zarówno z telefonów Apple jak i tych opartych na Androidzie, więc system operacyjny nie jest tutaj głównym kryterium. Pytanie czy ktoś na podstawie dotychczasowych doświadczeń z danym modelem (iPhone 8 Plus i Huawei P30 Pro) lub marką (Xiaomi) mógłby coś doradzić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy 8 plus to dobry model tylko on wymusza na Tobie cała masę kolejnych ruchów gdzie urządzenia peryferyjne kosztują. 
mi zestawienie modelu X ( 8 plus ma moja Pani) z lampa nocna słuchawkami bezprzewodowymi i głośnikiem  ( konkurencja tez zapewne to ma i to taniej ) w odpowiedniej wspólnej stylistyce mając IPoda pro pasuje. Dodatkowo cześć gier ma lepsze wsparcie i działa płynniej. 
do fotografii wersja 30 Pro zabija konkurencje wiec przy tym kryterium iPhone przegrywa. Inne przewagi związane z możliwością taniej rozbudowy pamięci konkurencja sobie sama zabrała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P30 Pro robi takie fotki, że ludzie się do nich tasują, wystarczy zajrzeć na pierwszą lepszą grupę. Mam P20, także ani to Pro, ani P30, ani P30 Pro, ale nawet na takim starym urządzeniu i wersji demo flagowca jestem mega zadowolony, jakość kręconych filmów/ robionych zdjęć jest świetna i jeżeli będę zmieniał to na pewno w stronę P30 spojrzę.

Xiaomi miałem wcześniej, ma mój brat, mają rodzice, nie narzekają, ale nie wiem jak mocno eksploatują telefon. Przesiadka w moim przypadku na P20 była ogromną zmianą na plus. Xiaomi to jednak Xiaomi.

Na temat iPhone ciężko mi zabrać  głos, ale 8+ miał premierę w 2017, P30 Pro w marcu 2019. To jednak przepaść czasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, bo nie ukrywam, że wybieranie sprzętu elektronicznego przy tylu modelach do wyboru nie jest łatwe. Wydaje mi się, że to co piszecie potwierdza się z moimi prywatnymi odczuciami i chyba najpoważniej zerkał będę właśnie w stronę Huaweia, następnie Apple a Xiaomi gdzieś to podium domyka. Pooglądam sobie jeszcze jakieś recenzje, popytam wśród znajomych i mam nadzieję, że wybiorę dobrze :)

Tak czy siak jakby ktoś miał w tym temacie coś jeszcze do dodania, to pisać śmiało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zamieniłbym Xiaomi z iPhonem w Twoim zestawieniu. Xiaomi Mi note 10 czy Mi Note 10 Pro to jest wciąż dobry telefon, wciąż nowy telefon i w konkurencyjnej cenie (versus pokazywał mi 900€ za P30 Pro i 550€ za Mi Note 10). Moja wypowiedź o Xiaomi jest taka jaka jest, dlatego że miałem do czynienia z nieflagowcami - Redmi Note 3, potem 4, Redmi 6 i Mi 9SE. Najbliżej flagowca był/jest Mi9 SE i brat jest mega zadowolony. Wiadomo że Xiaomi odstaje pod względem ekranu - czerń nie jest czarna, a to chyba najpopularniejse kryterium oceny wyświetlacza. Zdjęcia od P30 Pro robi gorsze, ale wciąż są to zdjęcia dobre, czy bardzo dobre, po prostu nie wybitne. Nie jestem obiektywny co do iPhone, bo nie pasuje mi ich polityka wyceny telefonów, nie miałem styczności z iPhonem od modelu 3GS, ale fakt, że ten model podany przez Ciebie miał premierę 2 lata temu nie działa w mojej ocenie na jego korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cardi napisał:

Generalnie zamieniłbym Xiaomi z iPhonem w Twoim zestawieniu. Xiaomi Mi note 10 czy Mi Note 10 Pro to jest wciąż dobry telefon, wciąż nowy telefon i w konkurencyjnej cenie (versus pokazywał mi 900€ za P30 Pro i 550€ za Mi Note 10). Moja wypowiedź o Xiaomi jest taka jaka jest, dlatego że miałem do czynienia z nieflagowcami - Redmi Note 3, potem 4, Redmi 6 i Mi 9SE. Najbliżej flagowca był/jest Mi9 SE i brat jest mega zadowolony. Wiadomo że Xiaomi odstaje pod względem ekranu - czerń nie jest czarna, a to chyba najpopularniejse kryterium oceny wyświetlacza. Zdjęcia od P30 Pro robi gorsze, ale wciąż są to zdjęcia dobre, czy bardzo dobre, po prostu nie wybitne. Nie jestem obiektywny co do iPhone, bo nie pasuje mi ich polityka wyceny telefonów, nie miałem styczności z iPhonem od modelu 3GS, ale fakt, że ten model podany przez Ciebie miał premierę 2 lata temu nie działa w mojej ocenie na jego korzyść.

kolego nie chce cie jechac jak fluber w temacie obok , ale nie pisz tutaj zadnych bajek , flagowiec xiaomi nie ustepuje niczym poza cena od flagowcow innych firm .,  MI 9 se to zaden flagowiec , flagowcem jest mi 9 . hoolifan chce flaogowca a nie sredniaka , a ty miales doczynienia z tanimi sredniakami , tani sredniak xiaomi bedzie mial takie same bebechy jak tani sredniak samsunga oprocz ceny oczwywiscie.czern o ktorej piszesz wystepuje w wyswietlaczach IPS i nie dotyczy to tylko xiaomo ale kazdego producenta uzywajacego wyswietlacza IPS. ipsy obecnie montuje sie najczesciej w tanich telefonach. we flagowcach wszystkich firm sa najczesciej   wyswietlacze oled badz syper amoled. na pocieszenie twoj p20 to bardzo dobry wybor za nieduze pienidze.

 

 

@Hoolifan stosunek jakosc/cena  zdecyddowanie po stronie xiaomi w kazdej kategorii . jesli ma byc marka to xiaomi odpada rozumiem ?

dla mnie osobiscie najwazniejszy jest aparat fotograficzny , reszta bebechow jest bardzo zblizona we flagowcach , wlasciwie to producenci smartfonow  konkuruja juz tylko aparatami

xiaomi mi note 10  (koszt chyba ok 2.5 tysiaca /)  w azji jest?bedzie sprzedawany jako xiaomi  mi cc9 pro - (na aliexpres jest to to z oficjalnego sklepu xiaomi za ok 430-450usd) roznica dosyc duza 1700-1800 vs 2500 tysiaca. zastanow sie nad ali  , trzeba czekac niestety dlugo. mi note 10 ma  najlepszy aparat na rynku.

 

dobrym wyborem jest tez huawei p30 pro , ale za ok2/3 misiace po premierze p40pro , cena powinna mocno spasc (juz spada) , zastanow sie tez na p30 (nie lite) , tez ma b.dobry aparat 

i powinien niedlugo kosztowac 1300 -1600zl.  

tu masz ceniony ranking aparatow w smartfonach :

https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews

a tu porownywarke kazdego smartfona gdybys byl bardziej zaintereswoany wnetrzem:

https://www.devicespecifications.com/en/comparison/681916d605

 

iphonne 8 plus ma slaby aparat , przy p30 pro i xiaomi wogole jak zlom , i wyglada jak z poprzedniej epoki - ramki grubasy  ma jak telefony sprzed 5 lat .ma tez najslabszy wyswietlacz ,ilosc pamieci tez jak to w apple slono kosztuje. poza jablkiem z tylu malo ma do zaoferowania . wogole bym sie nad nim nie zastanawial . ale to tylko moja opinia.

 

 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.