Skocz do zawartości

Smartfon dla Leposa


lepos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ekspertów! To już ten czas, że wujek musi wymienić telefon, który służy mi do: dzwonienia, pisania na messengerze, słuchania muzyki ze Spotify, bycia guru Twittera i robienia sobie najlepszych zdjęć ever. Po wielkim odsiewie mam tylu kandydatów:

- Sony Xperia 5 (obecnie mam Xperię XA2 i klękam do tego telefonu jak dziwka do miecza, a ten model to kompaktowa wersja Xperii 1 + dają jeszcze słuchawki bezprzewodowe Sony)
- Samsung Galaxy s10 e (miło mnie zaskoczyły recenzje i zachwyt nad tym akurat modelem. Może ktoś ma i podzieli się wrażeniami?)
Poniżej dwa, które sam jestem zaskoczony że się tu znalazły, bo jakoś nigdy nie szanowałem tej marki, ale im więcej o tym czytam + stosunek ceny do jakości jakoś mnie tak kręci.
- Xiaomi Mi 9
- Xiaomi Redmin Note 8 Pro

Z góry dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jaka oferta abonamentowa GSM  dla małych firm? ktoś coś poleci, albo, co może nawet ważniejsze, odradzi? telefonu nie będę brał, chodzi mi o samą linię. 

wymagania nieszczególne, dzwonię bardzo mało , wiadomo jakiś internet się przyda ale pewnie 20-30GB spokojnie wystarczy (do tej pory koszytałem z 15GB/mies gdzie sporo czasu spędzałem w komunikacji publicznej oglądając youtube / HD i chyba nigdy nie wykorzystałem tych 15GB, a teraz moje dojazdy będą nieporównywalnie krótsze). 

Więc strzelę że sporo / większość ofert na rynku spełni moje wymagania. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ważne dla mnie jest pokrycie zasięgu wiec Plus lub Orange. W trudnym terenie lepszy jest plus lte ale jeżeli ktoś chce szybki internet dodatkowo dla firmy to liderem światłowodu jest Orange. Maja tez dosyć dobrze działająca infolinie co ważne. Przy pakiecie Orange. Przy jednorazowej usługi w Polsce Plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w zeszłym tygodniu telefon. Z Szajsunga J5 2017 na Szajsunga A51.

Dwa lata, co tyle dają nowy a ja się czuję jak bym się przesiadł z krzesełka w poczekalni lekarskiej, na swój dojebany fotel biurowy. 

Masakra jak technika potrafi skoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eld napisał:

Wymieniłem w zeszłym tygodniu telefon. Z Szajsunga J5 2017 na Szajsunga A51.

Dwa lata, co tyle dają nowy a ja się czuję jak bym się przesiadł z krzesełka w poczekalni lekarskiej, na swój dojebany fotel biurowy. 

Masakra jak technika potrafi skoczyć. 

Jakby to ująć. Przesiadając się z Multipli 2020 do S klasy 2010 dopiero jest przeskok.

Telefony nie mają od dłuższego czasu przeskoku jakiegoś, J5 słaby fon i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirwir napisał:

To raczej ilość ramu bo Twój wcześniejszy model miał 2 lub 3 GB a A51 to 4/6 lub 8.

Nie o prędkość działania chodzi ( ale oczywiście różnica zauważalna ) bo ja zwykle na telefonie to mam ze 4-5 ekstra aplikacji i powyłączane blue, wifi, gps co bym cały czas nie musiał ładowarki szukać. 

Bardziej mnie np wyświetlacz rozwalił, intuicyjność (!) systemowa, łatwość konfiguracji pod swoje preferencje no i jakoś lepiej leży w dłoni.

4 minuty temu, RappaR napisał:

J5 słaby fon i tyle.

Mogłem z niego dzwonić, pisać smsy, używać messengera i robić zdjęcia więc nie chrzań mi że był słaby.

A to, że ja wymagania mam niskie to już inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 13:30, ignazz napisał:

Wejdz do Orange. Weź ofertę i dogadaj się z Plusem na lepsze warunki. 

wziąłem plusa. Tym samym po raz pierwszy w życiu będę płacił abonament za telefon komórkowy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30

jedna drobna uwaga co do działań w Polsce operatorów GSM 

na starcie podłączają Tobie mnóstwo zbędnych darmowych bzdetów typu muzodajnia prawnik ubezpieczenie itp które po 30 dniach ( nie da się z marszu ) trzeba wyłączyć przez dyspozycje albo w salonie albo na infolinii. Wielokrotnie będąc osobiście w salonie mówiłem ze tego nie chce i regularnie ten szajs jest przypięty. Jest to nieuczciwa praktyka bo wiele osób i tak zapomni to wyłączyć gdzie dla osób starszych biorących dla wnuczka jest to mało czytelne. Pilnuj tego bo to taka sztuczka której zagraniczniak może nie znać 

15 godzin temu, rw30 napisał:

wziąłem plusa. Tym samym po raz pierwszy w życiu będę płacił abonament za telefon komórkowy :P 

Brawo Ty!

Ps. Na firmę to elektroniczna faktura czasem daje tez jakis rabat 5-10 zeta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ma ktoś może tego nowego ajfona se? Od dłuższego czasu kusi mnie sprawdzić IOS, a że teraz pojawiła się opcja kupienia nowego telefonu za 2k od apple to pomyślałem kiedy jak nie teraz :D pomijając kwestie wizualne, chciałbym dowiedzieć się czegoś o odczuciach użytkowania tego telefonu, czy zaskoczył pozytywnie, czy były jakieś rozczarowania, czego ewentualnie brakuje do pełni szczęścia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, airmax napisał:

Ma ktoś może tego nowego ajfona se? Od dłuższego czasu kusi mnie sprawdzić IOS, a że teraz pojawiła się opcja kupienia nowego telefonu za 2k od apple to pomyślałem kiedy jak nie teraz :D pomijając kwestie wizualne, chciałbym dowiedzieć się czegoś o odczuciach użytkowania tego telefonu, czy zaskoczył pozytywnie, czy były jakieś rozczarowania, czego ewentualnie brakuje do pełni szczęścia? 

Zaczynam testy własnie - jeśli chodzi o tempo działania to jest diament, jeśli chodzi o aparat to moooocno średni, ale nie można mieć wszystkiego za 2k. Ogólnie jadę na iphonach od 2012 prywatnie i topowych samsungach (serie S i A) służbowo i ostatnio wymieniłem służbowego S10 na Iphone 8 (lata świetlne w czasie produkcji) i moim zdaniem nie ma różnicy a ios jest bardziej intuicyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Zaczynam testy własnie - jeśli chodzi o tempo działania to jest diament, jeśli chodzi o aparat to moooocno średni

Dzięki ;) właśnie o tą płynność chodzi mi chyba najbardziej, aparat jest na drugim miejscu, z tym, że od prawie 4 lat używam Huawei P9 (nie wiem jakim cudem jeszcze działa) więc u mnie to i tak będzie pewnie duży upgrade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, airmax napisał:

Dzięki ;) właśnie o tą płynność chodzi mi chyba najbardziej, aparat jest na drugim miejscu, z tym, że od prawie 4 lat używam Huawei P9 (nie wiem jakim cudem jeszcze działa) więc u mnie to i tak będzie pewnie duży upgrade. 

akurat żona miała ze 2 lata p9 więc progres jest na pewno (ale tu już iphone 7 robił lepsze zdjęcia) - ogólnie iphone se ma chyba dalej najmocniejszy procesor na rynku co w połączeniu z 3 gb ram daje na ios petarde. Ramu mogłoby by więcej bo w tle 20 apek nie utrzyma, ale czas włączania apki to nie wiem 2-3 sekundy w większości więc w sumie co to za problem, że musi znowu wczytać :)

Ogólnie jak nie jesteś jakimś hardcore userem (gry i 20 apek w tle) to Ci ten iphone 5 lat spokojnie posłuży. Ja do tej pory jechałem na iphone 7 (3 lata) wcześniej 5 (4 lata) i w sumie do końca te smartphony dawały radę (a 5 kupiłem już jak 6 wyszła chyba więc model miał 2 lata w chwili startu, podobnie z 7 było).

Napisz na czym Ci zależy to może doradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Xiaomi redmi note lub mi?

Mam 9ke i przyznam szczerze że robi wrażenie, 

Komponenty w mi to już naprawdę wysoka półka

System dwuzakresowy żeby nie ganiać z dwoma telefonami jak jakiś diler

Bebechy na od początku istnienia marki zawsze wykręcone no i jego największą zaletą jest bateria która (po miesiącu dopiero wprawdzie) ale ląduje co dwa dni.

 

A telefonu używam wybitnie intensywnie

Spotify przemiennie z audioteką, połączenie ze smartwartchem i synchro danych, jutub, no i masa rozmów firmowych

NO i w porównaniu z iosem kasa w portfelu się bardziej zgadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Napisz na czym Ci zależy to może doradzę

Pierwsze co to szybkość działania i pozbycie się różnych przycięć/lekkich zawieszeń których już doświadczam na P9 po uruchomieniu 5/6 aplikacji. Telefonu używam głównie do fb, messenger, instagram, snapchat, jakiś twitter, przeglądanie internetu, jakieś podstawowe stronki na przeglądarce. Zdjęcia robię raz na ruski miesiąc. 

no i mam przeznaczone na telefon 2-2,5k - SE planuje kupić 128gb, bo jeśli spodoba mi się, to tak jak piszesz, planuje go używać 3/4 lata.

 

1 minutę temu, josephnba napisał:

A nie myślałeś o Xiaomi redmi note lub mi?

 

też zastanawiałem się na początku, ale jednak na androidzie lecę praktycznie od początku przygody z telefonami (z małą przerwą na nokie z windowsem) i teraz SE daje mi okazję żeby za stosunkowo małe pieniądze (jak na Apple oczywiście) spróbować ich najnowszego produktu, a że IOS'a jakoś zawsze kusiło sprawdzić to jest idealna okazja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.